Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kłopoty z aktywacją kluczy do Might & Magic: Heroes VI rozwiązane

20 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Premiera Might & Magic: Heroes VI – Shades of Darkness nie należała do najbardziej udanych – gracze, którzy zakupili dodatek, borykali się z różnorodnymi problemami. Ubisoft naprawił już błędy związane z odrzucaniem kluczy do gry.

Przeczytaj cały tekst "Kłopoty z aktywacją kluczy do Might & Magic: Heroes VI rozwiązane" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem. To są kardynalne błędy i nie zostały wykryte w trakcie testów?! Nie tworzą jakiś serwerów testowych do sprawdzenia aplikacji czy nie koliduje z wcześniejszymi wersjami? Teraz tak gry robią byle jak byle co, żeby hajs się zgadzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie rozumiem. To są kardynalne błędy i nie zostały wykryte w trakcie testów?! Nie
> tworzą jakiś serwerów testowych do sprawdzenia aplikacji czy nie koliduje z wcześniejszymi
> wersjami? Teraz tak gry robią byle jak byle co, żeby hajs się zgadzał.

A po co? Skoro lepiej wydac gre przetestowac na odbiorcach i wtedy latac|?;p czysty zysk;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Słowa: Przepraszam, jakoś nie widzę. Nie zniżyli się czy nie przeszło przez gardła?

Malo tego ja nie moge pograc bo Uplay nie widzi gry dodatku tylko podstawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka premiera, ja już dodatek skończyłem, a kupiłem go na steam 1 maja :) Oczywiście na steam wszystko jak zawsze działa bez problemu, dlatego wolę zapłacić 29.99 euro i mieć wszystko w porządku niż płacić 60 PLN i się zastanawiać czy coś będzie działać, czy nie :]

Dodatek polecam obie kampanie naprawdę niezłe, a frakcja Lochy bardzo uda. Warto też podkreślić że dodatek jest bardzo trudny, ma daleko wyższy poziom niż misje z kampanii głównej i dwóch małych dodatków wydanych wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jaka premiera, ja już dodatek skończyłem, a kupiłem go na steam 1 maja :) Oczywiście
> na steam wszystko jak zawsze działa bez problemu, dlatego wolę zapłacić 29.99 euro i
> mieć wszystko w porządku niż płacić 60 PLN i się zastanawiać czy coś będzie działać,
> czy nie :]


No interes życia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 17:07, Alekde napisał:

Jaka premiera, ja już dodatek skończyłem, a kupiłem go na steam 1 maja :) Oczywiście
na steam wszystko jak zawsze działa bez problemu, dlatego wolę zapłacić 29.99 euro i
mieć wszystko w porządku niż płacić 60 PLN i się zastanawiać czy coś będzie działać,
czy nie :]

To bardzo ciekawe biorać pod uwagę że dodatek nie działał bez względu na to czy klucz był bezpośrednio zakupiony na steamie, od pośrednikow, czy też od ubi.

Po prostu gra przestawała działać, albo miała mieć liczne problemy w związku z patchem 2.1. A ten wyszedł również na steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jaka premiera, ja już dodatek skończyłem, a kupiłem go na steam 1 maja :) Oczywiście
> na steam wszystko jak zawsze działa bez problemu, dlatego wolę zapłacić 29.99 euro i
> mieć wszystko w porządku niż płacić 60 PLN i się zastanawiać czy coś będzie działać,
> czy nie :]
Jaa tam nie wiem, czy warto płacić prawie 2 razy tyle w zamian za kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Jaa tam nie wiem, czy warto płacić prawie 2 razy tyle w zamian za kilka dni.

On sciemnia;p Gra nie dziala na steam uplay itp;p niezaleznie od dostawcy;p wiec albo gral w pirata albo klamie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 17:07, Alekde napisał:

Oczywiście na steam wszystko jak zawsze działa bez problemu


Bredzisz waść jak potłuczony. Wystarczy spojrzeć na forum H6 na steamie, by zobaczyć, jaki shitstorm spadł na twórców, bo gra nie działała. Ale, jak rozumiem, Ty jako jedyny miałeś działający egzemplarz. Gratuluję. Trzeba było jeszcze w totka zagrać z takim szczęściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jaka premiera, ja już dodatek skończyłem, a kupiłem go na steam 1 maja :) Oczywiście
> na steam wszystko jak zawsze działa bez problemu, dlatego wolę zapłacić 29.99 euro i
> mieć wszystko w porządku niż płacić 60 PLN i się zastanawiać czy coś będzie działać,
> czy nie :]
>
> Dodatek polecam obie kampanie naprawdę niezłe, a frakcja Lochy bardzo uda. Warto też
> podkreślić że dodatek jest bardzo trudny, ma daleko wyższy poziom niż misje z kampanii
> głównej i dwóch małych dodatków wydanych wcześniej.

To prawda. Na drugiej misji Lochu zaczalem gnac ostro do tych smokow, olewajac o drodze kazda walke. Zbieralem tylko armier z tych do przylaczenia jednostek i te testy robilem a i tak AI dotarlo o 1 ture do smokow szybciej (bylismy obok no i wzielo) i sru od nowa. Chuligan mnie trafil :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zanim napiszecie coś możecie zobaczyć mój profil steam, jest link dokładnie stronie mój gamesite i tam jest liczniki w jakie gry grałem kiedy i ile godzin. Miałem kupioną podstawkę w wersji pudełkowej ale jak wyszła w dzień premiery podstawka w przecenie na steam to kupiłem na steam przecenioną podstawkę z dwoma dodatkami i ten dodatek za 29.99 euro. Swoją drogą na steam zawsze wszystko działa, a jakby ktoś nie wiedział to wersja uplay steamowa jest inną wersją uplaya. Gry które rejestrujesz na uplay z poziomu steam są przypięte mimo że do tego samego konta email to do innego klienta uplay.

I nie życzę sobie tekstów w stylu "ściemnianie, piractwo itc."

Poza tym czy to dobry interes pograć parę dni wcześniej - pewnie nie, ale dobry jeśli ci wszystko działa. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 13:40, Alekde napisał:

tam jest liczniki w jakie gry grałem kiedy i ile godzin.


"Tam SĄ liczniki"

Niestety, tak się śmiesznie składa, że akurat w przypadku H6 nie ma statystyk. Jest tylko info, że grałeś 22 godziny...

W każdym razie, podobnie jak wcześniej, gratuluję niesamowitego szczęścia, jakie z pewnością było wymagane, by być jedyną osobą na Steamie, która mogła bez problemów grać w Heroesów po premierze SoD. Problemy, jakie miałem ja i tysiące innych graczy z pewnością spowodowane były nie bykami w dodatku, ale niekompatybilnością naszych systemów z tą łatką.

Dnia 11.05.2013 o 13:40, Alekde napisał:

Swoją drogą na steam zawsze wszystko działa


Jak na kogoś, kto ma 8 latek na Steamie, jest to bardzo ciekawa teza. Kompletnie mijająca się z prawdą, ale zdecydowanie ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 14:00, Ring5 napisał:

> tam jest liczniki w jakie gry grałem kiedy i ile godzin.

"Tam SĄ liczniki"

Niestety, tak się śmiesznie składa, że akurat w przypadku H6 nie ma statystyk. Jest tylko
info, że grałeś 22 godziny...

W każdym razie, podobnie jak wcześniej, gratuluję niesamowitego szczęścia, jakie z pewnością
było wymagane, by być jedyną osobą na Steamie, która mogła bez problemów grać w Heroesów
po premierze SoD. Problemy, jakie miałem ja i tysiące innych graczy z pewnością spowodowane
były nie bykami w dodatku, ale niekompatybilnością naszych systemów z tą łatką.

> Swoją drogą na steam zawsze wszystko działa

Jak na kogoś, kto ma 8 latek na Steamie, jest to bardzo ciekawa teza. Kompletnie mijająca
się z prawdą, ale zdecydowanie ciekawa.


Zrozum, u mnie działa wszystko od zawsze to jest przywilej tego, że gry to jedno z moich hobby i nie uznaję półśrodków nigdy. Jedyną grą która od ostatnich co najmniej 5 lat była z którą miałem wyjście do pulpitu był Skyrim przeładowany modami. Jakbyś poszukał to byś może znalazł gdzieś moje screeny na necie bo m.in. bawiłem się w jego modowanie i gra miała ponad 200, bliżej do 300 modyfikacji, a że była 32 bitowa miała ograniczone adresowanie pamięci ram.

Wracając jednak do steam to gry na steam jak wszystkie inne chodzą doskonale i nie ma się z nimi problemu, a miałem tutaj na myśli przede wszystkim ich aktualizacje robione w locie i na czas zawsze z automatu.

Co do Heroes VI to gra w wersji steam kupiona miała w sobie podstawkę (o ile ją miałeś na steam), a w folderze klucze miałeś dodatkowe 3 klucze do wpisania które wpisywałeś w menu gry Heroes VI do odblokowania wszystkich dodatków.

Sam klient gry czy to z tymi kluczami czy nie miał od razu wszystkie DLC w sobie tj. dwie mini kampanie oraz Cienie Mroku m.in. dlatego gra jako kompletna nie miała żadnych problemów. Możliwe że jakby kupił sam dodatek który podobno jest samodzielny ten problem by wystąpił.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 14:48, Alekde napisał:

Zrozum, u mnie działa wszystko od zawsze to jest przywilej tego, że gry to jedno z moich
hobby i nie uznaję półśrodków nigdy.


Wyjaśnij pojęcie "półśrodków" w odniesieniu do gier i Steama, bo dyskusja zaczyna ociekać patosem.

Dnia 11.05.2013 o 14:48, Alekde napisał:

Co do Heroes VI to gra w wersji steam kupiona miała w sobie podstawkę (o ile ją miałeś
na steam), a w folderze klucze miałeś dodatkowe 3 klucze do wpisania które wpisywałeś
w menu gry Heroes VI do odblokowania wszystkich dodatków.


[sarcasm mode ON] Dziękuję za wyjaśnienie, teraz w końcu wiem, co kupiłem.[sarcasm mode OFF]

I tak się śmiesznie składa, że ci, którzy kupili edycję Gold lub Complete, mieli przeje...eee... gwizdane, bo mogli grać jedynie w dodatki, natomiast kampanię z podstawki mieli zablokowaną, system odrzucał klucze jako już wykorzystane i można było sobie co najwyżej zębami pozgrzytać, a nie grać. Naprawienie tego problemu zajęło UBI ponad tydzień (no bo po co pracować w weekend, nie?), w między czasie na samym Steamowym forum pojawiły się tysiące wpisów o tym, że grać się nie da, że gra to badziew i nie działa. Dlatego powtórzę po raz kolejny - skoro miałeś tak niesamowite szczęście, że byłeś jedyną osobą na tej planecie, której wszystko działało, powinieneś się z tego faktu cieszyć.

Dnia 11.05.2013 o 14:48, Alekde napisał:

dlatego gra jako kompletna nie miała żadnych problemów.


Super. To teraz proponuję, byś jednak poczytał trochę, a potem dopiero wypowiadał się z takim przekonaniem. Bo gra jako kompletna problemy MIAŁA i to ogromne. A raczej miała jeden problem - nie działała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

--->Ring5 - ponieważ nie zrozumiałem w twoim poście: słowa "działa/nie działa", to jest zrozumiałem je pod kątem aspektu technicznego (widocznie błędnie). Więc odpisałem, że doskonale wiedząc od czego i od czego jest Nvidia Inspector nie miałem problemu aby wycisnąć z każdej gry wszystko co się dało maksymalnie przy tym mieć ją stabilną jak "koń"

To jeśli chodzi o aspekt technologiczny, jeśli zaś chodzi o aspekt techniczny zapewniony przez twórców, to gry na kartach Nvidia działają zawsze (aczkolwiek to nie jest powód dla którego mam karty NV, po prostu AMD nie oferuje tego co jest mi potrzebne) (to zrozumiałem mówiąc o problemach technicznych, widocznie też błędnie)

Jeśli zaś miałeś na myśli problemy fundowane użytkownikom steam (i to chyba o to ci chodziło), to z takimi się nie spotkałem od początku istnienia steam (widocznie mam szczęście jeśli tak to interpretujesz - moim zdaniem jednak nie)

Wracając jeszcze do Heroes VI

1. Miałem Heroes VI w wersji EK kupioną od polskiego wydawcy i tą wersję miałem przypisaną do konta uplay
2. W dniu premiery Cienie Mroku steam dał promocję na podstawkę i dwa mini dodatki
3. Kupiłem wszystko jeszcze raz na steam aby mieć komplet (mimo że miałem już podstawkę i dwa dodatki wcześnie kupione i przypisane do konta uplay)
4. Odpaliłem grę wpisałem 3 klucze i miałem kompletną pełną grę na steam
5. Przeniosło mi wszystkie osiągnięcia, poziomy itd.
6. Skończyłem dwie kampanie w czasie ok. 20+ godzin i świetnie się bawiłem (tj. kampanie są wyjątkowo trudne w tym druga jeszcze trudniejsza od pierwszej co sprawiło mi wiele radości i otarłem się o syndrom kolejnej tury)

Teoretycznie mógłbym powiedzieć, może to właśnie dlatego że miałem wszystko wcześniej, ale w czasie grania nie raz rozmawiałem z innymi użytkownikami na temat misji więc nie byłem jedyną osobą która w to gra.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 16:51, Alekde napisał:

Jeśli zaś miałeś na myśli problemy fundowane użytkownikom steam (i to chyba o to ci chodziło),
to z takimi się nie spotkałem od początku istnienia steam (widocznie mam szczęście jeśli
tak to interpretujesz - moim zdaniem jednak nie)


To może w takim razie pisz, że u Ciebie wszystko działa. I oznacza to dokładnie to, co napisałem - masz szczęście. Inni go nie posiadają i niejednokrotnie mają problemy z odpalaniem gier, synchronizowaniem save''ów z chmurą itp. A skoro problemy są, to stwierdzenie "na Steam zawsze wszystko działa" jest błędne.

Dnia 11.05.2013 o 16:51, Alekde napisał:

Wracając jeszcze do Heroes VI


Przeczytaj to, co napisałem. Potem przeczytaj jeszcze raz. I jeszcze raz. Do skutku. Kilka razy pisałem, że (uwaga, będzie podpowiedź) DODATKI DZIAŁAJĄ. Nie działała, i to przez ponad tydzień, podstawka. Nie dało się odpalić głównej kampanii, bo gra twierdziła, że klucz został już wykorzystany. Oczywiście, że został. Przeze mnie! I to jest właśnie ten problem, który miały osoby, które kupiły wersję Gold lub Complete na Steamie. Naprawdę nie wiem, jak to jaśniej wytłumaczyć:

Gra.
Nie.
Działała
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

--->Ring5 - !?, sam kiedy kupiłem całość na steamie dokończyłem jeszcze przed uruchomieniem tego dodatku 4 misje kampanii Kiryła, ... i też oczywiście działała. Jednak ta rozmowa do niczego nie prowadzi, bo ty piszesz: nie działała, a ja piszę działała. Nie potrafię ci odpowiedzieć czemu, wydawało mi się że to za sprawą właśnie wersji steam, ale ty napisałeś właśnie że nie :]

I wybacz nie pisz mi "uwaga będzie podpowiedz", bo naprawdę nie wiem czemu ma to służyć ? (zresztą pewnie ty sam też nie wiesz) Pozdrawiam.

EDIT: wersja steam wymagała tylko podania jednego jedynego klucza do uplay (tj. tego z wersji podstawowej, pozostałe wpisywało się w samej grze, więc rozumiem, że nie dałeś rady zarejestrować w ogóle gry na uplay steamowy po zakupie ? Gdybym mi się to przydarzyło to od razu bym napisał do steam suportu, bo to wiązało by się z niemożliwością w ogóle uruchomienia gry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować