Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

Xbox One - temat ogólny

1856 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2013 o 01:57, Sigu napisał:

PS3 nie dominowało. Nie przesadzaj.


Nie przesadzam, już napisałem ci od kiedy dla mnie na X360 trwa zastój i nędza.

Dnia 02.11.2013 o 01:57, Sigu napisał:

To, że nie grasz na Xboksie to nie dowód, że nie
ma ciekawych gier.


Grałbym gdyby były, to że z jakiegoś powodu twierdzisz inaczej nic nie zmienia (w sumie nadal wychodzą na niego multiplatformy, więc jeżeli konsolę masz od roku/dwóch to jeszcze masz w co grać i co nadrabiać). Konsolę mam od 2007/08 roku, wszystkie ciekawe exclusivy dawno zaliczyłem, trzymam ją chyba wyłącznie z sentymentu, albo coś mi mówi że kiedyś znowu odpalę Gearsy 2/Too Human. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie odnosi się do tego. Tego nie mogę udowodnić. Jak? To jest specyficzne forum. Grupa jest niereprezentatywna. Moi znajomi? Znam dwie osoby mające konsole, obie mają PC, które nie są do grania. Grupa ogólniejsza, ale mała i znowu niereprezentatywna. Kiedyś może będę musiał robić projekt ze statystyki, to się w to pobawię.

@Bracio
Poczytałem sobie tabelki...
4,529,981 mln Yen - należności krótkoterminowe
~5 mln Yen - należności długoterminowe

i teraz bajer...
6,493,212 mln Yen - dochody Sony ze sprzedaży
sratatata, coś co nikogo nie interesuje, czyli dywidendy i takie tam ~4 mln Yen

Nic ciekawego, tutaj zawsze wychodzi tyle samo, bo to co pożyczyliśmy, to mamy. Kochana rachunkowość.

I teraz mamy kicker.
Deficyt (775,019) mln Yen.

Daje to nam circa $7-8 mld na minusie.

Co prawda sytuacja Sony nie jest taka zła jak rządu USA, ale...
Ciekawe jaki będzie raport skonsolidowany za rok 2013.

<edit>
No dobra, doczytałem, że większość to spłaty długoterminowe, czyli nie trzeba ich spłacać od razu. Ale jednak kiedyś trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to zostawia mi 50% szansę na bycie zwycięzcą, gdy powiem, że się mylisz. Podejmę ryzyko :D

Zgodzę się z twierdzeniem "w to co lubią na czym lubią", ale tak się rzadko zdarza. Często trzeba podejmować kompromisy. To sprawia, że są migracje. Lubię PS4, ale X1 będzie miał tą grę. Lubię X1, ale PS4 będzie miało te dodatki szybciej. Na pewno jest pewien margines graczy, który wybierają konsolę pod gry. Część natomiast wybiera gry pod konsolę.

@Niflheim
Jak zapytam, czy grałeś w Halo 4 i w GoW:J to zapewne powiesz, że nie, bo takie gry ciebie nie interesują. Tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 02:53, Sigu napisał:

Wiesz, to zostawia mi 50% szansę na bycie zwycięzcą, gdy powiem, że się mylisz.


Tośmy się pomylili, bo może się okazać, że gra w ogóle nie wyjdzie ;D

Dnia 02.11.2013 o 02:53, Sigu napisał:

Na pewno jest pewien margines graczy, który wybierają konsolę pod gry. Część natomiast wybiera gry pod konsolę.


Skoro mówimy o konsolowych walkach w błocie, nie jest tajemnicą która platforma ma ich więcej, nie wspominając już o jakości i ilości nowych IP. O premierach w tym roku już ktoś tutaj wspomniał. Zdaje się, że PS3 ostatnio objął prowadzenie nawet w USA. Ciekawy jestem jak sytuacja tych potworków opartych na specyfikacji PC z zeszłego roku będzie wyglądała pod względem gier za +/- rok od premiery ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to będę miał 33% racji, bo poważnie rozważam to, że Titanfall będzie porażką i nie dostanie dalszego finansowania.

Jak będzie? Normalnie. Poradzą sobie. Niestety postęp technologii w PC jest taki, że zastanawiam się nad sensem wypuszczania konsoli akurat teraz. Nvidia planuje zwolnić z rozwojem technologii w 2016 roku, Intel też nie może mieć dłuższych planów, nanometry się kończą z czasem. Jeśli miałbym wróżyć z fusów po raz kolejny... 2018... Nowa konsola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 02:53, Sigu napisał:

Jak zapytam, czy grałeś w Halo 4 i w GoW:J to zapewne powiesz, że nie, bo takie gry ciebie
nie interesują. Tak?


Masz na myśli jedyne duże exclusivy X360 ostatnich dwóch lat? ;D Tak, grałem w oba, z czym GoW: J był zaledwie średni, przed czym na szczęście średnia na Metacritic i rozmaite opinie mnie przestrzegły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 03:42, Sigu napisał:

No to będę miał 33% racji, bo poważnie rozważam to, że Titanfall będzie porażką i nie
dostanie dalszego finansowania.

Dla mnie TF to jedyna interesująca gra "nowej generacji". Wszędzie lecą ochy i achy, więc mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 01:20, Sigu napisał:

Statystyka głosi, że na świecie pokrycie komputerów to około 75% domostw. Daje to nam...
Szybka matematyka. Na świecie jest 2.3 mld komputerów zakładając, że domostwo składa
się z 3 osób. Bardzo zaniżona statystyka, ale tak, czy inaczej wesprze to co chcę wygłosić.

Krok drugi, to zebranie sprzedaży gier. Bądźmy rozrzutni. Wszystkie... Statystyka estymuje,
że sprzedano ok. 475 mln gier w roku 2012.


Statystyka coś takiego głosi? Ciekawe. A masz gdzieś dane do tej "statystyki"? Jaka była próba losowa?
Obawiam się, że nie masz pojęcia co oznacza słowo statystyka, ani jak się prawdziwymi statystykami posługiwać.

Dnia 02.11.2013 o 01:20, Sigu napisał:

Wniosek jest prosty. Większość komputerów nie służy do grania.


To że większość nie służy do grania można udowodnić dużo łatwiej. Np. w firmie w której pracuję, tylko w jednym budynku stoi parę tysięcy komputerów i żaden z nich nie służy do grania.
Wszystkie twoje wyliczenia rozbijają się o fakt, że mnóstwo komputerów nie służyłoby do grania nawet gdyby konsole nie istniały. I część z nich znajduje się również w rękach prywatnych.

Dnia 02.11.2013 o 01:20, Sigu napisał:

Oczywiście błąd jest ogromny, prawdopodobnie idący w setki milionów, jednak mimo wszystko
jest on pomijalnie mały dla wyniku, który chcemy uzyskać.


Jeśli dla ciebie błąd kilkuset milionów przy 2.3 mld całości jest pomijalnie mały, to zdecydowanie nie masz pojęcia na czym polega statystyka i nie powinieneś mieć nic wspólnego z matematyką, fizyką, inżynierią ani dowolną inną nauką ścisłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 15:53, Piotrek_K napisał:

Hahaha :D. Brak slow, brak slow xD. Ale wierze, ze Sigi znajdzie sposob by wybronic MS.
Na pewno znajdzie :D


"PC to też platforma MS".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie można grać na polskim profilu od razu po premierze konsoli? Niech odpowiadają tylko osobistości, które znają temat. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze to dosyc poprawnie opisuje sytuacje:

http://i.imgur.com/kmT6UKX.png

Coz - MS liczy, ze na Kinekcie oraz tv mozna daleko zajechac i, ze ludzie zaplaca wiecej by miec Kinecta i nie bedzie ich obchodzic gorsza grafika (bo oni przeciez i taki nie zauwaza roznicy, albo wmowi sie im, ze to i tak nie ma znaczenia, vide: https://twitter.com/aarongreenberg/status/396066138875912192)

Coz - w poprzedniej generacji, Sony wydajac konsole pozniej i w wyzszej cenie, potrafila dogonic/przegonic MS. W tej generacji, jedynie kataklizm pozbawi Sony prowadzenia. A zrobila to NIE wmawianiem klientowi niewiedzy, a przede wszystkim podejsciem do klienta i ogromna liczba gier first party (nawet i pod koniec generacji nie zostawiajac graczy samym sobie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 22:28, Piotrek_K napisał:

ArsTechnica, artykuł o Vita TV:
Games made for the Vita''s native resolution of 960 x 544 are going to look decidedly worse when stretched out onto a 1,080p HDTV screen, and they won''t be able to handle as many moving parts under the hood as similar games on the PS3 or PS4."
That''s fine if you''re into playing great, simple games like Divekick or Lumines or Spelunky, games that are perfect for the subway or a long plane trip. But these are not the kinds of games that sell systems made for the living room. In general, people in the market for a game console want something that is going to make the most use of the expensive flat-screen TV and surround sound entertainment centre they''ve invested in. In that environment, consumers are less likely to skimp on the actual gaming hardware and more likely to go for something that they can really show off, even if it costs a bit more.

Ten sam gościu, miesiąc później:
http://arstechnica.com/gaming/2013/10/op-ed-why-im-not-too-worked-up-about-the-next-gen-console-resolution-wars/
A certain corner of the game-focused Internet has been busy counting pixels this week, scrutinizing statements, screenshots, and videos for evidence that either the PlayStation 4 or Xbox One is providing a clearly superior graphical experience at launch. After examining all the available evidence, it seems clear that the PlayStation 4 versions of launch games like Battlefield 4 and Call of Duty: Ghosts enjoy a slight graphical advantage over their Xbox One cousins. It also seems equally clear, to me, that the difference just isn''t that big a deal—unless you plan on playing games while looking through a magnifying glass.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

You can''t just take a MB from anywhere. It''s not like there''s just tonnes of it just laying there.
Ke? Przeciez PS4 ma 8GB z czego dla tworcow gier jest tych kilka GB. To X-One ma problem bo ma albo sporo pamieci ale wolnej albo 32MB szybszej pamieci. Tutaj rzeczywiscie, kilka mb w ta czy w tamta robi juz roznice ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować