Zaloguj się, aby obserwować  
Pitej

Gran Turismo 6 - PS3

12 postów w tym temacie

Ponieważ doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi, trailera oraz kilku screenów, pozwolę sobie założyć temat o Gran Turismo 6. Gra ma zostać wydana na Playstation 3 jeszcze w tym roku.
Info z www.gran-turismo.com:

Nowy silnik gry
 Możliwość refaktoryzacji;
 Sprawne działanie;
 Elastyczność;
 Nowy silnik renderujący, który w pełni wykorzystuje moc PS3.

Nowy silnik fizyczny
 Nowy model pracy zawieszenia;
 Nowy model pracy opon;
 Nowy model aerodynamiczny;
 Współpraca technologiczna z firmami Yokohama Rubber i KW Automotive.

1200 samochodów, duża liczba niestandardowych części, pakiety DLC
 Gra zawierać będzie w sumie 1200 samochodów - od pojazdów historycznych po najnowsze samochody wyścigowe;
 Dla niemal wszystkich samochodów dostępne będą aerodynamiczne części i niestandardowe opony;
 Gracze mogą tworzyć własne pojazdy z poziomu gry;
 Nowe samochody będą nieustannie udostępniane w sieci.

33 lokacje, 71 różnych wersji tras
 33 lokacje w 71 wersjach będą dostępne w dniu premiery (7 nowych lokacji i 19 wersji tras więcej niż w GT5);
 Nowe trasy będą udostępniane w sieci.

Nowy kreator tras
 Ogromna sceneria o powierzchni kilkudziesięciu kilometrów kwadratowych;
 Nowy algorytm generowania tras.

Narzędzia do organizowania społeczności/klubów/wyścigów
 Gracze mogą tworzyć własne społeczności;
 Różne poziomy społeczności - od lokalnych po globalne;
 Gracze mogą tworzyć własne wydarzenia w sieci i zarządzać nimi.

Nowy interfejs użytkownika
 Równowaga między sterowaniem przyciskami i dotykiem;
 Wysoka responsywność;
 Krótsze czasy wczytywania.

Zgodność z różnym urządzeniami
 PlayStation?
 Smartfony
 Tablety
 PC

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZM-8_N8gcaw
------------------------------------------------------------------------------------- --------------

Osobiście cieszy mnie poprawiona fizyka i większa "kastomizacja" samochodów. Najbardziej jestem ciekaw tego, czy Polyphony zdążyło przygotować 1200 samochodów premium, czy wciąż będziemy mieć standardy. Ciekawe również co z dźwiękiem, czy kartony i odkurzacze pójdą w niepamięć?

Niezależnie od odpowiedzi, GT6 to moja pozycja numer jeden na ten rok. Miejmy nadzieję, że dostaniemy grę kompletną, na setki jeśli nie tysiące godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale sie jaraam! :D Z opisu wynika, ze poprawili calkiem sporo, czas ktorego nie przeznaczyli na tworzenie DLC do GT5 wykorzystali zacnie. Na 1200 aut premium sie nie napalam bo na co zdadza sie te zapowiedzi "nieustannego udostepniania nowych wozow"? ;) Bede sie cieszyl, jesli chociaz podwoja ich liczbe, standardy beda pewnie o tyle ciekawsze, ze bedzie je mozna dodatkowo ospojlerowac ;) Zjem i to, jestem wkoncu fanatykiem GT. No i widzialem na trailerze B-grupowe Audi Quattro ewidentnie premium (takze Lambo i Alpina wczesniej dostepne w sekcji standard wygladaja lepiej), a to oznacza ze mam wlasciwie wszystko. Oby tylko dorzucili troche szutru, w GT5 bylo tego stanowczo za malo- po co RS200, Escudo Pikes-Peak czy te tabuny rajdowek jesli nie ma gdzie ich testowac? Aha, @Pitej wspomnial o dzwieku silnika- coz, nie jestem pewien czy by sie wyrobili, podpicuja obecne albo i nie. Tak czy inaczej cud miod i orzeszki, jest na co czekac- w koncu kto by sie spodziewal, sam Kaz mowil hektar temu ze celuja juz w ps4;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2013 o 22:28, kodi24 napisał:

@Pitej wspomnial
o dzwieku silnika- coz, nie jestem pewien czy by sie wyrobili, podpicuja obecne albo
i nie. Tak czy inaczej cud miod i orzeszki, jest na co czekac- w koncu kto by sie spodziewal,
sam Kaz mowil hektar temu ze celuja juz w ps4;

Odpowiedź na to pytanie zawarta jest we fragmencie gameplayu wrzuconym przez Bracio :)
KTM X-Bow śmigający po Silverstone nie brzmi źle, ale wyraźnie słychać stare Gran Turismo. Btw. już nie mogę się doczekać przejażdżki Countachem premium po Suzuce i Nordschleife :D

@MKRaven
Dostaniemy więcej samochodów, tras, poprawiony model fizyki w tym zawieszenia i opon... czego więcej chcieć?
Wraz z tymi zmianami dojdą nowe, inne wyścigi, wyzwania, może system licencji (imo lepiej gdyby wrócili do systemu z wcześniejszych części) piszą również o poprawionym i szybszym interfejsie... W sumie można to podsumować jako "duży update do GT" ale imo właśnie tak powinno wyglądać nowe GT.

PS. Pojawiła się informacja, że w lipcu udostępnione zostanie demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądałem, zalatuje GT5 więc to by było na tyle w w/w kwestii ;) Cieszy cała reszta, ale jeżeli Suzuki Escudo nie będzie premium na 15-lecie GT to będzie potwarz;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czasie obchodów 15 rocznicy na Silverstone Kazunori-san pytany między innymi o samochody odpowiedział, że auta rozumiane jako standard pozostaną. Stwierdził jednak, że studio poprawiło ich wygląd, a ilość dostępnych modyfikacji nie powinna odbiegać od możliwości w autach premium. Do tego będzie można zabierać "standardy" do photo mode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat jakby padnięty widzę, a ja się zapytuję już nawet nie o grę, tylko czy ktoś w tegorocznym GT Academy walczy? Przyznam, że mi strasznie nie odpowiada prowadzenie GT-Ra bo nienawidzę aut podsterownych, zdecydowanie lepiej sobie radzę z nadsterownymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować