Zaloguj się, aby obserwować  
Tenebrael

Project Eternity - sesja Q&A

39 postów w tym temacie

Witajcie

Jako mocno zajarany "wspieracz" Project Eternity*, dogadałem z twórcami małą sesję Q&A. Zgodzili się odpowiedzieć na pytania od graczy, wystarczy je tylko zebrać. Dlatego też zakładam ten temat, abyście mogli wrzucić tu dowolne pytania, jakie chcielibyście zadać twórcom (oczywiście bez obraźliwych i takich, na które odpowiedź jest oczywista/łatwo dostępna w necie).

Deadline ustalam do wtorku (23 kwietnia) do godziny 23:59. W środę zbiorę wszystko do kupy, przetłumaczę najlepiej jak umiem na język Shakespear''a, i prześlę do Obsidianu. Kiedy otrzymam odpowiedź, zamieszczę dwie wersje (angielską i przetłumaczoną na polski) w tym temacie.

Zachęcam więc do pisania swoich pytań :) W osobnym poście zamieszczę tu również swoje.

UWAGA: Ten temat powstał w konkretnym celu - zebrania pytań do twórców. Proszę Was o nie odbieganie od tematu, i toczenie wszelkich dyskusji w tym temacie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=79130&u=57

* Project Eternity to nowa produkcja studia Obsidian, składającej się z osób, które pracowały przy takich hitach, jak Baldur''s Gate, Icewind Dale, Fallout czy Planescape: Torment (i nie tylko). PE jest czymś w rodzaju duchowego spadkobiercy tamtych produkcji, mocno zorientowanym na fabułę cRPG z rzutem izometrycznym i taktyczną walką. Więcej na stronie produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Czy znajdźki będą odgórnie zdefiniowane, czy też będą losowe?

- Czy twórcy zamierzają iść tropem BioWare i na siłę wprowadzać homoseksualne romanse? Czy w ogóle planują możliwość romansowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło z twojej strony, że chce ci się zbierać nasze pytania.
Ja mam dwa.

Pierwsze - czy w grze będzie występował "level scaling" w jakiejkolwiek postaci? Czy siła jakichkolwiek przeciwników, przedmiotów lub ilość złota, jaką zdobywamy za tę samą rzecz będzie zależna od poziomu naszej postaci/dużyny?

Drugie pytanie niezwiązane bezpośrednio z grą, dlatego nie obrażę się, jeśli je zignorujesz. D:
Czy w przyszłości zamierzają dalej korzystać z crowdfundingu? Jeśli tak, to czy planują dalej wykorzystywać w tym celu Kickstartera, czy jakąś inną usługę?

Poza tym ciekawią mnie też odpowiedzi na pytania przedmówcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2013 o 22:26, Zajanski napisał:

Drugie pytanie niezwiązane bezpośrednio z grą, dlatego nie obrażę się, jeśli je zignorujesz.


Myślę, że drugie pytanie jest na tyle około tematu, że spokojnie mogę je zadać.

@ALL

Jeśli również macie podobne pytania, nie związane sensu stricte z PE, ale jakoś tam do całej sytuacji nawiązujące, to walcie śmiało, wszystko wezmę pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zamierzają ulepszyć interfejs dla postaci czarujących ? Ponieważ w starych tytułach jak Baldur''s Gate 2 gdzie miało się dużo zaklęć ciągłe przeklikiwanie się przez nie było trochę irytujące w czasie przygotowań przed i w trakcie walkio. W szczególności gdy grało się (albo miało w drużynie) na przykład Magiem / Kapłanem i miało się sporą liczbę czarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie śledzę na bieżąco rozwoju projektu, moje pytania mogą być kretyńskie - jeśli twórcy już dali jasną odpowiedź, to po prostu je Tenebraell olej :)

1. Jak będzie wyglądal balans pomiędzy magią, a walką bronią białą? Czy tak jak w Dragon Age, w którym czary były dużo potężniejsze od miecza? A może jak w takim choćby Baldur''s Gate, gdzie na początku czarodzieje byli beznadziejni, a w miarę rozwoju stawali się nieocenieni?

2. Czy można spodziewać się wielu "gadanych" zadań, w których nie będzie potrzeby walczenia?

3. Czy twórcy planują liczne nawiązania do polityki, jak choćby w pierwszym Wiedźminie?

4. Czy będą misje, w których będą bardzo liczyły się umiejętności członków drużyny (dużo łatwiej będzie wykonać zadanie)? Np. skradanie łotrzyka, elokwencja dyplomaty, konkretne czary czarodzieja?

5. Jaki będzie stosunek gadania do walki? Czy jedno będzie przeważało nad drugim, czy raczej balans będzie zachowany?

To wszystko, co mi wpadło do głowy :) Za wszelkie głupoty i błędy przepraszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- czy będzie klasa mnicha?
- czy palnują więcej gier w tym świecie? (pewnie na to za wcześnie, ale.... :))
- czy będzie możliwość łaczenia umiejętności różnych postaci w kombosy (jak np. w Dragon Age - ja zamrażam, a ty rozbijasz młotkiem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- czy nie wprowadzą sztucznych ograniczeń w rozwoju postaci? Albo raczej czy będzie możliwość robienia różnej maści wieloklasowców.
- czy nie będzie stereotypowych ograniczeń stylów walki (wojownik - dwuręczne miecze, złodziej tylko sztylety itp.)
- jak duża będzie możliwa interakcja postaci z otoczeniem?
- czy będzie możliwość otwierania drzwi/skrzyń nie tylko złodziejem - czary, wyważanie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2013 o 23:20, Abi_Dalzim napisał:

- czy będzie klasa mnicha?

Tak.
"Characters may be one of eleven classes: barbarian, chanter, cipher, druid, fighter, monk, paladin, priest, ranger, rogue, or wizard."
http://www.kickstarter.com/projects/obsidian/project-eternity/posts/456460

http://eternity.gamepedia.com/Eternity_Wiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem Wam winny drobne przeprosiny - z braku czasu nie dałem rady wysłać pytań w środę. Wyślę je jutro po południu. W związku z tym, jesli ktoś ma jeszcze coś, o co chciałby zapytać, przesuwam termin do dzisiaj do 25:59.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2013 o 18:01, Tenebrael napisał:

przesuwam termin do dzisiaj do 25:59.


Zaginać czasoprzestrzeń dla Q&A z gry? It''s gonna be legen...wait for it... DARY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2013 o 18:20, Ring5 napisał:

Zaginać czasoprzestrzeń dla Q&A z gry? It''s gonna be legen...wait for it... DARY!


O żesz w mordę, chyba rzeczywiście wywaliło mnie do innego Matrixa :D Thx za zwrócenie uwagi. Oczywiście chodzi o godzinę 23:59 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja też pozwolę sobie zadać pytanie (może głupie, wybaczcie laikowi). Jak ma wyglądać kwestia levelowania? Czy będzie raptem kilka poziomów rozwoju postaci (jak w BG), czy może bliżej będzie do MMO/h''n''s?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2013 o 20:17, Ring5 napisał:

Czy będzie raptem kilka poziomów rozwoju postaci (jak w BG)


Czegoś nie zrozumiałem? 40 to kilka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2013 o 20:42, Noirr napisał:

Czegoś nie zrozumiałem? 40 to kilka?


Bez modów w BG się wbijało chyba z 7-10, zależnie od klasy.
~40 to było w BG2:ToB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2013 o 20:42, Noirr napisał:

Czegoś nie zrozumiałem? 40 to kilka?


To ja chyba nie zrozumiałem, bo z tego, co pamiętam, w BG level cap w podstawce był na poziomie 7 (9 z TotSC). Skąd zatem 40?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2013 o 20:45, Ring5 napisał:

To ja chyba nie zrozumiałem, bo z tego, co pamiętam, w BG level cap w podstawce był na
poziomie 7 (9 z TotSC). Skąd zatem 40?


Jest tu drobna nieścisłość: level cap w BG1 był na poziomie 89 000 (czyli 7-8 poziom, zaleznie od klasy), TotSC podwyższyły to do 161 (8-9 lvl). Natomiast w BG2 można było osiągnąć maksymalnie 20 poziom, z kolei w ToB - 40 (z modem 50). Albo w BG 2 40, a w ToB 50, nie pamiętam już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2013 o 20:17, Ring5 napisał:

To ja też pozwolę sobie zadać pytanie (może głupie, wybaczcie laikowi). Jak ma wyglądać
kwestia levelowania? Czy będzie raptem kilka poziomów rozwoju postaci (jak w BG), czy
może bliżej będzie do MMO/h''n''s?


Josh Sawyer odpowiedział na to pytanie na forum Something Awful ( http://forums.somethingawful.com/showthread.php?threadid=3506352&pagenumber=402&perpage=40#post414796186):

"I don''t know if we''ve stated a specific level cap, but it will be lower than 20. We don''t want the leveling to feel as slow as the original BG, but we still want it to feel D&Dish. Probably somewhere in between vanilla BG and IWD.

We will definitely have a level cap because we are making a class-based game where each (of 11!) class gains specific abilities as they level. Even with only 10 levels, that would be at least 110 abilities. That''s a lot of custom content."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i najważniejsze pytanie... Czy będzie "Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę" ? ("You must gather your party before venturing forth" - w oryginale).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować