Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

Xbox One - temat ogólny

1856 postów w tym temacie

Trzeba poczekać na E3. Gier jak na lekarstwo, bez gameplayów, a do tego nie podali ceny. Konfa MS na E3 powinna wygrać z Sony, ale czy to nie będzie już za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 20:10, Sigu napisał:

I właśnie dlatego PS4 zacznie znowu pogrążać Sony. Tak jak PS3. A gry? Przecież coś tam
pokazano.

Na to nie ma szans. Gracze PS4 kupią, Sony wyjdzie na swoje, ale kokosów nie zarobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 20:23, Sigu napisał:

Przecież mówili. W pierwszym roku 15 dużych exclusive''ów, z czego 8 to nowe IP.


Brzmi fajnie. Byleby te exclusive''y nie były w formie Ultimate Team do Fify. Cóż, mamy już 2 exclusive''y podane: Quantum, Forza, trzecim możliwym jest EA UFC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 20:23, Sigu napisał:

Przecież mówili. W pierwszym roku 15 dużych exclusive''ów, z czego 8 to nowe IP.

Roku? A nie w ciągu 6 miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dotyczy tylko instalacji i potem grania bez płyty. Nie panikuj. To takie GoD z Retailu.

Taka jest przynajmniej moja interpretacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Don mówił o roku, ale zasiałeś odrobinę zwątpienia we mnie.

@Henrar
Ale wiesz jaka jest sytuacja Sony na dzień dzisiejszy, tak? Oni mają chyba 6mld długów. Spora część z tego to SCE. Jedyną agendą Sony na plusie jest ta odpowiadająca za telewizory. Oni muszą poważnie zmienić politykę, jeśli chcą konkurować z Microsoftem. No bo serio, na razie nie są żadną konkurencją. No, chyba, że w Polsce i Japonii. To są ostatnie dwa bastiony Sony.

@necron1501
Stawiam jeszcze na Halo. Poczekajmy, a Quantum Break zapowiada się ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 20:30, Kraju napisał:

I tym sposobem konsole tracą jedną ze swoich największych zalet. Ciekawi mnie, czy taki trzeci lub czwarty właściciel będzie musiał płacić tyle samo co drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 20:38, Sigu napisał:

Ale wiesz jaka jest sytuacja Sony na dzień dzisiejszy, tak?

Oczywiście, że wiem. I?

Dnia 21.05.2013 o 20:38, Sigu napisał:

Oni mają chyba 6mld długów.

Strat za zeszły rok. Ogólnie mają jeszcze miliardy rezerw + MNÓSTWO nieruchomości, które mogą sprzedać. I to robią, bo np. przenoszą się ze Szwecji do Japonii (Sony Ericsson)

Dnia 21.05.2013 o 20:38, Sigu napisał:

Spora część z tego to SCE.

SCE na plusie.

Dnia 21.05.2013 o 20:38, Sigu napisał:

Jedyną agendą Sony na plusie jest ta odpowiadająca za telewizory.

Cała zabawa polega na tym, że ten dział akurat traci.
http://www.sony.net/SonyInfo/IR/financial/fr/12q4_sony.pdf
Zyski notuje Sony Pictures, dział Game, Sony Music, Devices i oddział odpowiedzialny za aparaty. Sony Mobile ma potencjał na zyski (sprzedaż Xperii rośnie)

Dnia 21.05.2013 o 20:38, Sigu napisał:

Oni muszą poważnie zmienić politykę, jeśli chcą konkurować z Microsoftem. No bo serio,
na razie nie są żadną konkurencją. No, chyba, że w Polsce i Japonii. To są ostatnie dwa
bastiony Sony.

Zdajesz sobie sprawę z tego, że w Europie od lat PS3 sprzedaje się dwa razy lepiej od Xboksa? To Microsoft musi zmienić strategię dla Europy. A już po dzisiejszej konferencji widać, że nic z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2013 o 20:49, Henrar napisał:

Zdajesz sobie sprawę z tego, że w Europie od lat PS3 sprzedaje się dwa razy lepiej od
Xboksa? To Microsoft musi zmienić strategię dla Europy. A już po dzisiejszej konferencji
widać, że nic z tego.


To jest akurat fakt. Początek PS3 był tragiczny, z biegiem lat było coraz lepiej i dzięki temu liczba posiadaczy obu konsol niemalże się zrównała na dzień dzisiejszy. Ja tutaj bym powiedział o porażce Microsoftu, że pozwolił na taką sytuację, że nie wykorzystał przewagi i olbrzymiej początkowo różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba inaczej interpretujemy znaki "-" i "+", ale mniejsza z tym.

Zaraz będę kończył wpis na moim blogu i go tobie zlinkuje. Przeczytasz cały mój pogląd na sprawę (w części się z tobą zgadzam).

A poza tym... Cóż... Sądzę, że Zaoszczędziłem więcej pieniędzy na zniżkach dla Gold niż pozwoliłoby mi zaoszczędzić +. Poza tym, znowu. Sony chcąc ratować rentowność PS3 musiało takie coś wprowadzić. Abonament na konsolę. Abonament, za który chyba nikt nie płaci bo nie daje nic praktycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 21:05, Sigu napisał:

Abonament, za który chyba nikt nie płaci
bo nie daje nic praktycznego.

Oprócz masy gier, w które pewnie i tak nikt nie gra :p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Początkowa różnica polegała na tym, że Xbox został wydany wcześniej. Sony szybko wyrównało, bo Xbox miał kilka wad konstrukcyjnych, które były z czasem eliminowane.
Dalej, co was nie zainteresuje, bo jesteście graczami, z technicznego punktu widzenia Xbox jest arcydziełem. Prosty do programowania, bo to praktycznie PC, spora moc obliczeniowa jak na sprzęt już dość wiekowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 21:05, Sigu napisał:

Abonament, za który chyba nikt nie płaci
bo nie daje nic praktycznego.


:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Nowe gry co miesiąc to zupełnie nic :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to gry pokroju Dorito''s Crash Course 2... Nic szczególnego. A np. Sleeping Dogs... To jest już w miarę tania gra, której wartość odbije się podczas jednej przeceny dla Gold. Wolisz darmową grę raz na jakiś czas, czy spore zniżki kilku gier raz w tygodniu? Każde ma swoje pozytywne aspekty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 21:15, Sigu napisał:

Wolisz darmową grę raz na jakiś czas, czy spore zniżki kilku gier raz w tygodniu?

Wolę obie rzeczy, a to oferuje PS Plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 21:05, Sigu napisał:

Chyba inaczej interpretujemy znaki "-" i "+", ale mniejsza z tym.

Masz raport finansowy. Tam jest wszystko ładnie opisane. Sony jest na plusie. Restrukturyzacja działa. Wystarczy, że hardcore''owcy kupią PS4 i Sony ma stabilny zapas gotówki, bo na R&D PS4 wydano grosze. Tu nei ma żadnej kosmicznej, customowej technologii z czasów PS3. To coś, jak Nintendo 64 i Gamecube. Dobrze się to nie sprzedało, ale Nitnendo swoje zarobiło.>

Dnia 21.05.2013 o 21:05, Sigu napisał:

A poza tym... Cóż... Sądzę, że Zaoszczędziłem więcej pieniędzy na zniżkach dla Gold niż
pozwoliłoby mi zaoszczędzić +.

Nie wierzę - chyba że nic na PSS ze zniżkami nie kupujesz.

Dnia 21.05.2013 o 21:05, Sigu napisał:

Sony chcąc ratować rentowność PS3 musiało takie coś wprowadzić.

Czyli w takim razie płatny multiplayer w XBL powstało w celu ratowania pierwszego Xboksa i akurat tak MSowi wyszło, że nadal w to brną? PS+ jest o wiele bardziej przemyślaną usługą od Golda, bo COŚ DAJE. Coś namacalnego. Nie tylko zniżki, ale cos dla graczy. Gry. Gold tego nie oferuje. Ba, ostanie promocje na XBL są śmieszne - w czasie, gdy Sony oferowało 20$ na amerykańskim PSNie Microsoft oferował 20... MSP. Z czym do ludzi?

Dnia 21.05.2013 o 21:05, Sigu napisał:

Abonament na konsolę. Abonament, za który chyba nikt nie płaci bo nie daje nic praktycznego.

Gry w cenie abonamentu nie są niczym praktycznym? Zapisy w chmurze? Jaja sobie robisz? Poza tym, gdyby to się nie sprzedawało, to Sony nie wrzucałoby nowych gier do abonamentu - mogłoby albo zamknąć usługę albo dawać klasyki z PS1, tak jak dawniej. Nie robią tego. To znaczy, że ludzie abonament kupują.

I BTW. piszemy tu o PS4 a nie o PS3. Już chyba wszyscy pracownicy Sony otwarcie mówią o PS3 jako porażce Sony. Kutaragi w Sony już nie pracuje. To nie Sony z 2006 roku.
Aplikowanie całej otoczki PS3 - architektury, ceny, wsparcia i podejścia Japończyków z tamtych czasów do nowej konsoli, powstałej w oparciu o zupełnie inne projektowe założenia nie ma sensu. Serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 21:15, Sigu napisał:

Z tego co widzę, to gry pokroju Dorito''s Crash Course 2... Nic szczególnego. A np. Sleeping
Dogs... To jest już w miarę tania gra, której wartość odbije się podczas jednej przeceny
dla Gold. Wolisz darmową grę raz na jakiś czas, czy spore zniżki kilku gier raz w tygodniu?
Każde ma swoje pozytywne aspekty...

Wiesz, jestem chyba typem gracza, który woli mieć grę w opakowaniu. Sleeping Dogsy można tanio wyrwać też na alledrogo. Cała rzecz w tym, że płacąc za tego golda czuję się jakbym płacił tylko i wyłącznie za możliwość grania po sieci. Patrząc z punktu widzenia Plusa wydaję podobną kasę na np rok [zawsze biorę na rok], gram po sieci i jeszcze jakieś gry mi za to dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować