• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Taykun

PC problem przestał działać

Pytanie

Witam komputer przestał działać wczoraj pracował normalnie a dzis rano odpalam i nic zadnej reakcji pod zespołow zasilanie niby dochodzi wiatrak od procesora sie obraca monitor jest w stanie uspienia(jak przy wylączonym komputerze) nic nie wyswietla diodka na obudowie od dysku nie swieci.

Odłaczylem wszystko tylko pc i monitor i dalej nic niewyświetla... mozliwe ze to monitor bo tez teraz zauwazyłem ze nie mam głośniczka w komputezre i niemam zadnych sygnałow z biosu? ale mimo to system sie nie ładuje bo dysk nie pracuje.

Zabieram sie za czyszczenie spirytusem kondensatorków moze ktos ma jeszcze jakis pomysł prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Burzy w nocy nie było? Postaraj się załatwić od kogoś zasilacz chociaż, albo jakąś słabą kartę graficzną i zasilacz, żeby sprawdzić te części. Jeżeli masz wbudowaną grafikę w płytę główną to możesz tradycyjną wyciągnąć i tak sprawdzić też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.05.2013 o 13:55, Narmo napisał:

Burzy w nocy nie było? Postaraj się załatwić od kogoś zasilacz chociaż, albo jakąś słabą
kartę graficzną i zasilacz, żeby sprawdzić te części. Jeżeli masz wbudowaną grafikę w
płytę główną to możesz tradycyjną wyciągnąć i tak sprawdzić też.


Dziś pada a czy burza w nocy była tego nie wiem.
sprawdzałem tak jak mówisz z wbudowana grafika nawet monitor zmieniłem czyszczenie tez nic nie dało.
Zapewne tak jak mowisz to zasilacz, bo cos sygnał z komputera do monitora niedochodzi. dziwna sprawa dobra kminie skąś ten zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam originalny zasilacz 400W i załatwiłem 300W i na tym jest napisane ze obsługuje Pentium 4 3Gh

Ja posiadam Pentium 4 D 2,8 Gh czyli powinno być ok? bo jak czy podłącze karte graficzna a mam Radeon 5450 1Gb czy udżwignie to też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.05.2013 o 14:25, Taykun napisał:

Mam originalny zasilacz 400W i załatwiłem 300W i na tym jest napisane ze obsługuje Pentium
4 3Gh

Ja posiadam Pentium 4 D 2,8 Gh czyli powinno być ok? bo jak czy podłącze karte graficzna
a mam Radeon 5450 1Gb czy udżwignie to też?

Przetestuj z jak najmniejszą ilością włożonych części na razie. Jak się uruchomi, to leć do sklepu po nowy zasilacz. Grafiki nie dokładaj na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.05.2013 o 15:08, Narmo napisał:

Przetestuj z jak najmniejszą ilością włożonych części na razie. Jak się uruchomi, to
leć do sklepu po nowy zasilacz. Grafiki nie dokładaj na razie.


Zasilacz nie pasuje ma węższe wejscie do płyty głównej.Nawet cd rom nie działa. po prostu nie dochodzi prąd do komponentów.
No i szczaiłem ze 2 kondesatory sie przepaliły takie wypukłe zalane lekko brązową cieczą sprobuje je wy lutować i jutro lece do elektryka po nowe spróbować zawsze można. damm akurat jak mi najbardziej potrzebny komp to sie musi spier.... coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.05.2013 o 12:14, DR_SIURAK napisał:

podłacze sie pod ten temat
mam pytanie jest jakis program do sprawdzania pamieci w kompie?mam 4 i któras walła-jak
to sprawdzic?

Memtest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.05.2013 o 12:14, DR_SIURAK napisał:

podłacze sie pod ten temat
mam pytanie jest jakis program do sprawdzania pamieci w kompie?mam 4 i któras walła-jak
to sprawdzic?


Jak kolega powiedział Memtest. Tylko trzeba uważać, bo casem na ustawieniach defaultowych mogą nie wykryć błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować