Zaloguj się, aby obserwować  
bestia

Final Fantasy

688 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2014 o 13:45, Selv napisał:

Nie wyszło :P

Nie? XD Pamiętam że miało wyjść, a że mam swoja wersję na X360 (podobnie jak z 12 też zacząłem grać i wciąż nie skończyłem ;d), to nigdy tego nie sprawdziłem. Mój błąd w takim razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrą wiadomość dla posiadaczy ps3. Na playstation network wszystkie gry z serii final fantasy są przecenione. Części od jedynki do dziewiątki są po 19 złotych z groszami (nie pamietam już dokładnie, mam krótka pamięć :d ) a reszta to nie wiem. Jak ktoś chce nadrobić zaległości to chyba jest dobra okazja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 14:03, Kosmitus napisał:

Pamiętam że miało wyjść

Nigdy nie miało, to był tylko błąd w interpretacji wypowiedzi jednego z twórców, zresztą szybko zdementowany. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2014 o 11:54, Kadaj napisał:

Nigdy nie miało, to był tylko błąd w interpretacji wypowiedzi jednego z twórców, zresztą
szybko zdementowany. ;p

Oh dobra już, raz człowiek strzeli gafę i go przez tydzień będą męczyć ;p

Z innej beczki:
Wróciłem do PS2 i zabrałem się za Xenosagę.

Episode I już za mną. Niestety do doskonałości trochę mu brakowało - system walki był nieco monotonny i niedopracowany, a fabuła miała kilka dziwnych momentów, przy których zgrzytałem zębami, ale w ogólnym rozrachunku było nieźle. Podobała mi się encyklopedia w której można poczytać na rozmaite tematy dotyczące świata gry, co jest tym bardziej przydatne, że gra wręcz zasypuje nas nazwami przeróżnych organizacji, dziwnych technologi, statków i innymi terminami. Historia w 90% opowiedziana jest za pomocą przerywników filmowych. Daleko im do poziomu renderowanych wstawek z FF ale ogląda się je nieźle, a wszystko czego niedopowiadają filmiki można znaleźć w encyklopedii. W fabule jedynki najbardziej spodobało mi się zakończenie, które wyszło niezwykle zgrabnie i klimatycznie.
Piosenka z końcówki: https://www.youtube.com/watch?v=iMDLbVQiIU4

Episode II - na liczniku ok 32h. Pierwsze co rzuca się w oczy podczas gry w dwójkę to zmiana wyglądu postaci na znacznie mniej "moe" (mniejsze oczy, bardziej dorosłe rysy twarzy), co ogólnie można zaliczyć na plus, jeśli tylko przymknąć oko na fakt, że pomiędzy obiema częściami minęło najwyżej kilka dni i taka zmiana w wyglądzie (widoczna zwłaszcza u głównej bohaterki) jest mocno naciągana. System walki został znacznie poprawiony, jest bardziej dynamiczny (choć nadal toczy się w systemie turowym) i daje naprawdę dużo możliwości odnośnie tego jak prowadzić bitwę. Używanie combosów by powalić wroga lub wybić go w górę, czary łączone czy przemieszczanie się by zaatakować wroga od tyłu to tylko cześć tego niezwykle ciekawego systemu walki. Do tego wyważony poziom trudności który wymusza granie z głową, ale jednocześnie nie powoduje naszej śmierci przez najmniejszy błąd. Myślę że dobry system walki w jRPG można poznać po tym że człowiek nie zgrzyta zębami za każdym razem gdy dorwie go przeciwnik z którym musi się okładać. Episode II spełnia ten warunek wzorowo :) Fabuła to kontynuacja zamieszania jakie rozpoczęło się w pierwszej części. Dwójka dobrze kontynuuje rozpoczęte wątki rozwiązując sporo tajemnic i rozwiewając niejasności jakie nagromadziły się podczas gry w pierwszą część. Największą wadą jest część side-questów, które często polegają na bieganiu po lokacjach i gadaniu z kim popadnie mając nadzieje że trafimy na właściwą osobę. Z początku jest to nawet ciekawe, zwłaszcza gdy mamy jakieś wskazówki którymi możemy się kierować, ale nie zawsze tak jest i gdy trzeba po raz n-ty biegać i gadać z każdą napotkaną osobą to człowiek ma ochotę rozbić pada o własna głowę. Robienie ich bez pomocy jakiegoś poradnika to czysty masochizm. Przynajmniej nagrody za zadania poboczne są zazwyczaj warte uwagi. Niektóre side-questy są na szczęście znacznie ciekawsze i nieco poprawiają sytuację.
Podsumowując polecam, pomimo kilku niedoróbek Xenosaga jest niezwykle ciekawą i wciągająca serią ;) No i ma mechy, androidy i spaceshipy ;] Liczę że Episode III będzie jeszcze lepszy niż II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Ci wybaczam na przykład, bo jestem Ci wdzięczny za to podsumowanie. Grałeś na PS2 czy emu? Pamiętam jeszcze recenzję pierwszego epizodu w PSX Extreme gdzieś w lato 2003, ale jakoś mnie wtedy Xenosaga ominęła. To jest jedna z gier, do których będę miał czas wrócić po nadchodzącym wielkimi krokami Tales of Symphonia. Także dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2014 o 16:27, Siriondel napisał:

Ja tam Ci wybaczam na przykład, bo jestem Ci wdzięczny za to podsumowanie. Grałeś na
PS2 czy emu?

Mam w domu PS2 i ograłem na niej sporo gier, ale że teraz mam znacznie lepszy PC niż kiedyś to zagrałem na emu na którym mogę uruchomić grę w wysokiej rozdzielczości. Do tego pad od PS2 którego używam z PC od dawna i grało się naprawdę fajnie. Jedyny minus to to że musiałem trochę nakombinowac się z ustawieniami by wszystko działało jak należy. W razie czego mogę pomóc ustawić ci emu ;p

Dnia 26.01.2014 o 16:27, Siriondel napisał:

Pamiętam jeszcze recenzję pierwszego epizodu w PSX Extreme gdzieś w lato
2003, ale jakoś mnie wtedy Xenosaga ominęła

Cóż, czasem ciężko jest zagrać we wszystko w co by się chciało ;p

Dnia 26.01.2014 o 16:27, Siriondel napisał:

To jest jedna z gier, do których będę miał
czas wrócić po nadchodzącym wielkimi krokami Tales of Symphonia.

Sam muszę koniecznie nadrobić Talesy bo grałem jedynie w Abyss, które jest jedną z moich ulubionych gier na PS2, oraz w Eternie na PSP.

Dnia 26.01.2014 o 16:27, Siriondel napisał:

Także dzięki :)

Fajnie że komuś chciało się to czytać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2014 o 13:27, Kosmitus napisał:

Podsumowując polecam, pomimo kilku niedoróbek Xenosaga jest niezwykle ciekawą i wciągająca
serią ;) No i ma mechy, androidy i spaceshipy ;] Liczę że Episode III będzie jeszcze
lepszy niż II.


Też się wypowiem o ep III bo grałem w trylogię. Trójka jest chyba najprostsza ze wszystkich. Trochę bolało mnie że zrezygnowano z robienia kombinacji ciosów padem na rzecz klasycznego wybierania komendy w stylu FF. Jest też najładniejsza(co nie powinno dziwić) i posiada epicką muzę. Także polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam:)
Ostatnio biorę pod uwgę zakup ps3 i zastanawiam się czy odświeżone wersję FF 7 i 8 są dostępnę na tą konsole czy tylko na pc ??
Zbliża się premiera FF X i X2 na ps3 a wygląda świetnie. Mimo, że mam wersje na ps 2 bardzo ten tytuł kusi o zakup ps 3 do tego możliwość grania w inne gry z ps 1 kusi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś grał w tą Lightening Returns ? Gra za tydzień do mnie i nie wiem czy pylnąć póki coś warta. Bardzo przyjemnie się gra w sage XIII do tej pory. Ale tyle mieszanych opinii. Od syfu do przyzwoitego średniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2014 o 18:16, LastOrder napisał:

Nikt nie grał w najnowszą część?

Ja mam gierkę. Pograłem jakieś trzy godziny, zanim głupie pomysły i bezwartościowy system walki tak mnie wk.... że całkowicie mi się odechciało. Zadania podoczne są idiotyczne, szczególnie w obliczu nadchodzącej zagłady planety, kostiumy brzydkie, a limit czasowy jest pomysłem poronionym, dlatego że IMO zamiast być zrobionym razem z innymi elementami i współpracować mechanicznie - wygląda to tak, jakby najpierw została zrobiona cała gra, a potem na to narzucono limit. Mechaniczne rozwiązania w ogóle nie wspierają się nawzajem. Żeby wydłużyć grę, trzeba co 75 sekund włączać menu żeby uruchomić na nowo zatrzymanie czasu. Gra jest nieporęczna, nad postacią w walce nie ma żadnej kontroli, cały czas ten denerwujący Hope gada do Lightning i nie daje się skupić, a dzięki limitowi czasowemu w ogóle nie możesz grać tak jak Ty chcesz, tylko tak jak gra Ci mówi. Już przemilczę fakt, że gra w ogóle nie przypomina Final Fantasy - nie ma exp ani levelowania, potwory w lokacjach się nie odradzają, w walce jakieś QTE, upośledzona hybryda zachodniej gry akcji i jRPG. Odradzam. Dobrze że rozprowadziłem ją na Allegro na cztery sloty i dzięki temu nie tylko nie zapłaciłem za nią nic, ale nawet zarobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w III na DSie, jest taka sobie. ;p

Pewnie wydają tę część, bo jest też na smartfonach, a więc w miarę znośnie wygląda. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem demko FF XV i szok . Albo mnie oczy mylą albo ta gra jest brzydsza of FF XIII. Wiadomo że tam było liniowo i lokacje były dociągnięte ale coś tu jest nie halo .
System gry to action RPG pełną gebą. Myślałem że łatwiej będzie mi to ogarnąć ale na razie jest tak sobie.
Poczekam na wersję 2.0 i ponowny raz spróbuję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dynamiczne walki to podstawa jak chca sprzedac gre wiekszemu gronu klientow, ma to swoje plusy i wady w zaleznosci od wykonania-to tak ogolnie bo jak to wyglada w ff15-demo nie wiem, inne - z mainstreamu -firmy juz wprowadzily w RPG akcje/dynamiczne walki (nie wiem jak z samowalczacymi towarzyszami z AI w serii FF), np. gry z Tales tez chyba mozna zaliczyc do action?, a nikt nie narzeka, a SE nie mialo kiedys wprowadzic action w pelni, wprowadzili elementy w serii FF13 (szczatkowo?) i Type0 (tak mi sie wydaje z filmikiow).

Jak ktos nie oglada czy nie czyta podsumowan z wywiadow "active time report" zwiazanych z FF15, ale ostatnio bylo,
http://www.eurogamer.pl/articles/2015-06-05-final-fantasy-15-porzucilo-wiele-z-elementow-versus-13
czyli jak ktos sie jaral jakis starszym trailerem z czasow Versus, a nie wiem nawet czy poczatkow reklamowania 15 to lepiej sie uspokoic. bo

Spoiler

nie ma ataku na miasto z poczatku

, tyle, ze widzialem ze 3 trailery o takiej tematyce, i skad mam wiedziec o ktory chodzi? zreszta modyfikuja fabule (jak bardzo odetna sie od mitologi FF13?) i usuwaja jedna postac, a daja druga, a zeby nic sie nie zmarnowalo to nowa postac ma takie samo nazwisko i model usuwanej postaci. XD
Ciekawe jak sobie poradza z typowym problem ponownego wykorzystywania obiektow/modeli w grze.
Zreszta wiele rzeczy zostalo zrobionych dawno temu, a teraz to szlifuja, gdzies widzialem porownanie typu ps3 i ps4 jak Noctius walczyl z jakims "ptaszyskiem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym spróbować XIV na PS4 . Heavensward to samodzielny dodatek ? Kupując go będzie miesiąc grania za darmo ? Nie przepadam za mmo ale gra jest dobrze oceniana , mam trochę czasu i oczekuje magii owego Final Fantasy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować