Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox One będzie wyposażony w 8GB pamięci ram i napęd Blu-ray

45 postów w tym temacie

nikt nie liczy ze nowy sprzet kupia polacy [m] malkontenci i piraci...nie podoba się to spadac...ja kupie i będę się bawil wyśmienicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg informacji SoC wykonane w 40nm (wykonane przez AMD), DDR3, konsola zaprojektowana pod 100W TDP. Potwierdzają się więc plotki o mocy wynoszącej 1,2TFLOPSa. Pytanie jeszcze, co z zużyciem pamięci przez systemy operacyjne, bo nie wierzę, by trzy takie nie miały sporego narzutu na RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwroce uwage na jeden istotny szczegol.

Sony zapowiedzialo 8 GB ramu, ale DDR5

MS zapowiedzialo 8 GB, ale nie bylo slowa jaki. Rownie dobrze moga wsadzic DDR3 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Haha to na PC już dawno są takie możliwości które są blokowane przez stare konsole

Jest 1 istotna rzecz, ktora w moich oczach sprawia, ze PC jest ciekawsze od konsoli - gracze i mod community.

Porownajcie Skyrim na konsole, a teraz porownajcie na PC. Wystarczy wejsc na Steam Workshop albo Skyrim Nexus i zobaczyc jakie mody sa, jakie zmiany.

Poki ceny gier na klocki nie spadna do poziomu zblizonego do PC i gracze nie beda mieli mozliwosci robienia i udostepniania modow to pozostana konsole w tyle.

Na nic mi te szmery bajery do TV bo TV wlasciwie nie ogladam. Kupilem kobiecie by ogladala sobie i to tyle. Sam tylko Gre o Tron ogladam, Newsroom i Kontrę.

Sprzet do gier dedykowany powinien sie skupiac na nich jak najbardziej.

Ide szukac fajnych modzikow. Moze cos pod FNV znajde i kolejny raz pogram.

PS

Grafike i dysk mam na starcie taki, ze wciaga i PS4 i Xboxa One nosem. Zaraz haswelle wyjda od intela nowy ram i wlasciwie zanim konsole wyjda to technologicznie ciagle w plecy.

Dziwie sie, ze chociaz 1 SSD nie dali pod system, nawet 32GB zeby byl tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie widziałem informacji czy pamięć operacyjna będzie współdzielona pomiędzy CPU i GPU, tak jak w PS4 :D Jeśli tak będzie, to rzeczywiście DDR3 może okazać się katastrofą. Jeśli jednak układ graficzny będzie posiadał osobną pamięć DDR5, to nie widzę żadnych problemów - tak samo to wygląda w pecetach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 15:59, pawbuk napisał:

Nigdzie nie widziałem informacji czy pamięć operacyjna będzie współdzielona pomiędzy
CPU i GPU, tak jak w PS4 :D Jeśli tak będzie, to rzeczywiście DDR3 może okazać się katastrofą.
Jeśli jednak układ graficzny będzie posiadał osobną pamięć DDR5, to nie widzę żadnych
problemów - tak samo to wygląda w pecetach :)


To wspoldzielenie w PS4 to takie mydlenie oczu troche. Bo jesli ja mam w GPU w PC 4GB ddr5 i 4gb ramu to moge rzucic haslo, ze mam 8 GB wspoldzielone :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 16:03, Killyox napisał:

To wspoldzielenie w PS4 to takie mydlenie oczu troche. Bo jesli ja mam w GPU w PC 4GB
ddr5 i 4gb ramu to moge rzucic haslo, ze mam 8 GB wspoldzielone :D


Nie możesz rzucić takiego hasła, bo nie masz wtedy 8 GB współdzielonych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> jestem ciekaw ile z tych 8 gb ramu zje na dzień dobry system operacyjny, no i jeszcze
> pytanie DDR3 czy 5?
Prawdopodobnie ddr3. Na gry zostanie 5 gb czy te 3 systemy (tak trzy) zjedzą 3 gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a) nie DDR5 tylko GDDR5. Różnica
b) moc ukłądu graficznego w PC a moc ukłądu graficznego w konsoli to dwie różne sprawy. Jak wyciągniesz mi z GeForce''a 7800 (GPU z PS3) grę z grafiką jakości Uncharted czy Killzone''a 3, to pogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 21:35, glowa81 napisał:

nikt nie liczy ze nowy sprzet kupia polacy [m] malkontenci i piraci...nie podoba się to spadac...ja kupie i będę się bawil wyśmienicie

Degrad -1 za wulgarne słownictwo i obrażanie innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 16:16, Henrar napisał:

a) nie DDR5 tylko GDDR5. Różnica
b) moc ukłądu graficznego w PC a moc ukłądu graficznego w konsoli to dwie różne sprawy.
Jak wyciągniesz mi z GeForce''a 7800 (GPU z PS3) grę z grafiką jakości Uncharted czy
Killzone''a 3, to pogadamy.


+ sprawa najwazniejsza, czyli termin na PC ostatnio coraz czesciej "mityczny" - optymalizacja samych gier. Ostatnie przeboje z Bioshock Infinite czy nowym Metro tylko to potwierdzaja.

Nie mowiac juz o paranoi z gatunku "ta gra ma 15-20 fps wiecej na karcie AMD z tego samego segmentu wydajnosciowego" a tamta ma wbudowane efekty PhysX do "uzyskania ekskluzywnie na NVIDII".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> jestem ciekaw ile z tych 8 gb ramu zje na dzień dobry system operacyjny, no i jeszcze
> pytanie DDR3 czy 5?
Nie ma czegoś takiego jak DDR 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 20:12, Dared00 napisał:

Pod jakim względem? Większość tych nowości nie będzie działała w Polsce. Zostanie nam
pudełko z mniejszą funkcjonalnością niż PS4.

Czyli znowu Polska dostanie okrojony Live? No, przynajmniej tym razem od początku go w ogóle dostanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 3 gb na system ? kombajn multimedialno-spolecznosciowo-i-cholera-wie-co-jeszcze a nie
> konsola do gier ;)
Przecież nawet ludzie z M$ twierdzili, że nie robią maszyny głownie do gier tylko właśnie centrum multimedialno-społecznościowe (i te śmiechu warte opcje telewizyjne..). Widać, że celują w nieco inny target niż sony. Uniwersalną rodzinną puszkę pod telewizorem. Tatko made in us i a pozmienia sobie kanały sportowe głosem, córką & matka poskaczą przy interaktywnym aerobiku a synek będzie pocinał w forze czy tam inne "gyrosy". Mi się osobiście taka filozofia nie podoba, zresztą jak i większości graczy (co widać po ogromnym oburzeniu na forach z całego globu), no ale m$ widać ma nasze opinie za nic. Bo nikt mi nie wmówi, że taki gigant marketingowy nie przewidział jakie będą rekacje graczy na te dekodero-podobne coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dobra dobra 2 giga bedzie przesyłać co sekunde podczac gdy do dyspozycji bedzie 8 giga
> ramu, ciekawe ciekawe. Obróbka takich danych będzie dość cieżka przy systemie i grze
> bo ram bedzie caly czas zapchany pewno i procek tez mocno wykorzystywany.
co tu ludzie nie wymyśla, idź ucz giganta jakim jest microsoft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować