Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #276: Cyfrowa dystrybucja czy wydania pudełkowe?

39 postów w tym temacie

Zdecydowanie wydania pudełkowe, ale najlepiej z kodem aktywującym grę na Steamie ;-) Nic nie zastąpi mi papierowej instrukcji (chociaż obecnie instrukcje dołączane do gier to śmiech na sali - swoją instrukcję do gry Pool of Radiance muszę trzymać na zewnątrz DVD-Boxa, bo z powodu jej grubości pudełko nie chce się zamknąć - sama instrukcja liczy ponad 100 stron, co w porównaniu do mojej 8-stronicowej instrukcji do Call of Duty 4: Modern Warfare wypada wręcz wspaniale) i innych dupereli walających się po pudełku z grą. Samo otwarcie pudełka z grą to też fajny moment (brzmię trochę jak fetyszysta, ale wiadomo, o co chodzi ;-D), no a kolekcja na półce prezentuje się naprawdę ekstra ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pudła bez dwóch zdań. Pierwsze otwarcie pudełka ze świeżo kupioną i od dawna wyczekiwaną grą jest równie przyjemne jak obecność papieru pod palcami, gdy zaczyna się czytać ulubiona książkę.Ale cyfrowej dystrybucji nie potępiam, ponieważ dzięki niej można się zaopatrzyć (niestety najczęsciej w dostęp do usługi -.-'') w starsze gry, których w pudełkach kupić już nie idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brotherhood098 a żebyś wiedział też jestem za! Przynajmniej widzi ile się ich ma. Nawet jeśli wersja pudełkowa jest droższa to tylko dlatego że trzeba ją wyprodukować i dostarczyć.
Czekanie żeby się sciągneło na przykład Diablo III czyli pewnie ma ponad 8GB to na moim 6MB troche by trwało tylko po co jak może być płyta chodź z nie aktualną wersją ale jest już te 90% gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zawsze pudełka! Nigdy nie polubię wersji cyfrowych, równie dobrze mógłbym pracić, jeżeli nie mógłbym dostać pudełka z grą. Przy zakupie cyfrowym w ogóle nie czuję, że kupiłem grę, a pudełko zawsze cieszy oko i przyjemnie sobie je tak prze chwilę potrzymać, powąchać i poczuć tą nowość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez włączonego kompa czy konsoli można pochwalić się jakim jest się nerdem :D. Wydania pudełkowe 4EVER.

Nic mi tak nie poprawia humoru jak pogapienie się na swoją kolekcję, która stio na półce... Kto nie posiada, ten nie zrozumie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jaką rewolucję miały wprowadzić dystrybucje cyfrowe? Droga cyfrowa miała obniżyć znacząco ceny gier i w ten oto sposób zachęcić graczy nabywania oryginałek i przekonać nizdecydowanych do e-rozgrywki.

Po latach propagandy jesteśmy świadkami przypadków, gdzie pudełkowa wydanie gry wiodącego producenta jest o ZŁOCISZA droższa od tej nabywanej drogą cyfrową. Nie mówię, że jest tak zawsze, ale to jest bardzo śmieszne :D .

Przykład Battlefielda 4 w sklepie Gram:
http://www.gram.pl/sklep_grupa.asp?e=8gzqHO5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zastąpi pudełek. Wolę dopłacić do fizycznego wydania niż czuć się jakbym wypożyczył grę w PS Store czy na Steamie. Szkoda tylko, że dzisiejsze edycje pudełkowe maja w środku jedynie płytę i instrukcję (a raczej ulotkę), w której więcej jest o epilepsji niż samej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma swoje wady i zalety :)
Zdecydowanie wolę wydania pudełkowe:)
Każda kupiona gra powinna zdobić pułkę/regał gracza. Jedyny problem pojawia się przy przeprowadzce gdy kolekcja jest spora:(

Zalety dystrubucji to dostęp do wersji gier niedostępnych już w sklepach i ewentualne poprawki na działanie w nowych systemach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydania pudełkowe, najlepiej bez DRM, konieczności rejestracji przez sieć, aktywacji na Steamie/Originie, nie wymagająca połączenia z internetem do grania w single''a etc.

Może i jest to staromodne i konserwatywne, ale tylko wtedy czuję, że mam grę na własność, nie boję się, że wyłączą serwery, albo że nie będę mógł pograć bo serwery(albo mój internet) padły akurat wtedy gdy mam czas na granie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować