Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

Xbox One - temat ogólny

1856 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2015 o 12:28, StrictlyBananas napisał:

Wersja Elite zapewne i tak nie będzie dostępna w Polsce. Te limitowane limitowane edycje
nigdy nie były dostępne z tego co pamiętam. A sama konsola zapewne będzie kosztować,
jeśli w ogóle wyjdzie w Polsce, coś koło 2 tysięcy.

\
Mam już tę niebieską limitkę z Forzą.
Konsola wygląda ładnie, ma jednak podobne wady co X360: główny pad jest bezprzewodowy i tu pytanie: można do niego dokupić kabelek, czy trzeba się zaopatrzyć w akumulatorki?
Gra jest w wersji cyfrowej.
XO dosyć mocno się grzeje, nawet teraz jest lekko ciepły w jednym miejscu.
Z konsolą dostałem też naklejki z Forzy, to jakieś ewentualne wykończenie / upiększenie konsoli, czy po prostu naklejki? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xbox One grzeje się tylko i wyłącznie w jednym miejscu. Tym miejscem powinny być okolice wentylatora. Konsola się na pewno nie przegrzeje. Ja miałem ustawione na sobie konsole jak na zdjęciu i Xbox One zbuntował się tylko wtedy, gdy na wylocie położyłem komórkę i zasłoniłem cały wylot powietrza.

Druga sprawa, ja od razu kupiłem Play&Charge Kit, co moim zdaniem się opłaca, bo dałem kilkadziesiąt złotych i dostałem dobrej jakości długi kabel USB i baterię o dużej pojemności, która wystarczy mi na kilkadziesiąt miesięcy (już ma rok i wciąż jest jak nowa).

20150919145836

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 14:59, StrictlyBananas napisał:

Xbox One grzeje się tylko i wyłącznie w jednym miejscu. Tym miejscem powinny być okolice
wentylatora. Konsola się na pewno nie przegrzeje. Ja miałem ustawione na sobie konsole
jak na zdjęciu i Xbox One zbuntował się tylko wtedy, gdy na wylocie położyłem komórkę
i zasłoniłem cały wylot powietrza.

Masz rację, grzeje się tylko w jednym miejscu, na wylocie chłodzenia. Tyle, że to miejsce jest jeszcze lekko ciepłe kilka godzin po wyłączeniu pudła X ;)

Dnia 19.09.2015 o 14:59, StrictlyBananas napisał:

Druga sprawa, ja od razu kupiłem Play&Charge Kit, co moim zdaniem się opłaca, bo dałem
kilkadziesiąt złotych i dostałem dobrej jakości długi kabel USB i baterię o dużej pojemności,
która wystarczy mi na kilkadziesiąt miesięcy (już ma rok i wciąż jest jak nowa).


O, a co to dokładnie jest? Nie słyszałem o tym, a pewnie bym zakupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 07:30, lis_23 napisał:

Konsola wygląda ładnie, ma jednak podobne wady co X360: główny pad jest bezprzewodowy
i tu pytanie: można do niego dokupić kabelek, czy trzeba się zaopatrzyć w akumulatorki?

Wystarczy dowolny kabel Micro USB: http://support.xbox.com/en-GB/xbox-one/accessories/connect-charge-cable-to-controller

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 15:19, lis_23 napisał:

Ten do padów z PS3 / PS4 się nada?
Aha, baterii przecież ładować nie będę? potrzebny jest więc akumulatorek.

Dude, czytaj chociaż linki które wysyłam. Masz po polsku, będzie ci jeszcze łatwiej: http://support.xbox.com/pl-PL/xbox-one/accessories/connect-charge-cable-to-controller

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2015 o 15:40, Dared00 napisał:

Dude, czytaj chociaż linki które wysyłam. Masz po polsku, będzie ci jeszcze łatwiej:
http://support.xbox.com/pl-PL/xbox-one/accessories/connect-charge-cable-to-controller


Dzięki. W ogóle nie zauważyłem linku w Twoim poprzednim poście. Starość i ślepota, nie radość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Play & Charge Kit to kabel i akumulator:
http://compass.xboxlive.com/assets/64/35/64354acd-be00-49d3-a3d5-99a9e1b4a5cb.jpg?n=play-and-charge_screen2.jpg

Jeśli masz zamiar grać bezprzewodowo, to zakup tego wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, pod warunkiem, że nie masz ładowarki i akumulatorków. Działa to dokładnie tak samo, więc jeśli już masz baterie i ładowarkę, to nie ma sensu tego kupować.

A co do ciepła, to norma. Po prostu konsola naturalnie się wychładza. O ile nie zacznie się wyłączać podczas grania z powodu nadmiernego ciepła, to wszystko jest w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki.

Jak działa to połączenie XO z W10?
Teoretycznie: chcę pograć z kolegą w co opa w Gears of War ale nie chcę grać na podzielonym ekranie, możliwa będzie taka sytuacja, że on gra na konsoli a ja na PC i wspólnie przechodzimy kampanię single player?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 07:30, lis_23 napisał:

Jak działa to połączenie XO z W10?


Bardzo dobrze, ale to tylko przesyłanie obrazu, więc nadal może grać tylko jedna osoba w tym samym czasie. Wyjątkiem jest FIFA oraz bijatyki, gdzie każdy gracz może podłączyć się w danym momencie i wspólnie grać.

Dnia 20.09.2015 o 07:30, lis_23 napisał:

Teoretycznie: chcę pograć z kolegą w co opa w Gears of War ale nie chcę grać na podzielonym
ekranie, możliwa będzie taka sytuacja, że on gra na konsoli a ja na PC i wspólnie przechodzimy
kampanię single player?


Jeżeli GoW PC pozwoli na cross-play z wersją XBO, będzie to możliwe, ale Ty będziesz musiał mieć zakupioną wersję na XBO, a kolega na PC. Póki co jednak takich informacji brak, ale wspólnie będzie można grać na pewno w Fable Legends.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2015 o 10:23, Kraju napisał:


Bardzo dobrze, ale to tylko przesyłanie obrazu, więc nadal może grać tylko jedna osoba
w tym samym czasie. Wyjątkiem jest FIFA oraz bijatyki, gdzie każdy gracz może podłączyć
się w danym momencie i wspólnie grać.

[.]

Dnia 20.09.2015 o 10:23, Kraju napisał:

Jeżeli GoW PC pozwoli na cross-play z wersją XBO, będzie to możliwe, ale Ty będziesz
musiał mieć zakupioną wersję na XBO, a kolega na PC. Póki co jednak takich informacji
brak, ale wspólnie będzie można grać na pewno w Fable Legends.

Chodziło mi o coś innego:
zakupiłem te ulepszone Gearsy na XO, słyszałem, że jeżeli mam XO i W10 na PC i mam zakupione Gearsy na XO to mogę grać w co opie na XO i na PC równocześnie. Z tego co Piszesz wynika, że to jednak utopia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 10:40, lis_23 napisał:

zakupiłem te ulepszone Gearsy na XO, słyszałem, że jeżeli mam XO i W10 na PC i mam zakupione
Gearsy na XO to mogę grać w co opie na XO i na PC równocześnie. Z tego co Piszesz wynika,
że to jednak utopia ;)


Wiem o co Ci chodziło i to napisałem właśnie w pierwszym akapicie. Nie wiem gdzie to słyszałeś, ale tak się nie da, bo XBO do W10 tylko przesyła obraz, więc to nie działa na zasadzie dwóch różnych urządzeń i kont, tylko jednego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 11:46, StrictlyBananas napisał:

Granie na PC i na Xboksie One z jednej kopii to byłoby zdecydowanie za dużo dla jednej
konsoli.


Ja właśnie o czymś takim kiedyś słyszałem ... ba! gdy w piątek nabywałem XO to obecny przy tym kolega też mi o tym mówił, więc nie tylko ja o czymś takim słyszałem ;)
Wiem, że w listopadzie? XO dostanie bardzo dużą aktualizację, zawierającą min. interface znany z W10, DX12 oraz wsteczną kompabitylność ok. 100 tytułów z X360 na początek, więc może wtedy usłyszymy coś więcej o przyszłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 11:50, lis_23 napisał:

Ja właśnie o czymś takim kiedyś słyszałem ... ba! gdy w piątek nabywałem XO to obecny
przy tym kolega też mi o tym mówił, więc nie tylko ja o czymś takim słyszałem ;)


Strumieniowanie obrazu z XBO na PC nie zostało zbyt jasno wyjaśnione przez MS, przez co obrosło to w legendy. W10 jednak jest już obecny od jakiegoś czasu i wszelkie wątpliwości zostały już dawno rozwiane. Sam miałem nadzieję, że będę mógł grać w jedną grę na PC, a brat w drugą na konsoli, lub wspólnie w coś zagrać, ale niestety tak to nie działa.

Dnia 20.09.2015 o 11:50, lis_23 napisał:

Wiem, że w listopadzie? XO dostanie bardzo dużą aktualizację, zawierającą min. interface
znany z W10, DX12 oraz wsteczną kompabitylność ok. 100 tytułów z X360 na początek, więc
może wtedy usłyszymy coś więcej o przyszłości?


Tak, w listopadzie będzie spora aktualizacja z nowym dashboardem i wsteczną kompatybilnością. Co do DX12, to również będzie obecny, ale chyba jeszcze żadna gra nie została zapowiedziana z obsługą tych bibliotek. Po za tym nie ma co oczekiwać cudów, bo wzrost wydajności to około 10-20% w stosunku do DX11. O jakiej przyszłości mówisz? Takie rzeczy są ogłaszane na konferencjach, czyli nie spodziewałbym się żadnych wielkich informacji jeszcze w tym roku.

PS. Dodaj mnie do znajomych: https://account.xbox.com/pl-PL/Profile?gamerTag=Kraju9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 12:32, Kraju napisał:


Tak, w listopadzie będzie spora aktualizacja z nowym dashboardem i wsteczną kompatybilnością.
Co do DX12, to również będzie obecny, ale chyba jeszcze żadna gra nie została zapowiedziana
z obsługą tych bibliotek.


Fable Legends a niedługo nowy Deus Ex ( już zapowiedziane ).

Dnia 20.09.2015 o 12:32, Kraju napisał:


Oki, zaraz luknę jak się to robi ;)
Na obu konsolach Sony też mogę Cię, lub ktoś kto chce, dodać ;) ( obecnie mam PS3, PS4, X360 i XO ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować