Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Silnik EA Sports Ignite tylko dla next-genów, pecety znów dostaną gorszą FIFĘ

31 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Podczas wczorajszej konferencji Microsoftu EA Sports przedstawiło nową technologię, która będzie zasilać gry sportowe. Silnik, przynajmniej na razie, zawita tylko na konsole następnej generacji.

Przeczytaj cały tekst "Silnik EA Sports Ignite tylko dla next-genów, pecety znów dostaną gorszą FIFĘ" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zero zdziwienia. Przecież konsole nowej generacji przeżują, wyplują i zostawią w tyle PeCety. Nowy silnik EA spaliłby obecne kompy.

/info dla osób myślących inaczej: jeżeli sądzicie, że pisałem poważnie to uderzcie kilkukrotnie głową w ściane/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Historia zatacza więc koło, a my wracamy do roku 2010, gdy ukazała się FIFA 11. W wersji na Xboksa 360 i PlayStation 3 EA Sports wprowadziło wówczas szereg istotnych zmian, którym pecetowcy mogli się jedynie przyglądać.

^^ Nowy silnik w wersji na PS3/X360 wprowadzili zdaje się już w FIFIe 08 (o ile nie 07 - nie mam tu pewności, a nie chce mi się sprawdzać). PC dostawał wtedy przez długie lata port z PS2.

To tak w kwestii uzupełnienia, z wymową newsa zresztą się zgadzam. Tak wygląda "renesans grania na PC" wg. EA. Obstawiam jednak, że tym razem szybciej przeportują ten silnik na PC i nie trzeba będzie czekać wielu lat.

ps. Za to posiadaczom X360/PS3 na pewno będzie chociaż trochę mniej przykro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To EA niech się pożegna z moimi pieniędzmi nie będę płacił za jedno wielkie gówno. Pieniądze trafią do next genowego PES. To gdzie ta architektura PC towa nowych konsol skoro im się nie opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby PES miał wrócić na stołek mistrza ? Napewno EA u mnie już teraz przegrało. Znów robią coś na next geny tylko zeby je kupić a PC które spokojnie by dały rade uznaja za słabe... tiaaa historia lubi sie powtarzać :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś musiał ładnie w [MS] posmarować. Ja nie kupię nowej FIFY na PC póki nie będzie pełnowartościowym produktem. X0 też nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zero zdziwienia. Przecież konsole nowej generacji przeżują, wyplują i zostawią w tyle
> PeCety. Nowy silnik EA spaliłby obecne kompy.

Szczerze wątpię. Sony samo pokazało, że konsola to tylko PC z dedykowanymi bebechami. Prawda jest raczej inna - EA dedykuje silnik konsolom nie z przymusu, a z wyboru, bo większa sprzedaż nowych maszyn im też jest na rękę. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 11:32, ShinAd napisał:

> Zero zdziwienia. Przecież konsole nowej generacji przeżują, wyplują i zostawią w tyle
> PeCety. Nowy silnik EA spaliłby obecne kompy.
Szczerze wątpię.

Jak odpowiadasz na posty, to chociaż doczytuj je do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powód jest prosty- ilość sprzedanych kopii. Na PC nikt w Fifę nie gra i nie opłaca się przykładać. Polecam sprawdzić sprzedaż Fify 12 i 13 na PC/X360/PS3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Na PC nikt w Fifę nie gra

łał, kozacka bzdura. nie twierdzę, że sprzedaż wersji na PC jest porównywalna z tymi na konsole, ale pisanie, że na PC nikt w fifę nie gra jest po prostu wielką, wielką bzdurą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 09:15, Jeggred napisał:

Zero zdziwienia. Przecież konsole nowej generacji przeżują, wyplują i zostawią w tyle
PeCety. Nowy silnik EA spaliłby obecne kompy.

/info dla osób myślących inaczej: jeżeli sądzicie, że pisałem poważnie to uderzcie kilkukrotnie
głową w ściane/



Ej!Słuchaj, kolego! Nie zmuszaj mnie, żebym ci nie pokazał gdzie, yyy, pieprz roś... yyy, gdzie raki zimują! Okej?

A tak na temat.
Mogliby już wydać FIFA X ( za X wstaw tytuł Infinity, Forever, czy inne tego typu) i do niej wypuszczać rok rocznie płatne aktualizacje tam drużyn, piłek, bramek czy co tam jeszcze na boisku się wala. Przynajmniej mniej plastiku na pudełka by szło i mniej miejsca by to zajmowało fanom na półkach. O wiele wygodniejsze rozwiązanie, a hajs i takby ściągali. Na pudełkach i płytkach pewnie też by im nieco zostało. A, że silnik tylko na next geny to marketing i tyle, nie ma co się zastanawiać. Pewnie za parę lat się okaże "O, komputery jednak są spoko <czyt. spadła sprzedaż>".
Ja i tak się cieszę, że jakieś gry będą. TV, TV, TV, Xbox - TV, TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to, że w tej chwili komputery o wartości 2 tysięcy złotych mają lepszą specyfikację niż te next-geny które dopiero mają wyjść, a przecież niedługo mamy premierę Haswella... Polityka EA mnie rozbraja i dziwię się ludziom, że kupują ich gry, moim ostatnim tytułem od nich było SW:TOR i więcej im już raczej pieniędzy nie dam, nawet Crysisa sobie odpuściłem tylko dlatego że wydawcą był EA, wolałbym kupić PESa mimo, że prawdopodobnie znowu będzie w tyle do FIFY niż finansować taką drogę dla rozwoju gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonił do mnie kupel i przekazał informacje z tekstem:

"To co? Dylemat między FIFĄ a PESem w tym roku rozwiązany?"
"Tak, PES i [m] EA"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 11:58, Dobos napisał:

Powód jest prosty- ilość sprzedanych kopii. Na PC nikt w Fifę nie gra i nie opłaca się
przykładać. Polecam sprawdzić sprzedaż Fify 12 i 13 na PC/X360/PS3 :)


Gdyby się faktycznie nie opłacało to by już zwinęli interes jak to zrobili z Maddenem i NHL.

To by było na tyle w kwestii zmieniania się EA pod nowym kierownictwem. EA is EA i tyle.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, trzeba rozwiać parę mitów:
a) to, że konsole są zbliżone do PCtów (a nie do końca są - RAM) nie oznacza, że tworzenie silników na PC będzie takie samo, jak na konsole.
b) FIFA na PC to margines przy wersjach konsolowych
c) i tak się sprzeda
d) co z tego, że komputer za 2 kafle przebija konsole, skoro przez API na PC ich moc jest mocno osłabiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować