• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
BigHunter

Pęknięty monitor

Pytanie

Witam;
mam takie pytanie. Czy jeżeli monitor jest pęknięty to muszę go wymienić czy można wymienić tylko jakiś przedni panel (o ile coś takiego istnieje)? Dodam, że pod pęknięciami wszystko jest ok, kolory są wyświetlane normalnie, żadnych pikseli, nic nie wariuje. Ogólnie to to wygląda tak jakby pęknięcia były na warstwie gdzie mogę dotknąć palcem, a pod spodem wszystko było dobrze. Jeżeli da się coś zrobić bez wymiany monitora to jaka może być ewentualna cena takiej operacji? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Szczerze mówiąc, nie wiem, czy w monitorach są osobne "szybki", pewnie zależy to od modelu (fajnie by było, gdybyś podał, swoją drogą). Jeśli będziesz musiał wymieniać całą matrycę, to znowu wiele zależy od:
- rozdzielczości
- czy jest matowa/błyszcząca
itp.

Ja w lutym wymieniałem matrycę w laptopie. Za 1920x1080, matową, zapłaciłem, o ile mnie pamięć nie myli, w okolicach czterech stówek plus robocizna. Ale to laptop, więc może tu będzie trochę taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak z ciekawości poszukałem w google. I nie ma nic o wymianie ekranu w monitorze. Jedyne wyjście to zadzwonić do jakiegoś sklepu komputerowego i tam się zapytać czy jest to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.04.2013 o 18:42, BigHunter napisał:

Witam;
mam takie pytanie. Czy jeżeli monitor jest pęknięty to muszę go wymienić czy można wymienić
tylko jakiś przedni panel (o ile coś takiego istnieje)? Dodam, że pod pęknięciami wszystko
jest ok, kolory są wyświetlane normalnie, żadnych pikseli, nic nie wariuje. Ogólnie to
to wygląda tak jakby pęknięcia były na warstwie gdzie mogę dotknąć palcem, a pod spodem
wszystko było dobrze. Jeżeli da się coś zrobić bez wymiany monitora to jaka może być
ewentualna cena takiej operacji? Z góry dzięki za pomoc.


O ile dobrze pamiętam to zwykle do monitora LCD jest niejako doczepiona z tyłu elektronika sterująca i po prostu wymienia się całość. Tak przynajmniej było w telewizorach, na 90% jestem pewien, że tutaj jest podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować