Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #277: Jakie wrażenie wywarła na Tobie zapowiedź Xbox One?

31 postów w tym temacie

Czekam na pokaz gier, a nie zwiastunów i bełkotu o przewspaniałości nowego Xboxa. Zobaczymy co przyniesie E3 (bo na pewno nie H-L 3 xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłaty za pożycanie gier kolegom, instalowanie wszystkiego na HDD i granie bez płyty, telewizja (pewnie tylko w Hameryce), nieustanny monitoring przez kinecta... Dali zacofanego PCta żeby stał w salonie. Ja dziękuję, przeniosę swojego pieca pod telewizor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całe to zamieszanie z używanymi grami mnie zniesmaczyło, i uważam ogółem że konferencja była porażką. Zamiast poczekać na E3 i zrobić mega event który mógłby zmieść konkurencje to robią 2,3 tygodnie przed event by pokazać konsolę <facepalm> Sorry MS nigdy moich pieniędzy nie dostawaliście poza Windowsem i teraz też ich nie dostaniecie. Płacenie ponownie pełnej ceny za możliwość grania w używkę albo kupywanie licencji do używki w waszym własnym serwisie gdzie najprawdopodobniej sami będziecie decydować o cenach, sorry MS, ale wszyscy gracze powinni zagłosować portfelami i pokazać że nie są owieczkami do manipulacji. Ktoś powie że to może być usługa jak steam, świetnie ale steam ma niewiarygodne przeceny gdzie można i całą serię GTA na przykład kupić za 30 zł a MS nie zrobi nigdy takich przecen u siebie. To jest opinia człowieka który nie jest fanboyem żadnej firmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tracę nadzieji. Puki co jestem zadowolony że coś się pojawiło. Design mi się podoba, dobrze przystosowany do telewizora według mnie. Gry pewnie będą jeszcze lepsze, Pozdro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co spinać, wszystko tak naprawdę okaże się po premierze. Mi osobiście wygląd bardzo przypadł do gustu, nawet kolory. Chciałbym zobaczyć jak gry wyglądają na każdej z konsol a nie odpalane z PC na pokazach. Opłaty za pożyczanie gier/kupowanie używanych to faktycznie strzał w stopę no ale, do premiery jest jeszcze nadzieja : )
A w chwili obecnej wg mnie, obie konsole remis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od gier. Nie jara mnie radosna twórczość japońskich developerów więc biblioteką gier Sony jeszcze nigdy mnie nie zainteresowało i nic nie wskazuje na to aby tym razem miało się to zmienić. Jestem niemal pewien, że w tym pojedynku znowu wybiorę konsolę Microsoftu, ale póki co nie zobaczyłem jeszcze niczego co zwaliłoby mnie z nóg i skłoniło do odkładania gotówki. Na X1 chcę przede wszystkim grać. Nie interesują mnie te wszystkie telewizyjno-społecznościowe udziwnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy zapowiada się interesująco. Nie powinno się oceniać książki po okładce a niestety wielu ludzi robi tak w przypadku tego produktu. Prócz tego konsola pewnie zmieni się 1000 razy przed premierą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony rozczarowanie. Miałam nadzieję, że M$ posłucha głosów graczy i nie będzie takiego blokowania używek i że jednak konsola nie będzie się musiała łączyć z netem. No cóż, zobaczymy jeszcze jak się wszystko potoczy u Sony. W razie czego zawsze zostaje modernizacja mojego stareńkiego piecyka i liczenie na to, że twórcy gier przestaną traktować pecetowców po macoszemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie jara mnie radosna twórczość japońskich developerów więc biblioteką gier Sony jeszcze nigdy mnie nie zainteresowało

eee, ale Uncharted, Heavy Rain i sporo innych fajnych exów na PS3 to wcale nie są gry z Japonii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wyniku ankiety można łatwo zauważyć, że w Polsce niestety wciąż jest więcej fanboy''ów PS''a ;) Mimo tego, że PS3 był bardzo nieudany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kotalik

Kiedy ludzie są z czegoś niezadowoleni (i to nie bezpodstawnie) i coś krytykują, czyni to ich fanboyami?

Mi zawsze bliżej było do fanboja M$ niż Sony, na XboxReveal czekałem z zaciśniętymi pośladami, piwo i popcorn na stole, laptop podpięty pod telewizor, napięcie, radość, oczekiwanie na to, że mi M$ urwie dupę... I jestem zawiedziony. I to bardzo. Jedyne, co mi się spodobało na tej prezentacji to nowy pad. No i na chwilę obecną Kinect 2.0 wygląda jakby mogło to się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie po samych prezentacjach zdecydowanie wygrywa PS4, a jeśli do tego dodać potencjalne gry od japońskich twórców, wybór jest jeden. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy czyta się komentarze pod artykułami tutaj albo facebookiem, można się złapać za głowę. Na 10 osób może 3 ma coś sensownego do napisania. Reszta albo hateuje z góry na dół konsole i ms, albo usiłuje być dowcipnym porównując ją do magnetowidu. udusić się można z beki. I oczywiście top drama nr 1, za używane gry będzie trzeba dopłacić! Zamiast cieszyć się, że będzie coś nowego i ciekawego.. to źle, brzydko, za mało albo za drogo.
i oby x1, ps4 i gry na nie kosztowały więcej niż mają, żeby się niektórzy zapłakali na śmierć. 5!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dużo gadania o TV i innych "ficzerach", a za mało o grach. Jak dla mnie już są przegrani.

@apollo - weź się stuknij w głowę, bo od wczorajszego gadania Microsoftu chyba Ci się coś przestawiło. Mamy się cieszyć z dopłacania do używanych gier? Akceptować wyższe ceny gier? Przecież ludzie z CDP Red dopiero co mówili, że koszt dewelopingu next-genowej gry wcale nie jest taki wysoki. Pewnie, najlepiej łyknijmy wszystko jak nam podają, bo nie wypada narzekać.

P.S.
Żebyś nie mówił, że "hejtuję" - wizualnie nowy Xbox mi pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko.
Nowy exbox …
-
wygląd dosyć staromodny, dopłata za używanie gier z 2 ręki, pewnie nadal będzie abonament za granie online, słabszy w porównaniu do ps4, wymaganie logowania raz na 24h jak chcesz w coś pograć (na pewno to nie jest wymaganie stałego połączenia z Internetem …), multum funkcji nie związanych z graniem które raczej nie będą dostępne w Polsce, większa cena gier (argumentacja hora … jak na PC gry są o połowę taniej a wyglądają o niebo lepiej to ja tego nie rozumiem …)
<Zwykły i dosyć nieudolny skok na kasę ze strony Microsoft>
+
Kinect 2.0, jakieś tam gry na wyłączność …
<Gdyby nie ten Kinect 2.0 to exbox był by na całkowicie straconej pozycji>

Ogólnie ta nowa generacja wygląda krucho. Ani Microsoft, ani Sony nie zaprezentowały niczego zwalającego na kolana. O Wii U nie będę tu nawet wspominał …
Ogólnie porażka … cenowa (gry x3 droższe, podzespoły w porównaniu do PC o tej samej cenie słabawe), jak i jakościowa (konsole które w chwili obecnej są słabsze od typowego, dobrego, PC do gier).

Żyć nie umierać …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prezentacja ogólnie była dobra. Pozostawiła jednak pewien niedosyt, spowodowany na przykład niezwykle małą ilością informacji dotyczących gier. Ale to było zapewne celowe.

Mnie osobiście odpowiada model All in One. Mam nadzieję przy tym, że w naszym kraju pojawi się więcej usług wraz z wejściem nowego sprzętu.

Osobiście nie traktuję "oclenia" używek, jako negatyw, chociaż rozumiem tych, którzy są z tego powodu oburzeni. Lubię dystrybucję cyfrową i lubię Steam, tak więc dla mnie nic nowego.

Wydaje mi się, że większość ludzi oburzyła się, ponieważ Xbox został przedstawiony, jako centrum domowej rozrywki z "ewentualną" możliwością uruchamiania gier. To było celowo, bo tego oczekują amerykanie. Nie zapominajmy jednak, że to nadal Xbox! Gry nadal będą wychodziły, grać nadal będziemy na wygodnym padzie, z lepszym kinectem. Dostaniemy za to więcej niż w obecnej generacji. Playstation zazdroszczę jedynie wspierania ciekawych gier al''a Journey. Może chociaż ruszy u nas Indie Games? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste Syriuszu. Gracze nie mieliby moim zdaniem nic przeciwko temu, żeby konsola była dekoderem - gdyby mieli poczucie, że jednocześnie coś się dla nich robi. Że składa się im się jakąś wartą rozpatrzenia ofertę. Na zasadzie - oni płacą i w zamian otrzymują taki to a taki produkt.


W przypadku tego XSpy''a jest to bardzo mocno zachwiane. Tutaj Microsoft oddaje właścicielom praw autrskich narzędzie do kontrolowania konsumentów - którzy właściwie są pozbawieni możliwości jakiejkolwiek reakcji.

Kupując muzykę ma iTunes mogę ją przegrać na dowolne urządzenie Apple''a i nikomu nic do tego. Ba, z tego co wiem to nawet odtwarzacze Sony (niektóre modele) są kompatybilne. Kupując eksiążkę mogą przekazać znajomemu - i odczytać ją na dowolnym urządzeniu. Jeżeli treść cyfrowa ma fizyczną formę, to ja mogę zrobić z nią co chcę - i ona jeśli nie zniszczę nośnika, zachowa swą funkcjonalność. Dzięki temu jeżeli jakaś pozycja nie jest dla mnie warta tyle, by kupować nówkę - to mogę się zdecydować na wersję używaną. Mogę tym dysponować.

Kupuję XSpy''a Microsoftu - i jestem przez to z automatu w bardzo głębokiej d****. Urządzenie wymaga regulanego podłączenia do internetu. Po co? Nie chodzi o telewizję, bo przecież sygnał będzie doprowadzać inny nadawca, kórego dekoder będę dopiero podpinał do konsoli. Nie chodzi również o to, by system był aktualny i dobrze działał - bo ma sobie radzić bez takich operacji. Nie chodzi o to by być na bierząco z dodatkami, bo przecież nie pojawiają się one tak często. Jedyne o co może chodzić, to o zbieranie danych dotyczących danego konsumenta. Ile czasu korzystał z urządzenia, z jakimi treściami, od kogo i gdzie , samemu czy z kimś... Bo przecież będzie kamera, zas urządzenie będzie mogło decydować czy nie za duża ilość chce obejrzeć jakis program czy flm... Niezależnie od tego w jaki sposób nabędę treść, to i tak nie będę nią dysponował. Tymczasem to właśnie możliwość dysponowania daną rzeczą decyduje o tym, kto jest stroną. Dopóki mogę podarować daną płytę znajomemu lub sprzedać, to wydawca/producent muszą się starać by mi coś sprzedać. I bym nie chciał się z czymś rozstawać. Bez tego bata będzie się tylko skarbonką do wykorzystania. W ten czy inny sposób.

Po za tym może to moja skłonność do paranoi - ale co XSpy będzie robił danymi które zaobserwuje w domach graczy? Kiedy zobaczy co posiadają, z kim się spotykają - i również jaki jest stan ich zdrowia? Komu one zostaną przekazane? Do czego wykorzystane? Na razie bardzo kiepsko to wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować