Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

Xbox One - temat ogólny

1856 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2014 o 15:11, Sigu napisał:

Teraz pisze, że nie ma tak wielkiej różnicy, jaką wy w swoich domniemaniach opisywaliście.
W zasadzie nie ma różnic.

720 vs 1080p - 2.25x różnica.

30FPS vs 60FPS przy tej samej rozdzielczości - dwukrotnie większa rożnica.

Sigu, proszę cię. Matematyki nie oszukasz.

Dnia 23.01.2014 o 15:11, Sigu napisał:

Bo oczywiście ty odpalałeś grę z Xboxa One i PlayStation 4 na telewizorze 1080p...

Yep, odpalałem. Dostęp do next-genów posiadam, chociaż sam zakupu w najbliższym czasie nie planuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mamy urodzonego matematyka i międzynarodową szychę w jednym. Aż dziwne, że Sony nie zaproponowało tobie pracy... A może... Nieważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie patrzę na te posty z pianą w ustach. Po prostu mam nieco dystansu do takich wiadomości. Jeden, "źródła" nie są dobrymi źródłami informacji, co można było widać wiele razy w przeszłości. Druga sprawa, to fakt, że w informatyce matematyka nie ma zastosowania identycznego jak w innych dziedzinach i nie jest tak samo liczona (prosty przykład, mój dwurdzeniowy i7 1,7GHz jest dużo potężniejszy niż mój dwurdzeniowy Core 2 Duo 2,3GHz). Trzecia sprawa to oczywiście doświadczenia empiryczne, a nie te na papierze. Tak, PS4 jest mocniejsze. FLOPSy nie kłamią. Jednak w kwestii praktycznej na razie to nic nie zmienia. Może z Xboxem One stanie się to co z 360, czyli zmieni się wnętrze. Może poprawią tę kwestię odpowiednimi sterownikami systemowymi. Podkręcenie karty graficznej czy procesora to tylko i wyłącznie kwestia chłodzenia i kilkumegowego uaktualnienia systemu konsoli.

Fajnie, że PS4 sobie radzi. Z tego co widzę, to ludzie są też jednak zadowoleni z Xboxa One. Pomijając takie szczególiki jak okazjonalne crashe (bo to nie jest zawsze winą konsoli) i problemy z party chatem, to nie rozmawiałem jeszcze z nikim, kto by żałował zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porzućmy na chwilę matematykę i doceńmy to, co docenić trzeba- mamy całkiem przyzwoitą, świetnie wyglądającą wersję na XO, w 1080p, z TressFX na pokładzie i w 30 klatkach. Jak dla mnie to dobre wieści, znak że optymalizacja czyni cuda o jakie nie posądzałbym chyba żadnego studia (nie na tak wczesnym etapie życia konsoli w każdym razie).
To dobry prognostyk na przyszłość. Radujta się ludziska ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 17:33, Sigu napisał:

Ja nie patrzę na te posty z pianą w ustach. Po prostu mam nieco dystansu do takich wiadomości.


"Dystansu" to ci akurat brakuje.

Dnia 23.01.2014 o 17:33, Sigu napisał:

Jeden, "źródła" nie są dobrymi źródłami informacji, co można było widać wiele razy w
przeszłości.


Wiele razy okazało się też, że doniesienia są prawdziwe. Zresztą nie ma nad czym płakać, 30 fps jest wciąż absolutnie grywalne (a przecież gra ma podskakiwać ponad 30).

Dnia 23.01.2014 o 17:33, Sigu napisał:

Druga sprawa, to fakt, że w informatyce matematyka nie ma zastosowania identycznego
jak w innych dziedzinach i nie jest tak samo liczona (prosty przykład, mój dwurdzeniowy
i7 1,7GHz jest dużo potężniejszy niż mój dwurdzeniowy Core 2 Duo 2,3GHz). Trzecia sprawa
to oczywiście doświadczenia empiryczne, a nie te na papierze. Tak, PS4 jest mocniejsze.
FLOPSy nie kłamią. Jednak w kwestii praktycznej na razie to nic nie zmienia.


To, że PS4 bodajże we wszystkich dotychczasowych multiplatformach wypada lepiej to przecież żaden dowód.

Dnia 23.01.2014 o 17:33, Sigu napisał:

Może z Xboxem
One stanie się to co z 360, czyli zmieni się wnętrze. Może poprawią tę kwestię odpowiednimi
sterownikami systemowymi. Podkręcenie karty graficznej czy procesora to tylko i wyłącznie
kwestia chłodzenia i kilkumegowego uaktualnienia systemu konsoli.


http://i.imgur.com/lu2z6DB.jpg ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 17:25, Sigu napisał:

Widzę, że mamy urodzonego matematyka i międzynarodową szychę w jednym. Aż dziwne, że
Sony nie zaproponowało tobie pracy... A może... Nieważne.

Nie ma to jak zaprzeczać oczywistym faktom i matematyce. Prawie jak PR Microsoftu i słynny już post Alberta Penello na Neogafie "WE CREATED DIRECTX".

Dnia 23.01.2014 o 17:25, Sigu napisał:

Jeden, "źródła" nie są dobrymi źródłami informacji, co można było widać wiele razy w przeszłości.

Naprawdę muszę zarzucać linkami do twoich starych postów, gdzie zaprzeczałeś pogłoskom, które potem okazały się jak najbardziej prawdziwe? Sigu, plz. Nie mam na to czasu, ale jak mi to wypomnisz, to bardzo chętnie zrobię kompilację.

Dnia 23.01.2014 o 17:25, Sigu napisał:

Druga sprawa, to fakt, że w informatyce matematyka nie ma zastosowania identycznego jak w innych
dziedzinach
i nie jest tak samo liczona (prosty przykład, mój dwurdzeniowy i7 1,7GHz jest dużo potężniejszy niż mój
dwurdzeniowy Core 2 Duo 2,3GHz).

W obu konsolach siedzą te same Jaguary i Radeony o tej samej architekturze. Wiadomo, który jest potężniejszy. Ten w PS4 (32 ROP vs 16 ROP w One, 18CU vs 12CU, itp).
Poza tym, 30FPS vs 60 FPS to czysta matematyka. 720p vs 1080p to też czysta matematyka.

Dnia 23.01.2014 o 17:25, Sigu napisał:

Jednak w kwestii praktycznej na razie to nic nie zmienia

Oczywiście, że nie zmienia. Wcale a wcale. Bo przecież różnica FPSów (dwukrotna) i rozdzielczości (ponad dwukrotna) to żadna różnica. Jasne.

Dnia 23.01.2014 o 17:25, Sigu napisał:

Może z Xboxem One stanie się to co z 360, czyli zmieni się wnętrze.

Kiedy niby w X360 zmieniło się wnętrze? Zmniejszanie procesu technologicznego zmniejszy tylko i wyłącznie TDP i nei sprawi, że konsola nagle zwiększy wydajność. Wrzucenie GPU do tego samego układu, co CPU, które nastąpiło w przeskoku Jasper->Valhalla też nie dało żadnego skoku wydajności. Besides, tego i tak już się nie da wykonać w One, bo tam od początku siedzi APU.

Dnia 23.01.2014 o 17:25, Sigu napisał:

Może poprawią tę kwestię odpowiednimi sterownikami systemowymi.

Bo, jak wiadomo, w PS4 nie da się tego zrobić. Już nie wspomnę, że i tak różnicy nie nadrobisz, choćbyś się jak starał. Chyba że wierzysz Misterxmedia, który opowiada bajki od ładnych paru miesięcy a efektów ich nie widać.

Dnia 23.01.2014 o 17:25, Sigu napisał:

Podkręcenie karty graficznej czy procesora to tylko i wyłącznie kwestia chłodzenia i kilkumegowego
uaktualnienia systemu konsoli.

Podkręcenie zegarów w One już nastąpiło i w chwili obecnej jest praktycznie na granicy komfortu. Tego już nie zrobią. Poza tym, choćbyś nie wiem, jak to podkręcał, rożnicy w ROPach czy CU zegarem nie nadrobisz. To czysta elektronika a nie jakaś wielka filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 18:01, Henrar napisał:

Naprawdę muszę zarzucać linkami do twoich starych postów, gdzie zaprzeczałeś pogłoskom,
które potem okazały się jak najbardziej prawdziwe?

Ale wystarczy tylko jedno, kulminacyjne zdanie wkleic:

Poza tym trochę wierzę w to co powiedział jeden z ludzi z Microsoftu. Oni stworzyli Direct X. Xbox nie ma w nazwie "X" bez powodu. Nie tworzyliby sprzętu, który będzie słabszy. by Sigu

Na zawsze z Toba, Sigu :* :* :*!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2014 o 15:11, Sigu napisał:

Nadal nie rozumiem jednak jednej rzeczy. Dlaczego wy, fanboye PS4, udzielacie się nadal
w tym temacie... Nikt nie chce z wami pisać o problemach PS4 w wyświetlaniem grafiki?


lol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 22:07, Henrar napisał:

Spoiler

Wciąż czeka na aktywację konta


Staly bywalec Neogafa :). Rzetelne posty, widac, ze ludzie sie znaja na tym co pisza. Do tego najciekawsze i najswiezsze wiadomosci - no i gify. GIFYYYY!!!

PS. Czekamy razem. Nawet nie pamietam juz kiedy zalozylem konto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie jest ważne czy jest to 30 czy 60. Najsmutniejsze jest to, że Xoen jest wyraźnie mniej wydajny, a ci cały czas kłamią klientom w twarz i mówią, że nie ma różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować