Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

Xbox One - temat ogólny

1856 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2014 o 02:59, StrictlyBananas napisał:

Ma nieco sensu, bo chcę kontynuować moje pozytywne doświadczenia z platformą. A tak w
ogóle, PS4 ma już czat "overlay", gdzie można rozmawiać pomimo grania w inne gry?

To się nazywa cross game chat. I tak, posiada.
https://support.us.playstation.com/app/answers/detail/a_id/5117/~/ps4-party-and-chat-info

Dnia 19.07.2014 o 02:59, StrictlyBananas napisał:

Ciekawe... Jak szybko od zaczęcia instalacji gry można zacząć w nią grać na PS4?

Tak szybko:
http://kotaku.com/installing-xbox-one-games-takes-way-too-long-1471191836

Assassin''s Creed IV:
Xbox One (offline, no update): 5 minutes 50 seconds
Xbox One (with update, fastest connection): 7 minutes 2 seconds
Xbox One (with update, 10Mbps connection): 10 minutes 32 seconds
PS4: 42 seconds

Need For Speed Rivals:
XBO: 09:25 (including update)
PS4: 00:32

Just Dance 2014:
XBO: 08:48 (including update)
PS4: 00:45

NBA Live 14:
XBO: 16:26 (including update)
PS4: 00:35

FIFA 14:
XBO: 16:06 (including update)
PS4: 00:34

Madden 25:
XBO: 9:38 (including update)
PS4: 00:38

Na PS4 zajmuje to kilkadziesiąt sekund, na XBO nawet kilkanaście minut. Rekord chyba należy do Ryse.

Dnia 19.07.2014 o 02:59, StrictlyBananas napisał:

Kolejna sprawa, oskarżacie Microsoft o poprawną politykę. Dlaczego krytykujecie te wasze
"180", skoro są to zawsze dobre sprawy? Xbox miał być ponoć bez headseta, buuuuu! (ta
plotka nawet nie wiem skąd była)

To nie była plotka, tylko oficjalna informacja:
http://arstechnica.com/gaming/2013/06/microsoft-reveals-xbox-one-headsets-arent-included-with-base-system/

Dnia 19.07.2014 o 02:59, StrictlyBananas napisał:

Ma headset w zestawie, 180, buuuuu! Brak samopublikacji,
buuuuu! ID@Xbox, 180, buuuuu! W zasadzie okazuje się, że ID@Xbox jest znacznie lepsze
od tego, co oferuje Sony.

Nie, wcale nie jest, bo ID@Xbox posiada tzw. parity clause.

Dnia 19.07.2014 o 02:59, StrictlyBananas napisał:

Ci, którzy zaczęli pracę z ID@Xbox są zadowoleni. Ci, którzy są przeciw piszą, że coś
"wouldn''t be" or "would" be, czyli nie chcieli postawić kolejnego kroku i porozmawiać
z przedstawicielami Microsoftu, co wydaje się dla mnie dziwne. Dodatkowo Microsoft zajmuje
się promocją i szerokim wsparciem, czyli kolejny plus. Darmowy dev kit (na zawsze) vs
$2500 opłaty za dev kit Sony (chyba można na rok go wypożyczyć. Sony? Serio?).

MS daje darmowy dev-kit tylko i wyłącznie dlatego, że są mniej popularni wśród indyków od PS4. Teraz zobacz sobie to, co wrzucił Diabolicus i ile devów chce robić gry na PS4 a ile na XBO. Niebo a ziemia.

Dnia 19.07.2014 o 02:59, StrictlyBananas napisał:

Darmowy silnik Unity.

Ponownie - dany tylko dlatego, by zachęcić devów, którzy porzucili XBO na rzecz PS4.
Anyway, z darmowych silników na obie konsole masz np UE4:
http://www.cinemablend.com/games/Unreal-Engine-4-1-Free-PS4-Xbox-One-Indie-Dev-Subscribers-Now-Supports-SteamOS-63688.html

A to, jak wygląda wsparcie Sony dla Indie od strony silnikowej/narzędziowej:
http://www.polygon.com/2014/3/19/5526584/sony-ps4-development-tools-indie-gamemaker-studio-monogame-unity

Dnia 19.07.2014 o 02:59, StrictlyBananas napisał:

Niedawno wydane Guacamelee stało się szybko darmową grą, więc można założyć,
że znaczny procent posiadaczy konsoli Xbox One pobrał grę, co jest na pewno wielkim zastrzykiem
gotówki dla producenta, co na pewno aż tylu ludzi gry by nie kupiło.

To fajnie. Nie żeby ta gra nie wyszła wcześniej na platformy Sony.

Dnia 19.07.2014 o 02:59, StrictlyBananas napisał:

Z jakiegoś powodu nie jesteście w stanie spojrzeć nieco szerzej na problem. Z góry założyliście,
że Xbox One jest złą konsolą, a Microsoft to ta zła korporacja. Prawda jest taka, że
Microsoft musi robić dobrze swoim klientom, bo konsola się gorzej sprzedaje (ale mimo
wszystko daje więcej $ niż PS4),

Wut? Gdzie niby daje więcej dolarów niż PS4? Sprzęt w XBO jest droższy niż w PS4 (samo APU kosztuje więcej mimo bycia słabszym (!)).
A dywizja sprzętowa MSu przynosi zyski, bo raz, że mają X360 a dwa zarabiają tony mamony na patentach z Androida.

Dnia 19.07.2014 o 02:59, StrictlyBananas napisał:

a Sony stało się nieco zmanierowane ostatnimi czasy (według niektórych deweloperów).

Tradycyjnie: ŹRÓÓÓÓÓÓÓÓÓDŁOOOOOOOOOOOO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 02:59, StrictlyBananas napisał:

To było zdanie wyrwane z wypowiedzi gościa, który identyfikuje się na YT jako ReviewTechUSA.
Zbieżność jest raczej przypadkowa. Sądzę, że jest wśród jego widzów jeszcze kilku ludzi
z Polski.


Wciąż, jak widać, formułka wyuoczona na pamięć. :)

>Kawałkiem szmaty miała być flaga narodowa, bo de facto nie jest niczym więcej.

Pomyśl trochę. Jest symbolem, nikt nie ślubuje wierności szmatce.

Dnia 19.07.2014 o 02:59, StrictlyBananas napisał:

Ciekawe... Jak szybko od zaczęcia instalacji gry można zacząć w nią grać na PS4?


~30 sekund. Przy ~10 minutach instalacji na XBone. Welcome to next gen. :)

Dnia 19.07.2014 o 02:59, StrictlyBananas napisał:

Kolejna sprawa, oskarżacie Microsoft o poprawną politykę. Dlaczego krytykujecie te wasze
"180", skoro są to zawsze dobre sprawy?


Zaraz, zaraz, what? Lepsze rozwiązania to wciąż lepsze rozwiązania. Obecny XBone to konsola kompletnie inna niż zakładano (lepsza, Bogu dzięki, ale z pomocą pomysłów dzięki którym PS4 jest sukcesem jakim jest). PS4 od początku było reklamowane jako konsola dla graczy.

Gdyby sytuacja byłaby odwrotna, tj. gdyby to PS4 było w sytuacji w jakiej znalazł się XBone, byłbyś wniebowzięty, pisałbyś całe artykuły jak to "Sony nie zasługuje teraz na niczyje zaufanie", "niekonsekwencja w polityce pogrąży markę PlayStation" czy "dlaczego tradycyjne rozwiązania Microsoftu okazały się strzałem w dziesiątkę i nie powinieneś inwestować w PS4". Nie próbuj nawet zaprzeczać, że byłoby inaczej.

Dnia 19.07.2014 o 02:59, StrictlyBananas napisał:

Ci, którzy zaczęli pracę z ID@Xbox są zadowoleni. (...)


W końcu coś musi służyć za zachętę do tworzenia gier na konsolę, która jest mniej popularna wśród developerów. :) Ale też nieraz pojawiały się kontrowersje (ww. release-parity clause choćby), które developerów wręcz zrażały. Ostatnie doniesienia na temat dev kitów też mogą zasiać ziarno niepewności, Microsoft już niejedną politykę zmieniał, z niejednej rzeczy się wycofywał.

Nie słyszałem narzekania na twórców indie na PS4, ba, o czym innym może zaświadczyć kupa gier, które się na konsolę pojawiają. Również dzięki PS+ więcej ludzi sięga do tego typu gier. Większe grono odbiorców również potrafi przeważyć szalę, co dobitnie pokazują ww. badania GDC Europe. Na PS4 nadal będzie wychodzić więcej gier (i ich lepsze wersje).

Dnia 19.07.2014 o 02:59, StrictlyBananas napisał:

Z jakiegoś powodu nie jesteście w stanie spojrzeć nieco szerzej na problem. Z góry założyliście,
że Xbox One jest złą konsolą, a Microsoft to ta zła korporacja.


To raczej ty z góry zakładasz, że XBone jest lepszą konsolą, a Microsoft to ta dobra korporacja, twoje setki postów w tym temacie mogą o tym zaświadczyć.

Nie mierz innych swoją miarą. W poprzedniej generacji miałem X360 i uważałem go za lepszą konsolę (mimo suszy wśród exclusivów w późniejszych latach, dlatego kupiłem PS3), teraz nie zamierzam kupować XBone, bo miałem nieraz okazję go używać i dla mnie to tym razem sprzęt gorszy niż PlayStation. Jeżeli MS uda się stworzyć lepszą konsolę w następnej generacji, to pewnie kupie ją. Kicham na tą twoją śmieszną "wierność kawałkowi plastiku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.eurogamer.net/articles/2014-08-07-xbox-one-launch-title-ryse-son-of-rome-announced-for-pc

Ah ten Microsoft. Ryse wychodzi na PC.

Anyway, Ryse wygrało na SIGGRAPH nagrodę na najlepszą grafikę generowaną w czasie rzeczywistym. Gratulacje dla Cryteka, ale nie wiem, czy został ktoś w studiu, by tę nagrodę odebrać :E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2014 o 17:27, Henrar napisał:


Ha! Mam nadzieję, że ten trend ukazywania się gier z XBone na PC się utrzyma, chętnie obadałbym Quantum Break. :) Ostatnio nawet Halo: The Master Chief Collection w wersji PC pojawiło się na Amazonie, Microsoft niby zaprzeczył takim planom (wiadomo, jednoczesne ogłoszenie tej kolekcji na dwie platformy byłoby strzałem w stopę), ale kto wie, kto wie. :)

Dnia 07.08.2014 o 17:27, Henrar napisał:

Anyway, Ryse wygrało na SIGGRAPH nagrodę na najlepszą grafikę generowaną w czasie rzeczywistym.
Gratulacje dla Cryteka, ale nie wiem, czy został ktoś w studiu, by tę nagrodę odebrać
:E


To jedyna rzecz, która w tej grze stoi na ponadprzeciętnym poziomie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam to lotto bo i tak planuję zakup Xboksa, bo nie chce mi się kupować gamingowego PCta :)
Ale właśnie całkiem prawdopodobne, że Quantum Break na PC się pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości sprawdziłem sobie na YT czy jest może pełny walk z filmikami, scenkami itd. Jest, 4h ze wszystkim przy czym są osobne filmiki z samymi scenkami cinematic i cutsc trwające ~1h40min. Ta gra jest naprawdę taka krótka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 13:47, Henrar napisał:

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-vs-metro-redux

Dziewięćset dwanaście pe.

Skąd oni biorą te rozdzielczości o.O


Całe dwanaście pe po aktualizacji SDK, która ponoć sprawiła że "różnica w praktycznych możliwościach obliczeniowych została niemalże przez Microsoft zredukowana". :D Przynajmniej liczba klatek jest bardzo zadowalająca. Titanfall, o ile pamiętam, miał dostać podbitą rozdzielczość - gra nadal ma poważne problemy z 60 fps''ami, tearingiem, a rozdzielczości nie podniesiono nawet o 12p.

PS. Te rozdzielczości biorą się prawdopodobnie z optymalnego użycia eSRAMu.

http://beyond3d.com/showpost.php?s=1314d2ec4e676f4e11a8ee237331fc9d&p=1851965&postcount=67

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można się śmiać - pewnie - wcale nie zdziwię się jednak jak za jakiś czas na obu konsolach dostaniemy potworki w dziwnych rozdzielczościach. Taka generacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 14:24, Shinigami napisał:

Można się śmiać - pewnie - wcale nie zdziwię się jednak jak za jakiś czas na obu konsolach
dostaniemy potworki w dziwnych rozdzielczościach. Taka generacja.


Przecież to nie jest twór obecnej generacji. CoD: Black Ops działało w 1040x608 na X360, Red Dead Redemption działało w 1152x640 na PS3, MGSV: Ground Zeroes w 992x720 na obu konsolach, a takich przykładów jest przecież sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 14:35, Diabolicus napisał:

Przecież to nie jest twór obecnej generacji.


Tutaj dali wszystkim nadzieję na ''normalne'' 1080p, poprzednio dziwne twory to była norma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 14:44, Shinigami napisał:

Tutaj dali wszystkim nadzieję na ''normalne'' 1080p, poprzednio dziwne twory to była
norma :D


I tak jest dobrze, przynajmniej na PS4 jest dość normalnie pod tym względem (nie licząc pojedyczych przypadków jak np. multiplayer w Killzone: Shadowfall).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 14:59, Diabolicus napisał:

I tak jest dobrze, przynajmniej na PS4 jest dość normalnie pod tym względem (nie licząc
pojedyczych przypadków jak np. multiplayer w Killzone: Shadowfall).


Fakt, ciekawe czy ten trend utrzyma się w kolejnych latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczości mogą być dziwne, ważne żeby gra chodziła stabilnie i żeby...ludzie dali już temu spokój ;p
Jak poczytam czasami wpisy na GAF-ie i te wszystkie techniczne mądrości to oczami wyobraźni widzę pokracznego, garbatego bękarta, którego zwą portem na Xboxa. A kiedy wreszcie widzę opisywaną grę na własne oczy- wygląda cudownie.

Byłoby lepiej, gdyby od czasu do czasu Eurogamer zrobił tak:

20140809153325

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 15:35, kodi24 napisał:

Byłoby lepiej, gdyby od czasu do czasu Eurogamer zrobił tak:


Od czasu do czasu - pewnie. Ale gdyby nie te wszystkie piksele i fps''y, to czym byłby ten temat bez kilkuset postów Sigu? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dla tej jednej rzeczy jestem w stanie to wszystko przeboleć ;)

Ale poza tym mdli mnie na widok kolejnego nagłówka na kolejnym serwisie, oznajmiającego że "gameX 1080p ps4/900p XO", to prawie jak siedzieć w oknie z widokiem na ścianę z cegieł- nie da się zakwestionować cegielności oglądanej ściany, ale czasami wolałbyś zobaczyć to, co znajduje się za nią..czy jakoś tak ;ppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-diablo-3-xbox-one-1080p-patch-performance-analysis

"We did find it challenging early on to get it to 1080p. That''s why we made the decision to drop to 900. That''s what we demoed and were showing around E3 time. And Microsoft was just like, ''This is unacceptable. You need to figure out a way to get a better resolution.'' So we worked with them directly, they gave us a code update to let us get to full 1080p."

wtf

Wojenki pikselowe wojenkami, MS, ale co to ma być? Gra działa gorzej niż przed patchem, takie próby dorównania za wszelką cenę PS4 są bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować