Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

MMO Neverwinter oficjalnie w polskiej wersji językowej

24 postów w tym temacie

Polska wersja językowa w MMO ma sens wtw gdy istnieją też polskie serwery. W przeciwnym wypadku prowadzi to tylko do przemieszania się osób anglojęzycznych z Polakami nieznającymi języka angielskiego na serwerach międzynarodowych. Jak ktoś nie potrafi zrozumieć treści gry, to bym bardziej nie będzie w stanie porozumieć się z naszymi drogimi przyjaciółmi z Zagramanicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Polska wersja językowa w MMO ma sens wtw gdy istnieją też polskie serwery. W przeciwnym
> wypadku prowadzi to tylko do przemieszania się osób anglojęzycznych z Polakami nieznającymi
> języka angielskiego na serwerach międzynarodowych. Jak ktoś nie potrafi zrozumieć treści
> gry, to bym bardziej nie będzie w stanie porozumieć się z naszymi drogimi przyjaciółmi
> z Zagramanicy.


Tym bardziej jak coraz wieksza liczba graczy nie rozumie ojczystego jezyka(mowie graczach z naszego kraju;p )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem ogromnym fanem gier MMO (próbuję wszystkiego co się pojawia na rynku) i muszę przyznać (oceniając po BEcie) , że to BARDZO przeciętne MMO. Jeśli nie próbowałeś, nie masz czego żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 19:55, misiaq1985 napisał:

/.../ to BARDZO przeciętne MMO.


W prywatnym rankingu które MMO nie są przeciętne? Ten tytuł wyraźnie żeruje na rozpoznawanej marce, formuła free-to-pay pewnie się sprawdzi. Pack za 200$ jest całkiem zabawny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Polska wersja językowa w MMO ma sens wtw gdy istnieją też polskie serwery. W przeciwnym
> wypadku prowadzi to tylko do przemieszania się osób anglojęzycznych z Polakami nieznającymi
> języka angielskiego na serwerach międzynarodowych. Jak ktoś nie potrafi zrozumieć treści
> gry, to bym bardziej nie będzie w stanie porozumieć się z naszymi drogimi przyjaciółmi
> z Zagramanicy.

Wcale nie, są na to sposoby. Na przykład w Guild Wars rozwiązali to idealnie i osoba, która nie znała języka obcego, a przypuśćmy chciała sprzedać przedmiot osobie z innego miejsca na świecie mogła zwyczajnie przytrzymać klawisz CTRL. Wtedy wszystko w ułamku sekundy było w oryginale, czyli po angielsku. A tak w ogóle to porozumiewać się z zagraniczniakami wcale nie muszą, znając życie już na początek pojawi się mnóstwo polskich grupek/gildii czy co to tam będzie. Polska wersja tylko to spotęguje :P także dla mnie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

misiaq1985 oświeć mnie i podaj kilka szczegółów albo kryteria po których po kilku godzinach w Becie stwierdziłeś, że to bardzo przeciętne MMO.

Toczy mnie robal ciekawości jaką to tajemną wiedzą się posługujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 21:56, Nashir napisał:

misiaq1985 oświeć mnie i podaj kilka szczegółów albo kryteria po których po kilku godzinach
w Becie stwierdziłeś, że to bardzo przeciętne MMO.

Toczy mnie robal ciekawości jaką to tajemną wiedzą się posługujesz ;)

Zagrał pewnie 15 minut i już stwierdził, że przeciętne, bo pewnie za dużo klikania, albo grafika nie taka. A te parę godzin to tak dodał, żeby pokazać swoje "doświadczenie" z grą. On nie podał żadnych kryteriów swej oceny, to ja też mogę sobie pogdybać tak bez powodu;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 18:06, Zajanski napisał:

Polska wersja językowa w MMO ma sens wtw gdy istnieją też polskie serwery. W przeciwnym
wypadku prowadzi to tylko do przemieszania się osób anglojęzycznych z Polakami nieznającymi
języka angielskiego na serwerach międzynarodowych. Jak ktoś nie potrafi zrozumieć treści
gry, to bym bardziej nie będzie w stanie porozumieć się z naszymi drogimi przyjaciółmi
z Zagramanicy.


No patrz a ja mimo, że studiowałem w US and Ej to i tak wolę po polsku grać, w GW jakoś szło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 22:23, Shelazar napisał:

No patrz a ja mimo, że studiowałem w US and Ej to i tak wolę po polsku grać, w GW jakoś
szło :D


Nie wydaje mi się, żeby wydawanie sporych pieniądzy na polonizację miało na celu dogodzenie tym nielicznym osobom, które są (przynajmniej) dwujęzyczne, ale mają akurat taki kaprys, żeby grać w swoim ojczystym języku.
Obstawiałbym, że jednak chodzi raczej o to, żeby osoby nieznające angielskiego mogły pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 22:06, Afro69 napisał:

Eh, a Guild Wars 2 prawie rok po premierze dalej bez polonizacji..


Mam ten sam ból, z The Lord of the Rings Online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Polska wersja językowa w MMO ma sens wtw gdy istnieją też polskie serwery. W przeciwnym
> wypadku prowadzi to tylko do przemieszania się osób anglojęzycznych z Polakami nieznającymi
> języka angielskiego na serwerach międzynarodowych. Jak ktoś nie potrafi zrozumieć treści
> gry, to bym bardziej nie będzie w stanie porozumieć się z naszymi drogimi przyjaciółmi
> z Zagramanicy.

Niekoniecznie. Jest sporo graczy dla których polska wersja językowa w grach mmo byłaby wygodniejsza w odbiorze i jednocześnie potrafią się dogadać z ludźmi na serwerze. Dwa lata grałem w WoW''a i miałem duże ciśnienie (wraz ze znajomymi) na polską lokalizację (wiadomo napisy). Co nie zmieniało faktu, że spokojnie można było się dogadać w Dalaran z ludźmi z "trade" na małe co nieco w Ulduarze :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > /.../ to BARDZO przeciętne MMO.
>
> W prywatnym rankingu które MMO nie są przeciętne? Ten tytuł wyraźnie żeruje na rozpoznawanej
> marce, formuła free-to-pay pewnie się sprawdzi. Pack za 200$ jest całkiem zabawny ;)

Ten tytuł nie żeruje na rozpoznawalnej marce! Ten tytuł aż kipi klimatem Neverwinter.. No ale żeby coś wiedzieć na ten temat, to najpierw trzeba zagrać a nie chrzanić trzy po trzy. Gram od soboty (tak, kupiłem pack za $60* i widzę, że nawet w tej materii nie masz żadnego pojęcia) i gra jest naprawdę super. Praktycznie każdy spodziewał się jakiejś popierdółki w stylu przeglądarkowej Drakensang Online, a dostaliśmy naprawdę dużą grę. I to świetnie wykonaną.
Oczywiście cieszy, że będzie dostępna pełna polska wersja językowa.

*I gwoli ścisości pack za $200 jest bardzo płacalny, i to kilkukrotnie, no ale jak już wspomniałem nie masz pojęcia o co chodzi a się wypowiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 22:35, EmperorKaligula napisał:

polska wersja do szczescia mi nie potrzebna, a gierka to jedno z nielicznych f2p mmo
ktore mnie interesuje. beta to bylo kilkanascie naprawde przyjemnych godzin.


Ja gram na Dragonie. Jak co to możemy się zgadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować