• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
TheNorbi

JAK POZBYĆ SIE "LOW IP"

Pytanie

WIELU LUDU JAK JA MAJĄ PROBLEMY ZE SWOIM IP . W WIELU PROGRAMACH SIECIOWYCH KTÓRE WYKORZYSTUJĄ SIEĆ P2P [NP. eMULE LUB KAZAA] MAŁO CO - ALBO WOGÓLE - COŚ ŚCIĄGAJĄ
CO ZROBIĆ ALY TAK NIE BYŁO ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

41 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 26.10.2005 o 15:34, upiordliwy napisał:

Nie ściągać pirackich gier tylko kupywać je jak przystało w sklepie np. gram.pl :p

Skąd wiesz że ściąga pirackie gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

KOLO MIAŁ RACJE :) ALE GDYBYM KUPOWAŁ KAŻDĄ GRĘ CO MI SIĘ PODOBA TO BYM ZBANKRUTOWAŁ :(
ALE YASIU Z TYM FIREWALLEM TO RACJI ZBYTNIO NIE MASZ GDYŻ WYŁĄCZYŁEM WSZYSTKI FIREWALLE [WINDOWSA TEŻ] I NIC TO NIE DAŁO TO PEWNIE WINA FIRMY KTÓRA MI ZAKŁADAŁA NETA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.10.2005 o 15:51, Norbi.7 napisał:

TYLKO ŻE JAK MIEĆ STAŁY ADRAS IP ?? :P

Można kupić u dostawcy internetu (ja mam taką opcje za 15 zł/m-c ale nie korzystam). Czasami od razu mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja sie wypowiem też nie chodzi o stały adres IP tylko jeśeli twój internet jest dzielony na pare komputerów w tym momencie pojawia sie low ip i jeżeli twój usługodawcas ma wydzierrzawiony dajmy na to 10M i dzieli to to raczej mało prawdopodobne jest abyś miał High :P dlatego do takich rzeczy dobra jest Neo nie wiem jak net z UPC itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.10.2005 o 15:47, Yasiu89 napisał:

To musisz mieć stały adres IP. Innego wyjścia nie ma (przynajmniej tak mi się wydaje).


Ja miałem neostradę (dynamiczne IP) i miałem zawsze HIGHT ID.

Kolego jeżeli niedawno zakładałeś neta to poczekaj, aż dostawca odblokuje Ci porty. U mnie to trwało jakieś 3-4 dni od czasu podłączenia. I jeszcze jedno: Nie stać Cię na ogyginały? To nie graj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli masz Neo to przy podłączeniu jednego komputera nie powinno być problemu, wystarczy odblokować porty i dobrze ustawić firewall. Problem pojawia się gdy masz podzielone łącze na dwa lub więcej komputerów za pomoca routera. Wtedy bez odpowiedniego oprogramowania nigdy nie uzyskasz HighID. Poszukaj na stronie producenta, tam powinien być opis jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Najlepiej mieć net w kablówce :P ja mam 384 kbps za 60 zl miesięcznie i mam HIGH ID w emulu, a w innych programach nie ma idów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tu nie chodzi o stałe IP, tylko o zewnętrzne IP.
Ja sam mam wewnętrzne gdyć mam internet kablowy od dostawcy kablówki i wybrałem opcję z IP wewnętrznym, czyli jestem częscią składową sieci, jak sie ma zewn. IP to jesteś jakby osobno, i masz HIGH ID

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.10.2005 o 15:38, Norbi.7 napisał:

KOLO MIAŁ RACJE :) ALE GDYBYM KUPOWAŁ KAŻDĄ GRĘ CO MI SIĘ PODOBA TO BYM ZBANKRUTOWAŁ :(


a co chciales sciagnac z neta? jakie giery fajne? napisz nam tutaj koniecznie :)
ps: nie pisz DUZYMI LITERAMI - jest to uznawane za niekulturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.10.2005 o 16:06, HumanGhost napisał:

Jeśli masz Neo to przy podłączeniu jednego komputera nie powinno być problemu, wystarczy odblokować porty i dobrze ustawić
firewall. Problem pojawia się gdy masz podzielone łącze na dwa lub więcej komputerów za pomoca routera. Wtedy bez odpowiedniego
oprogramowania nigdy nie uzyskasz HighID. Poszukaj na stronie producenta, tam powinien być opis jak to zrobić.


wystarczy na routerze ustawic ''port forwarding''

1 komp
TCP 192.168.1.2:4662 ->ZewIP:4662
UDP 192.168.1.2:4672 ->ZewIP:4672

2 komp
TCP 192.168.1.3:4662 <->ZewIP:5662
UDP 192.168.1.3:4672 <->ZewIP:5672

3 komp
TCP 192.168.1.4:4662 <->ZewIP:6662
UDP 192.168.1.4:4672 <->ZewIP:6672

i wtedy wszystkie 3 maja high id :P
tyle ze takie rozwiazanie jest bez sensu bo niepotrzebnie zapychaja sobie lacze
wystarczy uruchomic emula tylko na jednym kompie, a reszta ma do niego dostep przez www (tylko trzeba ta opcje wlaczyc w emule)

w przypadku innych p2p trzeba pewnie inne porty poustawiac (uzywam tylko emula, a i jego sporadycznie (jak przegapie na satelicie jakis odcinek z seriali SF :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.10.2005 o 15:38, Norbi.7 napisał:

KOLO MIAŁ RACJE :) ALE GDYBYM KUPOWAŁ KAŻDĄ GRĘ CO MI SIĘ PODOBA TO BYM ZBANKRUTOWAŁ :(


raz na miesiac lub dwa wydajesz od 20 do 100 zl, nie da sie zbankrutowac :)

no chyba ze zamiast grac w jedna gre miesiac lub dwa, to co 2 dni grasz w inna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować