Zaloguj się, aby obserwować  
SpideR

Extra Gra vs eXtra Klasyka neXt - moje krotkie przemyslenia

34 postów w tym temacie

Tak sie zaczalem zastanawiac nad sensem istnienia wydawnictwa Extra Gra lub zmiana jego formy.. Po powrocie serii na rynek mozna zauwazyc dublowanie tytulow wzgledem eXtra Klasyki neXt (wyjatkiem jest Soldiers). Na poczatku istnienia Extra Gry pojawialy sie w tej serii premierowe tytuly a teraz..? Colin 04 jest w EKN, Gothic 2 tez.. Co nastepne?? Moze w Extra Grze powinny pojawiac sie tytuly "przecenione" na 19,90 z normalnych wydan ale tylko w krotkiej, limitowanej serii lub zupelnie nowe, premierowe tytuly. eXtra Klasyka neXt niech bedzie seria, ktora jest jakby kolejnym etapem ewolucji cenowej danego tytulu. Najpierw Fajna Cena a nastepnie eXtra Klasyka neXt.. Czy takie rozgraniczenie nie byloby lepsze? Po co wydawac ta sama gre 2 razy i to w tej samej cenie??

Co Wy o tym myslicie? A CDP co na to?
Podzielcie sie waszymi opiniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Sa gracze którzy mieszkaja w mniejszych miastach gdzie nie ma dobrych sklepów komputerowych i tez Extra Klasyki NeXT, a Extra Grę mozna kupić w każdym kiosku. Dlatego CDP powtarza tytuły... ze wzgledu na chcących tego graczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2006 o 17:20, vip konius napisał:

a czy do extra gry daja instrukcje ?? ^^ troche offtop


Nie dają :/. Dzisiaj kupiłem Gothica w Extra Grze.

Ale za to pudełko jak przypremierowej edycji, tylko z boku jest napis extra gra ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2006 o 17:52, Therror napisał:

> a czy do extra gry daja instrukcje ?? ^^ troche offtop

Nie dają

Kiedyś dawali,
mam jedną Extra Grę - Premiery z Robin Hoodem i tam była instrukcja

ale z Colina 2.0 nie mam instrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec na + Extra Gry jest dostepnosc? Ja mieszkam w duzym miescie i nie pomyslalem o takim aspekcie. Wiec moze eXtra Klasyke rozprowadzac na podobnych zasadach w mniejszych miasteczkach i wsiach? Brak instrukcji stanowczo na minus (przy identycznej cenie pewnie koszty instrucji poszly na broszurke). Nadal nie widze zasadnosci dublowania tytulow. Ale moze ktos mnie przekona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, spróbuję Cię przekonać :] Co ci przeszkadza w Extra Grze? Czasami wyjdzie tytuł powtórkowy dla miast i miasteczek, a raz po to, by mozna było sobie pograć. Nikt ciebie nie zmusza do kupowania, więc nie kupuj :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2006 o 18:56, SpideR napisał:

Wiec na + Extra Gry jest dostepnosc? Ja mieszkam w duzym miescie i nie pomyslalem o takim aspekcie.
Wiec moze eXtra Klasyke rozprowadzac na podobnych zasadach w mniejszych miasteczkach i wsiach?
Brak instrukcji stanowczo na minus (przy identycznej cenie pewnie koszty instrucji poszly na
broszurke). Nadal nie widze zasadnosci dublowania tytulow. Ale moze ktos mnie przekona?

Jeszcze raz mówię, że Extra gra jest dostępna w każdym kiosku a Extra Klasyka NeXT w dobrych sklepach komputerowych i hipermarketach. Przeciez ci co mieszkają w małych miastach i wsiach też chcą pograć np. w Gothica a EG im to umożliwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden argument
jak kupisz nową oryginalną gre to mogą cię wyśmiać
Ostatnio jak przyszedł do mnie kolega to zobaczył pudełko od jednej z moich gier więc pokazałem mu reszte
a on podsumowując to powiedział pop********* Cię

przy grach z gazet raczej obędzie się bez tych komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2006 o 20:20, Maker3 napisał:

Jest jeszcze jeden argument
jak kupisz nową oryginalną gre to mogą cię wyśmiać
Ostatnio jak przyszedł do mnie kolega to zobaczył pudełko od jednej z moich gier więc pokazałem
mu reszte
a on podsumowując to powiedział pop********* Cię

przy grach z gazet raczej obędzie się bez tych komentarzy.

Ja to mam z połową mojej klasy bo oni wolą piraty ja zaś wolę wydać kase na oryginały. I tak cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2006 o 20:20, Maker3 napisał:

Jest jeszcze jeden argument
jak kupisz nową oryginalną gre to mogą cię wyśmiać
Ostatnio jak przyszedł do mnie kolega to zobaczył pudełko od jednej z moich gier więc pokazałem
mu reszte
a on podsumowując to powiedział pop********* Cię

przy grach z gazet raczej obędzie się bez tych komentarzy.


To akurat dziwny argument. A moze mialoby to jeszcze usprawiedliwic piractwo bo koledzy tak robia?? Nie mam wcale znajomych ktorzy by kupowali orginaly ale wcale mnie nie interesuje ich zdanie. Oni wydaja np. na muze nowe modele telefonow czy firmowe ciuchy. Kazdy na cos innego. Znam tez takich ktorych poprostu nie stac ale to nie powod ze ja nie moge kupic.

A co do dostepnosci.. To moze lepiej cala eXtra Klasyke przemianowac na Extra Gre??

Pewnie sie czepiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2006 o 17:20, vip konius napisał:

a czy do extra gry daja instrukcje ?? ^^ troche offtop


Jest instrukacja oraz poradnik w pliku PDF na płycie z grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2006 o 17:13, SpideR napisał:

Co Wy o tym myslicie? A CDP co na to?
Podzielcie sie waszymi opiniami.


Spider zasadniczo już odpowiadałem na te pytania w watku głównym extra gry, oczywiście możesz mieć watpliwości co do zasadności wydawania obu tytułów raz w XG a potem w NXK lub na odwrót, ale zwróć
uwage na trzy sprawy:

- jak dobrze ktos zauwazył chodzi o dostępność towaru w puntkach sprzedaży, pkt z grami jest mniej niz kiosków w ten sposób z grami , które możemy wydawać za nie dużę pieniędze może dotrezć do szerszego audytorium.
- ty podbnie jak wiele osob na gram.pl znasz dobrze oferte CDP orietujesz sie w naszych seriach i sledzac na biezaco plan wydawniczy wiesz co gdzie i kiedy wydalismy, natomiast jest cala masa graczy tymczasowych, którzy nie fascynuja sie az tak bardzo branza i graja sporadycznie i nie wiedza ze n.p colin 4 to strasza gra bo juz jest dostepny colin 2005 i dla nich jest XG bo po prostu oferujemy tym ludziom dobra gre w przystpenje cenie w miejscu gdzie czesto bywaja - kiosk,
- jak tez ktos dobrze zauwazyl obie seriie moga sobie smialo koegzystowac na rynku i stanowia tylko poszerzenie naszej oferty wydawniczej, przez co wy nasi klienic macie jeszcze szerszy wybor.

Mam nadzieje ze chcoiaz troche cie przekonalem, wyjsanilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napisze jedno - w XG masz gry wydane tak jak premierowo (oczywiście w zwykłych edycjach, mają tylko małe logo XG) i są one ogólno dostępne. A gry w XKN mają inne wydania oraz dostępne są w supermarketach itp...

Wiedz że świat nie kręci się tylko wokół ciebie i nie będzie tak jak ty chcesz czyli np. jeśli dajecie gre "X" do eXtra Klasyki Next to inną dajcie do Extra Gry bo tamtą już posiadam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Poddaje sie :) Moge sie z Wami zgodzic. Ale nie wiem czemu w kioskach nie moglyby sie znalezc gry w NXK skoro w niektorych jest chemia, ksiazki i inne "cuda"? Nie beda obstawial przy swoim. Chociaz licze po cichu ze kolejny tytul w XG milo mnie zaskoczy.

pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2006 o 17:20, vip konius napisał:

a czy do extra gry daja instrukcje ?? ^^ troche offtop



Papierową - nie. Na płycie dają instrukcję oraz pelny poradnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2006 o 10:01, migem napisał:

> Co Wy o tym myslicie? A CDP co na to?
> Podzielcie sie waszymi opiniami.

Spider zasadniczo już odpowiadałem na te pytania w watku głównym extra gry, oczywiście możesz
mieć watpliwości co do zasadności wydawania obu tytułów raz w XG a potem w NXK lub na odwrót,
ale zwróć
uwage na trzy sprawy:

- jak dobrze ktos zauwazył chodzi o dostępność towaru w puntkach sprzedaży, pkt z grami jest
mniej niz kiosków w ten sposób z grami , które możemy wydawać za nie dużę pieniędze może dotrezć
do szerszego audytorium.
- ty podbnie jak wiele osob na gram.pl znasz dobrze oferte CDP orietujesz sie w naszych seriach
i sledzac na biezaco plan wydawniczy wiesz co gdzie i kiedy wydalismy, natomiast jest cala
masa graczy tymczasowych, którzy nie fascynuja sie az tak bardzo branza i graja sporadycznie
i nie wiedza ze n.p colin 4 to strasza gra bo juz jest dostepny colin 2005 i dla nich jest
XG bo po prostu oferujemy tym ludziom dobra gre w przystpenje cenie w miejscu gdzie czesto
bywaja - kiosk,
- jak tez ktos dobrze zauwazyl obie seriie moga sobie smialo koegzystowac na rynku i stanowia
tylko poszerzenie naszej oferty wydawniczej, przez co wy nasi klienic macie jeszcze szerszy
wybor.

Mam nadzieje ze chcoiaz troche cie przekonalem, wyjsanilem.


A kto Wam broni dostarczac XKN do kioskow? Jakie poszerzenie oferty, skoro to ta sama gra w tej samej cenie? Moze dobrze byloby zamieszczac informacje na pudelku: "Te gre mozesz zakupic takze z papierowa instrucja zamiast gazetki" - wtedy "niezorientowani" faktycznie mieliby jakis wybor... W koncu precedens juz byl :"Tej gry nie znajdziesz w gazecie"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 18:20, he napisał:

A kto Wam broni dostarczac XKN do kioskow? Jakie poszerzenie oferty, skoro to ta sama gra w
tej samej cenie? Moze dobrze byloby zamieszczac informacje na pudelku: "Te gre mozesz zakupic
takze z papierowa instrucja zamiast gazetki" - wtedy "niezorientowani" faktycznie mieliby
jakis wybor... W koncu precedens juz byl :"Tej gry nie znajdziesz w gazecie"...


Jak ty sobie wyobrazasz by w kiosku sie zmiescilo ok 17 tytulow gier ? Dobre posuniecie ze strony CDP, ktos z mniejszych miejscowosci nie musi jezdzic, do molochow by kupic dobra gre i to za 20 zl !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest rynek, nie działalnośc dobroczynna, Jeśli CDP zarabia na takim wydawaniu gier, to dlaczego nie. Owszem, mi też by się spodobało, gdyby np. w Extra Grze dali Diablo II za 19 złotych ( bo jakoś nie mam przekonania, żeby za troszke większe pieniądze kupić tą grę), ale to nie ja decyduje, tylko CDP. Mają oni swoich speców od marketingu, niech tam oni decydują, co ma być czego nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 21:52, Matrusek napisał:

> A kto Wam broni dostarczac XKN do kioskow? Jakie poszerzenie oferty, skoro to ta sama
gra w
> tej samej cenie? Moze dobrze byloby zamieszczac informacje na pudelku: "Te gre mozesz
zakupic
> takze z papierowa instrucja zamiast gazetki" - wtedy "niezorientowani" faktycznie mieliby

> jakis wybor... W koncu precedens juz byl :"Tej gry nie znajdziesz w gazecie"...
> >
Jak ty sobie wyobrazasz by w kiosku sie zmiescilo ok 17 tytulow gier ? Dobre posuniecie ze
strony CDP, ktos z mniejszych miejscowosci nie musi jezdzic, do molochow by kupic dobra gre
i to za 20 zl !


A w ktorym to kiosku widziales 17 tytulow EG? Ja tu widze albo niekonsekwencje, albo celowe dzialanie: do gier, ktore mieszcza sie na 1DVD wprowadzono "grube" pudelka, i juz jest powod do wprowadzania nowej serii, bo "Jak ty sobie wyobrazasz by w kiosku sie zmiescilo ok 17 tytulow gier ". Racja, nie zmieszcza sie. Ale... Tak samo, jak mozna wydawac w EG 1 tytul na miesiac, mozna wysylac co miesiac do kioskow 1 tytul z XKN. I nie byloby zamieszania, jak z Gothic II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować