Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

Xbox One - temat ogólny

1856 postów w tym temacie

Nie czuje się oszukany, bo i tak nie mam zamiaru jej teraz kupować. Będę ją kupował najwcześniej za rok. Teraz mam na liście wydatków słuchawki, jakieś coś do nagrywania, nowy komputer. Konsola może poczekać. Są jeszcze setki gier na Xboxa 360 do skończenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 01:28, Sigu napisał:

Ja jestem nieco jak Microsoft. Nie komentuję plotek i spekulacji. Tyle mam do powiedzenia
w tej kwestii. Nie interesuje mnie w ilu krajach konsola zostanie wydana na starcie.
Nie interesuje mnie gdzie usługa będzie dostępna. Nie interesuje mnie czy premiera się
opóźni. Jak ja będę kupował konsolę, to na pewno będzie już pełna usługa w Polsce i na
pewno będzie do kupienia w Polsce.


Ale wróżenie z fusów na temat serwerów Sony to już uprawiasz. Jesteś jednym wielkim sofizmatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 01:28, Sigu napisał:

Ja jestem nieco jak Microsoft. Nie komentuję plotek i spekulacji. Tyle mam do powiedzenia
w tej kwestii. Nie interesuje mnie w ilu krajach konsola zostanie wydana na starcie.
Nie interesuje mnie gdzie usługa będzie dostępna. Nie interesuje mnie czy premiera się
opóźni. Jak ja będę kupował konsolę, to na pewno będzie już pełna usługa w Polsce i na
pewno będzie do kupienia w Polsce.


AHAHAHA nie komentujesz? przejrzyj sobie swoje wcześniejsze posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2013 o 17:42, Sigu napisał:

A czy nie jest to tak, że ludzie są uprzedzeni? Można było poczekać i zobaczyć co tak
naprawdę Microsoft ma do zaoferowania. Always-online bardzo mi się podoba,


Wytłumacz mi bo nie łapię, co jest fajnego w wymogu łączenia się z siecią raz na 24 godziny ?
I skoro to takie fajne to czemu MC wycoał się z tego raczkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto mówił/pisał, że jest w tym coś fajnego? To po prostu daje możliwości interakcji i w moim mniemaniu nieco zmienia funkcje i działanie konsoli. Microsoft znowu wyprzedził swoje czasy (Tablet - 2002(?) rok). Sądzę, że następna generacja będzie już always online. Będzie, bo tak. Nie musi być w tym nic fajnego. Długopisy są gorsze od piór, ale są, po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic. Zadna tego typu restrykcja nie ma logicznego uzasadnienia z perspektywy gracza, sluzy natomiast korporacji i udzialowcom projektu, reklamodawcom, firmom oferujacym uslugi online itd. Bardzo przyszlosciowa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo przyszłościowe. To jest tak samo przyszłościowe jak personalizacja reklam. Moja kuzynka szukała lokum w Gdańsku. Przez miesiąc pojawiają mi się same reklamy odnośnie nieruchomości, hoteli i noclegów w Gdańsku, Gdyni i Spocie. Z czasem wszystko będzie online i połączone ze sobą. Za kilka lat popularne ma się stać RFID w różnej formie, co pozwoli nam być jeszcze bardziej "inwigilowanymi" przez rządy i producentów. Potrzebny jest tylko impuls, rewolucjonista, które nie będzie miał konkurencji i który rzeczywiście wepcha ludziom rewolucję do gardeł i nie będą mieli nic do gadania. Tak trochę robi Apple, ale używa bardzo dużo lubrykanta. Microsoft widocznie dał za mało, jak zauważył ww3pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 20:06, Sigu napisał:

Potrzebny
jest tylko impuls, rewolucjonista, które nie będzie miał konkurencji i który rzeczywiście
wepcha ludziom rewolucję do gardeł i nie będą mieli nic do gadania.

A pomyślałeś że te impulsy i rewolucjoniści mogą także nadejść ze strony ludzi ? Co prawda mam namyśli zamieszki na ulicach i wkładanie rewolucji do gardeł pomysłodowcom tej inwiglacji przy pomocy luf karabinów ale hej, też będzie ciekawie...

P.S Jak ten rewolucjonista nawbija tych pomsłów Twoim znajomym, matce, dziewycznie za pomocą policyjnej pały albo kolby to już nie będzie wesoło. No ale wtedy już przecież nie będziesz miał nic do gadania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieco nie rozumiem tego co napisałeś. Czyżby always-online miały wywołać zamieszki na ulicach?

"Breaking News! Xbox Infinite & PlayStation 5 responsible for mass demonstrations. Shots fired. Number of deaths increasing. World''s governmant is breaking down. World''s on the verge of collapse. Nintendo to call for a peace with Wii ii."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 22:15, Sigu napisał:

Nieco nie rozumiem tego co napisałeś. Czyżby always-online miały wywołać zamieszki na
ulicach?

Nie, ale próby dołożenia swych 5 groszy do powszechnej inwigilacji obywateli już tak. Między innymi stąd był taki hejt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio... Większość ludzi i tak godzi się na "inwigilację" w zamian za wygodę. W zamian za GPS, wiadomość gdzie są twoi znajomi, możliwość korzystania z telefonu.

Tak naprawdę nie wiadomo czy Microsoft był aktywnym uczestnikiem PRISM. Google się od razu wyparło. Microsoft nie, bo częścią ich polityki jest brak komentarza plotek i spekulacji, co rozumiem.

Poza tym już bez przesady. Korzystacie z Internetu. Wejdziecie na mojego bloga i mam wszystkie informacje włącznie z waszym adresem IP, miasto, systemem jakiego używacie i jego wersję, operatora lub service providera. Każdy ma takie informacje, każdy kto chce. Dużo większą różnicę sprawia, że jest to korporacja pokroju Google, Sony czy Microsoftu, a nie ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 15:34, Sigu napisał:

Kto mówił/pisał, że jest w tym coś fajnego? To po prostu daje możliwości interakcji i
w moim mniemaniu nieco zmienia funkcje i działanie konsoli.


A teraz nie masz możliwośći interakcji ? Naprawde jestem bardzo ciekawy, co wymuszanie na ludziach ciągłego podłaczenia do netu miałoby wnieść nowego ? Co wtym przyszłościowego ?

Oprócz możliwości wspomnaije inwigilacji chyba niewiele :)
Dziwnym trafem jak wyszedł na jaw PRISM, MC się wycfofał z always on line i always kinect. Brzmi jak spiskowa teoria prawda ? Ale tak samo pół roku temu brzmiałby PRISM :)

Druga rzecz jak mi przychodzi do głowy, to problemy w momencie w którym pada Ci net - byłbyś w pełni uzależniony od Twojego dostawcy. Wydałbyś 2K na konsole drugie tyle na kolekcje gier, a pada Ci net i możesz iść poczytać ksiazkę :)

Zawsze lepiej jest mieć wybór i nie udowodnisz że jest inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zawsze lepiej jest mieć wybór, ale to nie powoduje postępu. Nie wiem dokładnie co by dało always-online i na razie się nie dowiemy.

Co do PRISM, to tak naprawdę nie wiadomo czy powodem było ujawnienie firm mających rzekomo należeć do projektu, czy może zbuntowani gracze.

I po raz kolejny napiszę, że brak Internetu sieciowego to nie jest problem. Chyba każdy kto chce kupić konsolę ma smartphone''a. Z nim brak Internetu nie jest problemem, bo żyłem używając go przez ponad dwa tygodnie. Logowałem się od czasu do czasu. To nie jest droga sprawa. Uwierzytelnienie konsoli może kosztować nas kilka groszy, jeśli zrobimy to w ten sposób. Z tego powodu uważam, że to jest idiotyczny argument, że nie będzie Internetu. Komórki działają zazwyczaj nawet jeśli nie ma prądu, więc Internet zazwyczaj jest. Poza tym oglądałem schemat pokrycia 3G na Ziemi. Polska jest pokryta cała. Internet jest wszędzie i niemalże zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft wali z grubej rury:

http://www.eurogamer.net/articles/2013-08-20-microsoft-unveils-xbox-one-indie-developer-self-publishing-program

"Under the new rules, each registered developer will receive two development kits at no cost, and developers will have access to the full power of the console, cloud services, Kinect and the Xbox Live toolset, which includes Xbox SmartGlass, multiplayer, Achievements and Gamerscore, among other things."

"Crucially, there are no application fees, and as with Xbox 360, there are no fees for certification or title updates."

"Developers will also benefit from a global support team, headed up by ID@Xbox director Chris Charla."


EDIT: Strzał drugi: http://www.polygon.com/2013/8/20/4639432/xbox-one-will-include-fifa-14-with-european-pre-orders

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 12:37, Dared00 napisał:

Coraz bardziej mi żal, że MS tak zepsuł pierwsze wrażenie, bo exami mieszają PS4 z błotem.

O czymś poza Fable Legends z nowości nie wiem?

Ogólnie całkiem mi się podoba, jak rozpoczyna się ta generacja. Bez większych rewolucji, bo Microsoft nie umie się zareklamować, ale obie strony zaczynają pokazywać coś fajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować