Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie tak dawno temu w nieodległej galaktyce - przegląd gier ze świata Star Wars

57 postów w tym temacie

Na co je wymieniać? Po to, żeby samopoczucie się poprawiło?

Ma to taki sam sens, jak robienie rankingów np. "najlepszych zespołów metalowych świata" i wymienianie tych samych nazw kapel, które już dawno zdążyły się przejeść, a co pojętniejsi ludzie odkryli, że późniejsze dekady przyniosły dużo więcej bardziej zróżnicowanej i bardziej wartościowej muzyki.
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 21:58, Miwoli napisał:

Jak widzę KOToR''a to aż się łezka w oku kręci. Chyba najlepsza gra w jaką grałem. Szkoda,
że nie działa na nowszych systemach (Win 7/8) :/

Działa - trzeba chwilę poszperać po necie. Do podmiany jest jeden plik i trzeba wyłączyć filmy (trochę więc kicha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmy w KotOR jakością nie grzeszą i treści specjalnie nie mają, więc generalnie bez żalu można je olać, ew. na YT później obejrzeć. Wiadomo, że trochę lipa, bo nie wszystkim można się cieszyć, ale strata to niewielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Rebel Assault II to paskudna gra, ale na zawsze zapisała się w historii jednym elementem - na jej potrzeby nagrano pierwsze od czasów Powrotu Jedi sceny z udziałem prawdziwych aktorów w uniwersum Gwiezdnych wojen. Brawo. Na resztę spuśćmy zasłonę milczenia. "

Niestety muszę się nie zgodzić z autorem. Rebel Assault 1 oraz 2 wyznaczały wtedy standardy tunnel-shooterów miały bajeczną grafikę jak na tamte czasy i dużą grywalność. Przyznam, że dużo grałem w obie pozycje... Mam jeszcze gdzieś oryginalne płytki CD!!! (lol jak na tamte czasy). Problem w tym, że obie po niemiecku (kupione w sklepie w Niemczech, bo u nas był problem z dostępem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedi Academy traktowałbym raczej jako potężne rozszerzenie do Jedi Outcast. Może nie chcieli wstawiać dwóch bardzo podobnych do siebie gier (z tą różnicą, że to właśnie Jedi Outcast miał prawdziwego protagonistę). Ach te czasy kiedy klanowo biło się w Outkaście oraz przesiadywało godzinami na serwerach pojedynkując się 1v1 ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedi Academy zostało pominięte bo wzmianka była o JK2:JO, prawie identyczne gry więc nie ma sensu wspominać o JA.
The Force Unleashed było beznadziejnie nijakie więc nie ma sensu o nim w ogóle wspominać.

Faktycznie brak jednak wzmianko o MMO SWTOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedi Academy to Jedi Outcast z lepszą grafiką i słabszą historią. Old Republic żyje i moim zdaniem jest świetne - ma ten klimat i naprawdę fajne historię (kto nie przeszedł kampanii Agentem Imperium nawet nie wie co traci) oraz ma Revana :). TFU grałem, ale TFU2 dobiło naprawdę ciekawą (choć nie zachwycającą) produkcję. Empire at War - dość pozytywna strategia, ale wcale nie tak znana. Republic Commando - gra nigdy nie wydana w Polsce - więc u nas przeszła bez echa. Republic Heroes - nie kojarze w tym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2013 o 09:32, ThomasPayne napisał:

Faktycznie brak jednak wzmianko o MMO SWTOR.


Historia najnowsza, szkoda miejsca, każdy pamięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Republic Commando wala się po półkach w MM za 40 zeta, a wielu ludzi tutaj tę grę wspominało, więc wcale nie przeszła tak bez echa. A Republic Heroes to takie LEGO Star Wars bez LEGO oparte na serialu The Clone Wars. Przeciętniak straszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KotOR jest faktycznie najlepsza grą z uniwersum, ale brak drugiej i trzeciej najlepszej czyli Republic Commando i jedi Academy to wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo taki sobie artykul - na odwal. Fatalne jakosciowo filmiki - chyba gorszych nie bylo. Brak HD gdy od HD nawet w starych produkcjach YT az sie ugina - zarty.

Irytujace pseudownioski autora, np:
" Seria KotOR zawiesiła wysoko poprzeczkę dla innych kosmicznych RPG-ów z otwartą galaktyką i systemem wyborów moralnych. Problemy z doskoczeniem do niej miała nawet wydana generację później epopeja Mass Effect." - tylko KotOR I. Czesc II, o ktorej tu sie milo wspomina, jest powszechnie uznawana jako totalny crap pisany na kolanie. A juz porownanie KotORa I do zwyklej nawalanki udajacej cRPG czyli "epickiej i mrocznej" (dla gimbusow) serii Mass Effect wywoluje u mnie lekkia odraze.

Wiecej tego bylo, nawet nie chce mi sie pisac.

Ze nie wspomne, iz wiele gier po prostu pominietych. Kiepske wypociny, Panie Autor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2013 o 09:32, ThomasPayne napisał:

Jedi Academy zostało pominięte bo wzmianka była o JK2:JO, prawie identyczne gry więc
nie ma sensu wspominać o JA.


Ze jak?! To przeciez dwie ZUPELNIE rozne gry! Identyczne bo co, bo jest miecz swietlny i TPP? Wiec 70% gier ze SW jest identycznych. Nie dziwi Cie to, ze JO2 jest do dzis gra sprzedawana i to w pudelkach, a o JA malo kto pamieta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować