Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Victoria II - recenzja gry wraz ze wszystkimi dodatkami

15 postów w tym temacie

Łukasz Wiśniewski

Rewolucja przemysłowa, Wiosna Ludów, Wojna Secesyjna, narodziny komunizmu i faszyzmu, I wojna światowa - Victoria II pozwala nam się przenieść w burzliwy okres historyczny i pokierować losami dowolnego państwa. Przy okazji jest tak trudna, że może przyspieszyć siwienie.

Przeczytaj cały tekst "Victoria II - recenzja gry wraz ze wszystkimi dodatkami" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna z nielicznych gier strategicznych, które jeszcze powstają.
Normalnie bym się zgodził z oceną 8,5/10, ale biorąc pod uwagę normalną skalę Gram.pl, powinno być przynajmniej 16/10 >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cudowna recenzja, a wielkie strategie od Paradoxu łykam w ciemno. Nawet jeśli dostaję po tyłku (właśnie V2 i HOI3) nic innego nie tak nie trzyma przy kompie (czekam na 28 maja i The Old Gods do CK2). Good luck :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Cudowna recenzja, a wielkie strategie od Paradoxu łykam w ciemno. Nawet jeśli dostaję
> po tyłku (właśnie V2 i HOI3) nic innego nie tak nie trzyma przy kompie (czekam na 28
> maja i The Old Gods do CK2). Good luck :)

Będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stworzenie Polski w wyniku wyzwolenia to jest oszustwo(jakie mocarstwo by się zgodziło).
Ale oprócz ataku na szwajcarów jest jeszcze trzecia droga, mianowicie praca u podstaw.
w roku 1870 miałem 60k w armii co przy pokombinowaniu pozwala pokonać Austrię w wojnie defensywnej. Ewentualnie można poczekać kilka lat aż armia dorośnie do 100k, kluczem jest żeby mieć wszystkie technologie i zmiany socjalne zwiększające przyrost ludności jak najszybciej.

PS. To skandal że mechanika kryzysów nie pozwala na mącenie przez Kraków. Historycznie to właśnie skupianie ruchów narodowo wyzwoleńczych i wspieranie finansowe powstań było przyczyną likwidacji Krakowa w 1846 roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Stworzenie Polski w wyniku wyzwolenia to jest oszustwo(jakie mocarstwo by się zgodziło).
> Ale oprócz ataku na szwajcarów jest jeszcze trzecia droga, mianowicie praca u podstaw.
> w roku 1870 miałem 60k w armii co przy pokombinowaniu pozwala pokonać Austrię w wojnie
> defensywnej. Ewentualnie można poczekać kilka lat aż armia dorośnie do 100k, kluczem
> jest żeby mieć wszystkie technologie i zmiany socjalne zwiększające przyrost ludności
> jak najszybciej.
> PS. To skandal że mechanika kryzysów nie pozwala na mącenie przez Kraków. Historycznie
> to właśnie skupianie ruchów narodowo wyzwoleńczych i wspieranie finansowe powstań było
> przyczyną likwidacji Krakowa w 1846 roku...


Dajże spokój. Gra jest fenomemenalna, aczkolwiek przypomina w momentach excella niż rozrywkę. Mimo to - świetna spawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest naprawdę ciekawa i prezentuje się wspaniale.
Czas rozgrywki jest naprawdę ogromny - Nic dodać, nic ująć.
Recenzja również ciekawa, jak i wspaniała :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jednak poczekam na GOTY...Kupowanie tego wszystkiego osobno to jednak spory wydatek. O ile Victoria na pewnym portalu aukcyjnym to żaden pieniądz, to DLC już swoje kosztują. Znając Cenegę( i politykę Paradoxu, który nie może przestać wypluwać mniejszych lub większych DLC) trochę jednak jeszcze poczekam, tak jak czekam na GOTY Crusader Kings. Ale jak już ten moment nastąpi to mam grania na najbliższe pół roku. Co ja mówię, lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ScaredOfGhosts - po co czekać, skoro co chwila są promocje na Steamie czy w innych sklepach, podczas których możesz kupić grę z wszystkimi dodatkami 75% taniej?
Dosłownie 3 dni temu można było dostać paczkę Crusader Kings, zawierającą część pierwszą, drugą i wszystkie dotychczasowe do niej dodatki za ~50zł. Na co tu czekać? Kolejna promocja pewnie będzie w okolicach wydania The Old Gods, czyli 28. maja, nie dotycząca oczywiście samego The Old Gods. Analogiczne promocje występują w przypadku pozostałych gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 15:55, Shar34 napisał:

@ScaredOfGhosts - po co czekać, skoro co chwila są promocje na Steamie czy w innych sklepach,
podczas których możesz kupić grę z wszystkimi dodatkami 75% taniej?
Dosłownie 3 dni temu można było dostać paczkę Crusader Kings, zawierającą część pierwszą,
drugą i wszystkie dotychczasowe do niej dodatki za ~50zł. Na co tu czekać? Kolejna promocja
pewnie będzie w okolicach wydania The Old Gods, czyli 28. maja, nie dotycząca oczywiście
samego The Old Gods. Analogiczne promocje występują w przypadku pozostałych gier...


Widać przegapiłem:( Ostatnio nie mam czasu tego wszystkiego śledzić...Ale pewnie w końcu upoluję, dzięki za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie zgodzę się że gra Imperium Osmańskim jest trudna. Ja dość szybko kosztem Egiptu się wzmocniłem chociaż miałem problem z utrzymaniem miejsca w samej czołówce wielkich potęg to jednak w najgorszym okresie byłem 7 obecnie jestem 4 i mam rok ok 1880. Egipt podbity praktycznie cały oprócz Sudanu i województwa gdzie jest Kair co bardzo mnie irytuje. Anektowałem też Tunis i Czarnogórę i roztarłem swoją strefę wpływów na cały płw. arabski, Persję, Etiopię i państwa Bałkańskie. Teraz mam jednak ciężką wojnę z Rosją i to chamy zaatakowały mnie w momencie kiedy skończyłem wojnę z Tunisem i jakieś 30 tyś żołnierzy mam cholernie daleko. Jednak też popełnili błąd bo w ostatnim czasie miałem olbrzymi przyrost naturalny i moja armia w ciągu niespełna 5 lat powiększyła się prawie dwukrotnie podobnie jak rozmiary ewentualnej mobilizacji a ruscy chcą mi zabrać województwo jakieś w pobliżu Gruzji i Armenii bodajże. Mam po swojej stronie USA ale nie wiem czy mogę na nich liczyć i ta wojna to chyba będzie największe wyzwanie póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Kupiłem ostatnio Viki 2 z dodatkami na Steamie, ale problem w tym, że nie da się tego odpalić :/ Loading zatrzymuje się na ''Initialising Maplogic'' i za cholerę nie chce dalej pójść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2013 o 20:41, PinKee napisał:

Panowie, może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Kupiłem ostatnio Viki 2 z dodatkami na Steamie,
ale problem w tym, że nie da się tego odpalić :/ Loading zatrzymuje się na ''Initialising
Maplogic'' i za cholerę nie chce dalej pójść.


Sprawdziłeś spójność plików? Chyba tak to się na steam nazywa. Jeśli to nie pomoże to przeinstaluj.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować