Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

Xbox One - temat ogólny

1856 postów w tym temacie

Dnia 22.05.2013 o 12:57, ww3pl napisał:

> Swoją drogą, ten screenshot dobitnie ukazuje, dlaczego MS poszedł w stronę, w którą poszedł:
> http://i.imgur.com/ajOedJg.jpg
Widzę, że wchodzimy na Reddita o podobnych porach.

Raz na miesiąc na r/gaming wchodzę, bo wstyd, a i tak ktoś mnie nakrył. Damn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=84344&pid=87

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=84344&pid=79

Wy nie widzieliście, że Xbox od pewnego czasu szedł w stronę Home Entertainment? Nie widzieliście, że przenoszono po kolei całe WMC na Xboxa 360? Nie widzieliście, że coraz więcej aplikacji stawało się idealne do użytku przez całą rodzinę? To nie jest wielki zwrot. To jest dążenie dalej w tym samym kierunku.

PS4 jest o 50% mocniejsze? Na tej samej zasadzie co PS3 jest mocniejsze od Xboxa 360? Chodzi o te "ukryte pokłady mocy obliczeniowej", których nikt nie jest w stanie wykorzystać? No cóż...

I oglądam sobie gierki, tytuły wydane na wyjściu konsol Xbox 360 i PS3. Wiecie, żadna z nich nie może pochwalić się jakimś głośnym tytułem, niesamowicie udanym IP. Nie ma chyba żadnych exclusive''ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 13:06, Sigu napisał:

Wy nie widzieliście, że Xbox od pewnego czasu szedł w stronę Home Entertainment? Nie
widzieliście, że przenoszono po kolei całe WMC na Xboxa 360? Nie widzieliście, że coraz
więcej aplikacji stawało się idealne do użytku przez całą rodzinę? To nie jest wielki
zwrot. To jest dążenie dalej w tym samym kierunku.

I przez to konsola została już skreślona. A E3 będzie takie samo, jak zwykle. Gry to nie strategia MSu. Liczy się rozrwyka.

Dnia 22.05.2013 o 13:06, Sigu napisał:

PS4 jest o 50% mocniejsze? Na tej samej zasadzie co PS3 jest mocniejsze od Xboxa 360?
Chodzi o te "ukryte pokłady mocy obliczeniowej", których nikt nie jest w stanie wykorzystać?
No cóż...

I tu się mylisz. Specyfikacja konsol jest podobna. Wiadomo, że architektura procesora jest dokładnie taka sama (w jednym i w drugim siedzi AMD Jaguar z ośmioma rdzeniami), karta graficzna to Radeon, który w PS4 jest bardziej rozbudowany i ma wyższe taktowanie. To nie PS3 i jego kosmiczna architektura, której nikt nie umie wykorzystać. To to samo, co w XO tylko szybsze.

Dnia 22.05.2013 o 13:06, Sigu napisał:

I oglądam sobie gierki, tytuły wydane na wyjściu konsol Xbox 360 i PS3. Wiecie, żadna
z nich nie może pochwalić się jakimś głośnym tytułem, niesamowicie udanym IP. Nie ma
chyba żadnych exclusive''ów.

Start PS3? Resistance i Motorstorm - serie, które do dziś istnieją + parę gier od Japończyków (Genji). MS ze startowych eksów miał PGR-a i to tak jakby tyle. Chyba, że zaczynamy liczyć jako exy także te gry, które były dostępne na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczmy "exy" jako gry dostępne tylko na konsolę oraz na konsolę i PC. Bo to wojna konsol, a nie platform. Jak launch title liczmy gry wydane w dniu premiery i tydzień po.

Chyba jeszcze nie wiemy jaka karta graficzna będzie siedzieć w Xboksie. Przegapiłem coś?

Poza tym teraz na E3 będzie co pokazać. Olewali "graczy" bo pokazywali Kinect, bo był on nowością. Major Nelson i sam Microsoft Entertainment za dużo mówią o E3. Sądzę, że pokażą coś solidnego. Możemy założyć się o rok Gold :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz dochodzę do wniosku, że Microsoft powinien mi płacić.

Głównym celem jest największy rynek świata - USA. Ludzie cały czas oglądają Netflixy, NHL, NBA. Niemalże każdy mój znajomy Kanadyjczyk (trochę stereotypowe) ogląda mecze Toronto Maple Leafs. Kilku Polaków ogląda NBA. Ja płaczę po nocach, bo nie mam dostępu do Netflixa.

Kwestia jest taka, Xbox będzie spełniał swoją rolę, gdy podpiszą umowę z providerem (NC+ wydaje się dość poważnym kandydatem). "Gdy" bo będą musieli to zrobić.

<edit>
Ale chyba nigdzie otwarto nie powiedziano o GPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląd nie jest aż tak ważny ale trzeba sobie powiedzieć... nowy XBox wygląda jak odtwarzacz VHS :P

No i umieszczenie portu USB jest nieco dyskusyjne, już wolałbym żeby było z przodu jak w PS3, lub coś w tym stylu.
3 porty USB? no powiedzmy że OK, gdyby dołożyli jeszcze jeden to by to nikomu nie zaszkodziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 14:43, Sigu napisał:

W sumie to po co więcej USB? Ja używam max jednego portu.


Ale wiesz, niektórzy mogą potrzebować więcej... chodzi o wygodę. Podłączając Kinect już zostają Ci dwa porty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 14:48, Sigu napisał:

Sądzę, że Kinect będzie bezprzewodowy.


No chyba że tak. A piszę to wszystko ponieważ posiadam PS3 fat. Ta ma dwa porty oba z przodu. I to pierwszy problem, bo posiadam kamerkę która jest na stałe podłączona i przez to z przodu wystaje mi kabel, przydałoby się USB z tyłu. Do tego mam jeszze dwa pady, Move i headset. I czasem jest tak że jak chcę podłączyć zewnętrzny HDD to muszę przepinać kable. No i jeszcze ładowanie pada. Ciekawe jak to będzie w PS4.

W XBoxie pady są na baterie więc ten problem odpada, to na duży plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 14:48, Sigu napisał:

Sądzę, że Kinect będzie bezprzewodowy.

Jest przewodowy. Patrz na porty.
I tak - o GPU już wiadomo bardzo dużo. To samo procesor i to samo RAM (DDR3 + esRAM).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są, nie wiadomo czy będą. Skoro pady ponoć będzie można ładować bezprzewodowo, to zapewne mają tylko akumulatorki.

Poza tym, jeśli portów jest za mało, to zawsze można kupić sobie HUBa. Kilka zł i masz 7 portów zamiast 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 14:34, Sigu napisał:

Nie narzekajcie. Nie ma powodu... Będziecie mieli w co grać.

Jestem laikiem w tej dziedzinie, ale czy nie chodzi o to że produkt Sony będzie oferował więcej gier dostępnych tylko dla posiadaczy PS4? Mając do wyboru dwie konsole z pewna listą wspólnych gier (np. te od EA) konsument będzie zwracać uwagę na produkty wyjątkowe. A tu prym wiedzie na chwilę obecną właśnie Sony, czy nie tak?

Pytam, bo sam się zastanawiam nad tym co sobie wybrać za czas jakiś ;)

I co z kwestią połączenia internetowego - jakaś drama się zapowiada lub wyjaśniła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dramą jest to, że Microsoft prostuje to co mówił Phil. Nic z tego jeszcze nie weszło w życie i wszystko jest w fazie planowej, scenariusze teoretyczne.

I nie wmawiaj mi, że jestem laikiem, bo nie jestem. Nie obchodzi mnie za bardzo PlayStation, bo siedzę w tym co rob Microsoft (Windows, Xbox, Xbox 360, Xbox One, Windows Phone etc.), ale z tego co czytałem w szanowanych przez większość graczy mediach, to wcale z grami na PS nie jest aż tak kolorowo. Poza tym, ile tytułów obiecuje Sony? Jeśli na Xboxa będą wcześniej dodatki do CoD kogo wybiorą hardkorowi gracze? Jeśli ktoś chce się porządnie ścigać to musi wybrać Xboxa, bo Forza. No chyba, że sony ogłosi nowego Riiiiiiiiiiidge Raaaaaceeeeeeera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować