Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

To jak to będzie z używanymi grami na Xbox One?

18 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Każda zakupiona gra ma być powiązana z kontem Xbox Live gracza. Oznacza to, że aby móc rozpocząć zabawę, trzeba będzie podpiąć swoje urządzenie do internetu (po zainstalowaniu będzie już można grać offline), a znajomi nie będą mogli po prostu pożyczać sobie płytek.

Przeczytaj cały tekst "To jak to będzie z używanymi grami na Xbox One?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Dane na płytce mogę dać każdemu, ale jeśli zechcemy zagrać jednocześnie, obaj musimy mieć wybrany tytuł. To w niczym nie różni się od sposobu, w jaki obecnie funkcjonują płytki"

Ale tylko jesli chce sie grac jednoczesnie. Bo jesli pozycze gre, ktora juz przeszedlem, kumplowi, to moze on w nia grac bez problemu bez logowania sie na zadne zasrane konta. Mam przeczucie ze to bedzie strzal w stope ze strony Microsoftu (nie wiem jak z PS4 czy oni tez maja takie cudowne pomysly), a ta cala nowa generacja konsol to bedzie jedna wielka pomylka. Moge sie mylic, ale jak takie dymy odchodza w internecie po ogloszeniu tego typu pomyslow to moze choc raz ludzie pojda po rozum do glowy i zwyczajnie czegos takiego nie kupią.
Swoja droga strasznie brzydki ten nowy X.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to tragedia. Nie dość że zrezygnowałem z grania na PC to teraz będę musiał zrezygnować z zakupu nowej konsoli. Nie pasuje mi wydawanie pieniędzy (często niemałych) na kilka godzin zabawy. Niech obniżą ceny gier przynajmniej o połowę, zaoferują w grach coś więcej niż tylko grafika, to wtedy pomyślę nad zakupem. Rozumiem wykupowanie trybu multi, w końcu utrzymanie serwerów kosztuje. Ale żeby w trybie single też trzeba było ciągle łączyć się z internetem?? Ale i tak ludzie jak barany dadzą się poprowadzić na rzeź. Sami sobie jesteśmy winni, krzyczymy, narzekamy, a koniec końców i tak idziemy do sklepu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie ma nad czym lamentować ponieważ do wyjścia konsoli jeszcze trochę zostało, a sprzeczne informacje jakie płyną z wielu stron wskazują na to że nie mają jeszcze tego do końca ustalonego.

Obstawiam że kompromis będzie polegał na tym że odsprzedaną grę będzie trzeba aktywować na swoim koncie za jakąś niewielką kwotę powiedzmy 5 $. Tym sposobem Microsoft zarobi nawet wtedy gdy gry będą masowo kopiowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto dlaczego konsole obchodzę szerokim łukiem, ale z doświadczenia wiem ze do daty premiery może się jeszcze wiele zmienić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do za głupia wypowiedź.

- Mogę wpaść do znajomego z wizytą i włożyć płytkę do jego napędu, potem zalogować się na swoje konto i grać razem z nim - powiedział Harrison.

Oni chyba nie wiedzą co to jest pożyczenie.

I dalej :

a nawet gdybym ją zostawił i znajomy chciałby grać na swoim profilu - musiałby zapłacić. Ponieważ ma już dane na dysku twardym, pozostaje tylko kwestia odwiedzenia naszego sklepu i zakupu gry, która będzie dostępna natychmiast.

I jak nie trzeba płacić ? LOL Jaja se robicie ? To jest nielogiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli sytuacja będzie wyglądać identycznie jak w przypadku WoW. Nośnik z grą, bez konta, jest praktycznie bezwartościowy.
Mówiąc w skrócie: nie będzie możliwości sprzedaży, ani nawet pożyczania gier.

Jak dobrze, że nie mam już takiego ciśnienia na nowy sprzęt jak kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak na razie to PlayStation4 zapowiada się dużo lepiej. To co powiedział pan Harrison oznacza brak możliwości pożyczania czy sprzedaży gier. Jeżeli Sony tego nie wprowadzi to Microsoft będzie miał problemy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kotaku i Verge/Wired robili wywiad z Harrison''em i bylo:
- za granie w gre trzeba zaplacic - placisz by miec gre na swoim koncie, zagrac mozesz dopiero jak masz gre na koncie
- nalezy sie spodziewac pelnej ceny za gre (bo nosnik CD/DVD/BR przestaje byc gra, gra bedzie licencja ktora zakupisz do swojego konta)
- konsola nie wymaga podlaczenia non stop do internetu, ale musi sie polaczyc raz na 24h, inaczej nie zagrasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprzedawać gry do każdej musiało by się tworzyć nowe konto bo inaczej bym tego nie widział by ludzie nie płacili tych dodatków. Wtedy allegro i sprzedaż z loginem i tak każda inna :/ Sony raczej nie wyjdzie z czymś podobnym chyba już mają banana na ustach jak xbox sobie sam dołek kopie :D

Myślę że w Polsce będą mieć klientów, ale tylko tych co nie będą mieć bladego pojęcia o nowym xboxie. Potem zacznie się płacz co za syf ja kupiłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co bedzie jak wieksi wydawcy (EA, Ubi, Acti etc.) zarzadaja wprowadzenia takiego rozwiazania dla swoich produktow na maszynce Sony? Nie wydaje mi sie ze Kaz nakaze im spadac na drzewo;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy na mojej konsoli, na przykład moja dziewczyna, będzie mogła zagrać w kupiony przez nas tytuł na swoim profilu? W końcu mając wspólne gospodarstwo domowe, płacimy razem. A co kiedy dojdą dzieci? Kupować trzy, cztery gry, żeby wszyscy mogli grać na swoich profilach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt normalny tego nie kupi. Problem jak zwykle sie rozbija o tych niedouczonych, ktorzy z otwarta paszcza kupia konsole o ktorej gowno wiedza. Jak zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować