Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Cyfrowa edycja kolekcjonerska Company of Heroes 2 w pakiecie z pierwszą częścią

31 postów w tym temacie

Chyba większość nie zrozumiała. EK nie daje nikomu nic lepszego. Co najwyżej alternatywnego, co do czego i tak nie mamy pewności czy nie będzie do odblokowania wraz z postępami w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że jeśli o tych dowódców chodzi, to po prostu w kolekcjonerce będzie odblokowanie ich wcześniej. W becie jest ich po pięciu na frakcję, z czego trzech odblokowanych na samym początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś mógłby wyjaśnić mnie nieoświeconemu co to jest "cyfrowa edycja kolekcjonerska"?


Też się chciałem tu powyzłośliwiać, ale skoro już to zrobiłeś za mnie, to nie będę dublował ;-). A odpowiadając na Twoje pytanie - "cyfrowa edycja kolekcjonerska" to taki oksymoron :). Jak wydawca/deweloper nie ma za grosz poczucia wstydu (jak Sega/Relic w tym wypadku), to nazywa tak dodatkowy zestaw skórek, tekstur i innych bzdetów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja bym wolał DLC z nowymi frakcjami a nie czymś takim... A najlepiej duże dodatki, bo na dzień dzisiejszy mnie zawartość gry nie przekonuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kurcze, ja bym wolał DLC z nowymi frakcjami a nie czymś takim... A najlepiej duże dodatki,
> bo na dzień dzisiejszy mnie zawartość gry nie przekonuje...

W becie odblokowujesz na poziomie bodajże 11, 13, 17, 19

ZSRR
Startuje z:
Guard Motor Coordination Tactics (T-34/85 + Mortar 120 mm )
Guaed Rifle Anti Tank Tactics (152 mm Howitzer)
Shock Rifle Frontline Tactics (IS-2, KW-8 with Flamer)
Do odblokowania na:
Shock Mortar Heavy Tactics - Level 13 (ISU-152)
NKVD Rifle Disruption Tactics - Level 17(brak jednostek, są same umiejętności dodatkowe)

III Reich:
Startuje z:
Festung Armor Doctrine (Command Tank, Pak 43)
Festung Support Doctrine (le FH 18, Mortar Halftrack)
Jaeger Armor Doctrine (Tiger I)
Do odblokowania na:
Assault Support Doctrine (Tiger I) - Level 19
Jaeger Infantry Doctrine (zestaw umiejętności) - Level 11

Dowódcy zawierają zestawy unikatowych jednostek oraz umiejętności, które w olbrzymi sposób wpływają na grę - prawdopodobnie są różnice w ich wydajności bo nigdy nie da się zbalansować 50 vs 50 - jest to fizycznie niewykonalne, zatem potencjalnie jest możliwe że preorderowcy będą mieli ''lepszych'' dowódców i częściej wygrywać. Ci dowódcy nie są do odblokowania, może pojawią się w sklepie steam, nie wiem. Moim zdaniem bardzo nietrafione podejście Segi zupełnie podzieli graczy na lepszych igorszych. Trzeba pozostać przy CoH 1 + Blitzkrieg Mod :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smiech na sali ta gra, ledwo to zdolali ukonczyc, a juz okazuje sie ze to to samo co jedynka tylko gorzej, w dodatku jacys platni dowodcy dodajacy w postaci dlc dodatkowe funkcje (czyli typowy p2w), jakas masakra. W zyciu nie dam im zarobic grosza. Mam nadzieje na slabe oceny w recenzjach i klape finansowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacje o zawartosci CoH 2 EK mozna bylo wyczytac juz wczesniej, w zagranicznych preorderach, wiec tutaj mnie niestety nie zaskoczyli. Takie dzielenie graczy w multi na lepszych i gorszych jest dla mnie nie do zakceptowania, wiec sobie odpuszcze ta czesc. Tym bardziej, ze beta mnie nie porwala (a w CoH 1 gralem miesiacami...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać, że Relic zawsze może wyskoczyć z kolejnymi dodatkowymi dowódcami po premierze, których nie będzie się dało normalnie odblokować. W Space Marine podzielili community poprzez dlc, więc tutaj może być podobnie. Wydana kasa na takie dlc może zresztą w dłuższej perspektywie pójść na marne, bo to Relic. Cudem będzie, jeśli za 2 lata ta gra wciąż będzie mieć wsparcie. Dla mnie różne takie dlc i głupie unlocki skreślają taką grę jako multi, gdzie każdy może mieć równe szanse, a wszystko rozchodzi się o skill. Prawdopodobnie nigdy też nie zbalansują takiej ilości dowódców, więc będzie podział na tych najlepszych i bezużytecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprecyzować. Z Facebooka załatwiłem sobie kod do bety więc pograłem dobre 10 godzin i muszę powiedzieć, że gra nie jest zła, tylko idea z płatnymi doktrynami to chory pomysł. Company of Heroes 2 to ewolucja nie rewolucja. To samo tylko ładniej z kilkoma usprawnieniami. I tak:
- Czołg może się utopić jak na trailerach, kiedy załamie się lód :) Ale jednocześnie nie wykryty może przejechać przez rzekę skutą lodem np podczas blizzardu. Pomysł fajny.
- Efekty pogodowe, błoto, śnieg, blizzard - genialne. Zdarzyło mi się, że Elefant nie mógł przez pół minuty wyjechać zakopany w błocko i ledwo się toczył pod górkę. Blizzard z ograniczoną widocznością zabójczy dla piechoty daje dodatkowe opcje ataku z zaskoczenia, ale i sami możemy się zaskoczyć.
- Nowy system Line of Sight rządzi. Koniec z efektem supermana widzącego przez ściany budynków.
- Bardziej realistyczny system uszkodzeń z możliwością natychmiastowego sprawdzenia co z pojazdami nie tak (ikonki - zerwana gąsienica, silnik uszkodzony/zniszczonym zabity top gunner itp). Uszkodzony czołg może jechać naprawdę wolno - duży +
- Company of Heroes bez względu na sprzęt pod pewnymi kątami kamery potrafił przycinać niemiłosiernie i się dławić. Nowy silnik nie dość, że lepszy jest dobrze zoptymalizowany co widać, gra działa płynnie, nie tnie, nie gryzie się z innymi ustawieniami kamery i wygląda naprawdę dobrze.
- Kilka innych pomniejszych usprawnień.

Grę dyskwalifikują płatni dowódcy/skille do multiplayera, ale... w moderach nadzieja. Wiadomym jest, że niektóre zespoły będą je tworzyć, a nowy engine jest naprawdę doskonałą bazą do stworzenia ciekawszych modów. Wiadomo, że twórcy moda Blitzkrieg chcą stworzyć jego odpowiednik do dwójki, nie wiadomo jednak jeszcze na ile nowy silnik będzie modowalny. Jedno można stwierdzić na bank - nowy engine to DOSKONAŁA BAZA DO MODÓW, trzeba mieć tylko nadzieję, że będzie równie dobrze modowalny jak jego poprzednie wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować