Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fez - recenzja

20 postów w tym temacie

Zupełnie nie zgadzam się z recenjzą. Przeszedłem FEZa w 8h ze wszystkimi zagadkami i czas ten minoł mi bardzo, bardzo szybko. To naprawdę niesamowita gra. Ale każdy ma swoje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarzuty dotyczące martwego świata i braku jakiejś szczególnej motywacji można by dopasować chyba do każdej platformówki 2D. Tu przynajmniej mamy fajny twist i ciekawe zagadki od czasu do czasu, nie tylko skakanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Przypuszczam, że to mogła być pochodna faktu, że pierwotnie grę wydano wyłącznie na Xbox 360 - a na konsolach dobrych, oryginalnych gier niezależnych jest jak na lekarstwo."

Będzie flejm wokół tego zdania.

Co do Feza - w Indie Game The Movie sam Fish określił swoje dzieło jako "kind of flower snifiing". I to się zgadza - jako relaksująca, do pogrania w przerwie od innych tytułów - jest ok. Ale żeby w to łupać bez przerwy - nie potrafię. Oczyścić plansze, wyłączyć, wrócić za dzień lub dwa, powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna nie udana recenzja pana serafina.. Poprzednie zarzuty adresowane były do Fallen Enchantress i teraz tu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Przypuszczam, że to mogła być pochodna faktu, że pierwotnie grę wydano wyłącznie na
> Xbox 360 - a na konsolach dobrych, oryginalnych gier niezależnych jest jak na lekarstwo."
>
> Będzie flejm wokół tego zdania.

No ale jak inaczej wytłumaczyć fakt, że gry indie, które były takie głośne na konsolach, wydawane na PC przechodzą bez echa? Jeśli ktoś ma inną teorię, to ja chętnie posłucham :)

> Co do Feza - w Indie Game The Movie sam Fish określił swoje dzieło jako "kind of flower
> snifiing". I to się zgadza - jako relaksująca, do pogrania w przerwie od innych tytułów
> - jest ok. Ale żeby w to łupać bez przerwy - nie potrafię. Oczyścić plansze, wyłączyć,
> wrócić za dzień lub dwa, powtórzyć.
> Co do Feza - w Indie Game The Movie sam Fish określił swoje dzieło jako "kind of flower
> snifiing". I to się zgadza - jako relaksująca, do pogrania w przerwie od innych tytułów
> - jest ok. Ale żeby w to łupać bez przerwy - nie potrafię. Oczyścić plansze, wyłączyć,
> wrócić za dzień lub dwa, powtórzyć.

No dokładnie. Tylko nie dotarłem do tego momentu, w którym miałbym wrócić za dzień lub dwa, bo przecież mam tyle innych naprawdę fajnych gier, na które mógłbym tracić czas, więc po co mam wracać do tej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rowniez nie zgodze sie z recenzja.... przynajmniej w moim odczucia gra jest WLASNIE NOSTALGIA do starszych platformerow... to taka gra aby usiasc popatrzec...pomyslec i na spokojnie dalej. Zgodze sie ze ze dlugo nie mozna za bardzo w Feza grac ale wiem ze wracam do niej czesciej niz do innych tytulow AAA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nostalgia? W ostatnich latach wydano MASĘ platformerów 2D, różniące się najwyżej paroma detalami. Jak chcesz nostalgii, to pograj w stare Mario, a nie jakieś słabe indyki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sławek Serafin, więc na wejściu trzeba brać poprawkę na kilka rzeczy - gra jest portem z "niewłaściwej platformy" więć tu już przynajmniej minus 2 do oceny, kolejne minusy za (dość dziecinne IMO) sapanie Fisha pod adresem PC. Czyli tradycyjnie - mega ból dupy Sławka i kompleksy wielkości wieży Eiffla co widać, słychać i czuć w recenzji.

Inna sprawa gdyby to był indyk tylko na PC - tutaj na wejściu 10/10 i znaczek jakości "Sławek poleca". Ewentualnie przy megaszrocie 9/10 ;-)

^^ Miejcie to na uwadze podczas czytania recenzji :). Ale najlepiej to po prostu sprawdzić demo, bo gra jest z rodzaju tych "kochaj albo rzuć". Mnie nie porwało i full wyleciał z listy zakupów (już rok temu, a nie dopiero teraz kiedy spadły resztki z pańskiego stołu). No, ale mnie nie porywa 99% indyków ;-).

Więc w megaskrocie - olać "wall of text" hipstera i zassać demo :)

ps. Skąd wniosek, że na PC Fez przejdzie bez echa ? Fish już lamentował, że się kiepsko sprzedaje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slawka hejtuje jak ocenia Diablo albo inne gry Blizza ;) ale na grach indie (i ogolnie grach) to uwazam ze sie zna, wiec wierze mu, zwlaszcza ze wiele innych opini graczy mowi to samo.
Ze ktos bedzie przeciwny to wiadomo bo zawsze ktos sie znajdzie, w tym akurat przypadku sa to wlasciciele xboxa, ktorzy dobrej platformowki ani gry logicznej na oczy nie widzieli, bo i gdzie. Czesciowo to nawet nie ich wina, bo jaka ta "platforma gier" jest- kazdy widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna,ma niepowtarzalny klimat,jest pomysłowa i odnoszę nieodparte wrażenie że jest hołdem dla 8 bitowych platformówek na Atari i Comodore...co za tym idzie nie zgadzam się z recenzją.

btw jak się włącza widok pierwszej osoby? widziałem że część zagadek jest właśnie dla tego trybu i brakuje mi kilku kostek żeby zakończyć grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Slawka hejtuje jak ocenia Diablo albo inne gry Blizza ;) ale na grach indie (i ogolnie
> grach) to uwazam ze sie zna, wiec wierze mu, zwlaszcza ze wiele innych opini graczy mowi
> to samo.

<zszokowany nie wie co odpowiedzieć, więc triumfuje w milczeniu>

> Gra jest świetna,ma niepowtarzalny klimat,jest pomysłowa i odnoszę nieodparte wrażenie że jest hołdem dla 8 bitowych platformówek na Atari i Comodore...

Ja wiem czy ma klimat? Muzyka taka sobie, fabuły nie ma, grafika jak w 20 innych grach - nie ma jak budować atmosfery. A teraz co 2 indie jest pikselowym hołdem dla tamtych czasów, więc też nie ma czym się zachwycać za bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym portalu hejt do Xboxa czuć w każdej recenzji. Piszę to jako czytelnik i posiadacz zarówno X''360 jak i PS3. Już nawet jak jest jakaś wyprzedaż gier na xbla, hardcore lovers Sony piszą, że Microsoft robi w gacie przed PS4 więc obniża ceny. SICK

Ktoś tu napisał:
<<...ktos bedzie przeciwny to wiadomo bo zawsze ktos sie znajdzie, w tym akurat przypadku sa to wlasciciele xboxa, ktorzy dobrej platformowki ani gry logicznej na oczy nie widzieli, bo i gdzie. Czesciowo to nawet nie ich wina, bo jaka ta "platforma gier" jest- kazdy widzi.<<

No litości. Przecież dobre platformery wydchodzą na obie konsole. Crash, Sonic, Trine czy Rayman. Jeśli chodzi o Arcadówki, to godne polecenia z Xboxa jest Deadlight lub Mark of Ninja. Z ekslusive platformer for Xbox360 bardzo miło wspominam również Kameo" elements of power. Gra była śliczna, ciekawa i wymagająca.
O grach logicznych się nie wypowiem, bo wolę w takie rzeczy grać na swoim DS''ie (teraz już 3DS) ale pamiętam, że kiedyś darmowy "hexic" wciągnął mnie na długie godziny.

A pan Sławek niech się nie przejmuje, że mu gra nie podeszła. Ja tak samo miałem z Journey czy Uncharted. Również mocno wychwalane, a dla mnie to gry mocno "przehypowane" . Demko Journey zupełnie mi wystarczyło i zniechęciło, a Uncharted, gdyby nie fajne cutscenki to nawet bym nie dał 7/10. Mechanika tej gry jest okropnie dziecinna a czasem frustrująca, a sam Drake porusza się jakoś tak koślawo.

Dlatego fajnie, że jest kilka platform na rynku. każdy znajdzie coś dla siebie na

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zrobił 1 człowiek (słownie: jeden). Więc grając w nią myślcie o tym. Dlatego ta gra jest wielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> To zrobił 1 człowiek (słownie: jeden). Więc grając w nią myślcie o tym. Dlatego ta gra
> jest wielka.

Nieprawda, Fish odpowiadał w zasadzie tylko za pomysł na grę i przygotowanie tekstur, resztę roboty odwalał jego programista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> To zrobił 1 człowiek (słownie: jeden). Więc grając w nią myślcie o tym. Dlatego ta gra
> jest wielka.
Znam sie troche na programowaniu i uwierz mi ze zrobienie takiego Fez''a to góra 2 miechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 19:31, Lordpilot napisał:

(już rok temu, a nie dopiero teraz kiedy spadły resztki z pańskiego stołu).


Akurat z xboxowego stołu leci tyle, że wykarmił by kilka afrykańskich wiosek i jeszcze by zostało.

Dnia 18.05.2013 o 19:31, Lordpilot napisał:

ps. Skąd wniosek, że na PC Fez przejdzie bez echa ? Fish już lamentował, że się kiepsko
sprzedaje ?


Nie szukałem, ale jeszcze przed premierą podjudzał na forum Steama, że sprzedaż pre orderów idzie bardzo dobrze i coś słabo hejterzy bojkotują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 13:17, Rivid napisał:

To zrobił 1 człowiek (słownie: jeden). Więc grając w nią myślcie o tym. Dlatego ta gra
jest wielka.


Nie, miał wsparcie jak najbardziej. Zresztą nawet jesli byłby sam - Braid też stworzyła jedna osoba, a jednak jest sporo ciekawszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 19:31, Lordpilot napisał:

ps. Skąd wniosek, że na PC Fez przejdzie bez echa ? Fish już lamentował, że się kiepsko sprzedaje ?

Przecież sam Fish powiedział, że Fez jest grą od początku projektowaną TYLKO pod konsole i na PC to nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 13:17, Rivid napisał:

To zrobił 1 człowiek (słownie: jeden). Więc grając w nią myślcie o tym. Dlatego ta gra
jest wielka.


Abstrahując od tego, czy to zdanie jest prawdziwe czy nie;
Trochę dziwny tok rozumowania, idąc dalej można by stwierdzic, że najlepszą grą na świecie jest taka, która została stworzona przez połówkę upośledzonego dziecka, które nie ma rąk, ponieważ jej stworzenie wymagało takiego tytanicznego nakładu pracy.

Ja jednak preferuję staromodny sposób patrzenia na rzeczy i powiedziałbym, że dobre gry to te, w które się dobrze gra i niezbyt mnie obchodzi, czy grę tworzyła jedna, dziesięć czy milijon osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować