Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy będzie można grać w używane gry na Xbox One?

56 postów w tym temacie

Ok, mam pytanie. Kupuję grę za 250, instaluje i gram bez płyty. Pożyczam koledze, żeby sobie sprawdził -on instaluje, płaci jakiś tam hajs i też gra bez płyty. Czy w tym czasie ja nie będę mógł grać np. online? A jeśli tak, to ilu kolegom mogę pożyczyć płytkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na dzień dzisiejszy jednak pozostane z moim srednio wypasionym laptopem do grania, tu mi nikt nie zabrobi pozyczyć gre od kolegi albo kupić tanie używane na allegro i instalować bezproblemowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zamiaru być sceptyczny do nowego Xklocka, ale on sam pogarsza swój wizerunek. Czego ja się spodziewałem? Przecież to M$! Tu nie będziesz liczył na żadną pomoc, no może jak uściślisz pewne opłaty, i te opłaty dodatkowe i te za tamto, itp. :p
Sony NADAL i BEZKOMPROMISOWO prowadzi w tej wojnie konsol, ale poczekajmy na finał 10 czerwca. Żartuje :D i tak wiemy kto wygra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 21:35, subgoku napisał:

na dzień dzisiejszy jednak pozostane z moim srednio wypasionym laptopem do grania, tu
mi nikt nie zabrobi pozyczyć gre od kolegi albo kupić tanie używane na allegro i instalować
bezproblemowo

Steam, Origin, Uplay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najpierw płatne DLC, teraz każą płacic za JUZ zakupioną (np na allegro) uzywaną gre, ciekawe co dalej? może miesieczne abonamenty za granie singleplayer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ok, mam pytanie. Kupuję grę za 250, instaluje i gram bez płyty. Pożyczam koledze, żeby
> sobie sprawdził -on instaluje, płaci jakiś tam hajs i też gra bez płyty. Czy w tym czasie
> ja nie będę mógł grać np. online? A jeśli tak, to ilu kolegom mogę pożyczyć płytkę?
Płytka w tej generacji będzie już tylko robić za jak to określił pan z microsoftu, aby zainstalować grę i grać bez płyty. Ażeby grać trzeba przypisać grę, czyli coś w stylu wklepania cd-keya. Coś mi się wydaje, że ta cena nie będzie wcale taka mała.
Spójrz chociażby za ile można kupić czyste pudełko z płyta bez cd-keya na popularnym serwisie aukcyjnym, a ile kosztuje sam kod do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@maniekgdynia
Zakładam raczej, że będzie to jak w przypadku PS3, czyli instaluje coś tam na głównym dysku, a potem i tak będziesz musiał odpalić to z płyty.
W przypadku "pożyczki" płyty to pewnie sprawdzi się to ZAWSZE POŁĄCZONY - czyli bez połączenia z netem wyskoczy "powiadomienie" że gra nie jest zarejestrowana, podłącz konto do internetu, a tylko przez neta (wpisując jakiś kod lub coś tam) uda ci się potwierdzić, że gra jest kupiona i zarejestrowana przez ciebie. No, a u kolegi: on też będzie musiał mieć neta do weryfikacji gry i będzię MUSIAŁ uściślić opłaty z Microsoftem. I W TEN niezwykły sposób wyrażenie, które tak często pojawiało się wcześniej jako ZAWSZE POŁĄCZONY spełni się w tym, że bez neta po prostu utrudnią życie użytkownikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 21:34, maniekgdynia napisał:

Ok, mam pytanie. Kupuję grę za 250, instaluje i gram bez płyty. Pożyczam koledze, żeby
sobie sprawdził -on instaluje, płaci jakiś tam hajs i też gra bez płyty. Czy w tym czasie
ja nie będę mógł grać np. online? A jeśli tak, to ilu kolegom mogę pożyczyć płytkę?


Pewnie biorą to pod uwagę i jak ta gra do ciebie wróci to już nie będzie działać ci na twojej konsoli. Pewnie byś musiał kupić nową bo jak by to było sprzedałeś i zakupiłeś tą samą płytę z tym samym kluczem. Tego dowiemy się po wyjściu sprzętu.

Sony nie wprowadza blokady na używki ale opłatę też mogą wsadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie raczej martwi to, że, wbrew większości opinii powyżej, X-klockowi może to wyjść na zdrowie. Jakim cudem? Prosto: jeżeli Sony nie wprowadzi podobnego systemu, PS4 stanie się jedyną z trzech liczących się platform, na której nie będzie żadnej formy blokady używek. Co z kolei może sprawić, że twórcy chętniej będą tworzyć ex-y X-boxowe, lub też przykładać do nich największą wagę przy multiplatformach. A to z kolei może sprawić, że na X-ie będzie największa ilość najlepiej dopracowanych gier. To z kolei może doprowadzić do tego, że gracze, mimo niechęci, beą stawiać właśnie na tą platformę. A stąd już krok do dominacji generacji przez Microsoft i wprowadzenia systemu antyużywkowego jako normy, z którą za 3-4 lata nikt nie będzie dyskutował, podobnie jak obecnie mało kto wyraża sprzeciw wobec podpinania gier pod Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz, klockarze poznaja na wlasnej skorze to, z czym do czynienia od dawna maja PCtowcy (steam, uplay, origin). Niedlugo puscic baka nie bedzie mozna przed TV bo dowie sie o tym wielki brat i umiesci stosowny wpis na portalu spolecznosciowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co bedzie pierwsze, kura czy jajko ;) Tzn. konkretne umowy na poczatku vs. dostosowywanie sie krok po kroku czy cos w ten desen. A juz na 99% Sony tez w to pojdzie i tyle w temacie;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 21:55, Garett napisał:

Coz, klockarze poznaja na wlasnej skorze to, z czym do czynienia od dawna maja PCtowcy
(steam, uplay, origin).


spokojnie, daj generacji rok - póltora i zobaczysz, ze wykluje się niejeden fanboj przekonujacy każdego dookoła, że to świetne rozwiązanie i bardzo user friendly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 21:49, Tenebrael napisał:

Mnie raczej martwi to, że, wbrew większości opinii powyżej, X-klockowi może to wyjść
na zdrowie. Jakim cudem? Prosto: jeżeli Sony nie wprowadzi podobnego systemu, PS4 stanie
się jedyną z trzech liczących się platform, na której nie będzie żadnej formy blokady
używek.

Jedną z dwóch. WiiU tego nie ma.

Dnia 21.05.2013 o 21:49, Tenebrael napisał:

Co z kolei może sprawić, że twórcy chętniej będą tworzyć ex-y X-boxowe, lub też
przykładać do nich największą wagę przy multiplatformach.

Nie bardzo. Architektura ta sama (tak, wiem, jeszcze jest API), PS4 wydajniejsze. To nie PS3, by były problemy. A wydawcy nie strzelą sobie w stopę i nie pozbędą się bazy milionów graczy, którzy kupują takie gry. To nie konsola Nintendo.
Poza tym - generalnie gorsza jakość multiplatform (czasami znacząca - patrz Bayonetta) jakoś graczy nie powstrzymywała przed kupnem PS3.

Anyway, pragnę niektórym przypomnieć, że Sony pozostawia kwestię używek w rękach wydawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 21:19, Bambusek napisał:

Myślę, że skoro to wprowadzają to już mają sposób, żeby ten "problem" załatwić. Najbrutalniejsze
oczywiscie by było "pożyczenie" kolejnego rozwiązania z pecetów, czyli konieczności aktywacji
online gry przed uruchomieniem lub instalacją. W sumie skoro już sobie biorą konieczność
instalacji to mogą pójść na całość.

Anyway, obstawiałem, ze jeśli ktoś się wyrwie do walki z używkami to prędzej MS niz Sony.
Jak miło, ze gigant z Redmond nie zawodzi.


Ale to rodzi nowe problemy:

1. Ile danych będzie płyta zrzucać na dysk i co się z tym wiąże na ile starczy taki dysk?
2. Nie będzie żadnego problemu, żeby zrzucić się ze znajomymi na jedną kopię, a potem dopłacić te grosze i grać? Coś jak było z kupowaniem na parę kont do ps3.
3. Niby nie wprowadzili systemu "always connected", a jednak jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 22:05, Bambusek napisał:

spokojnie, daj generacji rok - póltora i zobaczysz, ze wykluje się niejeden fanboj przekonujacy
każdego dookoła, że to świetne rozwiązanie i bardzo user friendly.

A to coś nowego?
Mam przypomnieć początki Steama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no to już jest chore! Na Xbox 360 kupowałem np. Forze 4 w komisie za 80 zł wkładam i odpalam. Tutaj kupie inną grę używaną za np. 120 zł i do tego mam jeszcze dopłacać?! Jeszcze czego! Może za pierwsze uruchomienie xboxa one tez mamy płacić?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 22:17, comep napisał:

Jeszcze czego! Może za pierwsze uruchomienie xboxa one tez mamy płacić?!

No przecież płacisz. Cenę konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować