Zaloguj się, aby obserwować  
bestia

Final Fantasy

688 postów w tym temacie

Temat, w ktorym mowimy o wszystkim co z ta swietna gierka jest zwiazane.

Na poczatek...
Kto ogladal "FF7: Advent Children"? Naprawde fajna ekranizacja dalszych przygod Clouda i jego przyjaciol, z duza dawka akcji, szczegolnie wrazenie robia wszelkiego typu pojedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film tylko dla tych co pokochali ten świat i tą gre :) zdecydowanie. Super walki, sanowią chyba 60% całego filmu :), sama grafika nie jest jakichś extra wysokich lotów, rendery są OK i trzymają poziom, widac iż modele głónych postaci są owiele lepiej zrobione niz przypadkowego przechodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... film jak film szybka akcja (która nijak nie zwalnia :D ), scenariusz który kontynułuje wątek, animacja przy której poprzedni final fantasy "The spirits within" wygląda jak przedszkolak, limit break''i, summony i wielkie miecze. Znajdziemy tu wszystko czego uświadczylismy w grze.... szkoda tylko ze jak już zaczynaja wymieniac ciosy w połowie filmu, tak trwa to juz do końca. A szkoda mogliby sie autorzy bardziej zagłebić w szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reno i Rude oto powody dla których obejrzełem ten film.
Ci dwaj wyluzowani kolesie z Turksów są moimi ulubieńcami od czasów FFVII.
Warto równierz wspomnieć o muzyce która wypada świetnie szczególnie remix jenovy i ten podczas poscigu na autostradzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 16:05, dRaiser napisał:

Hmmm... A ja najpierw film obejrzałem - tak mi się spodobał, że zacząłem grać w final fnatasy VII:)


A zrozumiałeś o co w filmie chodziło bez grania? Bo moja siostra nie, kumpel który przeszedł gre do połowy też nie. ;)
Musiałem im tłumaczyć co się skąd wzieło, co się wydarzyło. W każdym razie doczekaliśmy się prawdziwego filmu ze świata FF, bo Spirits Within nie wiele miał z nim wspólnego. Dodam też, że anime dołączone do Advent Children też ciekawy i można dowiedzieć się z niego co stało się z Zackiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 16:21, Daimon_Frey napisał:

> Hmmm... A ja najpierw film obejrzałem - tak mi się spodobał, że zacząłem grać w final fnatasy VII:)

A zrozumiałeś
o co w filmie chodziło bez grania? Bo moja siostra nie, kumpel który przeszedł gre do połowy też nie. ;)
Musiałem im tłumaczyć
co się skąd wzieło, co się wydarzyło. W każdym razie doczekaliśmy się prawdziwego filmu ze świata FF, bo Spirits Within
nie wiele miał z nim wspólnego. Dodam też, że anime dołączone do Advent Children też ciekawy i można dowiedzieć się z niego
co stało się z Zackiem.



Mniej więcej zrozumiałem... Chociaż fakt, że o część rzeczy musiałem się znajomego popytać:). Ale filkm jest boski:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak z lekka rozczarowałem - myślałem, że film będzie bardziej "fabularny". niestety był bardziej "akcji". A szkoda, bo Japończycy potrafią wymyślić intrygującą fabułę, czego dowodem jest seria gier Final Fantasy właśnie - no może poza X-2 i tymi wczesnymi, których nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 16:05, dRaiser napisał:

Hmmm... A ja najpierw film obejrzałem - tak mi się spodobał, że zacząłem grać w final fnatasy VII:)


To cie naprawde podziwiam, ja bym chyba nic nie skumal z tego filmu bez gierki.
A tak z innej beczki, ile razy przeszliscie FF7 (albo jakiegos innego Finala)?
Ja to nawet nie zlicze ale pewnie ze 20-30 razy i jest to jedyna gierka w ktora sie tak zagrywalem jak dotad.
FF8 przeszedlem kilka, moze z 5-7 razy, FF9 tylko raz. W inne czesci serii nie gralem bo nie mam konsoli ale moze PS3 zagosci na moim biurku, filmiki z gierek takich jak Killzone 2 czy Metal Gear Solid 4 naprawde robia wrazenie (!), a co wazniejesze nie trzeba jej ciagle rozbudowywac (bylaby to pierwsza moja konsola w zyciu, zawsze bylem przeciwnikiem ale teraz zmieniam zdanie...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie film ten to jest obiektem kultu od dnia kiedy go obejrzałem, po raz pierwszy.

Co do gry to właśnie ją przechodze, jestem na 3 dysku i mam problem z nabiciem bp w celu zakupu omnislasha, poza tym nabijam sobie w laskach limity bo nie wiedziec czemu poza cloudem nikt nie dal rady osiagnac u mnie 3 poziomu limitów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w gre co prawda nie grałem ale film obejrzałem i bardzo mi się spodobał ale ... jak dla mnie muzyka jest ciut przycienka - w trailerach była lepsza moim zdaniem, grafika jest przecudowna, a po obejrzeniu tego filmu kilka raz stwierdziłem że mogli troche bardziej popracować nad fabułą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gra to ideal gry.. posiada wszystkie elementy.. film.. oczywiscie najwyzsza jakos mangowe klimaty rozbudowane postacie szybka akcja (praktycznie niemozliwe by wykonac takie sceny przy uzyciu aktorów:) muzyka jest jaknajbardizje swietna. Duzo elementów humorystycznych szczegolnie jak ktos gral w gre. np. podczas walki w kosciele z Tifą motyw dzwonka telefonu który w grze oznaczał wygraną walke;) to mnie naprawde rozweselilo. Dlatego jest tam taki najazd i pokazane ze to telefon dzowni:) wiele takich elementów tworzy doskonały film. Aczkolwiek wlasnie jak napisałem kto nie grał w gre to co najmniej 60% mniej zabawy z filmu bedzie mial.
Glosy aktorow dobrane wysmiemicie. Jak czasmai jezyk japonski smieszy to tu go slucha sie z przyjemnoscia.

Posiadam wersje jap ale czekam takze na europejskie dvd by zakupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałem dodać że scena poscigu na autostradzie i w tunelu oraz walka z przywołanym potworem oraz jak drużyna podrzuca Clouda jest po prostu nie do zapomnienia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam troszke zawiódł "końcowy boss", że tak się wyrażę by nie spoilerować. I po co był cały pościg za "mamą" skoro nawet po spotkaniu z nią i tak Cloud był lepszy ;) A gdzie Meteor? ;) To już nie ten stary (nie)dobry S - inna sprawa, że jakby w filmie mieli pokazać ten jego atak z walki finałowej z gry, to byłby to śmiech na sali^^
2. Turks z gry mieli 3 członków, widać usunęli najsłabsze ogniwe by (nieznacznie) podnieść średnie IQ.
3. Poza Tifa, Cloudem i Vincentem, reszta drużyny miała *bardzo* mały udział w filmie. Ba, Turks mieli więcej niż oni.
4. Tak naprawde to przez cały film nie rozumiałem o co chodziło z tymi znamieniami :)

W sumie, film niezły, ale... Pod względem akcji - rewelacja, ale fabuła dosyć kulejąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 03:56, KamPa napisał:

Aha, jeszcze jedno - od kiedy to Cloud ma 2 miecze? ;)


gdyby tylko dwa :) on mial z tych mieczy klocki (widac w ostatniej walce:P). Ale po prostu mial nowe meicze wystruga.. jego stary meicz na poczatku filmu był wbity na jakiejś górze.. zardzewiały;)

O jakie znamie chodzi? To były blizny a raczej choroba o nazwie Geostigma. Tak jak by taka kara moze dla ludzi od planety przez to co z nia robili. Oczywiście co raczej robiła korporacja ShinRa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 12:04, Kafar napisał:

gdyby tylko dwa :) on mial z tych mieczy klocki (widac w ostatniej
walce:P). Ale po prostu mial nowe meicze wystruga.. jego stary meicz na poczatku filmu był wbity na jakiejś górze.. zardzewiały;)


Był wbity bo to nie był jego miecz, tylko Zacka, więc go wbił.
A te dwa miecze to był jeden rozkładany ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*spoilers WARNING*

po pierwsze, geostigma to byal choroba wywowala poprzez dostanie sie do strumienia zycia przez jenove... wywolana przez nia

po drugie miecz mial jeden tylko o ciekawej modularnej budowie ;D, ktora najbardziej dalo sie zauwazyc w czasie wykonynwania koncowego Limitu :]

i tak dalej... hehe ;]
qrcze pamietam jak kiedys z braku laku ( a raczej w oczekiwaniu az FF7 przetlumacza na angielski i wydadza.... gralem troche w gierke po japonsku... mocne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2005 o 14:49, Daimon_Frey napisał:

Był wbity bo to nie był jego miecz, tylko
Zacka, więc go wbił.
A te dwa miecze to był jeden rozkładany ;D


aha.. ale tka czy siak w grze miał inny miecz;) No chyba ze byl po porstu inaczej ukazany a dopiero teraz w filmie go rozszerzyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować