Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

Xbox One - temat ogólny

1856 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2013 o 00:32, Graffis napisał:

Na czym polega ta przewaga?


Na ilości :)

Quantum Break, Forza 5, Ryse, Dead Rising 3, Titanfall, Project Spark, Halo.

Dużo ciekawych gier. A przecież ciągle nie wiadomo nad czym dokładnie pracują Epic Games i Lionhead. Widać, że MS postawił na nowe marki i bardzo dobrze.

Ja i tak poczekam z przesiadką na nową generację pewnie z rok-dwa. Raz, że ominą mnie błędy wieku dziecięcego, dwa, że mam jeszcze sporo gier z obecnej generacji do ogrania.

Bioshock: Infinite, Dragon''s Dogma: Dark Arisen. GoW: Judgement, State of Decay, a przecież na X360 wyjdzie jeszcze GTA V, Dark Souls II, Fable Annivesary, AC IV, Rayman Legends, Diablo III, Blacklist, Thief, Batrman Origins.

Prawdziwe zatrzęsienie gier przed nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 00:40, Sigu napisał:

Zarobki za granicą to jest wielki mit.


Zdecydowanie nie jest. Dla porównania, ja pracujac w Polsce dorabiając na studiach zarabiałem 8 zł na godzinę podczas gdy mój kolega w UK na podobnym stanowisku zarabiał 8 funtów. Różnica taka, że ja na nową grę na Xboxa pracowałem prawie 4 dni, podczas gdy mu wystarczała jedna dniówka. Już nie wspominając o Gamestopie :)

Gdyby zarobki to był mit to z Polski nie wyjechałyby 2 mln ludzi, w tym wielu moich znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarobki Brytyjczyka dla Brytyjczyka są takie same jak zarobki Polaka dla Polaka. W przeliczeniu walutowym dla Polaka jest raj w UK jak wróci do Polski. Trzeba jednak tam pożyć.
Sam mieszkałem we Włoszech przez 3 miesiące. Pracowanie i normalne życie (nie tak jak większość Polaków, na materacach w najtańszych mieszkaniach w mieście) nie pozwala zarobić w jeden dzień na grę. Nie pozwala w 4. Nie miałem złej pracy, ale muszę przyznać, że ledwo mi starczało na pomniejsze przyjemności.

A Gamestop to zupełnie inna sprawa. Empik miał ideę, ale spieprzył. Ktoś prywatny by musiał się za to zabrać i to rozpropagować. Chociaż zagrywki Gamestopu nie zawsze są ok. Szczególnie jeśli chodzi o nowsze gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 00:46, Smooqu napisał:

Quantum Break, Forza 5, Ryse, Dead Rising 3, Titanfall, Project Spark, Halo.

Dużo ciekawych gier. A przecież ciągle nie wiadomo nad czym dokładnie pracują Epic Games
i Lionhead. Widać, że MS postawił na nowe marki i bardzo dobrze.

Hmmm... liczyłem właśnie na listę rzeczy, które jakoś mnie ominęły do tej pory, ale jednak nic nie pominąłem i niczego nie przegapiłem. Quantum Break rzeczywiście ma niezły trailer, ale nie wierzę w porządne wykonanie takiej idei - po raz kolejny rozdmuchane nadzieje siądą dokumentnie w spotkaniu z rzeczywistością (i nie twierdzę że to cecha pojedynczej firmy, platformy, etc - raczej problem całej branży). Wszystko inne jest dla mnie mocno dyskusyjne w kwestii jakości - Ryse wypadł blado; Halo, Zombiaki i Titanfall to po raz kolejny to samo, a Project Spark to jakaś kpina. Forza zaś... piękne widoki, przeżycie artystyczne na najwyższym poziomie...
Wciąż jednak to wszystko nie jest w moim odczuciu warte dodatkowej inwestycji w technologicznie jednak słabszy sprzęt, z którego możliwości telewizyjnych i tak nie skorzystam. Szukam po prostu takiego breaker''a wśród gier, który sprawi że wydanie większej ilości kasy za coś funkcjonalnie mniej użytecznego w naszych warunkach będzie uzasadnione. No fakt jest jeszcze NHL, ale mając rodzimą telewizję cyfrową mam wystarczające problemy z wytrwaniem bez snu przez jeden mecz NBA :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 01:20, Graffis napisał:

iQuantum Break rzeczywiście ma niezły trailer, ale nie wierzę w porządne wykonanie takiej idei


QB robi Remedy, a oni naprawdę mają talent. Ja jestem przekonany, że QB to będzie świetna gra. Własnie gram w Alana Wake''a (humble bundle FTW) i żałuję, że tak późno się za tą grę zabrałem.

Dnia 24.06.2013 o 01:20, Graffis napisał:

Wciąż jednak to wszystko nie jest w moim odczuciu warte dodatkowej inwestycji w technologicznie jednak słabszy sprzęt,


W sumie exclusivy to naprawdę ułamki gier, zdecydowana większość pojawia się na obydwóch platofrmach, na mnie najlepsze wrażenie na tej konferencji zrobiło Watch Dogs, a za najlepszą grę obecnej generacji uważam RDR :) Mam nadzieję, że GTA V będzie bardziej zbliżone do San Andreas czy Vice City, zamiast do nieudanej w mojej opini czwórki.


@Sigu

Wiadomo, ze koszty życia na zachodzie są większe niż u nas, ale są wskaźniki ile za swoją pensję może kupić typowy Polak, a ile może typowy Niemiec. Co z tego, że u nas jest taniej jak np. Niemiec może kupić kilkukrotnie więcej beznzyny itd.

Kończmy ten offtop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 00:46, Smooqu napisał:

> Na czym polega ta przewaga?

Na ilości :)

Quantum Break, Forza 5, Ryse, Dead Rising 3, Titanfall, Project Spark, Halo.


Nie zdziwiłbym się jeśli QB ukazałby się w późniejszym terminie na PC, tak jak Alan Wake z dodatkiem (ba, liczę na to). ;P Project Spark i Titanfall są przecież zapowiedziane również na PC i X360. Dead Rising 3 też w sumie można spodziewać się na większej liczbie platform. Ryse tylko ładnie wygląda, pozostają tylko Forza 5 i Halo - to jedyne pewniaki z exclusive''ów.

Na pewno parę świetnych gier wyjdzie na XB1, ale raczej nie warto dla nich inwestować w konsolę. ;P Sam pewnie ją pożyczę od kogoś żeby sobie pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Project Spark chyba będzie na komputery w Windows 8. Takie jest moje niewinne przypuszczenie.
Co do reszty gier, to trudno je zatrzymać na konsoli, bo Microsoft nie przygarnia IP, jeśli gra jest wydawana przez Microsoft Studios. Poza tym PC to kolejna platforma Microsoftu i tak naprawdę w wojnie konsol wydanie gry po 2 latach na PC nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 12:28, Sigu napisał:

Project Spark chyba będzie na komputery w Windows 8. Takie jest moje niewinne przypuszczenie.


Tak właśnie będzie z tego co pamiętam.

Dnia 24.06.2013 o 12:28, Sigu napisał:

Co do reszty gier, to trudno je zatrzymać na konsoli, bo Microsoft nie przygarnia IP,
jeśli gra jest wydawana przez Microsoft Studios. Poza tym PC to kolejna platforma Microsoftu
i tak naprawdę w wojnie konsol wydanie gry po 2 latach na PC nie ma znaczenia.


Dla wielu ma. W gry z Xboksa pogram na PC, więc XB1 mi w takim układzie niepotrzebny. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ludzie, którzy mają PC kupowanego pod granie raczej nie rozważają kupowania konsoli. Ja kupiłem Xboxa 360 (kolejny powód) dlatego, że mój PC nie ciągnął już gierek i nie ma na razie zamiaru go zmieniać, bo zmieniłem Vistę na W8 i radzi sobie z MATLABem, Eclipse i Wordem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 12:47, Sigu napisał:

Wiesz, ludzie, którzy mają PC kupowanego pod granie raczej nie rozważają kupowania konsoli.
Ja kupiłem Xboxa 360 (kolejny powód) dlatego, że mój PC nie ciągnął już gierek i nie
ma na razie zamiaru go zmieniać, bo zmieniłem Vistę na W8 i radzi sobie z MATLABem, Eclipse
i Wordem.


Fałsz! Mam PCta który spokojnie ciągnie wszystkie nowinki na conajmniej wysokich ustawieniach. Konsolę posiadam (xklocka), a rozważam zakup nowej generacji z prostego powodu: exy. Tak było z poprzednią generacją, będzie i z następną. To też jest powód dla którego byłem trochę anty xone od początku: exy z 360 mnie rozczarowały, było ich mało i były często kalkami poprzednich części. Teraz też rozmyślam jak się go pozbyć i zdobyć PS3 i ukończyć jego perełki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xclusive''ów na Xboxa 360 było więcej niż na PS3. Nadal jest więcej. Kupowanie konsoli do grania jak ma się porządnego PC jest dla mnie trochę dziwne. Masz już przecież platformę, która odpali każdą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 12:47, Sigu napisał:

Wiesz, ludzie, którzy mają PC kupowanego pod granie raczej nie rozważają kupowania konsoli.


Nie rozważają kupowania Xboksa. ;P Sam mam PC dla grania ale kupię PS4. Wystarczy poczytać posty, choćby na tym forum, żeby zobaczyć że ludzi zainteresowanych wariantem PC + XB1 jest zaledwie garstka w porównaniu do zainteresowanych wariantem PC + PS4. Zresztą nie interesuje mnie co kto kupuje - sam wybieram PS4 i tyle.

Dnia 24.06.2013 o 12:47, Sigu napisał:

Ja kupiłem Xboxa 360 (kolejny powód) dlatego, że mój PC nie ciągnął już gierek i nie
ma na razie zamiaru go zmieniać, bo zmieniłem Vistę na W8 i radzi sobie z MATLABem, Eclipse
i Wordem.


Podobnie zrobiłem parę lat temu kupując X360 i "trochę" się zawiodłem, bo choć z początku wychodziły fajne gry (Halo 3, Crackdown, Gears of War), to później nokautem wygrało PS3, a ostatnim exclusivem jaki kupiłem i którym się jarałem był Alan Wake... W 2010... Który w końcu wylądował na PC...

Dnia 24.06.2013 o 12:47, Sigu napisał:

Xclusive'ów na Xboxa 360 było więcej niż na PS3. Nadal jest więcej.


Może wliczając mało ciekawe popierdółki będzie tego więcej niż na PS3, ale tak jak powiedziałem ostatnim ciekawym exclusivem był dla mnie Alan Wake, który już exclusivem nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim? The Last of Us? Dość mieszane wrażenie słyszałem. Poza tym po co nowe gry jak stare są niezłe. Grałem ostatnio ponad 5 godzin w Halo: Reach z kilkoma osobami. Jest to prawdopodobnie najlepsze Halo i dostarcza tyle zabawy... Oddball, CTF, KotH, 1F CTF, Rocker Race, Forge...
Teraz dodatkowo wyszedł częściowo polski GoW:J i już nie takie polskie State of Decay... Jest w co grać.

Alan Wake jest exclusivem konsolowym. I znowu. Tylko dlatego, że MGS nie trzyma IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 13:10, Sigu napisał:

Ostatnim? The Last of Us? Dość mieszane wrażenie słyszałem.


Gdyby był na X360 słyszałbyś same pozytywne. ;) 95% z 81 recenzji na Metacritic + prawie samo fapowanie to jest to co słyszała większość.

Dnia 24.06.2013 o 13:10, Sigu napisał:

Poza tym po co nowe gry jak
stare są niezłe.


Świetny argument. xD

Dnia 24.06.2013 o 13:10, Sigu napisał:

Teraz dodatkowo wyszedł częściowo polski GoW:J i już nie takie polskie State of Decay...
Jest w co grać.


State of Decay wychodzi na PC. Na PS3 w tym roku mam The Last of Us (podobno gra roku, ale jeszcze nie przeszedłem), God of War - Ascension, DUST 514, a na horyzoncie Beyond - Two Souls i Gran Turismo 6. Nawet nie mam czasu (ani w chęci w sumie) na X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stare gry są grywalne, to niektórym nie są potrzebne nowe.
Jeśli masz kupić konsolę, to nie patrzysz, że coś wychodzi też na PC. Liczy się to co jest na konsoli. Xbox 360 miał taki problem, że gry an tę konsolę działają od pierwszego dnia też na PC. Dodanie rozdzielczości, zmiana UI i gra chodzi na PC. PS3 było dość skomplikowane i przerabianie gry było czasochłonne. Teraz nie będzie takiego problemu. Część gier zapowiedzianych na PS4 będzie na PC, bo będzie łatwo. Chyba, że będzie je wydawać SCE i będzie trzymać IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 13:10, Sigu napisał:

Ostatnim? The Last of Us? Dość mieszane wrażenie słyszałem.


AHAHAHAHA. Większość serwisów mówi i grze idealnej...
Ale czego się po Tobie spodziewać.

Mas rację. Stare gry są bardzo ok. Sam gram właściwie tylko i wyłącznie w stare tytuły. Tańsze, ze wszystkimi DLC, bez hajpu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 13:25, Sigu napisał:

Jeśli stare gry są grywalne, to niektórym nie są potrzebne nowe.


Na każdej konsoli jest ich kupa, to żaden argument. Z tym, że na PS3 i tych nowszych jest dużo więcej. ;)

Dnia 24.06.2013 o 13:25, Sigu napisał:

Jeśli masz kupić konsolę, to nie patrzysz, że coś wychodzi też na PC.


Sigucentryzm. xD Na XB1 jest mało ciekawych exclusive''ów (Halo [tu już nawet nie mam pewności co do jakości] i Forza), a skoro mogę mieć na PC grę (taniej), która wychodzi również na XB1 czy nawet X360, to nawet nie myślę o kupnie XB1. Będą też przecież multiplatformowe gry, które będą lepiej działać na konsolach lub też nie będzie w nich takiego DRMu jak na PC, więc kupię je na PS4 (np. Diablo III).

Dnia 24.06.2013 o 13:25, Sigu napisał:

Liczy się to co
jest na konsoli.


Czyli exclusivy. ;)

Dnia 24.06.2013 o 13:25, Sigu napisał:

Xbox 360 miał taki problem, że gry an tę konsolę działają od pierwszego
dnia też na PC. Dodanie rozdzielczości, zmiana UI i gra chodzi na PC. PS3 było dość skomplikowane
i przerabianie gry było czasochłonne. Teraz nie będzie takiego problemu. Część gier zapowiedzianych
na PS4 będzie na PC, bo będzie łatwo. Chyba, że będzie je wydawać SCE i będzie trzymać
IP.


Sytuacja raczej nie ulegnie większej zmianie względem PS3. Poza tym Windows to też platforma MS, wychodziły tam flagowe tytuły Xboksa. Tak samo będzie i w tej generacji, wiec po krótkim zastanowieniu wybór jest prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zapewne kupię Diablo III na Xboxa 360. Słaba gra dla której warto kupić konsolę.

Exclusive''y, ale konsolowe, nie platformowe, są ważne.

Obecnie pełnymi ekskluzywnymi grami na Xboxa One są:
Ryse
Quantum Break
Sunset Overdrive
Killer Instinct
Forza Motorsport 5
D4
Dead Rising 3
Below
Crimson Dragon

Konsolowe:
Plants vs. Zombies
Minecraft
Alien Rage
Titanfall
Project Spark

Chyba jest jednak dla czego kupować konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 13:57, Sigu napisał:

Chyba jest jednak dla czego kupować konsolę.


Nie i już wyraziłem swoje zdanie co do exclusive''ów, po co mi tu dajesz listę? ;/ Zachowujesz się jak prawocnik MS usiłujący wepchnąc mi XB1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować