Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

Xbox One - temat ogólny

1856 postów w tym temacie

Taaa... Niestety NDA nie pozwala mi się pochwalić, szkoda, byłoby ciekawie :/

@ww3pl
Większość ludzi po prostu kupuje "albo, albo", a nie "i, i". To forum jest złym miejscem do badania teorii, ponieważ grupa badana jest dość specyficzna. Z takiego samego powodu nie zadaje się pytań o głosowanie na wiecach wyborczych. Poza wami, osobami mającymi najwyraźniej obsesję na punkcie gier i Sony, są jeszcze osoby takie jak ja, które kupuję konsolę do grania, bo nie mają zamiaru co rok kupować nowej karty graficznej i procesora.

@Niflheim
A teraz moje pytanie. Miałeś zamiar kupić Xboxa One?

"Hipokryto", bo, hipokryto, tyle piszesz o 60FPS i 1080p, a sugerujesz, że zagrałbyś w Titanfall na Xboxa 360. Trochę to sobie przeczy. Poza tym uważacie, że nieporzucenie przez Microsoft obecnej konsoli, podczas gdy wychodzi zaraz nowa to zła rzecz? Źle, że nadal ciągną support konsoli z tytułami należącymi do Microsoftu.

Dodatkowo, wyluzuj nieco. Nie spinaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 23:25, Sigu napisał:

Taaa... Niestety NDA nie pozwala mi się pochwalić, szkoda, byłoby ciekawie :/

@ww3pl
Większość ludzi po prostu kupuje "albo, albo", a nie "i, i". To forum jest złym miejscem
do badania teorii, ponieważ grupa badana jest dość specyficzna. Z takiego samego powodu
nie zadaje się pytań o głosowanie na wiecach wyborczych. Poza wami, osobami mającymi
najwyraźniej obsesję na punkcie gier i Sony, są jeszcze osoby takie jak ja, które kupuję
konsolę do grania, bo nie mają zamiaru co rok kupować nowej karty graficznej i procesora.

Obsesja na punkcie gier - może dlatego, że rozmawiamy na forum o grach, cóż, o konsoli do gier?

Wydaje mi się, że problemem nie jest ani nasza, stworzona przez Ciebie, obsesja na punkcie produktów Sony, ale mierzenie przez Ciebie ludzi swoją miarą. "Robią pewnie to". "Większość działa tak, bo ja robię tak". "Bo ja uważam tak". I patrząc na większość postów, właśnie to wydaje się wywoływać większość buntów i śmiechów w Twoją stronę.

Lubię gry. Gram w nie, bawię się przy nich, moja dziewczyna ma to samo hobby, więc na życie nie narzekam. Mam PC-ta, na którym gram w nowe tytuły, Xboksa kupiłem już po premierze, choć jeszcze przed kupnem PS3, później zaopatrzyłem się jeszcze w PSP, a teraz w drodze jest jeszcze Nintendo 3DS. Po co tyle platform? Po co mi taki komputer? W przypadku tego ostatniego, nie bawię się w coroczną wymianę karty grafiki, bo nie muszę. Nikt mi tego nie nakazuje i sam fakt, że mam PC-ta do gier nie sprawia, że ładuje w niego rocznie setki tysięcy złotych, szczególnie że nie jestem obrzydliwie bogaty.

Lubię gry. Nie jestem ''fanatykiem'', nie będę bronił produktów z bezsensowną zaciekłością (ekhm, ekhm), ale jak każdy tutaj, mam swoje własne nawyki i uwagi, których staram się nie wpychać innym osobom i nie przekonywać ich na siłę, jeśli mają swoje własne upodobania. Gorzej, gdy wymyśla się "większości" i "trendy" i sugeruje się innym, że są właściwie troglodytami przemysłu growego. Piję do tego, że jeśli Tobie nie zależy na 60 klatkach na sekundę, to nie mów, że "nikt nie zobaczy różnicy". Że jeśli dla Ciebie posiadanie PC-ta przy konsolach mija się z celem, bo to narzędzie pracy, to nie znaczy, że każdy widzi tak komputery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 23:25, Sigu napisał:

A teraz moje pytanie. Miałeś zamiar kupić Xboxa One?


Do pewnego momentu, ale wszystko wskazuje na to że powtórzy się growa sytuacja z X360 - rozsądniejszym rozwiązaniem jest zestaw PS4 + PC.

Dnia 01.11.2013 o 23:25, Sigu napisał:

"Hipokryto", bo, hipokryto, tyle piszesz o 60FPS i 1080p, a sugerujesz, że zagrałbyś
w Titanfall na Xboxa 360. Trochę to sobie przeczy.


Przeczytaj jeszcze raz mojego posta i na wszelki wypadek jeszcze jeden raz, a potem przeproś. Sugeruję, że zagram sobie na PC, a wersja na X360 jest ewentualnością. Chodzi o to, że ta "wyłączność" ma zerową atrakcyjność dla wielu ludzi (w tym mnie), bo zagrają sobie nawet nie posiadając Xbox One. I najpewniej w kontynuacje serii na PS3/PS4.

Dnia 01.11.2013 o 23:25, Sigu napisał:

Poza tym uważacie, że nieporzucenie
przez Microsoft obecnej konsoli, podczas gdy wychodzi zaraz nowa to zła rzecz?


Kto tu coś podobnego napisał?

Dnia 01.11.2013 o 23:25, Sigu napisał:

Dodatkowo, wyluzuj nieco. Nie spinaj się.


Nie ma spinki, po prostu część rzeczy które piszesz to takie głupoty, że człowiek łapie się za głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj, właśnie z tego powodu, który wymieniłeś na samym początku, bo rozmawiamy o konsoli do grania na forum o grach i graniu sprawia, że próba jest nieczysta. Ile osób gra na komputerach PC? W moim domu jest obecnie 6. Żaden do grania. Ok, to tylko jeden dom. Mój kolega? Gra. Drugi? Nie. Ok. 60 osób w grupie zajęciowej na studiach nie gra. 20 gra. Co do reszty nie wiem, czy mają komputery. Zapewne tak. To jest już większa grupa i nie są to ludzie, których znam, i o ile nie mają zakopanych ukrytych, szyfrowanych plików, to nie mają gier. Trend jest taki, że komputer nie służy do grania większości ludzi. Temu nie możesz zaprzeczyć.

Poza tym ja nie zmuszam nikogo do zmiany nastawienia. Rozumiem, że jestem tutaj jedyną osobą, która ma jakikolwiek zamiar kupić konsolę Microsoftu. Czuje się nieco jak owieczka w stadzie wilków. Wygłodniałych.

Tak, uważam, że Microsoft oferuje lepszą płatną usługę. Uważam, że korzystają z lepszej technologii. Ich polityka idzie w bardzo dobrym kierunku. Jak będzie z konsolą, nie mam pojęcia. Konsole nie wyszły, jedyne informacje jakie są, to wiadomości na Twitterze, nawet jeśli od "zaufanych osób", to nie posiadające żadnej wartości dowodowej. I nie ważne, czy to dobrze mówi się o jednej, czy drugiej konsoli.

@Niflheim
Jaka "growa sytuacja"? Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?

Czepiasz się tego, że gry na Xboxa One są też na Xboksie 360. Jaka gra PS4 będzie na PS3 (multiplatformy się nie liczą)? Sądzę. SĄDZĘ, że Sony szybko utnie wsparcie dla PS3.

Kolejne "sądzę", że Titanfall "2" nie będzie na innych platformach niż te, na które jest planowany obecnie Titanfall.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 00:46, Sigu napisał:

Posłuchaj, właśnie z tego powodu, który wymieniłeś na samym początku, bo rozmawiamy o
konsoli do grania na forum o grach i graniu sprawia, że próba jest nieczysta. Ile osób
gra na komputerach PC? W moim domu jest obecnie 6. Żaden do grania. Ok, to tylko jeden
dom. Mój kolega? Gra. Drugi? Nie. Ok. 60 osób w grupie zajęciowej na studiach nie gra.
20 gra. Co do reszty nie wiem, czy mają komputery. Zapewne tak.

Wciąż, to grupa, którą otaczasz się Ty, nawet jeśli duża. Wybacz, ale dalej mierzysz to swoją miarą.

Dnia 02.11.2013 o 00:46, Sigu napisał:


Poza tym ja nie zmuszam nikogo do zmiany nastawienia. Rozumiem, że jestem tutaj jedyną
osobą, która ma jakikolwiek zamiar kupić konsolę Microsoftu. Czuje się nieco jak owieczka
w stadzie wilków. Wygłodniałych.

Sam planuję kupno Xbox One, o ile pokażą się konkretne gry. Uwielbiam swojego Iksboksa i wiem, że jeśli coś mi się nie podoba i nagłaśniam daną sprawę, to robię to zarówno dla dobra swojego, jak i całej reszty. Bo trzeba mieć sporo talentu, by zobaczyć wady w czymś, z czym wiążesz same miłe wspomnienia, ale nagroda za to, zazwyczaj, jest całkiem spora,

Dnia 02.11.2013 o 00:46, Sigu napisał:

Tak, uważam, że Microsoft oferuje lepszą płatną usługę. Uważam, że korzystają z lepszej
technologii. Ich polityka idzie w bardzo dobrym kierunku. Jak będzie z konsolą, nie mam
pojęcia. Konsole nie wyszły, jedyne informacje jakie są, to wiadomości na Twitterze,
nawet jeśli od "zaufanych osób", to nie posiadające żadnej wartości dowodowej. I nie
ważne, czy to dobrze mówi się o jednej, czy drugiej konsoli.

I podobnie, Ty tak uważasz, bo Ty potrzebujesz takich rzeczy od konsoli, a część z nas - innych. Coś zaś tyczy się gier w kwestii rozdzielczości i ustawień grafiki, to już są oficjalne informacje, a nie Twitterowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 00:46, Sigu napisał:

Kolejne "sądzę", że Titanfall "2" nie będzie na innych platformach niż te, na które jest
planowany obecnie Titanfall.


Co do tego to akurat myślę że będzie podobnie jak z pierwszym Mass Effectem i całą serią w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 01:08, Reffan napisał:

Co do tego to akurat myślę że będzie podobnie jak z pierwszym Mass Effectem i całą serią w ogóle.


Wszystko zależy od sprzedaży, w końcu profit stoi teraz wyżej niż jakość gier. Pewnie przystopują na czasowej wyłączności dodatków. Jak w wielu podobnych przypadkach. Chyba, że Microsoft solidnie posmarował EA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statystyka głosi, że na świecie pokrycie komputerów to około 75% domostw. Daje to nam... Szybka matematyka. Na świecie jest 2.3 mld komputerów zakładając, że domostwo składa się z 3 osób. Bardzo zaniżona statystyka, ale tak, czy inaczej wesprze to co chcę wygłosić.

Krok drugi, to zebranie sprzedaży gier. Bądźmy rozrzutni. Wszystkie... Statystyka estymuje, że sprzedano ok. 475 mln gier w roku 2012.

Wniosek jest prosty. Większość komputerów nie służy do grania.

Oczywiście błąd jest ogromny, prawdopodobnie idący w setki milionów, jednak mimo wszystko jest on pomijalnie mały dla wyniku, który chcemy uzyskać.

Ciekawostki. Ta sama statystyka głosi, że gry na Xboxa 360 sprzedają się lepiej. Jednak ogólnie zarówno PS3 i Xbox 360 są "daleko w tyle" za Nintendo. Zajmują odpowiednio 4 i 3 miejsce, a Wii i DS 1 i 2.

~~
Co do informacji, to nie widziałem oficjalnych. Każdy kocha postować Tweety na ten temat. Dla mnie to nie jest wiarygodna informacja, nie wiem jak dla ciebie. Nadal można napisać o tym newsa, większość nawet tak robi, część nawet się sprawdza, ale życia bym na te informacje nie postawił, co większość serwisów i graczy niestety robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 00:46, Sigu napisał:

Jaka "growa sytuacja"? Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?


Ano dla mnie ciekawe gry na wyłączność X360 przestały wychodzić już dawno temu (albo zostały już przeniesione na PC/PS3). Ostatnim naprawdę ciekawym exclusivem był Alan Wake, który zresztą później wyszedł na PC. PS3 ma się dużo lepiej. Nie mam powodów by sądzić, że w tej generacji będzie inaczej. Ba, tym razem najpewniej nawet multiplatformy będą "tymi gorszymi wersjami" na Xbone.

Dnia 02.11.2013 o 00:46, Sigu napisał:

Czepiasz się tego, że gry na Xboxa One są też na Xboksie 360.


Jakie gry? Nie czepiam się, że Titanfall wychodzi na PC i X360 - to nawet lepiej, bo Xbone raczej bym nie kupił. Microsoft sam sprawia, że ich konsola staje się dla mnie coraz mniej atrakcyjnym wyborem. ;)

Dnia 02.11.2013 o 00:46, Sigu napisał:

Kolejne "sądzę", że Titanfall "2" nie będzie na innych platformach niż te, na które jest
planowany obecnie Titanfall.


http://www.vg247.com/2013/10/30/titanfall-developer-will-make-ps4-games-possibly-even-titanfall-2/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, bierzesz pod uwagę /wszystkie komputery/, a nie komputery w domach, gdzie są też gracze, right? Jeśli tak, to jaki sens ma rzucanie procentami i statystykami w takiej sytuacji - tylko po to, by udowodnić, że jest dużo komputerów u ludzi, którzy często nawet nie wiedzą czym są gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i @Shinigami

Wydaje mi się, że Microsoft tym razem się zabezpieczy. Poza tym bajka z Mass Effect była nieco inna.

Mass Effect było produkowane niezależnie przez Bio. Potem Bio zostało kupione przez EA. Ponieważ Microsoft nie blokuje IP wydawanych w ramach MGS, to EA mogło zrobić sobie co chciało, i ot, wydali grę na PC, PS3 i Wii U.

@Niflheim
Tutaj było nieco inaczej niż by się mogło wydawać. Gry na PC i Xboxa 360 działają od pierwszego dnia na tych platformach z powodu podobnej architektury i systemu. Dlatego Xbox dostał sporo konsolowych wyłączności i w drugi sposób, Xboxowe wyłączności znalazły się na PC. To było trochę szczęście w nieszczęściu. Ogólnie rzecz biorąc nie można jednak stwierdzić, że gry wyłącznościowe na PS3 były lepsze od gier na Xboxa 360. Można porównać Killzone do Halo, tutaj zwycięzca jest oczywisty. Reszta? Uncharted vs. Gears of War? God of War vs. Fable? Aha... Jest Forza vs. Gran Turismo.

Co do artykułu na VG 24/7, to połowa jest zdecydowanie prawdą, a druga połowa to BS (chodzi o tytuł). To jest domysł, którego nikt nie zweryfikuje przez następne lata (rok na pewno). Wiem, że to co ja napisałem to w sumie też domysł... W takim razie nie ustosunkuje się, czas pokaże. Ale muszę przyznać. Tytuł tak krótkiego wpisu, a taki zamieszanie może wywołać. Jasne. Zrobią grę. To nie jest news... Bungie też robi grę na PS, wielkie mi Halo...

@ww3pl
Nie wszystkie. Jedynie komputery w domostwach. Biura, serwerownie i podobne sprawy nie były brane do obliczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 01:38, Sigu napisał:

@ww3pl
Nie wszystkie. Jedynie komputery w domostwach. Biura, serwerownie i podobne sprawy nie
były brane do obliczeń.

I do nich się odnoszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 01:38, Sigu napisał:

Ogólnie rzecz biorąc nie można jednak
stwierdzić, że gry wyłącznościowe na PS3 były lepsze od gier na Xboxa 360.


Ja tak stwierdziłem, kurzący się X360 może służyć za dowód.

Dnia 02.11.2013 o 01:38, Sigu napisał:

Można porównać
Killzone do Halo, tutaj zwycięzca jest oczywisty. Reszta? Uncharted vs. Gears of War?
God of War vs. Fable? Aha... Jest Forza vs. Gran Turismo.


Ale co to za porównywanie? Po prostu na PS3 pojawiło się dużo więcej ciekawych gier exclusive niż na X360. Ostatnie lata to kompletna dominacja tej pierwszej.

Dnia 02.11.2013 o 01:38, Sigu napisał:

Co do artykułu na VG 24/7, to połowa jest zdecydowanie prawdą, a druga połowa to BS (chodzi
o tytuł). To jest domysł, którego nikt nie zweryfikuje przez następne lata (rok na pewno).


"Responding to fans on Twitter today, Repawn co-founder Vince Zampella said “of course” the developer will make games for the PS4.

Just not the first Titanfall,” he said, implying sequels are likely to come to Sony consoles."

To mówi samo za siebie, chociaż mnie to zwisa - pogram tak czy inaczej bez inwestowania w Xbone, czy to na PC, czy na PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 01:38, Sigu napisał:

Wydaje mi się, że Microsoft tym razem się zabezpieczy.


Od lat płacą za czasowe dodatki do CoD''a, tutaj w końcu będzie podobnie. Potencjalne zyski EA na większej ilości platform zdyskredytują ofertę MS. Dla graczy niezależnie od wszystkiego taka sytuacja jest śmieszna, w końcu każdy chciałby grać na tym co lubi. Czymś trzeba przyciągnąć ludzi do kupna konsol, nawet tych których oficjalne wsparcie w wielu krajach leży - czy wręcz zupełnie nie istnieje, a połowa funkcji nigdy nie będzie działać ;)

Zresztą wojna konsol wszystkich graczy PC rozbawiła, szczególnie ostatnie doniesienia o 720p lub 900p. Szykuje się kolejna generacja za + / - 3-5 lat? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 01:38, Sigu napisał:

coś tam Sigu sobie pisze.


Podsumowujmy w jaki sposób X 360 się pożegnał graczami w tym roku? Tylko Gearsy z produkcji AAA. Tymczasem Sony dorzuciło God of War''a nowego, The Last of Us, Beyond i teraz nadchodzi nowe GT.

4>1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzie nie gra na PC, tylko używa ich jako narzędzi...

@Niflheim
Oni jeszcze nie wiedzą, czy Titanfall się sprzeda. Było już kilka gier, które nie były kontynuowane, bo pierwsza część się nie sprzedała.

PS3 nie dominowało. Nie przesadzaj. To, że nie grasz na Xboksie to nie dowód, że nie ma ciekawych gier. Ja dla przykładu gram, a lista gier, które mam, a w które jeszcze nie grałem (a chciałbym) jest dość długa. Czy mam po tym wnioskować, że Xbox zdominował PlayStation?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i sądzę, że znowu się mylisz. Gracze jako ogół nie chcą grać na tym co lubią, tylko w to co lubią. Dlatego firmy inwestują w tytuły wyłącznościowe. Poza tym Microsoft, w przeciwieństwie do Sony, ma dość stabilną sytuację finansową. Nie zdziwiłbym się, gdyby złożyli propozycję nie do odrzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 02:03, Sigu napisał:

No i sądzę, że znowu się mylisz. Gracze jako ogół nie chcą grać na tym co lubią, tylko
w to co lubią. Dlatego firmy inwestują w tytuły wyłącznościowe. Poza tym Microsoft, w
przeciwieństwie do Sony, ma dość stabilną sytuację finansową. Nie zdziwiłbym się, gdyby
złożyli propozycję nie do odrzucenia.


xD. Przypomnę Ci Sigu, że Henrar pisał odnośnie sytuacji finansowej Sony i jest dobra ;). Wystarczy sobie zobaczyć jak Sony sobie radzi na płaszczyźnie urządzeń mobilnych.

Źródło Sigu tych rewelacji xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 01:57, Sigu napisał:

Większość ludzie nie gra na PC, tylko używa ich jako narzędzi...


A jak odnosi się to do "Ale do czego zmierzam... Zmierzam do tego, że skoro masz komputer do gier, na którym działają gry i grasz na komputerze, to nie kupisz konsoli. "?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 02:03, Sigu napisał:

No i sądzę, że znowu się mylisz.


Z czym się wtedy pomyliłem nie wiem, w końcu obaj wróżymy z fusów. Jakkolwiek ładnie by się one nie układały.

Dnia 02.11.2013 o 02:03, Sigu napisał:

Gracze jako ogół nie chcą grać na tym co lubią, tylko w to co lubią.


Pewnie, po tym co dzieje się w branży nietrudno o takie spostrzeżenia. Szczególnie wśród lemingów oczekujących tego samego w rocznych odstępach. Doprecyzuję bo niewygodne kwestie pomijasz, szukając dziury w całym.

Gracze chcieliby grać na tym co lubią w to co lubią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować