Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

Xbox One - temat ogólny

1856 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2015 o 20:20, StrictlyBananas napisał:

Zastanawia mnie ile masz gier na Xboksa.


Na pierwszego? Jedną - Jade Empire.
Na X360? Trochę, ale jeżeli odpalę je na XBO to z chęcią X360 się pozbędę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko czy wszystkie. Na pewno na pierwszy ogień pójdą gry od Microsoftu. Ubisoft na pewno nie wyda AC, bo lepiej będzie im wypuścić "trylogię". Gearsy nie, bo przecież ponoć ma być nowa wersja. Dishonored? Nope. Fallout? Przecież 3 będzie bonusem do 4, więc nie.

Swoją drogą wkurza mnie nieco "definitive", "enhanced" i "ultimate". Po co przerabiać te wszystkie stare gry na nowe konsole? Zaraz usłyszymy o Assassin''s Creed Ultimate Trilogy i Call of Duty: Modern Warfare - Definitive Edition w akompaniamencie Far Cry Enhanced Classic Edition.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 21:10, StrictlyBananas napisał:

Ciekawe tylko czy wszystkie. Na pewno na pierwszy ogień pójdą gry od Microsoftu. Ubisoft
na pewno nie wyda AC, bo lepiej będzie im wypuścić "trylogię". Gearsy nie, bo przecież
ponoć ma być nowa wersja. Dishonored? Nope.

Będzie IMO wyglądało tak jak w przypadku kompatybilności X360 - Microsoft będzie przygotowywał odpowiednie binarki dla nowego XBO. Wiele pracy przy tym nie ma.
Oczywiście, że wszystkich gier nie będzie. Ba, powiem więcej, te, które będą nie będą musiały w 100% być zgodne z nowym XBO. W przypadku X360 te 50% gier z pierwszego Xboksa, które odpalał, w większości miały problemy. A tu tekstury były białe, a tu framerate był gorszy niż w oryginale a tam z kolei filmy FMV odtwarzały się z prędkością 15FPS.

Dnia 15.06.2015 o 21:10, StrictlyBananas napisał:

Fallout? Przecież 3 będzie bonusem do 4, więc nie.

Czy ja coś przegapiłem? :D

Dnia 15.06.2015 o 21:10, StrictlyBananas napisał:


Swoją drogą wkurza mnie nieco "definitive", "enhanced" i "ultimate". Po co przerabiać
te wszystkie stare gry na nowe konsole? Zaraz usłyszymy o Assassin''s Creed Ultimate
Trilogy i Call of Duty: Modern Warfare - Definitive Edition w akompaniamencie Far Cry
Enhanced Classic Edition.

Far Cry już akurat był przerobiony na PS3/X360 ;) Anyway -> remastery się sprzedają, gracze tego chcą i płacą za to pieniądze. Firmy zwęszyły łatwy hajs, to i wydają ich więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 21:25, Henrar napisał:

Czy ja coś przegapiłem? :D


To raczej Todd Howard przegapił - gdy mówił o modach w pasku z wiadomościami pokazała się przez chwilę informacja o darmowym F3 na XBone.

Jeżeli wsparcie dla modów do Fallout 4 będzie dostępne tylko dla Xboksie, to znowu PlayStation od Bethesdy dostanie gorszy produkt. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 21:40, Niflheim napisał:

Jeżeli wsparcie dla modów do Fallout 4 będzie dostępne tylko dla Xboksie, to znowu PlayStation
od Bethesdy dostanie gorszy produkt. xD

Jeżeli F4 na PS4 nie będzie miał takiego samego buga jak Skyrim/Fallout 3/New Vegas na PS3 czy Morrowind na pierwszego Xboksa (słynny Rimlag) to i tak będzie lepiej niż było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 21:57, Henrar napisał:

Jeżeli F4 na PS4 nie będzie miał takiego samego buga jak Skyrim/Fallout 3/New Vegas na
PS3 czy Morrowind na pierwszego Xboksa (słynny Rimlag) to i tak będzie lepiej niż było.


Nie widzę powodu żeby PS4 miało taki exclusive feature. ;P

A mody na PS4 w końcu będą, potwierdzone przez Howarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2015 o 09:43, SiDi napisał:

Może jeszcze się ona zmieni.

Zmieni się na pewno, bo obiecane jest 100 gier a obecna lista to tytuły, która mają działać na systemie w wersji Preview.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda (na razie - może się poprawi) wsteczna kompatybilność na XBO:

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-vs-backwards-compatibility-on-xbox-one

Przykładowo Mass Effect:
As it stands, during both exploration and combat sequences, the game runs upwards of 30 per cent slower on Xbox One with a deviation ranging between 5-10fps at any random point. What was already a sluggish experience on original hardware becomes nearly unplayable at points on Xbox One. During an explosive encounter during the train sequence in the first mission, we encountered dips as low as 10fps. (z pozytywów: gra ładuje się szybciej niż na X360)

Perfect Dark Zero:
Unfortunately, also in line with Mass Effect, this results in slower overall performance. The average difference this time sits between 4-6fps on average during taxing sequences, (z pozytywów: tearing z oryginału został praktycznie usunięty).

Cudów nie ma, gracze będą się cieszyć, że mogą odpalić stare gry, gdy w rzeczywistości jak zwykle okazuje się, że w gry z danej konsoli najlepiej grać na konsoli, na którą gra została stworzona (lub następcy z pełnymi bebechami poprzednika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2015 o 12:05, Henrar napisał:

Cudów nie ma, gracze będą się cieszyć, że mogą odpalić stare gry, gdy w rzeczywistości
jak zwykle okazuje się, że w gry z danej konsoli najlepiej grać na konsoli, na którą
gra została stworzona (lub następcy z pełnymi bebechami poprzednika).


Nikt chyba nie spodziewał się, że gry z X360 będą teraz dostępne w 1080p/60 fps, choć reakcje na kompatybilność wsteczną co poniektórych dają trochę do myślenia. ;D

Niemniej to fajny ruch Microsoftu. Kupować konsoli wciąż nie zamierzam, ten bajer szali nie jest w stanie przeważyć - jest bliżej strefy "meh" niż "wow". ;P Oprócz stałego repertuaru Fable/Gears/Halo/Forza nie ma i nie za nosi się dla mnie na nic ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi to się podoba, aczkolwiek wątpię, czy Microsoft wrzuci większość z gier z X360 na XBO. Patrząc na rozwiązanie emulacji w poprzedniej konsoli - nie wydaje mi się. Ogólnie emulacja to strasznie ciężki temat i wymagający ogromnej wydajności sprzętu, na którym emulator jest odpalony. Większość obecnie stosowanych emulatorów to zbiór hacków, umożliwiający grę w daną grę i żadną inną. Prawdziwie "cycle-accurate" (takich, które emulują sprzęt w pełni) emulatorów praktycznie nie ma. Przykładowo stary SNES wymaga do pełnej emulacji procesora o taktowaniu 3GHz a i nawet wtedy są problemy:

http://arstechnica.com/gaming/2011/08/accuracy-takes-power-one-mans-3ghz-quest-to-build-a-perfect-snes-emulator/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w przypadku Mass Effecta i tak najgorszy nie jest framerate tylko to, że dzięki EA i Microsoftowi na XBL nie ma wszystkich DLC do Mass Effectów.

A wydajność pewnie poprawią, aczkolwiek obstawiam, że gdzieś cięcia będą musiały być. Możliwe, że AA ucierpi, jeżeli MSAA z Xenosa w ogóle na XBO jest emulowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakich DLC nie ma?

@SplitGrave
1. Trzeba poczekać na wersję publiczną tego przedsięwzięcia. Wtedy będzie można ocenić co i jak.
2. Emulacja nigdy nie jest zbyt wydajnym procesem. Nie spodziewałbym się cudów i tego, że Xbox zawsze będzie utrzymywał stały framerate w emulowanych grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 23:35, StrictlyBananas napisał:

Jakich DLC nie ma?

Do ME2 nie ma chociażby Arrival. Kij z tym, że EK, którą EA sprzedawało w Polsce było tylko po angielsku. Przez dubbing podstawowej wersji i niekompatybilność z DLC Arrival z polskiego XBL nie pobierzesz. To samo tyczy się Obliviona cz Bioshocka. Sony przynajmniej po aferze z DLC do Fallouta 3, wydało je na polskim PSNie dla tych, którzy mieli angielską wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ME2 i potem kupiłem wszystkie DLC, ale fakt, gra nie jest z Polski, a DLC pobierałem z mojego konta US. Ale tak samo jest z TimeShift i Lara Croft Tomb Raider: Legend. I z wieloma innymi. O wielu rynkach zapominano kilka lat temu.

Z drugiej strony nie rozumiem tej niekompatybilności DLC w wersjach międzynarodowych. Polska wersja gry (PL/RUS) Mafia II jest po polsku, a żadne DLC, które pobrałem nie miało tłumaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2015 o 15:18, StrictlyBananas napisał:

Z drugiej strony nie rozumiem tej niekompatybilności DLC w wersjach międzynarodowych.
Polska wersja gry (PL/RUS) Mafia II jest po polsku, a żadne DLC, które pobrałem nie miało
tłumaczenia.

Wydawca uznał, że są niekompatybilne, to ich nie wydał na polskim XBL. Co jest niezwykle denerwujące, bo nikt tego już nie wyda. To samo tyczy się chociażby Xbox Originals.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiedzcie mi, gdzie najtaniej dostać konsolę z Wiedźminem 3?
1400zł to cena sklepowa z darmową dostawą w jednym pakiecie, ale mógłbym np. kupić to oddzielnie jeśli byłoby taniej. jeśli taniej oczywiście o conajmniej stówkę, jeśli nie byłoby szans (muszą byc nówki) to się pogodzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować