Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dlaczego tryb Stalkera w Metro: Last Light będzie kosztować 5 dolarów?

104 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Huw Beynon, przedstawiciel Koch Media, powiedział, że sieci handlowe wymuszają na twórcach i wydawcach dodawanie ekskluzywnej zawartości do pre-orderów. W przypadku Metro: Last Light jest to tryb Stalker – dodawany do przedpremierowych zamówień za darmo.

Przeczytaj cały tekst "Dlaczego tryb Stalkera w Metro: Last Light będzie kosztować 5 dolarów?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 14:02, Ziw napisał:

W sumie całkiem uczciwe podejście.

Uczciwe my ass.
Kiedyś to się dorzucało do takiego zamówienia przedpremierowego steelboka (niektórzy jeszcze na szczęścia tak robią) aby zachęcić do zakupu.

Tutaj nic nie dają materialnego, tylko dorzucają bezszczelnie wycięty poziom trudności który inaczej będzie płatny

To już nie jest śmieszne, tu się płakać chce. I pomyśleć że jeszcze parę lat temu właśnie coś takiego przepowiadałem, jeszcze zobaczycie, będziecie płacić za poziom trudności jeżeli dalej będziecie wspierać te cholerne DLC !
I co !? 4 latka później mamy Metro z najwyższym, płatnym poziomem trudności.

Za kolejne 4 lata trzeba będzie płacić za dostęp do zaawansowanych opcji graficznych w konfiguracji gry. Wspierajcie dalej bezmyślnie, ten bezczelny, złodziejski proceder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 14:08, Darkstar181 napisał:

Tutaj nic nie dają materialnego, tylko dorzucają bezszczelnie wycięty poziom trudności .

Ale jak poziom trudności może być szczelny i zostać rozszczelniony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doją nas na każdym kroku,durne bydło dalej kupuje
MP też pewnie wycieli z gry bo ma być jako Standalone DLC
bo pierwsze wzmianki o MP były w tamtym roku pierw potwierdzali potem wypierali
i zrobili finalnie z tego DLC
Dochodzi do tego 5xDLC fabularne masakra
Niedługo będziemy płacić za chceckpoint-y,ustawienia grafiki ,czy samo menu
A potem oburzenie ,że ludzie nie kupują DLC/Gier nie dziwi im się skoro na każdym kroku dostają nie kompletną grę ;)
Ale cóż nawet media gamingowe siedzą cicho więc wnioskować można ,że takie coś
jest na miejscu według nich
Ludzie powinni otworzyć oczy w końcu ,obudzić się z snu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Huw Beynon, przedstawiciel Koch Media, powiedział, że sieci handlowe wymuszają na twórcach i wydawcach dodawanie ekskluzywnej zawartości do pre-orderów.

1) Czy wymuszają również jakiego typu ma to być zawartość ? Bo nie bardzo kupuję tłumaczenie, że akurat wycięcie najwyższego poziomu trudności to najszczęśliwsze rozwiazanie. Jeśli już ma się "nóż na gardle" (w co w tym wypadku nie wierzę) to nie lepiej byłoby dorzucić do preoredrów jakąś pierdołę w rodzaju "skórki do broni" ? Albo zaszaleć i dodać coś materialnego (vide breloczek do kluczy w kształcie naboju do gry Max Payne 3) ?

2) Jak słabą pozycję negocjacyjną ma Koch Media skoro się na takie "wymuszenia" godzi ?

3) Czy przedstawiciel Koch Media ma graczy tylko za idiotów czy już za idiotów do potęgi ? Mam uwierzyć, że w XXI wieku przy różnych kanałach dystrybucji, w czasach gdzie (jeśli mam taki kaprys) mogę sobie kupić grę z dowolnego zakątka Ziemi firma mająca w zanadrzu potencjalny hit i pewniak sprzedażowy nie tylko nie stawia żadnych warunków ale kapituluje podczas negocjacji i godzi się na szantaż ? Jednej/dwóch/kilku sieci handlowych ? Czy negocjatorzy w firmie Koch Media to tzw. "miękkie faje" ?

ps. A sama afera to niestety nic nowego :/ Raczej przykry standard :/ Coś jak tekstury w najwyższej rozdzielczości do gry Sacred 2, które zdaje się były dostępne tylko dla posiadaczy edycji kolekcjonerskich. Kilka lat temu (ech, jak ten czas płynie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda chciałem to kupić, tak to pozostaje jedynie zaznajomić się z twórczością poprzez jakieś torrenty. Szkoda pierwszą część uwielbiam książki też ale dawać się okradać się nie pozwolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 14:33, tlopatek napisał:

Szkoda pierwszą część uwielbiam książki też ale dawać się okradać się nie pozwolę.

O ironio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stalker zdawał się być najlepszym wyborem, ponieważ jest to tryb dla największych fanów, którzy i tak najprawdopodobniej złożą zamówienie przed premierą albo zakupią DLC tuż po wydaniu gry. Nie zgodziliśmy się, by była to zawartość związana z fabułą ani na ekskluzywne misje. Nie zgodziliśmy się również na to, by była ona dostępna tylko przez pewien czas.

Eee... a jeżeli jestem fanem i nie lubię być nabijany w butelkę tak jak to było z Aliens: Colonial Marines i kupię grę po recenzjach i premierze? Czy jestem mniejszym fanem niż ci kupujący preordery dla jakichś tam bajerów dodatkowych?

A teraz poważnie, bo samo Metro pierwsze mi się średnio podobało. Zaraz naprawdę będziemy musieli płacić za odblokowywanie poziomów trudności i tak - będziemy grali na nowicjuszu, aby gra "się sama przeszła". A potem jak będziemy chcieli wyzwanie to dopłać pan 5$... 3 poziomy trudności dodatkowe plus ewentualny jeden hardcore to już 20$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 14:08, Darkstar181 napisał:

To już nie jest śmieszne, tu się płakać chce. I pomyśleć że jeszcze parę lat temu
właśnie coś takiego przepowiadałem, jeszcze zobaczycie, będziecie płacić za poziom trudności
jeżeli dalej będziecie wspierać te cholerne DLC !
I co !? 4 latka później mamy Metro z najwyższym, płatnym poziomem trudności.

Za kolejne 4 lata trzeba będzie płacić za dostęp do zaawansowanych opcji graficznych
w konfiguracji gry. Wspierajcie dalej bezmyślnie, ten bezczelny, złodziejski proceder.

Masz trochę racji, ale nie do końca.

Od razu zazanczę że mam na myśli kontekst zachodni - gówne rynki czyli USA, Kanada, UK i Europa Zacodnia. Polskę pomijam, bo ten linek nigdy nie był i nie będzie priorytetowy dla wydawców.

Gry na Zachodzie kosztują standardowo 50-60 $/€ bez względu na platformę. Tylko czasami gry na PC są tańsze (nie to co u nas, gdzie cena gry konsolwej to cena gry na blaszaka x2). Takie ceny na Zachodzie były już w 2005/2006. Od tego czasu nie były podnoszone.

A przecież mamy inflację, rosnące koszta developingu, a na dodatek od 2008 roku borykamy się ze światowym kryzysem. Wydawcy zdają sobie sprawę, że drastyczne podniesienie cen gier (np. o 20 $/€) spowodowałoby drastyczny spadek sprzedaży, a co za tym idzie i przychodów.

Dlatego najlepszym z punktu widznia wydawców rozwiązaniem są właśnie masowo produkowane DLC, w tym te dodawane do pre-orderów, których celem jest maksymalne nakręcenie sprzedaży w dniu premiery (późnej po licznych przecenach to nie będzie takie opłacalne).

Dlatego posunięcie Koch Media absolutnie mnie nie dziwi, acz z perspektywy gracza boleję, że wydawcy tak bardzo monetyzują swoje produkty. Daleki byłbym jednak od rzucania na nich gromów. Gry to biznes jak każdy inny. W końcu trzeba się odkuć i wyjść na swoje, prawda? :)

Zastanówcie się co wolicie: czy gry na premierę kosztujące 70-80 $/€, ale bez żadnych DLC, czy gry kosztujące standardowo 50-60 $/€, ale z wydawanymi dodatkowymi DLC Wybór należy do Was... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 14:33, tlopatek napisał:

Szkoda chciałem to kupić, tak to pozostaje jedynie zaznajomić się z twórczością poprzez
jakieś torrenty. Szkoda pierwszą część uwielbiam książki też ale dawać się okradać się
nie pozwolę.


W jaki sposób w tej sytuacji zostałeś okradziony? Bo nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacja z facebooka wydawcy:

cały nakład premierowy zostanie wydany w edycji limitowanej, tj. z trybem trudności Stalkera.

I jeszcze jedna:

Gra Metro Last Light będzie dostępna w rosyjskiej wersji językowej z polskimi napisami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ble ble ble. Znowu płaczemy i narzekamy, nasza narodowa "zaleta". Jaki problem kupić pre-order??? A i tak jest to o wiele uczciwsze zagranie niż rozdawanie później, za darmo elementów edycji kolekcjonerskiej (tak, do końca życia będę to wypominał!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 15:01, TobiAlex napisał:

Ble ble ble. Znowu płaczemy i narzekamy, nasza narodowa "zaleta". Jaki problem kupić
pre-order???

Bo nie wiadomo, czy nowe Metro nie jest drugim Colonial Marines?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ble ble ble. Znowu płaczemy i narzekamy, nasza narodowa "zaleta". Jaki problem kupić
> pre-order???
Bo twórcy/wydawcy/sklepy whatever wykorzystują to i próbują wcisnąć nam każde gówno, mądrzejsi gracze już się nauczyli żeby nie kupować pre-orderów, bo ostatnimi czasu za dużo gier jest poniżej oczekiwań. Niestety, artykuł pokazuje, że po raz kolejny ktoś znalazł kruczek zmuszający nas do zakupu pre-orderów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować