Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

iRAM od Gigabyte - alternatywa dla systemowego dysku twardego... [M]

23 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2006 o 16:57, Dark SMG napisał:

Co o tym myślicie?

A ty? Ja sam nie wiem o co chodzi. IRA to organizacja etniczna działająca w Irlandii, a IRAM to może coś i RAM czyli pamięć w komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

iRAM to chyba coś nowego związanego z RAMem, jakaś nowość co daje duże ilosći pamięci czy coś takiego... Nie wiem do końca, może autor się wypowie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No miło by było, gdyby założyciel tematu pisał cokolwiek o tym o czym zakłada temat. Chociażby jakiegoś linka wrzucił skoro samemu nie chce pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 16:57, Dark SMG napisał:

Co o tym myślicie?

Wygląda na to, że większość osób nie ma pojęcia co znaczą te 4 litery. Mógłbyś napisać coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie nie pomyliłęm się chodzi o rozwiązanie firmy Gigabyte (karta pci na której mieszczą się 4 kości pamięci na których można wrzucić system itp. chodzi baaaaaaaaaaaaardzo szybko)
Tajwańska firma przedstawiła ciekawą kartę mogącą przyspieszać proces ładowania systemu operacyjnego. Sprzęt wykorzystuje zwykłe pamięci DRAM i pozwala, w przypadku zainstalowania w niej systemu Windows XP, wystartować komputerowi w ciągu kilku sekund, tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele firmy. W slotach karty iRAM można zainstalować cztery moduły pamięci DDR (maksymalnie do 4 GB).

Oczywiście instalowanie programów w pamięciach DRAM na karcie nie miałoby sensu, gdyby firma nie opracowała sposobu jej dodatkowego zasilania w momencie kiedy komputer przestaje działać. Nawet po wyłączeniu systemu, karta czerpie zasilanie ze złącza PCI, podtrzymując przy życiu niektóre ze swoich obwodów. Kiedy komputer zostanie odłączony zupełnie od źródła prądu, sprzęt korzysta z dodatkowego rozwiązania. Gigabyte wykorzystało tu specjalny akumulator, zapewniający kilkanaście godzin zasilania dla modułów.

Wymiana danych z komputerem przebiega za pośrednictwem interfejsu Serial ATA. Karta instalowana jest w slocie PCI (to sposób na dostarczanie jej energii).

iRAM ma trafić do sprzedaży w tym lub przyszłym miesiącu. Przewidywana cena to około 50-60 dolarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i taki News
Nowa wersja RAMowego dysku
Gigabyte zaprezentował na targach Computex nową wersję swojego dysku twardego o nazwie i-RAM (albo GC-RAMDISK), który wykorzystuje właśnie kości RAM w celu zapisywania danych. Pierwsza premiera tego nietypowego rozwiązania odbyła się blisko rok temu, również na tajwańskich targach. Od tego czasu urządzenie zostało udoskonalone i obecnie zamiast 4GB oferuje 8GB pojemności, natomiast moduły DDR zostały zastąpione szybszymi pamięciami DDR2. Zmianie uległ również interfejs, którym obecnie jest SATA II.
Dysk i-RAM instalowany jest w standardowej zatoce 5,25'''' (poprzednio projekt zakładał montaż w slocie PCI). Producent zapewnia, że pomimo zastosowania modułów RAM, dane nie znikają po wyłączeniu komputera. Podczas pracy urządzenie korzysta z napięć +12, +3,3 oraz +5V. Gdy wyłączymy peceta, i-RAM przechodzi w tryb czuwania i korzysta z tzw. napięcia +5VSB (Stand By).
Niestety jest to nadal prototyp, jednakże producent zapowiada wypuszczenie na rynek finalnej wersji urządzenia w ciągu kilku miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ta ulepszona wersja wydaje się bardziej przemyślana (tylko skąd napięcie 3,3 V, przez jakiś specjalny rozgałęźnik?). Ale nie bardzo widzę zastosowanie czegoś takiego - do serwerów raczej nie, do domu (w domyśle: gier) też - wystarczy całkowicie odłączyć zasilanie na dłuższy czas i po danych. Chyba lepszym pomysłem byłoby wykorzystanie pamięci używanych w Flashdrive''ach (tylko czy są na tyle szybkie?) - nie są tak "energożerne" (a nawet wydaje mi się, że niektóre nie tracą zawartości nawet po całkowitym wyłączeniu zasilania). Podejrzewam, że to coś nie wejdzie do produkcji seryjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że wejdzie ale fakt że trzyma to tylko 12 godzin....ale zapewne zastosują tam akumulatorki które Li-On będą ładowane cały czas gdy będzie zasilanie.
Takie akumulatorki masz np. w komórkach i należało by tylko zmieni napięcie wyjściowe z 4v na 5v i 12v (standardowe napięcia kompa)
flashsisc nie formatują się po utracie zasilania, działąją jak pendrive-y
a RAM jest strasznie szybki i dysk na tej bazie będzie chodził tak jak powinien każdy zwykły "twardziel" są szybkie i mają wystarczającą ilość miejsca na system, i są diabelne ciche :-)
ale producent wstrzyma się z ich masową produkcją do czasu wprowadzenia DDR3 i te właśnie kości będą wprowadzone do iRAM.
Poza tym DDR3 mają taktowanie 1066MHz w górę (DDR2 kończą się na 1066 MHz) i to jest ich największym atutem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 17:12, PsychoMan napisał:

Wydaje mi się że autor tego tematu poprostu pomylił się.
Może miał na myśli Iran. W końcu dzieje się tam ostatnio dość sporo.


tak, z całą pewnością autor tematu miał na myśli Iran ;D - wskazuje na to nazwa firma Gigabyte (na pewno irańska) oraz dopisek "alternatywa dla systemowego dysku twardego". Tu z pewnością chodziło o aluzję do irańskich palm daktylowych które jak wiadomo w tej roli spełniają się znakomicie. jak kto cierpliwy i ma dobre oko to może na takiej zieleninie 10kB danych naskrobać i przy okazji dobrze się najeść.

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 08:17, Dark SMG napisał:

Powiem ci że wejdzie ale fakt że trzyma to tylko 12 godzin....

To chyba największa wada tego rozwiązania (ja np. nie mam w zwyczaju trzymać komputera pod napięciem 24 h/dobę z uwagi na naszą "doskonałą" sieć energetyczną), jak czegoś z tym nie zrobią, to będzie kiepsko - ale to urok pamięci typu DRAM - wymagają odświeżania, i stąd pewnie tak krótki czas (btw, w artykule, do którego podał linka SwenG jest napisane 16 godz.).
Druga to chyba koszt - nie dość, że trzeba kupić samo urządzenie, to jeszcze trzeba wyłuskać kasę na pamięć (chyba wychodzi najwyższa cena za GB :)). Myślę, że jeśli nawet wejdzie to do produkcji, to zapewne i tak pozostanie jedynie ciekawostką .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 09:10, Ciastuś napisał:

> Wydaje mi się że autor tego tematu poprostu pomylił się.
> Może miał na myśli Iran. W końcu dzieje się tam ostatnio dość sporo.

tak, z całą pewnością autor tematu miał na myśli Iran ;D - wskazuje na to nazwa firma Gigabyte
(na pewno irańska) oraz dopisek "alternatywa dla systemowego dysku twardego". Tu z pewnością
chodziło o aluzję do irańskich palm daktylowych które jak wiadomo w tej roli spełniają się
znakomicie. jak kto cierpliwy i ma dobre oko to może na takiej zieleninie 10kB danych naskrobać
i przy okazji dobrze się najeść.

:D


Tak się składa że masz rację, ale w technologii D.A.K.T.Y.L 2.7859 można na jednym daktylu zmieścić nawet 160 Mb danych, nie mowiąc już o daktylach nagrywanych z użyciem niebieskiego nożyka (Bluknife) wtedy na daktylu upchniesz 1 Gb, czyli przy czterech daje to 4Gb, czyli tyle ile pisze Dark SMG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taa... a co z super tajnym kamieniem szpiegowskim??? został wyposarzony w super tajną warstrę zapisy (kamienna) i wysoką trwałość, na jego mpowieszchni możesz zapisać technologią lightsabre (świecącym samochodem z GTA) do 12 giga!!!! i to na stałe jak siądzie prąd to dalej je masz!!!!!! NO I ODCZYTAć MOżESZ NAWET BEZ UżYCIA KOMPA!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 18:59, Dark SMG napisał:

taa... a co z super tajnym kamieniem szpiegowskim??? został wyposarzony w super tajną warstrę
zapisy (kamienna) i wysoką trwałość, na jego mpowieszchni możesz zapisać technologią lightsabre
(świecącym samochodem z GTA) do 12 giga!!!! i to na stałe jak siądzie prąd to dalej je masz!!!!!!
NO I ODCZYTAć MOżESZ NAWET BEZ UżYCIA KOMPA!!!!!!!!!


Ja tam słyszałem o tajnej satelicie szpiegowskiej z kamienia, podobno najsilniejszy człowiek w Iranie ma ją wyrzucić na orbitę, a ta ma robić zdjęcia celom ataku nuklearnego w USA. Ale o tym ciii...
Tak w gruncie rzeczy to się nam robi supermocarstwo z tego Iranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie ale jak co to wyślemy tam oKUPE czyli oddział kryzysowy ustrojowy przeciwpancerny elitarny.
w skład tego elitarnego syuper tajnego oddziału wchodzą A.Lepper R.Giertych B.Kaczyńscy i ich dowódca T.Rydzyk
ta elitarna jednostka działą szybcie i skuteczniej niż rainbow, sas i grom razem wzięci już po 2 dniach od wprowadzenia oKUPY na teren wroga, wróg posiada sparaliżowany system dróg i rolnictwa, doszczętnie zniszczony system oświaty, protesty i walki uliczne wszczęte przez mniejszości seksualne i bunt mieszkańców danego terenu w okolicach 50+ lat.
ten oddział działa super skutecznie i co najwarzniejsze oKUPA nigdy nie zostanie zdemaskowana ani rozbita.
Misje oKUPY są ściśle tajne ale nam udało się dojść do źródeł mwiących że oKUPA jest odpowiedzialna za kryzys kubański i obecną sytuację w Polsce, z nie oficjalnych źródeł wiemy że oKUPA moga mieć coś wspulnego z kosmitami i zabiciem kenedyyego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować