Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jak będzie wyglądało sterowanie w konsolowej wersji Diablo III?

127 postów w tym temacie

Ale o co ci chodzi? Czy mycha czy pad to już tylko i wyłącznie kwiestia gustu. To czy coś jest bardziej czułe czy mniej nie ma znaczenia a już podowanie tego jego argument przeciw lub za wyższością jednego nad drugim jest bezsensu. Grając na PS3 grasz z ludźmi, którzy też kożystają z padów, a grając na PC grasz z ludźmi, którzy kożystają z M+K. To jest naprawdę proste. A duskutowanie w sylu "to jest lepsze bo mi się bardziej podoba" jest idiotyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale o co ci chodzi? Czy mycha czy pad to już tylko i wyłącznie kwiestia gustu. To czy coś jest bardziej czułe czy mniej nie ma znaczenia a już podowanie tego jego argument przeciw lub za wyższością jednego nad drugim jest bezsensu. Grając na PS3 grasz z ludźmi, którzy też kożystają z padów, a grając na PC grasz z ludźmi, którzy kożystają z M+K. To jest naprawdę proste. A duskutowanie w sylu "to jest lepsze bo mi się bardziej podoba" jest idiotyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 00:14, Eternal101 napisał:

EmperorKaligula Hmm czyżbyś się ze mną zgadzał, nie wierzyłem w ten dzień ze
nadejdzie :).


nie zgadzam, bo Ty ciagle prowadzisz bezsensowna krucjate i nie jestes w stanie pojac ze nie dla kazdego rozdzielczosc lasera myszki jest najwaznijesza, ba probujesz przekonac do tego tych dla ktorych pad jest wystarczajacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2013 o 00:27, Fimbulvinter napisał:

To jest naprawdę proste. A duskutowanie w sylu "to jest lepsze bo mi się bardziej podoba"
jest idiotyczne.



Co nie zmienia faktu, ze akurat w grach h&s m+k to zestaw o wiele bardziej komfortowy i sprawniejszy niż pad. Lepsza kontrola postaci, lepsze zarządzanie paskiem skrótów [zwłaszcza na myszce z dodatkowymi bocznymi przyciskami].

Gdyby zmiksowali opcję grania konsolowców z pecetowcami to jestem w stanie postawić sporo, że w pvp gracze z ps3/4 grzali by dolne miejsca tabeli [z reszta potwierdzają to przypadki innych takich miksów, gdzie już w fpsach grali konsolowcy z pecetowcami i pad userzy dostawali niestety w tyłek, nie ten poziom precyzji i szybkości działania - pad nie ma startu do pierwszej lepszej myszki z min 2000dpi ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 00:33, EmperorKaligula napisał:

> EmperorKaligula Hmm czyżbyś się ze mną zgadzał, nie wierzyłem w ten dzień
ze
> nadejdzie :).

nie zgadzam, bo Ty ciagle prowadzisz bezsensowna krucjate i nie jestes w stanie pojac
ze nie dla kazdego rozdzielczosc lasera myszki jest najwaznijesza, ba probujesz przekonac
do tego tych dla ktorych pad jest wystarczajacy.


Zgadzasz się bo to samo napisałem jeśli chodzi o specyfikacje mysz plus klawa a w ostatnim poście napisałem równiez że niech sobie ludzie grają na czym chcą i ja nikogo nie zmuszam sorry ale nie napisałem nigdy czegoś takiego "stary graj na M+K bo pad jest głupi" i nie wkładaj mi do ust słów których nigdy nie wypowiedziałem :).
I nie prowadzę żadnej krucjaty po prostu stwierdzam suche fakty technicze że mysz vs pad = win myszy ;].

Fimbulvinter No tak, ale nie zmienia to faktu tak jak napisał Pietro87 że granie jest bardziej komfortowe, kiedyś mi napisali że jest to kwestia przyzwyczajenia do pada, otóż nie gram na padzie w DS 1 od dnia premiery (ta gra jest naprawdę dobra ) i dałbym wszystko by było pełne wsparcie takie jak należy dla myszy i klawy (wiem że są patche ale one i tak nie poprawiają komfortu myszy i klawy jak dla mnie). I tak jak napisał gdyby zmiksowac graczy konsolowych z PC''towymi w potyczce PVP zajmowali by dolne szczeble rankingów gracze konsolowi :). Po za tym dla każdego grającego w multi gry na klawie pierwsze co się liczy to DPI w myszy czyli jej szybkość reakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 00:27, Fimbulvinter napisał:

Grając na PS3 grasz z ludźmi, którzy też kożystają z padów, a grając na PC grasz z ludźmi, którzy kożystają z M+K. To jest naprawdę proste.


Niekoniecznie, co chyba powinno do niektórych trafić. Niektórzy gracze konsolowi korzystają z myszki i klawiatury, w grach takich jak CoD przewaga nad ściskającymi pady jest dość spora. Takie są fakty, a szkoda, bo wsparcie systemowe byłoby by całkiem na miejscu - wtedy można bez problemu umożliwić cross-platform play na tych samych warunkach. Bez wątpienia gracze by na tym skorzystali. Cóż.

Upierdliwy pod względem pisowni nie jestem, ale korzystają bije po oczach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szydera ten temat, znow konsolowcy na ich kalekich padach chca udowodnic ze ich kontroler jest lepszy, tyle ze to jest bezcelowe, bezsensowne i nielogiczne. Nigdy za tej i przyszej generacji konsol pad nie bedzie dokladniejszy niz myszka i nie jest to sprawa widzimisie i lubienia czy gustu, tylko sprawa techniki i zdrowego rozsadku. Wbijcie to sobie do glowy konsolowe betony.
A ze ktos lubi pada nie myszke, coz, niektorzy lubia jak im skarpetki smierdza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 01:15, Harunia napisał:

Szydera ten temat, znow konsolowcy na ich kalekich padach chca udowodnic ze ich kontroler
jest lepszy, tyle ze to jest bezcelowe, bezsensowne i nielogiczne. Nigdy za tej i przyszej
generacji konsol pad nie bedzie dokladniejszy niz myszka i nie jest to sprawa widzimisie
i lubienia czy gustu, tylko sprawa techniki i zdrowego rozsadku. Wbijcie to sobie do
glowy konsolowe betony.
A ze ktos lubi pada nie myszke, coz, niektorzy lubia jak im skarpetki smierdza...


oto i ksiazkowy przyklad osobnika ktory probuje wmowic innym ze to czego uzywa jest lepsze, nawet jesli drugiej stronie nie zalezy na chirurgicznej precyzji i nadludzkiej czulosci... niereformowalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2013 o 21:30, Eternal101 napisał:

typowe u polaków...


Polaków, Eternal - Polaków...

@Harunia

Trochę przeginasz, nie sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ktoś nie może pojąć czegoś tak prostego, jak fakt, że dokładność=/=wygoda i że nie wszyscy lubią urządzenia do Excela jako kontroler w grach.

Wbij to sobie do łba i ochłoń, bo zaczyna jad kapać na klawiaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Harunia pisze takie bzdury tylko po to zeby zaistniec na forum, doda do tego troche ostrego jezyka i cieszy sie ze taki popularny, a prawda jest taka ze kazdy kto madrzejszy go zlewa.
A co do tematu to kazdy gra na tym czym lubi, motocykl tez niby gorszy od samochodu, bo niestabilny, nie zapuscisz sobie muzyki i klimy nie wlaczysz, a jedak ludzie tym jezdza, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2013 o 22:37, Eternal101 napisał:


Po 2 +1 dla Riddl3ra? Niby za co że się wymądrza wiele nie wnosząc nic do tematu i pisze
głupoty że jestem fanboyem mimo że nie jestem? No naprawdę dojrzałe...

W jego wypowiedzi jest trochę prawdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 01:15, Shinigami napisał:

Takie są fakty, a szkoda, bo wsparcie systemowe byłoby by całkiem na miejscu -
wtedy można bez problemu umożliwić cross-platform play na tych samych warunkach. Bez
wątpienia gracze by na tym skorzystali. Cóż.


Tylko musiałby to być naprawdę dobry sytem przydzielający graczy do tej samej grupy "kontrolerowej".

Dnia 18.05.2013 o 01:15, Shinigami napisał:

Upierdliwy pod względem pisowni nie jestem, ale korzystają bije po oczach ;)


Boli na oczy. Zazwyczaj kilka razy sprawdzam to co napiszę. Mogę się usprawiedliwić tym, że zaspany byłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> nawet jesli drugiej stronie nie zalezy na chirurgicznej precyzji i nadludzkiej czulosci...
> niereformowalny

Jak nie zalezy jak zalezy. W grze dajmy na to strzelance gdzie musisz nacelowac na przeciwnika i go rozwalic zanim on zabicje ciebie, jak nie zalezy na szybkosci i dokladnosci? Przeciez to brednie. Producenci konsol najpierw zaprojektowali kiepskie narzedzie, a potem wam jeszcze wmowili ze jest ono wygodne i fajnie sie na tym gra. A nawet jak nie fajnie to kazdy tego uzywa, wiec nic nie tracisz. Wszyscy jedzmy zupe widelcami- nie ma przegranych.
Czekam na jakas wysokobudzetowa gre AAA gdzie bedzie mozliwosc gry multiplatformowej, ah czekam z niecierpliwoscia. Ale wtedy bylyby takie baty, ze miejsca w internecie braklo by na lzy konsolowocow, plakaliby na forach ze oni chca grac tylko ze soba, albo przestaliby grac w takie multi w ogole. Chyba nikt z wydawcow nie zaryzykuje.

> Przeciez Harunia pisze takie bzdury tylko po to zeby zaistniec na forum, doda do tego
> troche ostrego jezyka i cieszy sie ze taki popularny, a prawda jest taka ze kazdy kto
> madrzejszy go zlewa.

Jak widac moj plan dziala, bo na prawie kazdy moj post odpisujesz. I skoro kazdy madrzejszy mnie zlewa, a ty nie, to coz, dopowiedz sobie reszte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2013 o 11:42, Harunia napisał:

Jak widac moj plan dziala, bo na prawie kazdy moj post odpisujesz. I skoro kazdy madrzejszy
mnie zlewa, a ty nie, to coz, dopowiedz sobie reszte ;)


Mistrz w wyciaganiu blednych wnioskow znow atakuje :]
Odpisywac odpisuje, fakt, bije sie w piers i przyznaje racje, co nie zmienia faktu ze zlewam na to co piszesz. Zdradze Ci tajemnice, mozna robic obie te czynnosci jednoczesnie.

A co do tematu, to nie wiem po co sie jeszcze wypowiadasz, wbiles sobie do lba ta klawiature i powtarzasz w kolko jaka to ona swietna. Wiemy o tym, jest swietna, zaiste imponujace urzadzenie, ale wbij sobie tez do lba ze niektorzy wola pady, nie wazne czy sa lepsze czy gorsze, po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 11:42, Harunia napisał:

> nawet jesli drugiej stronie nie zalezy na chirurgicznej precyzji i nadludzkiej czulosci...

> niereformowalny

Jak nie zalezy jak zalezy. W grze dajmy na to strzelance gdzie musisz nacelowac na przeciwnika
i go rozwalic zanim on zabicje ciebie, jak nie zalezy na szybkosci i dokladnosci? Przeciez
to brednie.


Mam dla Ciebie niespodziankę: nie wszyscy grają w strzelanki na konsoli, czy w ogóle w strzelanki jako takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Widzę, że ktoś nie może pojąć czegoś tak prostego, jak fakt, że dokładność=/=wygoda i
> że nie wszyscy lubią urządzenia do Excela jako kontroler w grach.
>
> Wbij to sobie do łba i ochłoń, bo zaczyna jad kapać na klawiaturę.

To akurat oczywiste, jeśli ktoś chce mi wmówić, że granie z myszką i klawiaturą jest wygodniejsze od pada to niech to najpierw wytłumaczy moim plecom ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2013 o 11:42, Harunia napisał:


Jak nie zalezy jak zalezy. W grze dajmy na to strzelance gdzie musisz nacelowac na przeciwnika
i go rozwalic zanim on zabicje ciebie, jak nie zalezy na szybkosci i dokladnosci? Przeciez
to brednie. Producenci konsol najpierw zaprojektowali kiepskie narzedzie, a potem wam
jeszcze wmowili ze jest ono wygodne i fajnie sie na tym gra. A nawet jak nie fajnie to
kazdy tego uzywa, wiec nic nie tracisz. Wszyscy jedzmy zupe widelcami- nie ma przegranych.
Czekam na jakas wysokobudzetowa gre AAA gdzie bedzie mozliwosc gry multiplatformowej,
ah czekam z niecierpliwoscia. Ale wtedy bylyby takie baty, ze miejsca w internecie braklo
by na lzy konsolowocow, plakaliby na forach ze oni chca grac tylko ze soba, albo przestaliby
grac w takie multi w ogole. Chyba nikt z wydawcow nie zaryzykuje.


Aha, myślisz, że gdyby w takiej grze padowcy dostawali po dupie to przestali by grac na padach? Poza tym, cholera jasna, nie potraficie zrozumiec, że konsola ma swoje kontrolery, a pc swoje? Kto tutaj mówi, że gracz na padzie jest lepszy od gracza na myszy i klawie? W strzelance jak mówisz, kto potrafi to skonfiguruje sobie pada tak, by zdążyc się odwrócic, gdy przeciwnik jest za nim. A dokładnośc nie jest tak niska by nie móc precyzyjnie celowac. Na kompie może i jest to potrzebne do różnych programów, edytorów, dev kitów, programów kalkulacyjnych, dokumentów co tam jeszcze jest, na konsolach to niepotrzebne, więc przestańcie się próbowac dowartościowywac i wywyższac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 11:58, maniekk napisał:

Mam dla Ciebie niespodziankę: nie wszyscy grają w strzelanki na konsoli, czy w ogóle
w strzelanki jako takie.


Wręcz przeciwnie, strzelanki akurat dla dużej części graczy lepsze są na konsolach. Sypanie samymi headshotami nie bardzo mi w smak, poza tym wibracje i większa swoboda pod względem kierunku ruchu (3 strzałki a 360 stopnie obrotu gałki) robią swoje. Tak czy inaczej ja sobie już nie wyobrażam grania z myszką w fpsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować