Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wersja cyfrowa Crusader Kings II: The Old Gods dostępna w przedsprzedaży w sklepie gram.pl!

9 postów w tym temacie

gram.pl

Najnowsze, obszerne rozszerzenie do Crusader Kings II o podtytule The Old Gods, które zadebiutuje w przyszłym tygodniu, można już zamawiać w sklepie gram.pl. W naszym dziale cyfrowym znajdziecie także podstawową wersję Crusader Kings II wraz z dodatkami.

Przeczytaj cały tekst "Wersja cyfrowa Crusader Kings II: The Old Gods dostępna w przedsprzedaży w sklepie gram.pl!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podzielić grę na pierdyliard kawałków i za każdy żądać kasy... tiaaa..... nie kupuję już gier Paradoksu właśnie przez beznadzieją politykę DLC stosowaną w CK II.
Go home Paradox, you''re drunk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupio robicie narzekając, bo warto. Polityka Paradoxu ostatnimi czasy jest właśnie dobra. Pierdyliard dodatków z czego 3/4 to dodatkowe utwory muzyczne, lub nieobowiązkowe dodatki typu dodatkowe sprite''y jednostek czy nowe twarze postaci. A z kolei ta 1/4 też jest taka że jeśli jej nie kupisz to aż tak dużo nie tracisz. Mechanika Republik w CK2 jest zaimplementowana w grze, wykupienie dodatku jedynie umożliwia graczowi osobiście zagrania republiką. Czyli jak nie masz zamiaru nią grać, to nie kupuj. Sword of Islam to samo - dla kompa wszystkie mechaniki są wdrożone, kupno dodatku umożliwia graczowi grę muzułmanami. Sunset Invasion - tu już w ogóle, nie chcesz, nie kupuj, bo to i tak niehistoryczne (choć bardzo fajne ;)). Jedynie Legacy of Rome wprowadza coś co warto mieć bez względu na to czym grasz, czyli świty (retinues).

Toteż jak dla mnie polityka Paradoxu (przynajmniej w przypadku CK2) jest dobra.

Tylko te ceny tutaj takie ciut za wysokie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak za wysokie? na Steam Old Gods będzie kosztował 15 euro czyli ~63zł. Szkoda tylko że nawet jak kupię w preorderze to kod będę miał dzień po premierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2013 o 09:55, Shar34 napisał:

Głupio robicie narzekając, bo warto. Polityka Paradoxu ostatnimi czasy jest właśnie dobra.
Pierdyliard dodatków z czego 3/4 to dodatkowe utwory muzyczne, lub nieobowiązkowe dodatki
typu dodatkowe sprite''y jednostek czy nowe twarze postaci.

no ok, tylko czemu skoro już wydają dodatek o tej republice, to zestaw twarzy, muzyki i sprite''ów tematycznie z tą republiką związanych nie jest jego integralną częścią jak nakazywałaby logika, tylko za każdy z elementów trzeba płacić osobno? Polityka paadoxu od dawna jest chora i gdyby nie to, że w 90% przypadków mam cierpliwośc i czekam na bundle steama/amazonu ze zniżką 75%, to juz dawno rzuciłbym ich gry w cholerę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonuje mnie argument, że DLC nie jest obowiązkowe. Właśnie przykład Republic i Sword of Islam dobrze pokazuje, że Paradox nie jest nastawiony na dostarczenie graczowi pełnego, dopracowanego produktu, tylko wyciśnięcie z gracza kasy. Skoro mechaniki odu odatków są częścią gry, a więc ich stworzenie nie wymagało poniesienia przez producenta dodatkowych kosztów (lub poniesienia ich w pomijalnej wysokości), to dlaczego możliwości wykorzystania tych mechanik nie są częścią gry, tylko dodatkiem do niej? Dlaczego za poprawny wygląd jednostek, twarzy, czy herbów trzeba dodatkowo płacić? Dlaczego chcąc uzyskać możliwość pełnego wykorzystania możliwości gry mam zapłacić co najmniej tyle, ile za trzy duże gry osobno?!? To, co robi Paradox to dojenie graczy w najczystrzej postaci! I żeby nie było, nie mam nic przeciwko płatnym rozszerzeniom gier, o ile rozszerzenie rzeczywiście przynosi nową zawartość, a nie tylko odblokowuje sztucznie zablokowane lub wycięte elementy z podstawowej wersji gry. Być może The Old Gods zawiera jakieś nowe, niewystępujące w podstawce elementy, ale ja tego nie sprawdzę (za pieniądze), bo w świetle dotychczasowych działań Paradoxu wydanie tego dodatku traktuję, jako element "zarządzania produktem" wymyślony przez jakiegoś siedzącego nad Excelem dupka w celu "wydłużenia cyklu życia produktu", co z traktowaniem graczy fair nie ma nic wspólnego.
Się zbulwersowałem...... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować