Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft coraz mniej popularny

76 postów w tym temacie

Dnia 09.05.2013 o 23:15, Sarturias napisał:

Ja się dziwię, że te klasyczne MMO jeszcze w ogóle mają takie milionowe rzesze subskrybentów.
Typowy rozwój postaci, typowe uzbrojenie, typowy styl expienia, zabawy i gry po prostu...a
ludziom wciąż nie jest dość.

Nie zawsze też ludzie chcą wielkich zmian. W SC2 Blizzard rdzeń rozgrywki pozostał w zasadzie niezmieniony, bo tego większość chciała. Nie zawsze oczekuje się rewolucji. Należy też brać pod uwagę kiedy taki WoW wychodził. Klasycznego rozwoju postaci w WoWie za bardzo już nie ma, bo został on niemal całkowicie usunięty, a pozostawiono jedynie wybór kilku skilli. Drzewka talentów zniknęły wraz z MoP.

Dnia 09.05.2013 o 23:15, Sarturias napisał:

Nowoczesne MMO to nadchodzące DayZ, a przynajmniej coś w
tym stylu, kiedy zdany jesteś tylko na siebie i każdy jest sobie równy, jednocześnie
mogąc być najlepszym by po chwili zostać z niczym.

DayZ wyszło od moda. MMO w którym traci się cały dobytek i postępy nie będzie atrakcyjne dla casuali, a przecież nikt nie będzie robić wysokobudżetowego tytułu tylko dla gartski zapaleńców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rift online ma się bardzo dobrze ze stałą grupą abonenentów, nie ma zamiaru przechodzić na free to play, a dodatek z poprzedniego roku ośmieszył pandy ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2013 o 06:43, Kopiec napisał:

Rift online ma się bardzo dobrze ze stałą grupą abonenentów, nie ma zamiaru przechodzić
na free to play, a dodatek z poprzedniego roku ośmieszył pandy ^_^


Ide o zaklad ze w rifta gra mniej ludzi niz z WoW-a odeszlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś to zmienia?
W jakieś farmville gra więcej ludzi niż w WoWie kiedykolwiek i nie jest to żadnym argumentem.
Skoro gra nie umiera, ilość graczy jest wystarczająca do zaludnienia serwerów i utrzymywania gry, która jest zarabiającym tytułem, to nie widzę powodu aby świadomość, że w WoWa gra więcej dzieciarni uprzykrzała życie graczom Rifta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2013 o 11:27, Kopiec napisał:

Coś to zmienia?


Po prostu sie zastanawiam jak gra ktora nie osiagnela nawet 1/10 tego co WoW mogla go osmieszyc? :)

>że w WoWa gra więcej dzieciarni uprzykrzała życie graczom Rifta.

No wlasnie widac gdzie gra dzieciarnia ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2013 o 12:02, TigerXP napisał:

Po prostu sie zastanawiam jak gra ktora nie osiagnela nawet 1/10 tego co WoW mogla go
osmieszyc? :)

np. tak?
http://www.riftgame.com/en/news/articles/12212012_more_best_expansion_award.php
http://www.riftgame.com/en/news/articles/12212012_best_expansion_award.php

I jeśli dla ciebie ilość grających to główne kryterium jakości gry to pozostaje pogratulować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2013 o 13:35, Kopiec napisał:


No prosze Cie, powszechnie wiadomo ze takie rankingi to mozna sam wiesz gdzie sobie wsadzic.

Dnia 10.05.2013 o 13:35, Kopiec napisał:


I jeśli dla ciebie ilość grających to główne kryterium jakości gry to pozostaje pogratulować
:D


No tak, 8 mln graczy WoW-a sie myli, iles tam (ile w koncu gra w tego rifta) graczy rifta ma racje :D
Masz calkowita racje, ludzie graja i placa za WoW-a bo pracownicy blizza stoja za nimi z wycelowana bronia i kaza im grac ^^ Swoja droga swietni Ci pracownicy, tak od 8 lat stac na warcie i pilnowac czy przypadkiem nie spodoba sie graczowi inne MMO. Dobrze ze EA nie wpadlo na taki pomysl bo bym musial grac w te fify i inne enbijeje.
Tak wiec wychodzi ze masz racje, wy o wielcy gracze w rifta jestescie jedynymi objawionymi, do tego stopnia ze musicie wpadac do tematow nie poswieconych swojej grze i oswiecac innych prawda objawiona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, bo piany zaraz dostaniesz.
Zresztą biorąc pod uwagę twoje kryteria, to Pandarianie tym bardziej były słabym dodatkiem, ponieważ jak na razie nastąpił po nich znaczny odpływa graczy. Przykre, że sam się już gubisz w tym co piszesz, albo nie pamiętasz tego, że mówiłem o tym iż ostatni DODATEK do rifta był lepszy niż DODATEK do wowa.

Dnia 10.05.2013 o 13:47, TigerXP napisał:

do tego stopnia ze musicie wpadac do tematow nie poswieconych swojej grze i oswiecac innych prawda objawiona

Ale ja tylko odpowiadałem na pytanie dotyczące dobrych mmo radzących sobie na rynku. Czytaj trochę posty, a nie wywijaj szabelką pod szyldem WoWa na lewo i prawo, bo śmiesznie to wypada.

A co do ilości grających w WoWa- nie wnikam w to, co się ludziom podoba. Tak samo jak nie wnikam, czemu miliony ludzi ogląda M jak Miłość czy inną Modę na Sukces. Niektórzy po prostu mają gówniany gust, potrafię to zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2013 o 14:08, Kopiec napisał:

Spokojnie, bo piany zaraz dostaniesz.
Zresztą biorąc pod uwagę twoje kryteria, to Pandarianie tym bardziej były słabym dodatkiem,
ponieważ jak na razie nastąpił po nich znaczny odpływa graczy. Przykre, że sam się już
gubisz w tym co piszesz, albo nie pamiętasz tego, że mówiłem o tym iż ostatni DODATEK
do rifta był lepszy niż DODATEK do wowa.


Ciekawe wg kogo byl lepszy. I nie, nie gubie sie w tym co pisze, po prostu Ty przekrecasz kota ogonem i wyciagasz bledne wnioski.

Dnia 10.05.2013 o 14:08, Kopiec napisał:


Dnia 10.05.2013 o 14:08, Kopiec napisał:

Ale ja tylko odpowiadałem na pytanie dotyczące dobrych mmo radzących sobie na rynku.
Czytaj trochę posty, a nie wywijaj szabelką pod szyldem WoWa na lewo i prawo, bo śmiesznie
to wypada.


Caly czas odpowiadasz na pytania :)

Dnia 10.05.2013 o 14:08, Kopiec napisał:


Dnia 10.05.2013 o 14:08, Kopiec napisał:

Niektórzy
po prostu mają gówniany gust


i graja w rifta.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2013 o 14:08, Kopiec napisał:

A co do ilości grających w WoWa- nie wnikam w to, co się ludziom podoba. Tak samo jak
nie wnikam, czemu miliony ludzi ogląda M jak Miłość czy inną Modę na Sukces. Niektórzy
po prostu mają gówniany gust, potrafię to zrozumieć.

"Szanuję innych ludzi, ale są bandą debili".

Logika godna mistrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 22:25, Ring5 napisał:

Inne MMO które zyskują? GW/GW2,

Żart? GW bardzo lubiłem ale ta gra jest już pozbawiona supportu i raczej nie zyskuje więcej graczy niż traci. W to, że GW2 pnie się w górę też nie uwierzę, jak dla mnie największy fail MMO, na początku kupiło pełno zahypeowanych osób w tym ja, ale w tej grze nie ma nic do roboty więc podejrzewam, że niski odsetek kupujących ludzi zostaje przy tym na dłużej.

Dnia 09.05.2013 o 22:25, Ring5 napisał:

Planetside/P2 (ok, to MMO Shooter)

Pierwsze słyszę, muszę sprawdzić.

Dnia 09.05.2013 o 22:25, Ring5 napisał:

EVE Online

To straszna niszówka, aczkolwiek przyznam rację, że jak ktoś w to wejdzie to już ta gra go nie puszcza.

Dnia 09.05.2013 o 22:25, Ring5 napisał:

Age of Conan

łooo, to żyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2013 o 19:49, Kryhuu napisał:

Żart?


Nie żart. I nie wiem, czy tak ciężko załapać, że chodzi o GW w czasach swej świetności, a nie teraz. To chyba raczej oczywiste? Jeśli powiem, że DOOM 2 "ukradł" wielu graczy jedynce, też zapytasz, czy teraz, bo przecież nikt w to już nie gra?

Dnia 10.05.2013 o 19:49, Kryhuu napisał:

Pierwsze słyszę, muszę sprawdzić.


Sympatyczne stworzenie, ale raczej nie dla mnie. Pograłem trochę (jest f2p) i odpuściłem.

Dnia 10.05.2013 o 19:49, Kryhuu napisał:

To straszna niszówka, aczkolwiek przyznam rację, że jak ktoś w to wejdzie to już ta gra
go nie puszcza.


A to w czymś przeszkadza, że niszówka? O_o Tak skomplikowanej (pod względem złożoności, a nie poziomu trudności) gry chyba jeszcze nie było i podejrzewam, że długo nie będzie.

Dnia 10.05.2013 o 19:49, Kryhuu napisał:

łooo, to żyje?


Ponownie - odchodzenie graczy od WoWa to proces, który trwa od lat. Do AoC przeszło wiele osób wtedy. Sam pograłem tylko w triala, świat Conana jakoś nigdy do mnie nie przemawiał, więc mnie nie wciągnęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też trochę czasu w WoWie spędziłem, więc też się wypowiem.

Brakuje mi tej gry. Sentyment z nią związany, wiele różnych momentów, które utkwiły mi w pamięci - mimo wielu wad WoW był dla mnie no. 1 na liście gier. Bawiłem się wspólnie z poznanymi tam ludźmi, czasem mniej poważnie, czasem bardziej. Mechanika gry była dość przyjazna. Ale najważniejsze było (i nadal jest!) uniwersum i klimat. To była czysta magia, jak podróżowałem, zwiedzałem kolejne krainy, bo mogłem wczuć się w moją postać i bawić się w role play''a.

Do czego zmierzam? Blizzard zamordował klimat w tej grze. Co się stało choćby z moimi ulubionymi Plaguelands? Dlaczego z Orgrimmaru zrobiło się złomowisko? Co te cholerne pandy robią na miejscu głównego contestu gry? Jest to równie żałosny żart, jak swego czasu ''koko koko euro spoko''... Co później? Undead warlock ujeżdżający różowe kucyki?

Warcraftowe Lore straciło m.in. Illidana i Arthasa. Wiadomo - jak wychodził dodatek, to każdy tam marzył, aby dokopać big evil badass''owi. Ale jak przyszło co do czego, to gra bez nich utraciła to coś. "WoW umarł razem z Arthas''em". Takie zdanie widziałem dziesiątki, jeśli nie setki razy.

Ale przejdźmy do innych rzeczy. Talenty. Rozumiem, że wiele z nich było zapychaczami, były niepotrzebne itd. Ale bez przesady, że nagle wybór zostaje tak drastycznie ograniczony. Wiele razy ludzie dziwili się, że gram mając inaczej ułożone drzewka, niż sugerowałaby to jakaś strona z poradami. Większa ilość talentów, większy wybór w pewnym sensie pozwalał bardziej się zgrać z daną postacią.

Inna rzecz, która w pewnym sensie zabija grę to polityka Blizzarda, jeśli chodzi o serwery. Grałem na Sporregarze, który jest jednym z najmniej zaludnionych serwerów (jeśli nie tym najmniej). Wiem, jak wyglądają prywatne serwery i wiem, jak wygląda Sporeggar. Ten drugi jest znacznie bardziej martwy. W godzinach szczytu (20.00) online jest około 15 osób... łącznie po obu stronach.

Ja WoWem się nie zmęczyłem i nie zniechęciłem, do momentu, aż wprowadzone zostały zmiany, które wyżej opisałem. Miałem też napisać o każualizacji gry, ale chyba wszyscy wiedzą, jak z tym jest... Idealnym rozwiązaniem byłoby stworzenie specjalnych serwerów, na których obowiązywałby dany dodatek. Przypuszczam, że wtedy do WoWa wróciłyby co najmniej dwa miliony graczy... Ale nowe dodatki, to kolejne $$$...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2013 o 20:05, Ring5 napisał:

I nie wiem, czy tak ciężko załapać, że chodzi o GW w czasach swej świetności,
a nie teraz. To chyba raczej oczywiste?

No to albo mówisz o grach, które zyskują, albo o grach, które kiedyś zyskiwały. WoW też kiedyś zyskiwał, bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 15:30, Kryhuu napisał:

No to albo mówisz o grach, które zyskują, albo o grach, które kiedyś zyskiwały. WoW też
kiedyś zyskiwał, bez sensu.


Mówię o grach które zyskują, podczas gdy WoW traci (a w czasach, gdy WoW tracił, GW zyskiwało kolejnych fanów). O grach, do których uciekali gracze z WoWa. Teraz jasne?

EOT z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 16:36, Ring5 napisał:

Mówię o grach które zyskują, podczas gdy WoW traci (a w czasach, gdy WoW tracił, GW zyskiwało
kolejnych fanów). O grach, do których uciekali gracze z WoWa. Teraz jasne?

Uciekli z WoWa do GW i po tygodniu rzucili tym w kąt, też mi coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować