Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Call of Duty: Ghosts będzie działać na podrasowanej wersji starego silnika

61 postów w tym temacie

Z tym niepoprawianiem tego co się sprawdza to po części racja. Tylko problem jest inny - jak grałem w MW i MW2 to faktycznie silnik mi się bardzo podobał. Potem jak po małej przerwie zagrałem w BO 2 powiedziałem - starociem trąci ta grafika :/ Jeżeli będzie usprawniona i trochę lepsza to spoko - niech będzie. W sumie to też jest dobry pomysł na sprzedanie większej ilości pudełek. Przecież do dziś nie każdy ma kompa, aby poszedł mu BF3, a co mówić o BF4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czyli tak jak myślałem - ale w niczym mi to nie przeszkadza - gra mogła by hulać nawet
> na enginie z pierwszego MW - i tak by się miodnie grało ;)


Ale to jest ten sam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupowac tego nie zamierzam. Jakby zrobili nowy silnik (zreszta moze byc i stary byleby wygladal jakos na poziomie Crysisa/BFa, a nie taka bieda jaką co roku prezentuja Cody) to bym moze sie zastanowil, a tak to moich pieniedzy nie dostaną. Juz ktorys rok zreszta z rzedu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2013 o 15:21, Piotr13PL napisał:

Czyli tak jak myślałem - ale w niczym mi to nie przeszkadza - gra mogła by hulać nawet
na enginie z pierwszego MW - i tak by się miodnie grało ;)

No ale o to wlaśnie chodzi o to że to jest engine z pierwszego MW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ma to znaczenie jaki to silnik, ważne abym jak będę grał w CoD Ghost nie spotkał znanych mi tekstur z MW2/3 BO1/BO2 ;) Swoją drogą jeśli wszystko zmierza ku realizmowi to po co ktoś z IW wyskakuje i mówi że dym się nie liczy ? BF4 graficznie zrobi miazgę z Ghosta, to było wiadomo od samego początku. Nowa jakość graficzna w Ghost została wymuszona za sprawą nowych konsol i lepsze grafiki. Nie wygląda to najgorzej jednak oczy tych postaci/psa mimo że ładnie wykonane są martwe, nawet w HL2 było widać pozory życia postaci, rozglądanie się itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2013 o 19:12, leszeq napisał:

Fajnie, że dla ciebie miliard dolarów to jakieś psie pieniądze i zrezygnowałbyś z nich
w imię wyższych idei...


Przepraszam bardzo, a ten miliard dolarów trafia bezpośrednio do nich, czy rozchodzi się po n osobach, firmach i korporacjach? Zresztą stoję po stronie graczy, a nie dewelopera, sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2013 o 20:56, barth89 napisał:

Zresztą stoję po stronie graczy, a nie dewelopera, sorry.


Zapalony fan CoD''a i tak już od dawna nie gra w inne sieciowe FPS''y więc musisz wybaczyć takie nie inne podejście do tematu. Całkowita zmiana silnika, nawet wykupionego od innej firmy przy odpowiednim dostosowaniu do własnych potrzeb prawdopodobnie pociągnęłaby za sobą zmiany w rozgrywce, gameplay w tej serii jest praktycznie nie do ruszenia, szczególnie przy tak ortodoksyjnych fanach oraz głównym konsolowym targecie.

Ryzyko związane ze zmianami sięgającymi głębiej niż kosmetyczne dodatki jest zbyt duże żeby pozwolić sobie na innowację. Mają do tego pełne prawo, w końcu miliardy i tak wpadną w listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to jest konkretna, w pełni konstruktywna odpowiedź :) Trochę mi to dało do myślenia, ale tego tekstu o "2 latach" nie jestem w stanie przełknąć bez goryczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj mogliby przecież zrobić tak - pracujemy nad gra 3 lata, tworzymy mega hicior i zyskujemy jeszcze więcej niż wydając przez 3 lata trzy części, no ale zbyt wielkie ryzyko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się śmieję widząc krytykę silnika graficznego. 99% takich krytykantów nie ma pojęcia co to w ogóle jest. Wystarczy popatrzeć jak można przebudować gotowy silnik, żeby zobaczyć, że praktycznie rewolucja graficzna w jakieś serii gier nie musi wcale oznaczać nowego silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Czyli tak jak myślałem - ale w niczym mi to nie przeszkadza - gra mogła by hulać
> nawet
> > na enginie z pierwszego MW - i tak by się miodnie grało ;)
>
> Nom dla ciebie to nawet jakby co roku wychodził call of duty z identyczną fabułą to byś
> brał xD
Nawet nie wiesz, co mogą zdziałać wymiany samych bohaterów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Silnik znacznie ulepszony to i tak znacznie lepsza alternatywa niż obecnie jedna góra 2 zmiany jak to było wcześniej z serią - bo tekstury ciągle te same praktycznie.

No ale trzeba poczekać z hejtem lub wychwalaniem dopóki finalnego produktu nie zobaczymy. Ale po screenie gdzie słońce a gdzie padają promienie obstawiam przy partactwu jakich mało.

Np. dobrze zmodyfikowane silniki i gry to np. Soldier of fortune1, Bioshock oraz Prey!!

Natomiast pozostałości ze starych silników to już żadna nowość(przecież to by utrudniło produkcję gier gdyby kod za każdym razem kompletnie inny). Najlepszy przykład to ostatnio wydany Aliens colonial marines

konsolowa wersja tutaj mamy grafikę rodem z unreal engine 2
http://www.youtube.com/watch?v=lIcYYlviryo

Pecetowa wersja ze wszystkimi łatkami oraz naprawionymi memory pools przez twórców różnych modyfikacji(ta twórcy gry nawet to schrzanili Facepalm) oraz użycia sweetfx i mamy grę jak na unreal engine 3 przystało
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7e6OdtGodBI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2013 o 22:28, Revan91 napisał:

Zawsze się śmieję widząc krytykę silnika graficznego. 99% takich krytykantów nie ma pojęcia
co to w ogóle jest. Wystarczy popatrzeć jak można przebudować gotowy silnik, żeby zobaczyć,
że praktycznie rewolucja graficzna w jakieś serii gier nie musi wcale oznaczać nowego
silnika.


Tak, przykładem jest CoD zapewne ;)

Ah, te rewolucje co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Frostbite 3, gdzie zmian w stosunku do wersji z numerkiem 2 zbyt wielu nie widać, no
> ale taaadaaam dodajemy numerek 3 i mamy "nowy engine"). W praktyce wychodzi na to samo,

Jedną zauważalną na pierwszy rzut oka rzeczą jest usunięcie niebieskiego przejaskrawienia w Frostbite 3. To tylko przykład, a silnik z CoD''a co? "podrasowanie" = wygląda tak samo jak kilka poprzednich części...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wy to nazywacie ładną (bo wyżej to już po prostu retardem trzeba być albo fanboy`em) to szczerze śmiech na sali. Takie oświetlenie było już dawno w BF2:BC2...
Po za tym jak to pokazywali że tu tak wygląda twarz, ręce itp. Szczerze? Zwykła tekstura 0 geometrii, te włosy nawet nie odstają od tej ręki. Wtedy mozna by mówić o czymś lepszym. Oświetlenie i Hi-res tex też strasznie dawno się pojawiły... nawet studia modderskie wielu gier robią szczerze lepsze tekstury -.-

I tak - nie macie co się kłócić bo ten silnik to jest już zwykły crap. Serio jeśli ktoś kupuję tą grę cały czas od początku 2005 to to nie jest normalne. To jest typ człowieka któremu wciska się umowy mówiąc że są lepsze a tak na serio są takie same :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2013 o 07:31, Gi-zas napisał:

I tak - nie macie co się kłócić bo ten silnik to jest już zwykły crap. Serio jeśli ktoś
kupuję tą grę cały czas od początku 2005 to to nie jest normalne. To jest typ człowieka
któremu wciska się umowy mówiąc że są lepsze a tak na serio są takie same :)


Po prostu: ludzie kupują towar, który jest znany i się tak naprawdę nie zmienia. Jeżeli powiedzmy jakąś grę kupuje jakieś 5 mln osób na świecie to z dnia na dzień nie spadnie to poniżej 2 mln. Nie mówię tutaj o CoDzie, bo nie wiem ile tak naprawdę się sprzedaje. Jeżeli kupują? Podoba się to co już jest i zmiany nie są konieczne. To tak samo jakby teraz przemodelowali nie do poznania grafikę w WoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2013 o 23:30, beziko napisał:

Tak, przykładem jest CoD zapewne ;)

Ah, te rewolucje co roku.


Przeczytaj mojego posta ze zrozumieniem, to zobaczysz, że jest dokładnie na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2013 o 07:50, Muradin_07 napisał:

To tak samo jakby
teraz przemodelowali nie do poznania grafikę w WoW.


Expertem w dziedzinie grafiki nie jestem, ale wydaje mi sie ze w takim WoW-ie calkowita zmiana grafiki byla by raczej niemozliwa, ewentualnie bardzo trudna. Przy CoDzie jest inna bajka, co roku wychodzi nowa czesc, po prostu chca oszczedzic troche pieniazkow, innego wytlumaczenie dla niezmieniajacej sie grafiki nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niemożliwa? Wszystko jest tak naprawdę możliwe. Może faktycznie przykład z WoWem jest średni, bo Warcraft III i WoW to też klimat stworzony przez grafikę. Ale jak Blizz będzie miał zamiar wydać Warcraft IV to raczej pójdzie to w kierunku takim, jaki obrano przy SC II czy Diablo III. Nie będzie to silnik kosmiczny i wymagający sprzętu nowej generacji - gra pójdzie nawet na sprzęcie trochę starszym i tak samo jest z CoDami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować