Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

Xbox One - temat ogólny

1856 postów w tym temacie

Czy ktoś z tu obecnych na prawdę planuje kupić XBOX ONE czy piszecie tylko dla sportu ?:).

PS. Sam miałem x360 przez 5 lat ale teraz nie mam wątpliwości że czas na przesiadkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 18:15, Thrandir napisał:

ALE PAMIĘTAJCIE, MS TO TAKA WIELKA FIRMA, NA PEWNO MA LEPSZE ZAPLECZE I LEPSZY PRODUKT
NIŻ SONY BO MUSI MIEĆ BO TO TAKA WIELKA FIRMA XD

Ech, zabawny świat. Jeszcze tylko tekstu o robieniu na komputerze- narzędziu pracy!-
rzeczy, których nawet byśmy nie mogli próbować zrozumieć (!!!) do pełnego zacieszu mi
trzeba..

Spokojnie, zostaje jeszcze argument "Developerzy potrzebują czasu".
I będzie lepiej. Będzie mocno lepiej.
Ale jeśli na starcie systemu są już takie problemy, to ja chyba podziękuję, bo przy starcie PS3 przynajmniej Naughty Dog sobie nieźle poradziło z Uncharted i pokazało, że z CELLem coś jednak da się zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-vs-dead-rising-3

"Dead Rising 3 on Xbox One pushed to explosive extremes as we drive around Los Perdidos'' infested streets. Combat with seemingly hundreds of zombies is routine during chapter two, often giving giving us performance at the lower end of the 20-30fps range."

"Double-checking the native resolution, the game is indeed running at a fixed 1280x720 resolution as stated"

"The statement from the team is that a locked 30fps is targeted here, but in the build we saw there''s a huge gap to be bridged in this regard; drops to 20fps are consistent and sustained when outdoors, with 16fps being our record low during some of the biggest explosions."

20131112122642

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwoździe do trumny X1 to wg mnie:
- data premiery w Polsce
- wieloletnie "olewanie" przez MS naszego rynku min. brak wsparcia usług towarzyszących takich jak vod
- wygląda jak 25 letni odtwarzacz video
- cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 20:11, Polo1981 napisał:

Gwoździe do trumny X1 to wg mnie:
- data premiery w Polsce
- wieloletnie "olewanie" przez MS naszego rynku min. brak wsparcia usług towarzyszących
takich jak vod
- wygląda jak 25 letni odtwarzacz video
- cena

Gwoździe do trumny to ostatnie kilkanaście stron tego wątku, także zapraszam do lektury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh my, cala nadzieja w Antonio

http://i.minus.com/iAbUFwQE4FYzx.gif

Eh...marnie to widze. Do tego obawiam sie, ze przez bledy w ogolnym projekcie konsoli stopniowy proces optymalizacji bedzie mocno utrudniony. Wez zrob z media-center maszyne do gier, do wypasionych technicznie gier, wszystko odwrocilo sie na niekorzysc MS;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 20:12, ww3pl napisał:

Gwoździe do trumny to ostatnie kilkanaście stron tego wątku, także zapraszam do lektury.


Jakie to tam gwoździe. Przecież to i tak się sprzeda...
Takie niestety mamy czasy, kiedy decyduje nie jakość, ale marka i PR. Tylko nie ten skierowany do osób znających się na rzeczy, ale do mas- czyli tych, którzy nakręcają sprzedaż. I nie ma co się łudizć- w stosunku do tej grupy marketing MS zły nie jest. Funkcje inne niż gry, reklamy Forzy 1080p niczym objawienie i inne takie duperele- wszystko to sprawi, że X1 i tak odniesie sukces.
Na nasze nieszczęście.

Co nie zmienia tego, że wszystkie te faile są przepiękne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - okazuje się, że jednak spadająca jakość i faile znaczenie mają.

Spójrz tylko na sprzedaż CoD: Ghosts. Spójrz na nią. SPÓJRZ.

... jest świetna, ale w porównaniu z poprzednimi odsłonami jest już biednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 20:35, ww3pl napisał:

Wiesz - okazuje się, że jednak spadająca jakość i faile znaczenie mają.

Spójrz tylko na sprzedaż CoD: Ghosts. Spójrz na nią. SPÓJRZ.

... jest świetna, ale w porównaniu z poprzednimi odsłonami jest już biednie.



Tylko pamiętaj, ile razy nabywcy (w sensie mas- czyli tych, którzy idą i kupują "bo marka") musieli dostać tego samego kotleta, aby wreszcie się odwrócili... Który to już był taki sam CoD? 5ty, 6ty?

Może za dwie generacje rzeczywiście tak to podziała, ale chyba jeszcze nie teraz :P

Chociaż sobie i nam wszystkim życze, abym ja się mylił, i abyś Ty miał rację- im gorzej X1 się sprzeda, tym lepiej dla graczy, bo to ostudzi zapał do robienia nas w konia (a tym wg. mnie jest sprzedawanie tak biednej konsoli w cenie o 100$ wyższej niż PS4 BO BĘDZIE MIAŁA MNUSTFO FUNGDZJI- szkoda, że pewnie nie będą działały w naszym kraju, który póki co został olany).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 20:35, ww3pl napisał:

Spójrz tylko na sprzedaż CoD: Ghosts. Spójrz na nią. SPÓJRZ.
... jest świetna, ale w porównaniu z poprzednimi odsłonami jest już biednie.

Tak samo spada Battlefield i Asasyn. CoD i tak jest trzecią premierą roku w UK, po GTA i Fifie. Nikt nie kupuje gier przed premierą nextgenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 20:31, Thrandir napisał:

Funkcje inne
niż gry, reklamy Forzy 1080p niczym objawienie i inne takie duperele- wszystko to sprawi,
że X1 i tak odniesie sukces.
Na nasze nieszczęście.


Raczej na szczęście - Wii U to porażka, a chyba nie chcemy mieć bezkonurencyjnej maszynki w postaci PS4, nie? :P Choć dominacja PS4 jest już oczywista, to XBone musi się sprzedać (i się sprzeda) - choćby i dwukrotnie mniej niż konsola Sony.

btw, http://i5.photobucket.com/albums/y180/nchoudhury/Xbox%20One/1920x-5.jpg~original
http://i.imgur.com/7WEhvXQ.png
Najwidoczniej zabrakło nieskończonej mocy chmurki. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 20:35, ww3pl napisał:

Spójrz tylko na sprzedaż CoD: Ghosts. Spójrz na nią. SPÓJRZ.

... jest świetna, ale w porównaniu z poprzednimi odsłonami jest już biednie.

BF4 i AC4 miały jeszcze większy spadek w sprzedaży, więc ja raczej żadnego odwrócenia się fanów od coda nie widzę a mniejsze sprzedaż jest oczywista tylko że względu na premierę nowych konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Na nasze nieszczęście. " booo..?? bo nie mozesz zniesc ideii ze komus moze sie nie podobac ten sam sprzet co tobie? o to chodzi? czy moze jestes jedyna osoba ktora uwaza ze monopolizacja rynku jest dobra dla konsumenta?
biorac pod uwage ile funkcji xboxa sony skopiowalo i ktore ludzie widocznie chca (a nie moga dostac od 7 lat) to ja bym powiedzial ze dobrze ze jest xbox i dobrze ze sie sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 20:25, kodi24 napisał:

Eh...marnie to widze. Do tego obawiam sie, ze przez bledy w ogolnym projekcie konsoli
stopniowy proces optymalizacji bedzie mocno utrudniony. Wez zrob z media-center maszyne
do gier, do wypasionych technicznie gier, wszystko odwrocilo sie na niekorzysc MS;


Dead Rising 3 akurat powstawało początkowo na X360 więc winy można się w tym dopatrywać, ale jakkolwiek będzie się tłumaczyło ten bubel techniczny to i tak 720p i spadki do 10-14 fpsów przy prawie że current genowej grafice to kompletna żenada jeśli chodzi o next geny.

btw, polecam przejrzenie postów SenjutsuSage na Neogafie (w temacie o Dead Rising 3), przez chwilę myślałem że czytam Sigu, przednia rozrywka. xD

@cristal01

Dnia 12.11.2013 o 20:25, kodi24 napisał:

biorac pod uwage ile funkcji xboxa sony skopiowalo i ktore ludzie widocznie chca


Biorąc pod uwagę to, że MS zrobił z XB1 drugie (słabsze) PS4, bo ludzie tego chcieli - nie wiem o czym mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 10:58, Diabolicus napisał:

Biorąc pod uwagę to, że MS zrobił z XB1 drugie (słabsze) PS4, bo ludzie tego chcieli
- nie wiem o czym mówisz.


biorac pod uwage ze x1 dziala teraz identycznie jak 360 a nie ps4 to raczej skopiowali samych siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 11:03, cristal01 napisał:

biorac pod uwage ze x1 dziala teraz identycznie jak 360 a nie ps4 to raczej skopiowali
samych siebie


Całkowicie zmienili politykę dotyczącą używek, podłączenia do sieci, gier indie etc. pod wpływem konkurencji - dokładnie na taką jak konkurencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 11:15, Diabolicus napisał:

> biorac pod uwage ze x1 dziala teraz identycznie jak 360 a nie ps4 to raczej skopiowali

> samych siebie

Całkowicie zmienili politykę dotyczącą używek, podłączenia do sieci, gier indie etc.
pod wpływem konkurencji - dokładnie na taką jak konkurencja.


Całkowicie zmienili politykę dotyczącą używek - ktora jest teraz dokladnie taka sama jak na 360 wiec nie musi byc kopia polityki sony
podłączenia do sieci - taka sama jak na 360
gier indie - z tym sie moge zgodzic ale ja mowilem o OSie a nie o politykach
no chyba, ze teraz chcesz powiedziec, ze kompletnie nikt nie lubi trofeow albo nie lubi miec dostepu do xmb z poziomu gry albo party chatu, o ktory gracze prosili od dnia wprowadzenia tej funkcji do xboxa. To sa dodatki, ktore ulepszyly konsole sony i dlatego konkurencja jest potrzeba i dlatego dobrze ze jest xbox i dobrze ze go ludzie kupuja.
No i teraz dochodzi oczywiscie aspekt ludzi, ktorzy uznaja zmiany polityki microsoftu za cos negatywnego np to z indie. Microsoft zmienil polityke pod naporem sony i zainteresowania graczy, ktora tylko dobrze wplynie na ludzi zainteresowanych tego typu grami. Czy to znaczy, ze microsoft jest zly bo zmienil zdanie? Czy moze jest to kolejny przyklad, ze monopolizacja rynku nie jest na reke konsumenta? bo o tym byl moj poprzedni post a nie o klutni kto kogo kopiuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 14:38, cristal01 napisał:

Całkowicie zmienili politykę dotyczącą używek - ktora jest teraz dokladnie taka sama
jak na 360 wiec nie musi byc kopia polityki sony
podłączenia do sieci - taka sama jak na 360


I taka sama jak na PS4, bo to dzięki polityce konkurencji i reakcji konsumentów podjęto taką decyzję.

Dnia 13.11.2013 o 14:38, cristal01 napisał:

no chyba, ze teraz chcesz powiedziec, ze kompletnie nikt nie lubi trofeow albo nie lubi
miec dostepu do xmb z poziomu gry albo party chatu, o ktory gracze prosili od dnia wprowadzenia
tej funkcji do xboxa. To sa dodatki, ktore ulepszyly konsole sony i dlatego konkurencja
jest potrzeba i dlatego dobrze ze jest xbox i dobrze ze go ludzie kupuja.


Przecież parę postów wyżej to samo stwierdziłem, konkurencja jest potrzebna. :P

Dnia 13.11.2013 o 14:38, cristal01 napisał:

Czy to
znaczy, ze microsoft jest zly bo zmienil zdanie? Czy moze jest to kolejny przyklad, ze
monopolizacja rynku nie jest na reke konsumenta? bo o tym byl moj poprzedni post a nie
o klutni kto kogo kopiuje.


Zgodziłbym się w obu kwestiach, wizerunek konsoli mocno ucierpiał mimo zmianie polityki, tak samo jak jest to dobry przykład że konkurencja każdemu jest na rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować