Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

MMORPG na polskim podwórku - odcinek trzeci

40 postów w tym temacie

Z MMORPGow lubie wyalcznie UO. Jednak nie mozna nie zauwazyc "skostnienia" gry. Swiat idzie do przodu a jedyne co EA dodaje to mapy/stwori/itemy, czasem skille. jak w simsach :o Zamaist rozbudowywac gre jak robi to WOW oni ja "rozsmarowuja".

A sam WoW nie jest rpzeciez lepszy od innych gier. Nie wprowadza nic nowego do gatunku. Wszystko gdzies bylo.

ps. Tak sie zastanawiam dlaczego w serii artykulow pominieto taka gre jak Helbreath. Nie wiem czy aby tam nie wprowadzono pierwszych "walk frakcyjnych" 2 miasta zaciekle konkurujace o terutorium. Masowe walki z udzialem kilkuset graczy. To bylo chyba na dlugo przed dodaniem Frakcji do UO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 20:16, Lailonn napisał:

Z MMORPGow lubie wyalcznie UO. Jednak nie mozna nie zauwazyc "skostnienia" gry. Swiat idzie
do przodu a jedyne co EA dodaje to mapy/stwori/itemy, czasem skille. jak w simsach :o Zamaist
rozbudowywac gre jak robi to WOW oni ja "rozsmarowuja".

A sam WoW nie jest rpzeciez lepszy od innych gier. Nie wprowadza nic nowego do gatunku. Wszystko
gdzies bylo.


No, właśnie - ale powinienieś też słyszeć, że jest po rpostu przeniesieniem najlepszych cech gatunku z Blizzardowskim staraniem. I dzieki temu ma sukces - do czasu, az nie powstanie jakis superoryginalny, a przy tym grywalny MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy teXt.
Prawdę mówiąc najbardziej podoba mi się gra Guild Wars.
Ma niebywałą grywalność, że o grafice już nie wspąmnę :)
Czekam z niecierpliwością na trzeci dodatek do tej gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 20:29, Khalid. napisał:

Bardzo ciekawy teXt.
Prawdę mówiąc najbardziej podoba mi się gra Guild Wars.
Ma niebywałą grywalność, że o grafice już nie wspąmnę :)
Czekam z niecierpliwością na trzeci dodatek do tej gry :)


Sorki, a skąd masz drugi dodatek. O ile wiem dopiero wyszedł pierwszy - Factions.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Dlaczego screeny zamieszczone w tekscie pochodzą z bety Guild Wars?
2. Nie zgadzam się do końca z tymi słowami:
Miłoścnicy Diablopodobnych tworów nie mogli wymarzyć sobie niczego lepszego. Prosta zasada - zbieramy grupę w mieście i wychodzimy przez bramy mordować wszystko, co się rusza, a jeżeli się nie rusza - straszymy.
3. Krótkie toto.
4.Lord of the Rings Online będzie wymiatał ;)

Ale i tak mi się podobało ;D. Czekamy na GW PL :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem o mistrzach gry, organizujących eventy za exp w WoWie...chyba że dopiero nie dawno to to wprowadzili, albo była to rozrywka dla nie licznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh NWN moja trzecia gra ^^ stara dobra dziwna grafa ehh te czasy... a tak wogole to dla GW rzuciłem tibie i WoWa xD GW wymiata :P i nie rozumiem tych co graja w wow... co oni w tej grze widzą? (Jesli ktos mi powie ze rozbudowane questy i piękną grafike to go zbrechtam -.-) eh... szkoda ze takie krotkie XD
GW RLZ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Miłoścnicy Diablopodobnych tworów nie mogli wymarzyć sobie niczego lepszego. Prosta zasada - zbieramy grupę w mieście i wychodzimy przez bramy mordować wszystko, co się rusza, a jeżeli się nie rusza - straszymy.''
Hmmmm Guild Wars grą podobną do Diablo? Czy autor tej wypowiedzi grał w Guild Warsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, "...ruszyło do podboju świata GW...", bo tez za darmo.
A jak wiemy na przykładzie Everquest II i WOW to za darmo mozna mieć tylko namiastkę mmorpg, nawet z asekuracyjna zmiana nazewnictwa tego typu gier. Co akurat w przypadku GW wyszlo na dobre, bo mmorpiegiem nazwac tego nie mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Warcraft jako pierwszy wprowadził serwery RPG, na których specjalnie zatrudnieni osobnicy wcielali się w postacie Mistrzów Gry i prowadzili przygody, w których punkty doświadczenia dostawało się nie tylko za mordowanie stworów, lecz również za rozwiązywanie zagadek i łamigłowek."

Gram na serverze rpg od premiery gry i pierwsze o tym słyszę. Czy autor tekstu grał w tę grę czy kierował się sloganami z reklam? ;p Mistrzów gry w WoW można porównać do wsparcia technicznego online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ oOreVenOo

świaga to zwykła literówka jest :)


@ Sebacom

"Hmmmm Guild Wars grą podobną do Diablo? Czy autor tej wypowiedzi grał w Guild Warsa? "

Pewnikiem grał tylko "kibicuje" WoW :)

btw MMORPG :

Dark and Light
EVE Online: The Path to Kali (dodatek)
Roma Victor
Vanguard: Saga of Heroes
ArchLord
Star Trek Online
APB
Soul of the Ultimate Nation
Warhammer Online: Age of Reckoning Release Date: Q4 2007
Age of Conan: Hyborian Adventures Release Date: Q1 2007

btw 2
The Witcher Release Date: Q2 2007 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować