Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nieudany powrót Kirka - przegląd ocen Star Trek: The Video Game

31 postów w tym temacie

Czy kogoś to dziwi? Przecież tak kończą gry na podstawie filmów. W zasadzie nie wiadomo po co są robione, skoro wynik jest ten sam za każdym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 13:07, maniekk napisał:

Czy kogoś to dziwi? Przecież tak kończą gry na podstawie filmów. W zasadzie nie wiadomo
po co są robione, skoro wynik jest ten sam za każdym razem.



Nie do konca. Kiedys bylo wiele gier na podstawie filmow czy seriali, ktore byly przynajmniej niezle. Ludzie zagrywali sie w rozne Zolwie Ninja, Robocopy i inne takie. Ba, nawet Star Trek ma kilka swietnych gier, chocby Elite Force. Po prostu teraz ida po najmniejszej linii oporu oczekujac, ze gracz lyknie wszystko bo gra wykorzystuje znana marke. Zaloze sie nawet, ze sprzedaz tej gry bedzie na calkiem przyzwoitym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czy kogoś to dziwi? Przecież tak kończą gry na podstawie filmów. W zasadzie nie wiadomo
> po co są robione, skoro wynik jest ten sam za każdym razem.

Star Trek: Armada, Starfleet Command, Elite Force 1 i 2, DS9 The Fallen były naprawdę dobrymi grami... No ale fakt, to było około 10 lat temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpompować 200 milionów w głupi blockbuster - dobrze.
Odżałować 10 milionów na w miarę porządną grę - bardzo, bardzo źle. Choć po części to rozumiem, trudno oczekiwać na tym polu podobnych (odpowiednio zeskalowanych) zysków finansowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2013 o 13:20, Boro666 napisał:

Nie do konca. Kiedys bylo wiele gier na podstawie filmow czy seriali, ktore byly przynajmniej
niezle. Ludzie zagrywali sie w rozne Zolwie Ninja, Robocopy i inne takie. Ba, nawet Star
Trek ma kilka swietnych gier, chocby Elite Force. Po prostu teraz ida po najmniejszej
linii oporu oczekujac, ze gracz lyknie wszystko bo gra wykorzystuje znana marke. Zaloze
sie nawet, ze sprzedaz tej gry bedzie na calkiem przyzwoitym poziomie.


Tyle, że hmm nie były robione w czasie premiery filmu, a raczej niezależnie od niej, także nie powielały linii fabularnej z nich. Dlatego taki Star Trek kiedyś był marką, teraz już raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 13:24, Cybertrash napisał:

> Czy kogoś to dziwi? Przecież tak kończą gry na podstawie filmów. W zasadzie nie
wiadomo
> po co są robione, skoro wynik jest ten sam za każdym razem.

Star Trek: Armada, Starfleet Command, Elite Force 1 i 2, DS9 The Fallen były naprawdę
dobrymi grami... No ale fakt, to było około 10 lat temu...


Tak jak odpisałem Boro, te gry są niezależne od filmów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> > Nie do konca. Kiedys bylo wiele gier na podstawie filmow czy seriali, ktore byly
> przynajmniej
> > niezle. Ludzie zagrywali sie w rozne Zolwie Ninja, Robocopy i inne takie. Ba, nawet
> Star
> > Trek ma kilka swietnych gier, chocby Elite Force. Po prostu teraz ida po najmniejszej
>
> > linii oporu oczekujac, ze gracz lyknie wszystko bo gra wykorzystuje znana marke.
> Zaloze
> > sie nawet, ze sprzedaz tej gry bedzie na calkiem przyzwoitym poziomie.
>
> Tyle, że hmm nie były robione w czasie premiery filmu, a raczej niezależnie od niej,
> także nie powielały linii fabularnej z nich. Dlatego taki Star Trek kiedyś był marką,
> teraz już raczej nie.

Tutaj studio robiło grę od poprzedniej części więc jakieś 3 lata mieli żeby wszystko ładnie i grywalnie zrobić. Studio ma na koncie Homefront, The Darkness 2 więc nie są jakimiś nowicjuszami, wcześniej coś robili na Unreal Engine.

Stąd ja jestem trochę zaskoczony takim wynikiem, oczekiwałem jakiegoś dobrego kanapowego co-op''a do konkurencji dla Army of Two.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

This one wasn''t really based on a movie, it was supposed to be an interactive sequel to a movie, that''s a different thing.

Michael Giacchino''s soundtrack is quite impressive. Probably the best part of the game, but the title doesn''t look that bad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda,ale może jak solidnie stanieje to wtedy kupię żeby sprawdzić czy jest aż tak źle.Nigdy nie byłem zwolennikiem gier powiązanych z filmami,ekranizowania gier czy robienia gier na podstawie filmów,bo nie wychodzi z tego coś,co byłoby warte wydania pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 14:53, Revanchist napisał:

This one wasn''t really based on a movie, it was supposed to be an interactive sequel
to a movie, that''s a different thing.

Michael Giacchino''s soundtrack is quite impressive. Probably the best part of the game,
but the title doesn''t look that bad.


No to widać autorów ten sequel przerósł i to bardzo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 13:47, Daelor napisał:

Wpompować 200 milionów w głupi blockbuster - dobrze.

Widziałeś już film iż twierdzisz, że jest on głupi?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przesadzoną ilością wymiany ognia przy użyciu osłon, durnych mini-gier i kiepskiej sztucznej inteligencji - a to wszystko są znaki rozpoznawcze miernych gier akcji

Hmmm. :-)
Ten tekst można by skopiować do recenzji połowy współczesnych gier. Głównie tych ocenianych przez "krytyków" na 9/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2013 o 15:56, lis_23 napisał:

Widziałeś już film iż twierdzisz, że jest on głupi?.


Pisałem raczej ogólnie. Zresztą, blockbuster nie może być mądry, bo nie byłby blockbusterem.
Trailer nowego Star Treka (i chyba z 10 minut wycięte prosto z filmu puszczone kiedyś w kinie) bardzo mi się podobał, jeśli to ma jakieś znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze skrzywdzono zarowno gre jak i jej tworcow. Gra jest calkiem dobra i widac ze autorzy postarali sie aby byla urozmaicona. Cale etapy mozna przejsc na stealthu bez walki. Mozna hakowac terminale, drzwi, drony i wierzyczki. Sa etapy w stylu princ eof persia. W grze mozemy rowniez kierowac naszym okretem. Gre mozna przechodzic jako strzelanke albo skradanke. Akcja jest calkiem fajna a nisko oceniana grafika wcale nie jest zla. Jedyne prawdziwe minusy tej gry to troche za niski budzet oraz pewne male bledy w sterowaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszę wam, że całkowicie nie jest dla mnie zrozumiał ta nagonka na Star Treka i te wszystkie wystawione oceny. Napisze wam mały skrót z tego co napisałem na golu.

Po pierwsze gra kosztuje tylko 60PLN i starcza na ok. 10-12 godzin zależnie jak kto gra. Misji jest 11 po 30-90 minut każda, do tego gra została przygotowana w polskiej profesjonalnej wersji językowej napisy (sceeny poniżej)

http://imageshack.us/a/img404/8558/st2013042820102976.jpg
http://imageshack.us/a/img809/3951/st2013042820104979.jpg
http://imageshack.us/a/img197/3432/st2013042820125262.jpg
http://imageshack.us/a/img19/2074/st2013042820142223.jpg
http://imageshack.us/a/img27/8601/st2013042820160998.jpg

Poza tym w grze na każdy kroku czuć klimat Star Treka oraz nowej odsłony i Kirka, średnio śmiałem się co 10 minut (o wiele bardziej i częściej niż na nowym Iron Manie 3).

Mamy możliwość grania po cichu skradając się, bardzo dużo tekstów, zabawę Tricoderem w tym skanowanie wielu elementów, hakowanie, przestawianie zasłon itc.

Sama zabawa tym urządzeniem jest frajdą samą w sobie. Scenariusz też jest okey tak jakbyś oglądali film/serial ST. Dużo pseudonaukowych wiarygodnych tekstów.

Mogę napisać niepopularne w Polsce zdanie : Star Trek podobał mi się o wiele, wiele bardziej niż Gears of War Judgement, a fabularnie jest o wiele, wiele lepiej niż z Larą (dziwne nie?) ale właśnie dla mnie tak jest. Lara była fantastycznie gameplayowo dopracowana, ale jej historia była bardzo słaba, w ST np. słabe jest wykonanie, ale poza tym wszystko inne super.

Jako osoba która obejrzała wszystkie Star Treki filmy i seriale nie wyobrażam sobie aby tej gry nie kupić. Nie wiem czy jest to najlepsza odsłona ST, ale dla mnie bardzo dobra.

Tym bardziej kończąc grę cieszyłem się, że w dzisiejszych czasach nic się nie zmieniło: wybór zawsze dokonujemy sami. Brakuje wprawdzie obowiązkowego dema do każdej gry, ale wiele osób popadło w machinę komercji gdzie kupuje się tylko gry z oznaczeniem 8-10, kiedy każdy z nas jest inny i każdemu co innego się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować