Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

Xbox One - temat ogólny

1856 postów w tym temacie

Titanfall TYLKO na platformy Microsoftu. Ktoś się nieźle pomylił ze swoimi przewidywaniami. Jestem jednak dobry, ale nie będę pokazywał palcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 14:55, Sigu napisał:

Titanfall TYLKO na platformy Microsoftu. Ktoś się nieźle pomylił ze swoimi przewidywaniami.
Jestem jednak dobry, ale nie będę pokazywał palcem.


Sigu jak skomentujesz sprawę odnośnie BF4 i najnowszym Ghost :>? Plotki przecież się potwierdziły :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 14:55, Sigu napisał:

Titanfall TYLKO na platformy Microsoftu. Ktoś się nieźle pomylił ze swoimi przewidywaniami.
Jestem jednak dobry, ale nie będę pokazywał palcem.


Jeśli będzie dobry zagra się na PC (albo poczeka na dwójkę na PS4), taki wspaniały to ''exclusive''. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 17:10, Piotrek_K napisał:

Prosze nie wprowadzac w blad. PC NIE JEST platforma MS. Zaden to wiec exclusive :)

Windows jest. A nie słyszałem o Titanfallu na Maka/Linuxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 17:10, Piotrek_K napisał:

Prosze nie wprowadzac w blad. PC NIE JEST platforma MS. Zaden to wiec exclusive :)


Wątpię, żeby Titanfall odpalił na Linuxie czy Macu. Więc w sumie wszystko w rękach MS ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 19:05, Piotrek_K napisał:

Nie wiedzialem, ze tylko MS produkuje komputery :)

Tylko MS produkuje Windowsa. Więc jeśli Titanfall nie będzie działał na Linuksie i Maku (a póki co nic nie słychać, żeby działał), to Titanfall jest nadal ekskluzywny dla platform Microsoftu: Xboxa 360, Xboxa One i Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego nie skomentuję. Wiesz dlaczego? Powód jest naprawdę prosty. Nie jestem wariatem jak większość ludzi i nie widzę różnicy między 720p i 1080p. Dodatkowo nie interesuje mnie, czy gra ma 30FPS, czy 60FPS, bo na PC grałem przy kilkunastu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 19:46, Sigu napisał:

Tego nie skomentuję. Wiesz dlaczego? Powód jest naprawdę prosty. Nie jestem wariatem
jak większość ludzi i nie widzę różnicy między 720p i 1080p. Dodatkowo nie interesuje
mnie, czy gra ma 30FPS, czy 60FPS, bo na PC grałem przy kilkunastu.


http://boallen.com/fps-compare.html to odnośnie FPSów.

Dnia 01.11.2013 o 19:46, Sigu napisał:

Nie jestem wariatem jak większość ludzi i nie widzę różnicy między 720p i 1080p.


Sądzę że byś widział gdyby sytuacja była odwrotna ;). To znaczy- na PS4 byłoby 720p a na XONE 1080p ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 19:46, Sigu napisał:

Tego nie skomentuję. Wiesz dlaczego? Powód jest naprawdę prosty. Nie jestem wariatem
jak większość ludzi i nie widzę różnicy między 720p i 1080p.

Jak się ma telewizor 720p, to mnie to jakoś nie dziwi. Uwierz mi, skok do 1080p na ekranie FHD jest ogromny.

Dnia 01.11.2013 o 19:46, Sigu napisał:

Dodatkowo nie interesuje
mnie, czy gra ma 30FPS, czy 60FPS, bo na PC grałem przy kilkunastu.

Oczywiście, że nie interesuje. Technikalia Ciebie też nie interesują. Ale Xboksa broniłeś, jakby zależało od tego twoje życie.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=84344&pid=1179
"Wiesz jaki był kompromis na początek obecnej generacji? Halo 3 działające w 640p. Perfect Dark Zero - 640p.

Nie można mówić, że to początek nowej generacji i już kompromisy. Kompromisy były i będą zawsze, gdy pojawi się nowy sprzęt.

Poza tym trochę wierzę w to co powiedział jeden z ludzi z Microsoftu. Oni stworzyli Direct X. Xbox nie ma w nazwie "X" bez powodu. Nie tworzyliby sprzętu, który będzie słabszy.

Dodatkowo, to "definitive" jest dość niezobowiązujące. Skoro wersja BF4 na Xboxa One jest "definitive", to coś znaczy? Nope..."

Zawsze równa się do słabszego. Zawsze. Jest takie coś jak "lowest common denominator" i właśnie tego się szuka podczas robienia gier. Nie ma sensu dla producentów, żeby robić dwie wersje gry, bo tak byłoby trzeba zrobić, gdyby jeden sprzęt odbiegał od drugiego.


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=84344&pid=1181
Dobrze wiesz, że tak nie będzie. Microsoft nie będzie kupował wersji "wykastrowanych". Są dwa powody. Pierwszym jest fakt, że Xbox One to nie Wii U. Mówi samo za siebie. Druga sprawa, że większość poważnych programistów wydaje się używać DirectX, którego ani PS3, ani PS4 nie potrafi obsługiwać. Jak zapytałem się jednego z indie devów czym to się charakteryzuje, to odpowiedział, że gry po prostu działają na konsolach Microsoftu i na PC korzystając z zasadniczo tej samej wersji buildu (określił to jako "works day one"). Zmiana wszystkiego na OpenGL staje się problemem, gdy mowa o konsolach Sony. Nie jest wielki, ale jest.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=84344&pid=1183
Nie wiem w ogóle dlaczego ilość klatek na sekundę kogokolwiek obchodzi. 60 na jednej konsoli, 58 na drugiej. 300 na PC. Różnica w odbiorze? Brak. Różnica w doznaniach? Na PC gra może wydawać się szybsza (nie płynniejsza, SZYBSZA). Różnica między konsolami? Brak zauważalnej, jest na papierze.
Wszyscy mówią, że różnica między 720p a 900p w BF4 jest zauważalna na TV (btw. Digital Foundry zepsuło face-off, sami się przyznali). Różnica między 720p a 1080p jest jeszcze większa. A gdy dodatkowo gra chodzi płynniej to pojawia się problem. Po dodaniu faktu, że PS4 jest tańsze od One jest jeszcze gorzej. Xbox One to porażka jeżeli chodzi o gry. Tego nie da się naprawić, nie da się zmniejszyć różnicy - bo PS4 i jego narzędzia w miejscu nie stoją.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=84344&pid=1188
Zaufaj mi, Xbox One nie będzie "gorszą konsolą".
Taka sama różnica pozostanie w nowej generacji. Nie specjalizuje się w tych kwestiach, ale wydaje mi się, że OpenGL jest po prostu mniej wydajny. Nie ważne jakim językiem programuje się gry i konsolę, ważne jakiego API się używa.

Co do linkowanego artykułu, to kocham jak wypowiadają się "sources", a potem nie ma podanych "sources"w stopce. Potem okazuje się, że "sources" są z pastebina albo podobnych stron. Poza tym, naprawdę ktoś w to wierzy? Xbox One wolniejszy o 50%? To jest ekstremalnie niemożliwe.
W jednej grze masz 56% pikseli więcej na korzyść PS4. W drugiej masz 125%. Ała.

Nie zauważysz różnicy między wersją na Xboxa One i PlayStation 4.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=84344&pid=1204
Nie wiem dokładnie jak działa DirectX od strony algorytmów i alokacji zasobów, ale wydaje mi się, że bardzo ważnym jest to, co powiedział jeden z pracowników Microsoftu. Powiedział on, że to Microsoft stworzył DirectX. Dlaczego to jest ważne? Cały zespół DirectX może zostać przeniesiony do pracy nad wersją DirectX dla konsoli. Może zrobią coś w stylu DirectX One, który będzie dedykowany konsoli Xbox One.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=84344&pid=1204
Wiesz, nie uważam, że DirectX jest bogiem. DirectX ma po prostu możliwości jakich nie ma OpenGL, bo przede wszystkim jest rozwijane przez profesjonalistów, którzy wiedzą co gdzie i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zauwaz, ze kupujac dobry sprzet do grania, system jest jest stosunkowo tanim elementem... Jednym z wielu elementow... Spora czesc kasy zainwestowana w granie na PC nie idze do MS jak w przypadku X-One/X-360. To tak jakby napisac, ze PC to platforma ASUSA, bo tworza oni karty graficzne do tego sprzetu.

Dodatkowo, jak kupisz sobie Windowsa Box to mozesz sobie zmieniac sprzet ile chcesz i jak dlugo chcesz. Psuje Ci sie komp? Kupujesz nowy i MS nie dostaje zlamanego grosza (nie, nie biore pod uwage zadnych zapisow w umowach w stylu ''jesli tworzych karte na PC to musisz i nam zaplacic'', bo a) nie wiem czy takie istnieja i b)nie wiem czy takie istnieja). Zepsuje Ci sie konsola? Kupujesz nowa OD MS i zysk trafia do nich (+moga sobie zapisac +1 do sprzedanego sprzetu ;) ). O takiej roznicy pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie zrozumiałeś mnie, może nie zrozumiałeś dobrze. Nie obchodzi mnie 30FPS i 60FPS, bo to nie wpływa na rozgrywkę w stopniu znaczącym. Jasne, 60 to więcej niż 30, ale... Ale czy gry obecnej generacji cierpią, bo są w 30 klatkach? Nie. W większości tytułów nawet nie są potrzebne. Jasne, gra jest płynniejsza, przez to nawet wydaje się szybsza, ale to nie zmienia odczuć wizualnych jak siedzisz przed TV i sobie grasz. Wygląda za to pięknie na papierze.

@Henrar
A teraz znajdź posty w których użyłem słowa "niesamowite" i wszystkich jego odmian.
Poza tym, że masz dużo czasu, to te posty niczego nie dowodzą. Nie odnosiłem się w nich w kontekście tego, że 30FPS i 60FPS robi różnicę jeśli chodzi o realne doznania gracza.

Poza tym... Nie wiem jaki ty masz telewizor, ale dla mnie nie ma różnicy (poza kolorami, głębią i bajerami wynikającymi z lepszej jakości matrycy) między 50-calową Bravią (tak! Telewizor od Sony) w salonie, a 26 calowym HD-Ready od LG, który mam w pokoju.

@Diabolicus
Nie

@Piotrek_K
Nieważne. Platforma to nadal komputer PC działający pod Windowsem. Titanfall NA PEWNO nie wyjdzie ma OS X i Linuxy. Możesz go zainstalować na Maku, nie ma problemu.

Poza tym, to jest wojna konsol. Nie liczy się, czy gra będzie na PC, ważne, że nie będzie na konsoli konkurencji. Gears of War też straciło swoją "wyłączność" dzięki polakom. Halo tak samo. Czy to coś zmienia? Nie! Nie możesz grać w nie na PS2, PS3 i PS4.

Poza tym, serio? Zepsuje się konsola i kupujesz nową? Wiesz, to niekoniecznie tak działa. Microsoft naprawia konsole, wystarczy do nich zadzwonić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 21:13, Sigu napisał:

Poza tym, to jest wojna konsol. Nie liczy się, czy gra będzie na PC, ważne, że nie będzie
na konsoli konkurencji. Gears of War też straciło swoją "wyłączność" dzięki polakom.
Halo tak samo. Czy to coś zmienia? Nie! Nie możesz grać w nie na PS2, PS3 i PS4.


Jak to nic nie zmienia? Dla mnie to zmienia bardzo dużo - w takim układzie nawet nie myślę o kupnie Xbox One, bo pogram sobie na PC (albo nawet na X360). Więcej takich "exclusive''ów" poproszę. ;D

Dnia 01.11.2013 o 21:13, Sigu napisał:

Nie obchodzi mnie 30FPS i 60FPS, bo to nie wpływa na rozgrywkę w stopniu znaczącym.


Tak sobie tłumacz, ja jednak wolę pograć w lepszą wersję. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 21:13, Sigu napisał:

@Piotrek_K
Poza tym, to jest wojna konsol. Nie liczy się, czy gra będzie na PC

Oczywiscie, ze sie liczy. Zwlaszcza jesli to FPS/TPP, gdzie na konsolach (liczba mnoga, zebys nie pomyslal, ze znow jade po tym szrocie X-One) bez auto aima sie nie obejdzie, bo nadal nie wymyslono niczego lepszego od klawiatury i myszki

>Poza tym, serio? Zepsuje się konsola i kupujesz nową?
Nawet te, ktore sa po gwarancji, a koszt ich naprawy to wydatek prawie 50% NOWEGO sprzetu z gwarancja? Gratulacje. Ja zamiast reanimowac grata wole kupic nowy sprzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć niesamowity wzrok, ale nieważne.

Posłuchaj. Skoro kupujesz konsolę to zakładam, że nie masz PC na którym będzie działał Titanfall. Dlaczego?

W życiu każdego wykształconego człowieka następuje tak moment, gdy komputer przestaje być zabawką, a zaczyna być narzędziem pracy. Sprawia to, że kupuje się konsolę, bo na niej się gra, a o narzędzie pracy się dba. Osoby traktujące komputer jako narzędzie pracy mają bardzo często laptopy i desktopy, które są potężne, ale nie mają na nich żadnej gry. Mowa o grafikach, filmowcach, fotografikach, programistach, analitykach. Oni włączają konsolę i grają.
Jest też druga grupa osób dla których komputer to nie narzędzie pracy, tylko zabawka. Im komputer zazwyczaj kupują rodzice, zaśmiecają go czym się da, grają.

Ja osobiście zaliczam się do drugiej grupy. Komputer to dla mnie narzędzie pracy. Używam programów, które żrą zasoby, wymagają nieco skupienia i umiejętności. Robię na nich rzeczy, o których większość z użytkowników tego forum nigdy nie będzie miała pojęcia i nie będzie rozumiała jak działają. Skończyłem z graniem na PC, szanuję mój komputer, będę go używał póki sam nie padnie.

Ale do czego zmierzam... Zmierzam do tego, że skoro masz komputer do gier, na którym działają gry i grasz na komputerze, to nie kupisz konsoli.

Poza tym panie "hipokryto", przeczytaj co napisałeś w drugiej części, potem przeczytaj pierwszą. Wróć do drugiej, i znowu pierwsza. Wiesz już dlaczego "hipokryto"? :)

@Piotrek_K
Jeden, nie żebym uważał się za lepszego od was, ale ja wyłączam automatyczne celowanie. Ono mi w grach przeszkadza, bo celownik łapie każdy przebiegający cel i miałem kilka nieciekawych sytuacji, w które on był zaangażowany. Ergo, nie, auto aim nie jest niezbędny.

Dwa, na padach się gra bardzo dobrze, pozwalają na precyzję równą myszce i klawiaturze. Wystarczy trochę pograć.

Trzy, kupisz nowy sprzęt za 1000zł, bo nie chcesz zapłacić 500zł za naprawę i generalny przegląd? No dobra, nie czepiam się. Ostatnio zbyt często używałem określenia "kto bogatemu zabroni" i użyję go teraz. Kto bogatemu zabroni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 21:47, Sigu napisał:

Ale do czego zmierzam... Zmierzam do tego, że skoro masz komputer do gier, na którym
działają gry i grasz na komputerze, to nie kupisz konsoli.

Słucham?
Tj. proszę jeszcze o rozwinięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 21:47, Sigu napisał:

Musisz mieć niesamowity wzrok, ale nieważne.


Nie, najzwyczajniej w świecie nie mam problemów ze wzrokiem i widzę różnicę między 720p a 1080p i czuję różnicę między 30 a 60 fps.

Dnia 01.11.2013 o 21:47, Sigu napisał:

Posłuchaj. Skoro kupujesz konsolę to zakładam, że nie masz PC na którym będzie działał
Titanfall. Dlaczego?


To źle zakładasz (i nie wiem po co w ogóle to robisz). Mam w miarę mocnego PC, gram również na konsoli. Ale co ciebie ma obchodzić jak spędzam czas i na co wydaję pieniądze?

Dnia 01.11.2013 o 21:47, Sigu napisał:

Poza tym panie "hipokryto",


Że co, przepraszam?

Dnia 01.11.2013 o 21:47, Sigu napisał:

przeczytaj co napisałeś w drugiej części, potem przeczytaj
pierwszą. Wróć do drugiej, i znowu pierwsza. Wiesz już dlaczego "hipokryto"? :)


Grę kupię na PC, mimo DRMu który zapewne będzie w niej obecny, i w ten sposób atrakcyjność tej "wyłączności" spada do zera. O to chodzi, choć lepsza płynność i wygląd względem wersji Xbox One są również mile widziane. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 21:47, Sigu napisał:

Ale do czego zmierzam... Zmierzam do tego, że skoro masz komputer do gier, na którym
działają gry i grasz na komputerze, to nie kupisz konsoli.

Dafuq did I just read?

Mam komputer do grania, całkiem mocny. Gram i na nim, i na PS3 (na tym ostatnim coraz częściej). Używam go także do programowania i obróbki grafiki. To, że PC jest do grania nie oznacza, że nie nadaje się do pracy. Gry systemu nie zasyfiają. Jeżeli u Ciebie tak jest - gratuluję umiejętności.

Chryste, Sigu, bijesz samego siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować