Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jak będzie wyglądało sterowanie w konsolowej wersji Diablo III?

127 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2013 o 12:02, DonOskar napisał:

> Mam dla Ciebie niespodziankę: nie wszyscy grają w strzelanki na konsoli, czy w ogóle

> w strzelanki jako takie.

Wręcz przeciwnie, strzelanki akurat dla dużej części graczy lepsze są na konsolach. Sypanie
samymi headshotami nie bardzo mi w smak, poza tym wibracje i większa swoboda pod względem
kierunku ruchu (3 strzałki a 360 stopnie obrotu gałki) robią swoje. Tak czy inaczej ja
sobie już nie wyobrażam grania z myszką w fpsy.


Ale proszę was, bo zaraz się zacznie dyskusja na temat tego, na jakim sprzęcie dana gra jest lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2013 o 12:02, DonOskar napisał:

Wręcz przeciwnie, strzelanki akurat dla dużej części graczy lepsze są na konsolach. Sypanie
samymi headshotami nie bardzo mi w smak, poza tym wibracje i większa swoboda pod względem
kierunku ruchu (3 strzałki a 360 stopnie obrotu gałki) robią swoje. Tak czy inaczej ja
sobie już nie wyobrażam grania z myszką w fpsy.


Zrozumiałeś co napisałem, czy nie bardzo?

Powtórzę: nie wszyscy grają w strzelanki na konsoli czy strzelanki w ogóle. A teraz tłumaczę: są ludzie którzy nie lubią danego gatunku i w niego nie grają rozumiesz? Jeszcze prościej: nie lubię strzelanek, nie gram w nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2013 o 12:10, maniekk napisał:

Zrozumiałeś co napisałem, czy nie bardzo?


Tu nie ma co do rozumienia, napisałeś oczwistość.

Dnia 18.05.2013 o 12:10, maniekk napisał:

Powtórzę: nie wszyscy grają w strzelanki na konsoli czy strzelanki w ogóle. A teraz tłumaczę:
są ludzie którzy nie lubią danego gatunku i w niego nie grają rozumiesz? Jeszcze prościej:
nie lubię strzelanek, nie gram w nie.


Chodzi mi o to, że nie ma co tłumaczyć, że pad też jest dobry bo nie trzeba nim grać w strzelanki, skoro nawet w fpsach dla dużej części graczy jest on lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 11:42, Harunia napisał:

Wszyscy jedzmy zupe widelcami- nie ma przegranych.


a Ty dalej nie potrafisz zrozumiec, ze komus moze po prostu wystarczac widelec do zupy ? to takie trudne ? ze moze lubi przechodzc gre jedna reka z autoaimem ? bo dla mnie nie. nie widze zadnych konsolowcow mowiacych ze ich kontrolej jest bardziej "PRO" czego nie mozna powiedziec o hejterach Twojego pokroju.

Dnia 18.05.2013 o 11:42, Harunia napisał:

Czekam na jakas wysokobudzetowa gre AAA gdzie bedzie mozliwosc gry multiplatformowej,
ah czekam z niecierpliwoscia.


to sie mozesz nie doczekac... i utoniesz we wlasnym jadzie duzo wczesniej. hf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 10:41, seroero napisał:


>
> Po 2 +1 dla Riddl3ra? Niby za co że się wymądrza wiele nie wnosząc nic do tematu
i pisze
> głupoty że jestem fanboyem mimo że nie jestem? No naprawdę dojrzałe...
>
W jego wypowiedzi jest trochę prawdy

Ale tylko trochę :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 12:21, DonOskar napisał:

Chodzi mi o to, że nie ma co tłumaczyć, że pad też jest dobry bo nie trzeba nim grać
w strzelanki, skoro nawet w fpsach dla dużej części graczy jest on lepszy.


przestan, nie uzywaj slow ktorych nie potrafisz potem wytlumaczyc. w zaden sposob nie wytumaczysz "lepszy". lepszy bo co ? ladniejsz ? tanszy ? dokladniejszy ? wygodniejszy ? a potem "pro gracze" pokroju Harunia czepiaja sie postow jak Twoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 13:22, EmperorKaligula napisał:

a Ty dalej nie potrafisz zrozumiec, ze komus moze po prostu wystarczac widelec do zupy
? to takie trudne ?


Alez potrafie zrozumiec ze ktos woli obiektywnie gorszy kontroler (mniej dokladny, wolniejszy) bo mu wygodnie sie rozwalic na kanapie, a od k+m i siedzenia na krzesle bola go np. plecy, niech tylko ma swiadomosc ze wybiera cos gorszego i niech tego nie broni.

Dnia 18.05.2013 o 13:22, EmperorKaligula napisał:

> ah czekam z niecierpliwoscia.

to sie mozesz nie doczekac... i utoniesz we wlasnym jadzie duzo wczesniej. hf


Ze sie nie doczekam to raczej wiem. I w jakim tam jadzie, te wszystkie hejty to bardziej nabijanie z mojej strony niz powaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 13:31, Harunia napisał:

Alez potrafie zrozumiec ze ktos woli obiektywnie gorszy kontroler (mniej dokladny, wolniejszy)
bo mu wygodnie sie rozwalic na kanapie, a od k+m i siedzenia na krzesle bola go np. plecy,
niech tylko ma swiadomosc ze wybiera cos gorszego i niech tego nie broni.


nie potrafisz, wytrzyj buzie bo jad kapie na klawiature

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 13:40, EmperorKaligula napisał:

> Alez potrafie zrozumiec ze ktos woli obiektywnie gorszy kontroler (mniej dokladny,
wolniejszy)
> bo mu wygodnie sie rozwalic na kanapie, a od k+m i siedzenia na krzesle bola go
np. plecy,
> niech tylko ma swiadomosc ze wybiera cos gorszego i niech tego nie broni.

nie potrafisz, wytrzyj buzie bo jad kapie na klawiature


Te posty pisalem na padzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 13:27, EmperorKaligula napisał:

> Chodzi mi o to, że nie ma co tłumaczyć, że pad też jest dobry bo nie trzeba nim
grać
> w strzelanki, skoro nawet w fpsach dla dużej części graczy jest on lepszy.


przestan, nie uzywaj slow ktorych nie potrafisz potem wytlumaczyc. w zaden sposob nie
wytumaczysz "lepszy". lepszy bo co ? ladniejsz ? tanszy ? dokladniejszy ? wygodniejszy
? a potem "pro gracze" pokroju Harunia czepiaja sie postow jak Twoje.


O rany, co za wypowiedź. Próbujesz być poprawny wręcz do granic możliwości. Nie możemy wyeliminować słów lepszy czy gorszy bo wtedy nasza rozmowa sprowadzi się do nic nieprzekazującego bełkotu. Owszem mógłbyś sobie linczować w imię jakiejś wyższej wartości ludzi mówiących "Pady są lepsze.". Ale z rozmysłem napisałem że : dla dużej części graczy jest on lepszy, co jest niezaprzeczalnym faktem, tak jak dla dużej części graczy lepsza jest myszka i klawiatura.

Swoją drogą jak można nie umieć wytłumaczyć słowa "lepszy"? Odkąd ludzkość wymyśliła słowniki, każde słowo ma swoje tłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 13:31, Harunia napisał:

Alez potrafie zrozumiec ze ktos woli obiektywnie gorszy kontroler (mniej dokladny, wolniejszy)
bo mu wygodnie sie rozwalic na kanapie, a od k+m i siedzenia na krzesle bola go np. plecy,
niech tylko ma swiadomosc ze wybiera cos gorszego i niech tego nie broni.


To powiedz Bethesdzie ze Skyrima zrobiła pod "obiektywnie gorszego kontrolera" i się nie zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 14:40, DonOskar napisał:

O rany, co za wypowiedź. Próbujesz być poprawny wręcz do granic możliwości.


a po co dawac szanse zaistnienia fanatykowi, ktory tylko na nia czeka ?

Dnia 18.05.2013 o 14:40, DonOskar napisał:

Nie możemy
wyeliminować słów lepszy czy gorszy bo wtedy nasza rozmowa sprowadzi się do nic nieprzekazującego
bełkotu.


sprwadzi sie raczej do argumentow (nawet czystko personalnych preferencji, ze to jest dla mnie wygodniejsze itp) a nie pustych, ogolnikowych slowek ktore kazdy interpretuje tak jak mu sie podoba, czego dostales przyklad wyzej.

Dnia 18.05.2013 o 14:40, DonOskar napisał:

Ale z rozmysłem napisałem że : dla dużej części graczy


powolujesz sie na jakies "dane" to daj zrodlo, nie masz to nie rob tak. co to jest "duza czesc graczy" ? nie potrafisz napisac "swojego zdania" w pierwszej osobie ? musisz sie posilkowac anonimowym tlumem ?

Dnia 18.05.2013 o 14:40, DonOskar napisał:

Swoją drogą jak można nie umieć wytłumaczyć słowa "lepszy"? Odkąd ludzkość wymyśliła
słowniki, każde słowo ma swoje tłumaczenie.


zaniemowilem... mam nadzieje ze to trolling.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 14:46, DonOskar napisał:

To powiedz Bethesdzie ze Skyrima zrobiła pod "obiektywnie gorszego kontrolera" i się
nie zna.


Oni to wiedza. Zrobili gre zeby sie dobrze sprzedala pod najbardziej rozpowszechniona platforme (port na pc zrobili juz przy okazji- ale menu w nim ssie bo jest typowo konsolowe), a ze ta platforma ma kontroler jaki ma to juz trudno, zrobili pod niego. Badz pewny ze jakby sie najbardziej na swiecie sprzedawala platforma X, w ktorej kontrolerem bylaby tylko kierownica, to bys teraz w Skyrima na tej kierownicy pocinal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 14:47, EmperorKaligula napisał:

sprwadzi sie raczej do argumentow (nawet czystko personalnych preferencji, ze to jest
dla mnie wygodniejsze itp) a nie pustych, ogolnikowych slowek ktore kazdy interpretuje
tak jak mu sie podoba, czego dostales przyklad wyzej.


Gdybym zamiast ''lepszy'' napisał " Pad jest dla dużej części graczy kontrolerem" to jaką wartość argumentacyjną miałoby to zdanie?

Dnia 18.05.2013 o 14:47, EmperorKaligula napisał:

powolujesz sie na jakies "dane" to daj zrodlo, nie masz to nie rob tak. co to jest "duza
czesc graczy" ? nie potrafisz napisac "swojego zdania" w pierwszej osobie ? musisz sie
posilkowac anonimowym tlumem ?


Powołuję się na jedną z najbardziej podstawowych danych psychologicznych - gusta są różne, oraz na fakt, że konsole są dominującą platformą do grania w takich krajach jak USA czy Japonia.

Dnia 18.05.2013 o 14:47, EmperorKaligula napisał:

> Swoją drogą jak można nie umieć wytłumaczyć słowa "lepszy"? Odkąd ludzkość wymyśliła

> słowniki, każde słowo ma swoje tłumaczenie.

zaniemowilem... mam nadzieje ze to trolling.


Nie, to faktyczny stan lingwistyki. Słowniki rzecz świetna, zwłaszcza jak się dysponuje takim poziomem słownictwa - gorąco polecam lekturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej wy, panowie "lepsi"- co wy kurna mozecie wiedziec co jest dla mnie wystarczajaco dobrym lub zlym kontrolerem, zajmijcie sie swoim zyciem, chyba ze polega ono na uswiadamianiu innych o wyzszosci pietruszki nad szczypiorkiem bo na nic wiecej was nie stac. Ciagle te same splesniale wywody o padach i myszkach, jak kurna przedszkolaki jakies. Z newsa wynika, ze konsolowe Diablo dostanie konsolowe sterowanie co jest -kurna- oczywiste bo w koncu wychodzi na konsole a nie na okap kuchenny i co tu jest niezrozumialego, kurna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 14:52, Harunia napisał:

> To powiedz Bethesdzie ze Skyrima zrobiła pod "obiektywnie gorszego kontrolera" i
się
> nie zna.

Oni to wiedza. Zrobili gre zeby sie dobrze sprzedala pod najbardziej rozpowszechniona
platforme (port na pc zrobili juz przy okazji- ale menu w nim ssie bo jest typowo konsolowe),
a ze ta platforma ma kontroler jaki ma to juz trudno, zrobili pod niego. Badz pewny ze
jakby sie najbardziej na swiecie sprzedawala platforma X, w ktorej kontrolerem bylaby
tylko kierownica, to bys teraz w Skyrima na tej kierownicy pocinal.


Jeśliby tak jak twierdzisz myszka i klawiatura stanowiły najlepszy możliwy ''kontroler'' to czy nie uważasz, że w pecetowej wersji byłoby odpowiednie sterowanie? Poza tym, myszka i klawiatura nie zostały stworzone z myślą o grach w przeciwieństwie od gamepada, zatem dla czego ktoś miały się silić na wymyślenie czegoś gorszego do grania? Poza tym, sam fakt, że jak stwierdziłeś konsole są najbardziej rozpowszechnioną platformą, co za tym idzie gamepad również nie świadczy o tym, ze nie jest to obiektywnie gorszy kontroler?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale miły temat. Szkoda, że Lay''s już się skończyły. No nic, czas wrócić do farmy D3 bo ostatnio jakąś pauze miałem. Na wygodnej myszce i klawce :D

Spoiler

Ha Ha Ha Ha {diaboliczny śmiech w tle} ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 11:01, Fimbulvinter napisał:

Tylko musiałby to być naprawdę dobry sytem przydzielający graczy do tej samej grupy "kontrolerowej".


Niekoniecznie, w końcu teraz przy użyciu ww. gadżetu można bez problemu [ idąc tym tokiem rozumowania ] ''oszukiwać'' w Halo czy innym Killzonie. Prawda jest taka, że specyfikacja techniczna nowych konsol nigdy nie była tak bliska PC - co stwarza pewne nieosiągalne do tej pory możliwości. Oczywiście, wsparcie systemowe to bajka, nikt się na to nie zdecyduje. Dokładnie tak jak solidny system umożliwiający grę cross-platfrom ;)

Dnia 18.05.2013 o 11:01, Fimbulvinter napisał:

Boli na oczy.


Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Ciekawa konstrukcja.

Generalnie rozmowa zboczyła w stronę ''Co było pierwsze jajko czy kura?'' - raczej nie da się tego ustalić. Moim zdaniem są gry w których pad sprawdza się lepiej, tak jak i takie w których klawa z myszką jest praktycznie niezastąpiona. W niektóre konsolowe tytuły gra się świetnie za pomocą pistoletu / move więc im większa gama kontrolerów do wyboru tym lepiej. Szkoda tylko, że nie można tego wszystkiego wspierać na wszystkich możliwych platformach. Niech gracz sam wybiera.

Ciekawostka, SC2 na padzie ;)
http://www.twitch.tv/sc2cress/c/2259561

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A na xboxa nie będzie D3? Czyżby znów Sony sobie wykupił produkt na wyłączność (jak zawsze
> -.-)?
nareszcie dobre gry wychodzą na dobre konsole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 18:55, tosz napisał:

> A na xboxa nie będzie D3? Czyżby znów Sony sobie wykupił produkt na wyłączność (jak
zawsze
> -.-)?
nareszcie dobre gry wychodzą na dobre konsole


Żarciki widze się trzymają pana... Dobra gra to jest ale konsole nie :). Po za tym nie narzekajcie na brak gier bo prawdopodobnie są ludzie którzy exy w setkach potrafią wymienić (henrar, bracio :D), więc nie rób z siebie takiego biednego konsolowca. Po za tym na xboxa next genowego tez będzie zapewne więc się tak nie ciesz na exa od Sony ;), a jak będzie na next genowego to i pewnie current genowego również, ale mniejsza o to bo i tak będzie to wyglądało jak wyciągnięte z gardła krokodyla i przeciągnięte po kosiarką :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować