Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nordic Games nowym posiadaczem praw do Darksiders, Red Faction oraz innych marek po THQ

22 postów w tym temacie

Paweł Pochowski

Zakończył się kolejny etap licytacji majątku należącego do upadłego THQ. Tym razem największe zakupy zrobiła firma Nordic Games i to właśnie w jej ręce trafiła większość gier.

Przeczytaj cały tekst "Nordic Games nowym posiadaczem praw do Darksiders, Red Faction oraz innych marek po THQ" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 12:36, kesik93 napisał:

To jest dramat. Twórcy Darksiders mogą się już pożegnać z marką i zapłakać nad jej losem.

Zgadzam się Nordic robi przeciętne gry, ale mogło być gorzej gdyby D trafiło w łapy Platinium games. W tym przypadku możemy przynajmniej liczyć na to, że kolejna część nie będzie dziwnym japońskim hack & slashem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darksiders i Saints Row to dwie najlepsze marki THQ, które już nigdy nie będą takie same :( może tylko SR bo dawne studio dalej pracuje nad grą ale co do Darksiders to już raczej nie będzie tak dobre jak poprzednie o ile w ogóle powstanie bo to, że marka została kupiona to nie oznacza, że wezmą się za tworzenie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Darksiders 1 byl podobny do Darksiders 2 to czym sie tu podniecac gry, bardzo ale to bardzo slabe (jak dla mnie nudne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy nie wiem czy mam płakać czy nie, bo czytając komentarze nie do końca się orientuję co mam robić. Mogę mieć tylko małą nadzieję, że Darksiders III wyjdzie i będzie dobrze zrobione. Jeżeli nie to... *szloch*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 13:47, Mogg napisał:

Jezeli Darksiders 1 byl podobny do Darksiders 2 to czym sie tu podniecac gry, bardzo
ale to bardzo slabe (jak dla mnie nudne).


Widzisz, dla Ciebie, słabe, dla wielu, świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Widzisz, dla Ciebie, słabe, dla wielu, świetne.

Ta, dokładnie to napisał. Dla niego.


Podoba mi się popłoch, jaki wzbudził ten news. Ludzie rozpaczają najbardziej nad utratą czegoś, czego nigdy nie mieli. Ja tam osobiście życzę tym wikingom powodzenia. Mają fajny materiał, który mogą przeanalizować wzdłuż i wszerz, co pomoże im doskonalić się w swoim fachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem czy to dobrze czy zle. Darksiders to imo seria jednej dobrej gry (czyli jedynki ktory wymiata), dwojka byla nudna, monotonna, wtorna i zbyt duza (co zaburzylo flow tej gry i balans pomiedzy walka, podroza i zagadkami), w dodatku z kiepskim bohaterem (ktorego nie sposob polubic, niby to potezna Smierc, a tak naprawde to cwaniaczek tylko w gebie, a w realu przynies-podaj-pozamiataj), kiepskim settingiem (swiat ktory zupelnie mnie nie obchodzi i nie interesuje, jakies dretwe giganty- meh) i kiepska historia (czemu to nie jest ciag dalszy jedynki?). Zmiana producenta chyba moze tej serii tylko pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto też zauważyć, że Nordic Games zakupiło też parę innych marek ;-).
Z jednej strony smucić może fakt, że tak opłakiwane przez ludzi Darksiders zostało zabrane własnym twórcom, ale za to szansę dostaną kolejne marki.
Red Faction zostało przez THQ "uśmiercone" ze względów finansowych, a z racji słabej drugiej części Juiced, uznałbym za cud ukazanie się kolejnej części w przeciągu pięciu najbliższych lat. Cud nierealny. Zaskoczyłoby mnie, gdyby THQ kiedykolwiek tknęło tę markę. Musiałoby się naprawdę źle dziać na rynku gier wyścigowych, aby THQ się na to zdecydowało. Oczywiście nabycie praw nie oznacza, że zaraz coś powstanie. Być może po prostu zlecą za jakieś stosunkowo niewielkie pieniądze pracę mniej doświadczonemu studiu i dostaniemy kolejnego średniaka z niskiej półki.
W każdym razie trzymam kciuki, aby wszystko się jakoś ułożyło i poszczególne serie trafią w dobre ręce. Wolę być dobrej myśli niż snuć kolejne teorie, jak może potoczyć się los różnych serii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z Harunią, gra jest świetna, to co dla Ciebie jest minusem, dla mnie jest plusem. Świetnie się bawiłem przy tym tytule jak i jego DLC''s. Mam nadzieję, że wezmą się za Darksiders III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Sam nie wiem czy to dobrze czy zle. Darksiders to imo seria jednej dobrej gry (czyli
> jedynki ktory wymiata), dwojka byla nudna, monotonna, wtorna i zbyt duza (co zaburzylo
> flow tej gry i balans pomiedzy walka, podroza i zagadkami), w dodatku z kiepskim bohaterem
> (ktorego nie sposob polubic, niby to potezna Smierc, a tak naprawde to cwaniaczek tylko
> w gebie, a w realu przynies-podaj-pozamiataj), kiepskim settingiem (swiat ktory zupelnie
> mnie nie obchodzi i nie interesuje, jakies dretwe giganty- meh) i kiepska historia (czemu
> to nie jest ciag dalszy jedynki?). Zmiana producenta chyba moze tej serii tylko pomoc.

Jak to się mówi "z ust im to wyjąłeś" ale tyczy się to tylko pierwszej połowy twojego posta. Mi tam świat się podobał, szczególnie "Kingdom Of The Dead", a i giganci z krainy kuźni nie wydali mi się drętwi... Gra Darksiders II mała swoje momenty ale zdecydowanie była słabsza od jedynki, która jest grą kompletną, wyważoną i dopracowaną czego niestety nie można powiedzieć o sequel''u...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować