Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rift stanie się grą typu free-to-play już za miesiąc

21 postów w tym temacie

No proszę, a niedawno na tym forum w jednej z dyskusji broniono tutaj Rifta, jako jedno z dobrze prosperujących MMO i odbierające graczy WoW. Widocznie aż tak dobrze nie było, że musieli przejść na f2p.

Z tego, co widać darmowi będą mieli jednak znaczące ograniczenia. Tylko 2 sloty na postacie, 3 na torby i brak dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RIFT i tak utrzymał się znacznie dłużej niż TOR. Jednak obecność tylu darmowych tytułów na rynku zobowiązuje do zmiany strategii, w końcu ilość graczy MMO jest ograniczona. Mało kto ma aż tyle czasu żeby grać aktywnie w dwie produkcje tego gatunku, walka o graczy trwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego że na f2p przejdą się spodziewałem, w końcu gra jakaś bardzo popularna nie była a wiadomo że f2p = więcej graczy = więcej kasy. :P A i same ograniczenia z tego co wyczytałem wyglądają na takie które będzie dało się przełknąć bez większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz no, jako weteran, moge tylko powiedziec jedno - lepszego MMO za free na pewno nie znajdziecie. Zreszta nawet pomijajac przejscie na f2p, obecnie RIFT jest nadal najlepszym produktem na rynku. Aczkolwiek zapal fanboya juz dawno we mnie zgasl i z hardcorowego playera przeksztalcilem sie raczej w casuala. Rajdy sie zrobily nudne, gra mi fatalnie chodzi, ale nadal sobie pogrywam, bo w sumie czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobom zainteresowanym Riftem polecam promocję od Raptra. Pogracie 11 godzin w triala (trzeba tylko zainstalować program ze strony Raptr.com) i dostaniecie pełną wersję gry (plus naramienniki i hełm na rozpęd). Jest to dość prosty sposób zdobycia darmowego konta veteran, co znając rynek gier f2p bardzo ułatwi dalszą grę.

Metoda sprawdzona. Jakkolwiek gra mnie przesadnie nie wciągnęła, udało mi się wyrobić normę i pełną grę faktycznie dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze chociaz ze nie usuneli subskrypcji, jesli jeszcze kiedys do tej gry wroce (pewnie po upgradzie kompa) to na pewno nie do wersji f2p.
Mimo wszystko szkoda Rifta, gierka nie byla zla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie raptr jest event zwiazany z riftem. 12h gry z właczonym programem ala xfirei mamy gre + dodatek + 30 dni czyli akurat coś przed przejsciem na f2p. Grać 12h można bez problemu na wersji trial w której mozna nabić 20 lvl a godzin ile sie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojo18 - trzeba rozegrać 14 godzin lub zdobyć tyle achików - nie wiem jedynie czy można łączyć jedno z drugim. ;) Z ludźmi z gildii GW2 chyba sobie zrobimy event związany z otrzymaniem tej wersji. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pajonk78 - bo tam tak to si przelicza na rangi w grach jak nie godziny to ilość aczików. Rift ich chyba nie ma (takich łączonych razem z raptrem) wiec godziny wystarcza. Ponoć około 12 h starcza :) ja transferowałem swoje 16h z xfire i mi juz zaliczyło tylko z roboty wróce instalować program :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2013 o 19:15, calwert napisał:

A czy jakiś status weterana jest przewidziany?


Tak. Konta typu weteran będą miały większą ilość slotów na torby i postacie i parę innych udogodnień. Dodatkowo ci gracze którzy nabyli Storm Legion będą mogli używać Souli z dodatku. Jeżeli ktoś posiada podstawkę, a chciał by mieć SL, kod z promocji Raptr można również wykorzystać do upgreadu konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane z Riftem. Może któryś z graczy je zauważy i mi odpowie:
Nie chciałbym rozpoczynać gry w zły sposób by potem zrezygnować. Z tymi soulami jest podobnie do skilli w Guild Wars gdzie za pieniądze można dowolnie modyfikować build? Czy może są związane z tym jakieś ograniczenia np. w ilości souli z których mogę korzystać. Zapewne przyjemnie by się grało jeżeli początkowo nie przejmował bym się buildami i pakował punkty tam gdzie mi pasuje; a bardziej przemyślanym wykorzystaniem drzewek rozwoju zainteresował bym się dopiero w endgamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo można zmieniać soule i buildy, resetując skille u trainera swojej klasy. Koszt to jakieś 20-50 srebra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować