Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Defiance - recenzja

34 postów w tym temacie

Paweł Pochowski

Stworzenie jednego uniwersum eksploatowanego jednocześnie przez grę MMO oraz telewizyjny serial to nowatorski, acz ryzykowny pomysł. Twórcy Defiance porwali się na to jako pierwsi. Na szczęście, w przypadku gry, projekt nie zakończył się fiaskiem. Ale także nie da się go ocenić jako sukces

Przeczytaj cały tekst "Defiance - recenzja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawne, że recenzję gry mmo robi się już 19 dni po premierze... A najzabawniejszy jest minus - średnio wykonana fabularna (zresztą co to za zdanie, powinno chyba być średnio wykonana fabularnie). Gra, która jest w całości powiązana z serialem telewizyjnym, który 15 kwietnia miał dopiero pilota. Autor nawet jeszcze nie wie jak będzie rozwinięta fabularnie (chyba, że jest wróżbitą Maciejem z TVN)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zabawne, że recenzję gry mmo robi się już 19 dni po premierze... A najzabawniejszy jest
> minus - średnio wykonana fabularna (zresztą co to za zdanie, powinno chyba być średnio
> wykonana fabularnie). Gra, która jest w całości powiązana z serialem telewizyjnym, który
> 15 kwietnia miał dopiero pilota. Autor nawet jeszcze nie wie jak będzie rozwinięta fabularnie
> (chyba, że jest wróżbitą Maciejem z TVN)!

Co do błędu, to literówka - poprawione, dzięki. ;) Co do Wróżbity Macieja to się obrażam, w związku z ostatnimi plotkami na temat jego rzekomej orientacji. :P A teraz już tak na poważnie, na ocenianie tak szybko można spojrzeć z dwóch stron. Gra jest już 19 dni na rynku i wiele osób zdecydowało się na zakup w ciemno, nie wiedząc ani co oferuje teraz, ani co będzie oferowała w przyszłości. Wróżbitą nie jest nikt i przyszłości nie odgadniemy, ale recenzją możemy odpowiedzieć na jedno z tych pytań - co gra oferuje teraz, w tym momencie, dokładnie wtedy, gdy potencjalnie zainteresowany grą w Defiance czytelnik miałby wydać na nią swoje pieniądze. ;) Kiedyś, to kiedyś - MMO się zmienia, gra będzie inna, a i pewnie cena spadnie. Trzeba być świadomym, że ocena MMO jest bardzo mocno umiejscowiona w czasie. Ja swoją recenzją odpowiadam akurat na pytanie jaka gra jest teraz, w tym momencie, na starcie. Jeżeli zajdą poważne zmiany, zawsze można o tym opowiedzieć i opisać. I to moim zdaniem lepsze rozwiązanie niż milczenie na ten temat przez kilka miesięcy czekając aż serial rozwinie skrzydła, właśnie dlatego, że przez ten czas wiele osób stanie przed dylematem zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam na myśli jakiś poważnych zmian. Z tego, co napisałeś mogę wywnioskować, że tak naprawdę nie wiesz nic o strukturze tej gry, choćby pisząc to "I to moim zdaniem lepsze rozwiązanie niż milczenie na ten temat przez kilka miesięcy czekając aż serial rozwinie skrzydła, właśnie dlatego, że przez ten czas wiele osób stanie przed dylematem zakupu." Mało tego - osoba potencjalnie zainteresowana grą mogła w nią zagrać 2 tygodnie przed premierą, KAŻDY mógł zagrać.

A tak z innej beczki, ja grę zakupiłem w wersji cyfrowej, bo tak naprawdę w Polsce każdy jej sprzedawca miał ją gdzieś. Ile było informacji u Was na temat samej gry? Na innych polskich portalach? Praktycznie zero. Parę razy sprawdzałem czy u Was czy też u konkurencji gra jest dostępna do zakupienia - NIE BYŁO! Tak, teraz jest, tyle że w przypadku innych gier często trąbicie po 10x, że grę można kupić. Do czego zmierzam - na grę wydałem o wiele więcej niż kosztuje ona u nas w Polsce. W każdym bądź razie - pomimo zakupu wersji cyfrowej (deluxe), zakupu wersji Steamowej a na koniec season passa, nie do końca jestem zadowolony z samej gry. Niby brałem udział w tych wszystkich betach itp. itd., do tego Trion (który świetnie dba o Rift). Tu tak różowo nie jest. Jeżeli miałbym komuś doradzić, to raczej niech się powstrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem "nieprzyjemnosc" zapoznania sie z ta gra i wg mnie jest bardzo cienko. Oprawa audio-wizualna wola o pomste do nieba. Wszystko jest uproszczone, a do tego zwyczajnie paskudnie zaprojektowane. Gra ma jakies dziwnie wysokie wymagania i sie tnie, do tego "misje" sprowadzaja sie najczesciej do mlocenia respawnujacych sie milionami bezmyslnych wrogow. Bronie sa beznadziejne, tak samo jak beznadziejna jest strona RPG w tej grze. Jesli do tego dodamy chaos MMO, to zasadniczo jest maksymalna porazka kiedowana do dzieci, dla ktorych najwazniejsze zeby byly wybuchy.

Co do serialu, z ktorym gra jest scisle powiazana, to tak samo jest typowym "pseudo SF" po kosztach. SF jest jedynie pretekstem do nakrecenia milionowego serialu obyczajowego o biedakach i innych nedzarzach, ktorzy sa uciesnieni i walcza o niepodleglosc swej wspanialej planety (w domysle o wartosci USA). Jesli komus sie nudzi, to oczywiscie mozna obejrzec. Poza tym raczej pozycja, ktora spokojnie mozna pominac.

Reasumujac: 2/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mało tego - osoba potencjalnie zainteresowana grą mogła w nią zagrać 2 tygodnie
> przed premierą, KAŻDY mógł zagrać.

To, że mógł nie znaczy, że każdy to zrobił. :) Część osób może zainteresować się grą dopiero teraz, przy okazji serialu. A co do działań wydawcy i "hałasu" przed premierą, to fakt, ogólnie o Defiance jest w Polsce raczej cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> tak samo jak beznadziejna jest strona RPG w tej grze.

I to jest właśnie to. Ja się pytam (zresztą nie tylko ja, ale większość grających w tą grę) jakie RPG??? O czym Ty mówisz??? To jest mmo SHOOTER a nie mmoRPG! Takich tekstów jak Twój jest pełno na forach. Wpada taki nie wiadomo skąd i płacze na forum (bez urazy), że to nie RPG itp. itd. A kto powiedział, że to jest mmoRPG? Zrozum - to jest mmo SHOOTER.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2013 o 13:05, Zaix_91 napisał:

> Mało tego - osoba potencjalnie zainteresowana grą mogła w nią zagrać 2 tygodnie

> przed premierą, KAŻDY mógł zagrać.

To, że mógł nie znaczy, że każdy to zrobił. :) Część osób może zainteresować się grą
dopiero teraz, przy okazji serialu. A co do działań wydawcy i "hałasu" przed premierą,
to fakt, ogólnie o Defiance jest w Polsce raczej cicho.


Gra teoretycznie miala wprowadzac do serialu i specjalnie wydali ja 2 tyg. wczesniej niz premiera TV. U nas tego nie emituja (chyba ze na jakims kodowanym wynalazku, choc watpie jesli nawet SciFi Channel u nas skasowali), wiec i gra nikt sie nie interesuje. Swoja droga po stycznasci z tym gniotem serial wydaje sie genialny, mimo ze jest raczej niskobudzetowa papka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest przeciętna - nie oferuje niczego co by przykuło uwagę na dłużej. Na rynku mmo jest sporo gier wartych większej uwagi niż to coś . TobiAlex nie pisz o potencjale serialu . Stargate Worlds też na tym bazował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gra jest przeciętna - nie oferuje niczego co by przykuło uwagę na dłużej. Na rynku mmo
> jest sporo gier wartych większej uwagi niż to coś . TobiAlex nie pisz o potencjale serialu
> . Stargate Worlds też na tym bazował.

Ja nie piszę o potencjale serialu, bo też nawet nie wiem, co w nim będzie, dlatego nie mogę powiedzieć, że coś jest słabe fabularnie skoro tego nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2013 o 14:06, Boro666 napisał:

Gra teoretycznie miala wprowadzac do serialu i specjalnie wydali ja 2 tyg. wczesniej
niz premiera TV. U nas tego nie emituja (chyba ze na jakims kodowanym wynalazku, choc
watpie jesli nawet SciFi Channel u nas skasowali), wiec i gra nikt sie nie interesuje.
Swoja droga po stycznasci z tym gniotem serial wydaje sie genialny, mimo ze jest raczej
niskobudzetowa papka.


Na pewno bym nie nazwał tej gry gniotem. Gra będzie niszowa tak jak The Secret World - obie gry bardzo fajne, ale też bardzo niedocenione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Co do błędu, to literówka - poprawione, dzięki. ;) Co do Wróżbity Macieja to się obrażam,
> w związku z ostatnimi plotkami na temat jego rzekomej orientacji. :P

Wróż Ezoteriusz FTW!!!!1111oneoneeleven

a nie jakiś tam Maciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie gry MMO powinny być recenzowane co najmniej 2-u stopniowo. Pierwsza recenzja właśnie po paru dniach od premiery. Pierwsze wrażenia, system rozwoju postaci, zadania i takie tam inne duperele. A potem np. po 3-4 miesiącach opisać jak to wszystko się rozwinęło lub zwinęło. Oczywiście trzeba przy tym założyć że recenzent będzie przez ten czas co jakiś czas do gry zaglądał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2013 o 14:54, EmperorKaligula napisał:

inna recka z video przykladami:

http://www.youtube.com/watch?v=JZz_KKGpgfk

ocena sie pokrywa, tylko plusy i minusy juz nie za bardzo ;) osobiscie kijem za darmo
tego nie tkne, mam uczulenie na SF


No, ten to jeszcze szybciej wystrzelił, recenzję przed serialem. A, czy to nie ten sam gościu, który tak przekonywał do zakupu ACM??? Tak, to on. To tyle w temacie.

Emperor SF czy nie SF, jeden z nielicznych mmo shóterów na rynku, może chociaż spróbujesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że recenzje serialu już wykazują średni jakich mało ale z drugiej strony samemu trzeba ocenić.

Dnia 19.04.2013 o 15:49, TobiAlex napisał:

No, ten to jeszcze szybciej wystrzelił, recenzję przed serialem. A, czy to nie ten sam
gościu, który tak przekonywał do zakupu ACM??? Tak, to on. To tyle w temacie.

Ta a potem tego żałował co w swojej recenzji przyznał że jego ortodoksyjne fanboystwo zaślepiło wszystkie znaki że gra może ssać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2013 o 15:49, TobiAlex napisał:

No, ten to jeszcze szybciej wystrzelił, recenzję przed serialem. A, czy to nie ten sam
gościu, który tak przekonywał do zakupu ACM??? Tak, to on. To tyle w temacie.


fan serii, recenzja mu dobrze wyszla

Dnia 19.04.2013 o 15:49, TobiAlex napisał:

Emperor SF czy nie SF, jeden z nielicznych mmo shóterów na rynku, może chociaż spróbujesz
:P


nie, combat kompletnie mi nie odpowiada - to taki niedopracowany borderlands (wolniejsze, glupsze AI, mass respwan).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A, czy to nie ten sam
> gościu, który tak przekonywał do zakupu ACM??? Tak, to on. To tyle w temacie.

On zrobil filmik dlaczego ta gra bedzie wymiatac (zanim wyszla), bo jest fanem uniwersum Aliena, natomiast po premierze zrobil recenzje szczera i bardzo nieprzychylna, nie wiem czemu sie go czepiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować