Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Skyforge, nowe MMO od Obsidian i Allods Team, zapowiedziane na PC-ty na rok 2014

15 postów w tym temacie

Hmm, nie rozumiem was. Widocznie to taki klimat. Jakieś zmechanizowane stworzenia w klimacie cukierkowo-fantasy. Ten typu z mieczem na 3 screenie też wygląda jak z serii Bionicle. Widać, że lokaacje będą ciekawie zaprojektowane, a grafika będzie przyjemna w stylu Allods czy TERA. 1 screen przebija wszystko, lekko wzniesiona droga, a za nią dolina z miastem na skałach, olbrzymim posągiem na górze. Przypomina mi otoczenie Białej Grani w Skyrim ;). Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 14:20, Vojtas napisał:

No OK, ale po co Obsidian w to wchodzi? Wygląda mi to na doskonałą okazję do utopienia
góry $.

Zakładam, że OEI wchodzi na podobnych zasadach jak do tej pory, czyli zostali zakontraktowani do wykonania określonych zadań i tyle, więc z ich strony nie widzę dużej możliwości utopienia kasy, raczej powinni tę kasę dostawać. Kolejna produkcja na zlecenie wydawcy, jak New Vegas czy DS3, tylko tym razem dla kogoś ze wschodu.
To pewnie kolejny projekt Feargusa mający na celu utrzymanie Obsidianu na powierzchni - pracuje u nich ok. 120 ludzi, jeden zespół siedzi nad nieogłoszonym jeszcze tytułem "nextgenowym", ok. 15 osób pracuje nad Eternity, więc tutaj pewnie będzie działał trzeci zespół. Ogólnie OEI musi mieć aktywne równolegle ze dwa-trzy projekty, żeby mieć pieniądze na utrzymanie się bez zwalniania ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 14:35, Dermi napisał:

Zakładam, że OEI wchodzi na podobnych zasadach jak do tej pory, czyli zostali zakontraktowani
do wykonania określonych zadań i tyle, więc z ich strony nie widzę dużej możliwości utopienia
kasy, raczej powinni tę kasę dostawać. Kolejna produkcja na zlecenie wydawcy, jak New
Vegas czy DS3, tylko tym razem dla kogoś ze wschodu.


No więc właśnie - tego kogoś ze wschodu bym się obawiał, choć przecież Bethesda też potrafiła ich wydymać (vide utrata premii za NV, bo zabrakło 1 pktu na MC).

Dnia 19.05.2013 o 14:35, Dermi napisał:

To pewnie kolejny projekt Feargusa mający na celu utrzymanie Obsidianu na powierzchni
- pracuje u nich ok. 120 ludzi, jeden zespół siedzi nad nieogłoszonym jeszcze tytułem
"nextgenowym", ok. 15 osób pracuje nad Eternity, więc tutaj pewnie będzie działał trzeci
zespół.


South Park RPG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyką .. i bohaterkami biegającymi w metalowych stringach przypomina mi to grę rodem z Korei - coś jak klon TERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie krzyczenie o Obsidianie jest trikiem, żeby o tym MMO była mowa w sieci.

A sama gra niestety nie w moich klimatach. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obsidian oddelegował część ekipy, żeby przyjrzała się jak wygląda praca nad MMO, w końcu gry tego gatunku jeszcze w dorobku nie mają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 15:36, Vojtas napisał:

No więc właśnie - tego kogoś ze wschodu bym się obawiał, choć przecież Bethesda też potrafiła
ich wydymać (vide utrata premii za NV, bo zabrakło 1 pktu na MC).


Wszystko zależy od tego, na ile ten wydawca, wzorem Beth, będzie mógł zmienić podpisaną umowę (Anthony Davies, jeden z byłych programistów OEI sugerował kiedyś, że to stąd wziął się ten mało korzystny dla Obsidianu zapis).

Dnia 19.05.2013 o 15:36, Vojtas napisał:

> To pewnie kolejny projekt Feargusa mający na celu utrzymanie Obsidianu na powierzchni

> - pracuje u nich ok. 120 ludzi, jeden zespół siedzi nad nieogłoszonym jeszcze tytułem

> "nextgenowym", ok. 15 osób pracuje nad Eternity, więc tutaj pewnie będzie działał
trzeci
> zespół.

South Park RPG?


Przecież to już praktycznie skończona gra, gdyby nie upadek THQ, to pewnie by się zbliżał termin wydania. Nad takim projektem obecnie siedzi pewnie kilka osób, za to pozostała reszta ludzi musi znaleźć nowe zajęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obsidian to jedno z nielicznych studiow ktore lubie i szanuje, ale w te gre akurat nie zagram, nie dosc ze nie lubie mmo to jeszcze klimat tej gry mnie w ogole nie przekonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 20:30, Dermi napisał:

> No więc właśnie - tego kogoś ze wschodu bym się obawiał, choć przecież Bethesda
też potrafiła
> ich wydymać (vide utrata premii za NV, bo zabrakło 1 pktu na MC).

Wszystko zależy od tego, na ile ten wydawca, wzorem Beth, będzie mógł zmienić podpisaną
umowę (Anthony Davies, jeden z byłych programistów OEI sugerował kiedyś, że to stąd wziął
się ten mało korzystny dla Obsidianu zapis).

OK, nie mogę już edytować. Okazuje się, że jednak nie podpisaną umowę, ale...

Oryginalnie Anthony napisał to: http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/obsidian-got-fucked-by-bethesda.70294/page-4#post-2005542 (jak widać, ponad rok temu, a pracę w OEI skończył w 2011).

Dzisiaj w dość oględny sposób powiedział, jak to mniej więcej wyglądało: http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/obsidian-will-pitch-their-star-wars-rpg-idea-to-ea.82953/page-4#post-2659835 (i kolejne posty).

Wiem, że linki prowadzą do RPGCodeksu, ale nic nie poradzę, że niektórzy developerzy postują w tym szambie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Allods – Team ma przyjemność potwierdzić powyższe informacje o współpracy Mail.Ru z Obsidian Entertainment. Jesteśmy właśnie w trakcie prac nad nowym, wspólnym projektem, o nazwie „Skyforge”.
Jak tylko będziemy mieć więcej informacji, powiadomimy Was poprzez naszego Partnera PR o dalszych szczegółach współpracy, jak również o tym co najważniejsze, czyli możliwym terminie ukazania się projektu na rynku. Jedno możemy powiedzieć już teraz: testy sprawiają nam niesamowicie wiele frajdy! Naprawdę warto jest poczekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować