Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie tak dawno temu w nieodległej galaktyce - przegląd gier ze świata Star Wars

57 postów w tym temacie

Jedi Academy - gra dobra, ale żeby się nią zachwycać? Nie ma klimatu, multi już nie było takie fajne, a szczątkowa fabuła sprawia, że ludzie grający dla niej nie mają co w tej grze szukać xD.
Empire at War - najlepszy RTS w świecie SW, ale też gra taka sobie. Kampania Imperium to nuda koszmarna, bo każda misja praktycznie polega na rozwalaniu bazy wroga. U rebeliantów lepiej, ale też słabo. Mechanika pokraczna. Kampania Zanna w dodatku fajna, ale tyle dobrego da się o tym powiedzieć. Naprawdę nie znacie lepszych gier?
Republic Commando - ot, przyzwoita strzelanka na raz, czym się tu ekscytować?
Shadows of the Empire - jedna z najbardziej przereklamowanych gier SW, gdyby nie etapy latano-jeżdżone, to byłoby to 1/10.
Galaxies - PO CO MARNOWAĆ CZAS I MIEJSCE W ARTYKULE POŚWIĘCONYM DOBRYM GROM SW NA CRAP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2013 o 20:56, KeyserSoze napisał:

To nie jest ta lista, której szukamy...


Określenie "Subiektywny przegląd" sugeruje jednak, że jest to lista, której szukał (i, zdaje się, znalazł) autor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd się urwałeś ale Galaxies to jedna z bardziej kultowych gier dla hardcorowych fanów SW.
Totalnie zniszczona przez pierwszy dodatek ale odwzorowanie galaktyki dając graczą kontrole? Jedyna taka gra w tym uniwersum i chociazby dlatego wartobyłoby o niej wspomnieć :)
Widocznie nie lubisz mmo ;)

Republic Comando to dla wielu (w tym i dla mnie) najlepsza ''strzelanka'' w świecie SW.

A co do Empire at War, sam zauważyłeś, że to najlepszy RTS Gwiezdnowojenny - wypadałoby napisać o wszystkich gatunkach gier a nie scigacz, rpg i szooter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 21:44, Selv napisał:

Nie wiem skąd się urwałeś ale Galaxies to jedna z bardziej kultowych gier dla hardcorowych
fanów SW.


Wzruszam ramionami.

Dnia 16.05.2013 o 21:44, Selv napisał:

Widocznie nie lubisz mmo ;)


Oczywiście, że nie. Marnowanie 1000 godzin na to, by *cokolwiek* ugrać? No, thank you!

Dnia 16.05.2013 o 21:44, Selv napisał:

Republic Comando to dla wielu (w tym i dla mnie) najlepsza ''strzelanka'' w świecie SW.


Seria Dark Forces jest lepsza. RC jest ok, ale tylko na raz, za drugim razem bawić się mi w to nie chciało, a i doskwierała męcząca monotonia zabawy.

Dnia 16.05.2013 o 21:44, Selv napisał:

A co do Empire at War, sam zauważyłeś, że to najlepszy RTS Gwiezdnowojenny - wypadałoby
napisać o wszystkich gatunkach gier a nie scigacz, rpg i szooter.


Najlepszy RTS SW, ale czy dobry ogólnie? Niestety jeśli o RTS-y i strategie chodzi to uniwersum SW jest bardzo pokrzywdzone i najlepsze gry z tych gatunków w tymże uniwersum są co najwyżej średnie, jeśli o ogół chodzi.

Tak się składa, że SW: Racer to liczący się przedstawiciel odmiany ścigałek reprezentowanych przez Wipeouta chociażby. KotOR-y to liczące się gry w gatunku cRPG i idealny punkt startu dla nowicjuszy chcących zacząć przygodę z tego typu grami. Shootery - tak się składa, że gry SW przez serię Dark Forces miały bardzo duży wkład w kształtowanie tego gatunku. Zapomniałeś też o space combat simach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę KOToR''a to aż się łezka w oku kręci. Chyba najlepsza gra w jaką grałem. Szkoda, że nie działa na nowszych systemach (Win 7/8) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 21:58, Miwoli napisał:

Jak widzę KOToR''a to aż się łezka w oku kręci. Chyba najlepsza gra w jaką grałem. Szkoda,
że nie działa na nowszych systemach (Win 7/8) :/


Wersja steamowa (przynajmniej pierwsza część) działała mi bez problemu na W7. Choć marne to pocieszenie, jeśli ktoś ma premierówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie The Force Unleashed?! To jest naprawdę dobra wciągająca gra (ukończyłem ją 3 razy :D ) A Kinect Star Wars wcale nie jest beznadziejną grą, gra się całkiem przyjemnie, oczywiście ma swoje wady, ale nie zasługuje na to by zmieszać ją z błotem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utarło się, żeby mieszać tę grę z błotem i stawiać w jednym rzędzie z Kinect Star Wars, a zgadzam się, że to bardzo dobra gra była, lepsza niż takie Jedi Academy, choć konwersja na PC to sztandarowy przykład, jak bardzo można to spierdzielić. Fragment z Niszczycielem Gwiezdnym także był koszmarny, ale jeśli ukończyłem też bodajże ze 3 razy (na pewno 2 i gra na 100%!) mimo trudności, to znaczy, że gra mimo to jest dobra.

Dwójka tylko jest do bani. Krótka, bez ikry, monotonna i okrojona, obliczona wyłącznie na zysk. Skończyłem, ale się męczyłem i zawiedziony byłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam o czym zapominać bo te gry pojawiły się w artykule.
Jeśli temat dotyczy gier z uniwersum SW to jak one wypadają w starciu z czymkolwiek innym mnie mało interesuje :P Są to fajne, jedne z lepszych gier z uniwersum i dlatego uważam, że są warte wzmianki.
Empire at War to ogólnie fajna gra w którą grało mi się OK. Osobiście nawet o Warcrafcie 3 mówie, że jest OK bo strategie to nie jest mój ulubiony gatunek.

Jedyny shooter który przeszedłem dwa razy to Half Life 2 (no dobra, jeszcze Mass Effect 2). Dla mnie wszystkie są mulące za drugim podejściem więc nie widze tutaj jakiejś przewagi DF nad RC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Republic Commando trochę monotonny ale pod wieloma względami świetny shooter, nie wiem jak mogło go tu zabraknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 22:06, Selv napisał:

Ja nie mam o czym zapominać bo te gry pojawiły się w artykule.


Wymieniasz trzy gatunki, podczas gdy w artykule wymienionych jest więcej.

Dnia 16.05.2013 o 22:06, Selv napisał:

Jeśli temat dotyczy gier z uniwersum SW to jak one wypadają w starciu z czymkolwiek innym
mnie mało interesuje :P


Nawet i w ramach tego uniwersum są gry równe i równiejsze.

Dnia 16.05.2013 o 22:06, Selv napisał:

Empire at War to ogólnie fajna gra w którą grało mi się OK.


Mi też się grało w niego OK. W Droid Works też mi się grało OK. W X-Wing: Alliance też mi się grało OK. W SotE też mi się grało OK. No ale co z tego? Toż to wszystko tylko OK...

Dnia 16.05.2013 o 22:06, Selv napisał:

Jedyny shooter który przeszedłem dwa razy to Half Life 2 (no dobra, jeszcze Mass Effect
2). Dla mnie wszystkie są mulące za drugim podejściem więc nie widze tutaj jakiejś przewagi
DF nad RC ;)


A ja widzę. W serii DF, przynajmniej w pierwszych czterech częściach widać więcej fantazji, te gry są bardziej pomysłowe, zróżnicowane i nie rażą monotonią (chociaż DF, MotS i JO z naciskiem na dwa pierwsze mogą wkurzyć nadmiernie skomplikowaną strukturą wielu etapów, co marnuje nasz czas - ot, taka przypadłość dawnych shooterów), a na dodatek napakowano do tych gier wiele ciekawych, nietuzinkowych pomysłów. RC to pełno skryptów, monotonnego przedzierania się przez zastępy takich samych wrogów i nie strzelało się tak fajnie jak w DF2:JK/MotS. Szkoda, że pierwsze Dark Forces nie powstało na silniku SITH, nie miało multi i opcji zapisu gry w dowolnym momencie, gdyby tak się stało, to byłoby mocarne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor to podsumowanie robił, autor gry nie lubi, autora akurat w tym popieram :D. Chcesz, żeby RC się w takim podsumowaniu pojawiło - napisz własne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować