Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Metro: Last Light - recenzja

105 postów w tym temacie

Dnia 15.05.2013 o 16:02, Storr1 napisał:

I tu się z Tobą zgodze gdyz dając ustawienia jakie wymienił Myszasty nie da sie po prostu
grać...( Dobrze że mam chrześniaka , wcisne mu ten bubel w prezencie:)

Ja tam mam GTX660TI więc na optymalizacje nie mogę narzekać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I kolejna gra po AC 3 ze znaczkiem NVIDI w którą nie da się grać na kartach AMD. To jest chore, ktoś tu musiał nieźle w łapę dostać. Nigdy nie kupię już karty od NVIDI. Nawet na low tnie na moim HD 6770.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2013 o 21:10, Lee1234 napisał:

I kolejna gra po AC 3 ze znaczkiem NVIDI w którą nie da się grać na kartach AMD. To jest
chore, ktoś tu musiał nieźle w łapę dostać. Nigdy nie kupię już karty od NVIDI. Nawet
na low tnie na moim HD 6770.


Przecież ostatnio gry mają raczej znaczek od AMD: " Tomb Raider ", " Bioshock Infinity ", itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> I kolejna gra po AC 3 ze znaczkiem NVIDI w którą nie da się grać na kartach AMD. To jest
> chore, ktoś tu musiał nieźle w łapę dostać. Nigdy nie kupię już karty od NVIDI. Nawet
> na low tnie na moim HD 6770.

To znaczy... od AMD chyba nie kupisz.
Jakoś mi się nie chce wierzyć że jest aż tak źle. Może to PhysX ci tak zżera zasoby (AMD sobie z tym w ogóle nie radzi niestety i fps spada do 1). Wyłącz PhysX (nie wiem jak to jest w dwójce, ale w jedynce to było w opcjach ogólnych - nie w opcjach grafiki) i wyłącz VSync bo nie każdy zwraca na niego uwagę. Powinno to śmigać, a jak nie to może procek ma wąskie gardło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2013 o 21:37, Artmaster88 napisał:

To znaczy... od AMD chyba nie kupisz.
Jakoś mi się nie chce wierzyć że jest aż tak źle. Może to PhysX ci tak zżera zasoby (AMD
sobie z tym w ogóle nie radzi niestety i fps spada do 1). Wyłącz PhysX (nie wiem jak
to jest w dwójce, ale w jedynce to było w opcjach ogólnych - nie w opcjach grafiki) i
wyłącz VSync bo nie każdy zwraca na niego uwagę. Powinno to śmigać, a jak nie to może
procek ma wąskie gardło.

Nic to nie zmieni bo gra nawet z wyłączonym PhysX i VSync działa okropnie na kratach AMD , posiadacze radeonów muszą czekać na nowe sterowniki po prostu.

Dnia 15.05.2013 o 21:37, Artmaster88 napisał:

I kolejna gra po AC 3 ze znaczkiem NVIDI w którą nie da się grać na kartach AMD. To jest
chore, ktoś tu musiał nieźle w łapę dostać. Nigdy nie kupię już karty od NVIDI. Nawet
na low tnie na moim HD 6770.

AC3 akurat przyzwoicie działa na kartach AMD a na pewno nie dużo gorzej od nvidi a po za tym AMD stosuje takie same praktyki np: Dirt: Showdown który działa okropnie na kratach nvidi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założyłem tylko po to konto żeby uświadomić, posiadaczom kart ATI/AMD Radeon że trzeba wyłączyć tesselacje lub dać na minimum i wyłączyć PhysX wtedy będzie dobrze chodziła, gdyż te karty nie mają shader cuda cores i dlatego mają problemy z animacją gdy cząsteczki generuje karta graficzna i nie mają tylu tesselatorów co karty nvidii.
PhysX jest domyślnie włączony trzeba edytować plik.
Widziałem na filmiku porównanie z physX i bez physX więc na 100% da się to wyłączyć.
Prawdopodobnie sam to wyłączę i ustawię tesselacje na minimum chociaż posiadam kartę nvidia geforce, gdyż chcę osiągnąć zadowalającą mnie szybkość wyświetlania grafiki a nie uznaje v-synca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

--->Paulon - a co znaczy nie uznaję v-synca jeśli te ustawienia to gwarancja najlepsze grafiki, niestety wymaga mocnych GPU jednego lub wielu.
v-sync - ustawia min/max fps na poziomie odświeżania monitora np. u mnie na 2560x1600 jest to 60Hz, co przekłada się na obraz idealny - oczywiście wymogiem jest posiadanie min. fps na poziomie 60, a max z dużym zapasem, gdyż przy różnych scenach kart wymaga mniej, lub więcej mocy.

Dlatego też dziwi nie słowo nie uznaje v-synca jeśli to dosłownie znaczy najlepszy obraz z możliwych. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Paulon Nie trzeba edytować pliku, wyłączenie PhysX jest w opcjach tylko nie w grafice a opcjach gry w tym menu co jest ustawianie języka dialogów i napisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak w Metro 2033 o tym nie wiedziałem bo nie mam jeszcze last light, na gamezilli pisali że się nie da wyłączyć.
Róznica chyba nie jest jakaś duża a po wyłączeniu physX powinno dojść troche fpsów, zawsze zostaje physX na cpu.
Chyba że jest różnica w strzelaniu i radollu, jak tylkow cząsteczkach to się obejdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam AMD 6770 i gram dosyć przyzwoicie... Wyłączyłem SSAA, teselację na HIGH, jakość na HIGH, rozmycie i filtrowanie textur na mimimum, PhysiX i Vsync off. Bałem się że będzie chodziło mi gorzej od Crysisa 3, a jednak jest ok ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jak kupię grę w sklepie na gram.pl to będzie miała ona normalnie polskie napisy i oryginalny (rosyjski) dubbing? Bo w stosownym miejscu jest napisane, że do wyboru jest "polska" i angielska wersja językowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie masz czarne pasy zamiast piękiekne rozbłyski światła np w czasie strzelania w ciemności widać że nie masz pojęcia co to jest v-sync to jest podstawa każdej gry bez tego obraz jest tak galareta i cały czas czarne pasy w pionie jak poziomie przy błyskach światła itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PhysiX i Vsync off hahaa widzę że na PC pseudo graczy nie brakuje
Jak mi coś nie chodzi lub źle chodzi to nie gram wcale i nie robię z siebie dziada bo szanuję producenta gry więc zawsze gram na fula a jak nie ma opcji idę do sklepu po bebechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2013 o 20:09, Alekde napisał:

Myszasty czemu napisałeś że nie dało się screena zrobić z rozmycie ?


Da się, ale ja mam ustawiony automat (trzaska screena co kilka minut), więc zazwyczaj w ruchu. I z włączonym silnym rozmyciem się tego oglądać nie dało, maziaje za duże wychodziły. : ) Inna sprawa, że akurat wszelakie blury mnie jedynie wnerwiają w grach. Rozumiem sensowny postprocessing, jakieś filtry dodające klimatu, ale rozmywanie wszystkiego przy najmniejszym ruchu nie przydaje realizmu, a jedynie wnerwia. Przynajmniej mnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować