Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon`s Dogma: Dark Arisen - recenzja

26 postów w tym temacie

Czy poprawiono system szybkiej podrozy? Czy jako nowy gracz moge z niego korzystac bez ograniczen?
Bo w recenzjach podstawki bylo to wymieniane jako powazna wada i dlatego gry nie kupilem, bo zwiedzanie swiata to jedno, ale dralowanie wszedzie na piechote i backtracking to czysta strata czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie natury technicznej: jak jest z optymalizacją? Pytam, bo podstawka potrafiła na mojej czarnuli naprawdę poważnie chrupnąć, co momentami strasznie uprzykrzało zabawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czy poprawiono system szybkiej podrozy? Czy jako nowy gracz moge z niego korzystac bez
> ograniczen?
> Bo w recenzjach podstawki bylo to wymieniane jako powazna wada i dlatego gry nie kupilem,
> bo zwiedzanie swiata to jedno, ale dralowanie wszedzie na piechote i backtracking to
> czysta strata czasu.

Też miałem o to spytać, bo myśl o łażeniu po okolicy i bieganiu przez pół dnia z końca jednej mapy na drugą mnie nie kręci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też opchnąłem podstawkę jak tylko dowiedziałem się o szwindlu Capcomu by wyjśc na zero przy zakupie Dark Arisen.

Tak czy inaczej mamy wersję kompletną tego niedocenionego action RPG. Gra zachwyca wg mnie przede wszystkim Skyrimowym zwiedzaniem, bardzo ciekawą mechaniką.

Co mnie szczególnie urzekło to... noc. W tej grze jest tak namacalna, nieprzenikniona i posępna aż człowiek nie chce wychodzić nocą z obozu. :)

Świetny i niedoceniony tytuł. Mam nadzieję, że na PS4 Capcom zachwyci nas czymś na miarę Deep Down którego pokazywali przy zapowiedzi PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Czy poprawiono system szybkiej podrozy? Czy jako nowy gracz moge z niego korzystac
> bez
> > ograniczen?
> > Bo w recenzjach podstawki bylo to wymieniane jako powazna wada i dlatego gry nie
> kupilem,
> > bo zwiedzanie swiata to jedno, ale dralowanie wszedzie na piechote i backtracking
> to
> > czysta strata czasu.
>
> Też miałem o to spytać, bo myśl o łażeniu po okolicy i bieganiu przez pół dnia z końca
> jednej mapy na drugą mnie nie kręci ;)

Raczej tego nie zmienili wtedy ferrystone`sy by nie miały sensu jak chce się zrobić 100% gry przy 2 przejściu gry to mniej wadzi. W 5 głównych punktach na mapie mam porozstawiane Portcrystale z plecaku 30 ferry i skakam kiedy mi sie podoba i gdzie. Btw. do gry raczej nie doszły żadne trofea i achivementy. W zakładce trofeów znaczek zmienił się na Dark Arisen jednak nadal mam ukończone w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe trofea są.
Z oficjalnego forum DD:
Hey guys, I can confirm that Dark Arisen DOES have additional new Trophies and Achievements for the new sections of the game. Soooo enjoy! - GregaMan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Dobrze, że odsprzedałem grę tuż po premierze.

2. Czy to wydanie zawiera wszystkie microDLC, które w momencie premiery podstawki były ukryte na płytce z grą?

3. Capcom powinien wziąć przykład z CDPRed bo ich praktyki są żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepszy numer bylby gdy dodatek bylby na premierowej plycie, a teraz go by go odblokowali za pomoca kodu(haha ;) )

Gry nie mam i nie wiem czy kupie, ale z tekstu, wydaje mi sie, ze mozna kontynuowac gre postacia z podstawki/ (z starego save), (przynajmniej jakas ulga dla starych graczy), albo mi sie tyko wydaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czy poprawiono system szybkiej podrozy? Czy jako nowy gracz moge z niego korzystac bez
> ograniczen?

Ferrystone kosztuje czterokrotnie mniej, więcej jest też wystawionych Port Crystals (punktów docelowych, a przypominam, że można je ustawiać). No i Unliomited Ferrystone dla posiadaczy podstawki jako bonus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do ludzi dobrej woli.Powiedzcie mi czy poprawiono w tej wersji znikanie i pojawianie się tekstur.Jak to miało miejsce w podstawowej wersji? dla mnie nie ma nic gorszego,psującego klimat gry jak np;pojawianie się nagle drzewa i innych przedmiotówi podczas rozglądania się po świecie.
Oraz czy w wersji na xboxa cała gra jest z dodatkiem na jednej płycie??
i tylko druga płyta jest potrzebna do tych lepszych tekstur?
Pytam się dlatego że mam strasznie mało pamięci na X i jest to dla mnie bardzo ważna kwestia przy zakupie gry
z góry dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2013 o 00:59, tonkpils8888 napisał:

Mam pytanie do ludzi dobrej woli.Powiedzcie mi czy poprawiono w tej wersji znikanie i
pojawianie się tekstur.Jak to miało miejsce w podstawowej wersji? dla mnie nie ma nic
gorszego,psującego klimat gry jak np;pojawianie się nagle drzewa i innych przedmiotówi
podczas rozglądania się po świecie.
Oraz czy w wersji na xboxa cała gra jest z dodatkiem na jednej płycie??
i tylko druga płyta jest potrzebna do tych lepszych tekstur?
Pytam się dlatego że mam strasznie mało pamięci na X i jest to dla mnie bardzo ważna
kwestia przy zakupie gry
z góry dzięki za odpowiedz

Gra jest na dwóch płytach, ale druga zawiera wyłącznie pakiet tekstur i japońskie glosy - oba pakiety można zainstalować niezależnie. Co do wyskakujących drzew - nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem platynę w podstawce (wiem nie ma się czym chwalić), ale poczekam, aż gra stanieje...Podstawkę kupiłem za 90 zł(100 z wysyłką) w grudniu 2012 roku. Więc nie uśmiecha mi się kupować samego dodatku za 100 zł (czyli więcej niż kupiłem wcześniej). Mam jeszcze kilka gier na ps 3 + te z ps+ ( dark souls, okami, lotr: war of the north, castlevania, mass effect 3, assassin''s creed 3, więc na razie się powstrzymam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować