Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Prawa do marki Homeworld w rękach studia Gearbox Software

39 postów w tym temacie


> Nie tylko zabiją trupa, ale też SPARTACZĄ trupa :D

Bo oni wydali tą ponad bańkę żeby spartaczyć tą martwą od dawna serie ;-). Tak wygląda biznes według forumowych wróżbitów Maciejów, przepowiadaczy przyszłości z fusów po przeterminowanym Liptonie i jasnowidzów z Człuchowa ;-)

Cytat (uwaga prawdziwy RODZYN): "spartaczyć całkowicie i bezpowrotnie"

^^ Seems legit :). Genialny biznesplan - wydać kasę, zrobić crap, zrazić starych fanów, nie pozyskać nowych i liczyć straty ;-)

A wszystko to forumowi wróżbici wyciągnęli z tego, że:

a) Gearbox kupił markę
b) zamierzają odświeżyć pierwszą i drugą część w postaci możliwie najczystszej (wg. słów Randy''ego Pitchforda), czyli na 99% - podbita rozdziałka, dostosowanie gier do dzisiejszych systemów operacyjnych/kart graficznych/procków bez tykania mechaniki.

^^ Jak wobec tego nie wyciągnąć wniosku, że Gearbox chce tą serię "spartaczyć całkowicie i bezpowrotnie" ? No po prostu nie da się, taki wniosek nasuwa się sam ;-) Co więcej - ponieważ odświeżone wersje mają wylądować tylko na PC, to od razu nasuwa się drugi wniosek - to na pewno będzie "ekscytująca, porywająca strzelanina kosmiczna na konsole" :) Czyż nie :D ?

Na gramowiczów zawsze można liczyć, wróżą lepiej niż niejeden analityk ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2013 o 13:05, Lordpilot napisał:

^^ Seems legit :). Genialny biznesplan - wydać kasę, zrobić crap, zrazić starych fanów,
nie pozyskać nowych i liczyć straty ;-)

czemu nie, przy nowym DmC czy syndicate się udało, a to były ''tylko'' od dawien dawna zakopane marki wewnętrzne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> czemu nie, przy nowym DmC czy syndicate się udało, a to były ''tylko'' od dawien dawna

Dnia 23.04.2013 o 13:17, dark_master napisał:

zakopane marki wewnętrzne :D



Co rozumiesz przez słowa "udało się " ? Marki są mi kompletnie obojętne, ale przypominam że zarówno EA jak i Capcom się na tym odświeżeniu marki przejechało (jedna uwaga jeszcze tylko - DmC przed reebotem nie było żadną martwa marką).

W przypadku nowego DmC co i rusz pojawiają się informacje, że Capcom ponownie obniża oczekiwania co do liczby sprzedanych egzemplarzy. Nie jest również żadną tajemnicą, że wydana mniej więcej w tym samym czasie co DmC kompilacja HD starszych części sprzedała się lepiej (sic !) niż najnowsza odsłona. Co do Syndicate - tutaj nawet nie można mówić o obniżaniu oczekiwań co do sprzedaży, to przecież była po prostu klęska. Nie oceniam samej gry (nie grałem) - pisze tylko o sprzedaży.

^^ Głupi nie jesteś to dodaj teraz 2+2 i się zastanów czy Gearbox nie wyciągnie wniosków z błędów konkurencji ;-) Mają przecież czarno na białym jak to się może skończyć ;-). Co do ostatecznego kształtu trójki - IMO zadecyduje w dużej mierze to jakim zainteresowaniem będą się cieszyć wersje HD pierwowzoru i jego sequela. Bo nie oszukujmy się - właśnie po to będą wypuszczone: żeby zbadać rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym, aby seria umarła w zapomnieniu niż znalazła się w łapach Gearbox''a. Pewnie zaraz wypuszczą kolejny półprodukt, konsolową strzelankę w uniwersum Homeworld''a, która nie tylko pogrzebie na zawsze nadzieje na przyszłość ale i wzbudzi obrzydzenie wśród fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 13:05, Lordpilot napisał:

A wszystko to forumowi wróżbici wyciągnęli z tego, że: (...)


Tacy forumowi wróżbici to istny skarb. Codzienna dawka humoru zapewniona ;) Od razu przypomina mi się sytuacja z najnowszym Deusem - darli ryje, wklejali jakies głupie obrazki, wieścili gwałt na serii a jak gra wyszła, to zapadli się pod ziemię. No ale jak ponarzekają na "całkowite, bezpowrotne spartaczenie" (LOL) i "konsolowa strzelanka, półprodukt" to pewnie czują się fajni :>

Dnia 23.04.2013 o 13:05, Lordpilot napisał:

Na gramowiczów zawsze można liczyć, wróżą lepiej niż niejeden analityk ;-)


Niektórzy to już przebili Pana Poprawkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2013 o 13:51, aope napisał:


> Tacy forumowi wróżbici to istny skarb. Codzienna dawka humoru zapewniona ;) Od razu przypomina

Dnia 23.04.2013 o 13:51, aope napisał:

mi się sytuacja z najnowszym Deusem - darli ryje, wklejali jakies głupie obrazki, wieścili
gwałt na serii a jak gra wyszła, to zapadli się pod ziemię.


Pamiętam ;-) Tak dziwnie nagle zamilkli ;-). Przed premierą zwoływali się jak hipsterzy na fejsbuczu - hasło "nowy Deus" i w odpowiedzi słyszałeś w krótkofalówce gromkie "roger that !" ;-). Hejt nasilił się mocno kiedy ogłoszono, że gra będzie multiplatformowa (SE dość rozsądnie postanowiło nie popełniać finansowego samobójstwa wydając grę tylko na PC).

A po premierze... ech... człowiek mógł do usranej śmierci krzyczeć "Do you copy ?" a w odpowiedzi tylko "ssshhhh..." albo zupełna cisza w eterze ;-). Dlatego obecny wątek już teraz warto dodać do kategorii "ulubione" :P. Historia lubi się czasem powtarzać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 13:27, ryu7 napisał:

Pewnie zaraz wypuszczą kolejny półprodukt, konsolową strzelankę w uniwersum Homeworld''a, która
nie tylko pogrzebie na zawsze nadzieje na przyszłość ale i wzbudzi obrzydzenie wśród
fanów.

A później jeszcze przyjadą do każdego fana Homeworlda i zrobią mu kupę na wycieraczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie że ktoś tę markę kupił... może coś jeszcze z tego będzie? Wcale, a wcale bym się za trójkę nie obraził, pozostaje tylko mieć nadzieję że jeśli będą kontynuować markę to będzie to RTS.

W ogóle to dziwi mnie skala hejtu na Gearbox. Fakt, z najnowszym Aliens dali rzyci strasznie, tyle że wina polegała nie na braku umiejętności a na zostawieniu gry jakimś zewnętrznym studiom. DNF to już kompletnie inna para kaloszy, grę dostali po 3D Realms i składali do kupy w większości ukończony już projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

H3 odniesie według mnie sukces jeśli wydadzą mission pack do H2 z paroma efektami, tak to nie trzeba nic zmieniać, bo H2 było bardzo fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że co niektórym brakuje zdroworozsądkowego podejścia. Gearbox nigdy nie zajmował się strategiami. Ostatnio, jeżeli brali się za zewnętrzne gry (Duke Nukem, Aliens) to nie wyszły one im zbyt dobrze. Fakty są jakie są. Po prostu na papierze, lepeij byłoby gdyby za Homeworlda zabrali się Stardock, Paradox, Relic lub Black Bird. Nie zmienia to jednak faktu, że mocno trzymam kciuki za Gearbox i mam gorącą nadzieję, że im się powiedzie. Wszystkie części Homeworlda to wspaniałe gry i seria zasługuje na godną kontynuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 13:05, Lordpilot napisał:

...
b) zamierzają odświeżyć pierwszą i drugą część w postaci możliwie najczystszej
(wg. słów Randy''ego Pitchforda), czyli na 99% - podbita rozdziałka, dostosowanie gier
do dzisiejszych systemów operacyjnych/kart graficznych/procków bez tykania mechaniki.


Oj przydałoby się :). Już nawet nie chodzi o rozdziałki, po prostu od czasu, jak w moim sprzęcie nie siedzi żadne Voodoo, Homeworld miewa nieprzyjemne babole, najczęściej wyświetla niektóre tekstury tak, jakby nagle przełączył się w tryb software z 8-bitową paletą (taaaaakie kafle :D). Mimo to nadal gra się nieźle, choć ostatnio dotarłem do bodajże misji Galactic Core i odpuściłem. Nie, nie dlatego, że jest za trudno, wręcz przeciwnie, w poprzednich misjach zgromadziłem taką flotę (chyba samych HC ze 4 sztuki, prawdziwa "ragtag fleet" - głównie statki Taiidan, w różnych wariantach kolorystycznych, ale znajdzie się też coś od Turanic Raiders czy Kadeshi), że jest zwyczajnie nudno bo jest za łatwo :D. I pomyśleć, że kiedyś ta gra wydawała mi się trudna i wyjście poza bodajże 5 misję było dla mnie nieosiągalne :D.

Mam nadzieję, że cena będzie rozsądna i nie krzykną sobie, jak za przypudrowanego AoEII czy liczące sobie po 20-30 lat starocie (słyszycie tam w ID? ]:D). Jeśli będzie inaczej - cóż, niektóre Homeworldy posiadam w więcej, niż jednym egzemplarzu, więc bez wersji steamowej jakoś przeżyję :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra Gearbox ma prawa do marki homeworld czyli jest wszystko oki.

Natomiast co do całego hejtu przez ACM.

Ludzie czy wy zdajecie sobie sprawę że Aliens Colonial Marines jest grą gatunku "movie tie-in games" w dodatku spóźniona o ponad ładne 25 lat. Szczerze ja wiedziałem na długo przed premierą że to będzie wtopa jakich mało. No ale widać nie wytrenowani w historii zaszczytnego gatunku który ssie w 99,98% przypadków i naiwni kupili i teraz żalą się na forach sic!! To samo z DNF najdłużej robiona gra bez jaj wiadomo było że będzie ssać i tyle. Oraz w obu przypadkach Gearbox ponosi częściową odpowiedzialność bo w obu więcej niż 1 ekipa tworzyła grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 13:05, Lordpilot napisał:

Na gramowiczów zawsze można liczyć, wróżą lepiej niż niejeden analityk ;-)


Zabawne, że akurat Ty się tak wyzłośliwiasz. W końcu sam niedawno prorokowałeś, nie widząc nawet jednego screena, że dostaniemy gropodobną szmirę pay2win :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karaluch29 , ja się całkowiecie z tobą zgadzam. Tym bardziej, że BBI otwarcie zaoferowało współpracę z Gearbox(a oni musżą współpracować, bo to ich pierwszy RTS, więc nic nie wiedzą). W dodatku na forum otworzyli dział specjalnie do gry, by pytać fanów o sugestie dotyczące Homeworld 3.

PS: Przy okazji zapraszam na polskie forum fanów Homeworlda. Znajdziecie je w Googlach(nie bedę podawał oficjalnie linka, bo nie wiem, czy to dozwolone :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować