Zaloguj się, aby obserwować  
O2si

Dying Light

97 postów w tym temacie

Ja mogę powiedzieć jak to wygląda u mnie.

Na takim sprzęcie:
Phenom II 1050t x6, jakos 3.6 ghz
Radeon 7950 3gb
6 giga ramu

gra działa w miarę płynnie na średnich, z wyłączonymi hbao, dof, zasięg widzenia ustawiony na 0. Generalnie sporo zależy od tego w którą stronę się akurat patrzy. Raz jest solid 60+ klatek, a raz spada do 30, 40. Zobaczymy jak będzie po patchach i aktualizacji sterowników.
Po około 10 godzinach grania, mogę również wydać jakąś wstępną opinię. Będzie sporo porównań do Dead Island. Technicznie, jak można się było spodziewać, jest sporo lepiej niż w DI. Fizyka działa dobrze, raz czy dwa zdarzyło się, że zombiak wpadł na sekundę w teksturę. Za mapę udało mi się wyjść w jednym tylko miejscu, które i tak jest bardzo ukryte. Pomimo minimalnego zasięgu widzenia, popowania obiektów właściwie nie widać, chyba że człowiek akurat tego wypatruje. Przy parkurowaniu i tak biega się z taka szybkością, że tego nie widać. Więc tu niema problemu, żeby zmniejszyć do zera, jak komuś haczy.
Kwestie gejmpleju. Jest to typowa ''gra o zombie''. Klimat - chyba bardziej wolałem ten z DI, ale to już jak kto woli. Tam była po prostu radosna wyrzynka zombie, tutaj gra stara się być jakby poważniejsza. Rozwój postaci dość standardowy. Trzy drzewka, każde podzielone na trzy poziomy, odblokuj jedno żeby odblokować drugie itp. Walka bardzo przyjemna, ale trudniejsza niż w DI. Grupa ziombiaków właściwie zawsze jest w stanie zdymać gracza, chyba że ma się już dobrą, długą broń sieczną, np maczetę. Wtedy można się przebijać podobnie jak było w DI, czyli jak przez masło. Do tego dochodzą te wszystkie kopniaki, wślizgi, skakanie po głowach itp. Jest spoko.
Gra wydaje się być dość długa, po tych 10 godzinach, licznik w grze pokazywał 12%. Nie mam pojęcia jak to się ma do rzeczywistości, ale w praktyce to oznacza 7/44 zadań pobocznych, pewnie podobną ilość zadań głównych, plus kilka nieoznaczonych, bo takie też są. Jest mnóstwo znajdziek do szukania, czy dają jakiś konkretny profit, wątpię. Zebrałem ponad 20 na 100 statuetek, nic się w związku z tym na razie nie stało. Do tego jakieś notatki, dzienniki, z tych można się dowiedzieć trochę więcej o fabule.

tl;dr jak na razie jakieś 7.5 może 8/10, przy graniu tylko singla, w coopie jeszcze nie wiem. Ludziom którzy przeszli DI klika razy mogę bez problemu polecić. Innym w sumie też, bo teraz nie zostaną odstraszeni ilością bugów, a gra oferuje solidną rozrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku grać mogę, ale co kilka minut mam dropy fpsów takie, że strach o nich pisać... Nieraz gra się chwilowo zawiesza i nie można nic zrobić, tylko czekać na odwieszkę. Ogólnie grać się odechciewa, ale nie licząc problemów chodzi stabilnie. :P

W internetach poczytałem, jak ustawić grafikę, by było lepiej i zamierzał to teraz sprawdzić. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2015 o 11:53, Kakarotto napisał:

W moim przypadku grać mogę, ale co kilka minut mam dropy fpsów takie, że strach o nich
pisać... Nieraz gra się chwilowo zawiesza i nie można nic zrobić, tylko czekać na odwieszkę.
Ogólnie grać się odechciewa, ale nie licząc problemów chodzi stabilnie. :P

W internetach poczytałem, jak ustawić grafikę, by było lepiej i zamierzał to teraz sprawdzić.
:D


Mam nadzieję że wypuszczą szybko jakiś patch żeby to naprawić. Ale chyba nie jest tak źle jak w Watch Dogs czy AC Unity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2015 o 18:52, doctorwho napisał:

Mam nadzieję że wypuszczą szybko jakiś patch żeby to naprawić. Ale chyba nie jest tak
źle jak w Watch Dogs czy AC Unity?


Jest o wiele gorzej ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2015 o 18:52, doctorwho napisał:

Mam nadzieję że wypuszczą szybko jakiś patch żeby to naprawić. Ale chyba nie jest tak
źle jak w Watch Dogs czy AC Unity?


U mnie jest gorzej niż w WD i Unity, grałem w te gry i w nich było o wiele lepiej. Przynajmniej w moim przypadku. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nareszcie dotarl do mnie Dying Light, mapy cieni na średni i pole widzenia 50%, cała reszta włączona i ustawienia na high , rozdzielczość 1920x1080, przeszedłem prolog na tych ustawieniach i ze dwa razy mi coś przycięło, a po za tym to śmiga ładnie.

Dodając posta weszła aktualizacja gry, zobaczymy czy coś się poprawiło.
http://store.steampowered.com/news/?appids=239140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2015 o 16:58, doctorwho napisał:

Gra przyszła dziś i właśnie instaluje więc za kilkanaście minut sam się przekonam, wystarczy
mi płynne niskie lub ewentualnie średnie :)


Wiesz co... Jak tak widzę ludzi, którzy piszą, że muszą grać na niskich, czy muszą ograniczać odległość rysowania (nie chcę nikogo urazić), to na mojej twarzy pojawia się uśmieszek.

Przed chwilką dostałem kod na grę. Wrzuciłem go, poczekałem 5 minut aż się pobierze 15%, włączyłem, znalazłem siebie w napisach końcowych i czekam aż gra skończy się pobierać i w międzyczasie piszę referat o ochronie znaku towarowego. Xbox :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@StrictlyBananas- Nie rozumiem o co ci chodzi, nie każdy ma komputer za 6 tys. i gra na full detalch.

Wie ktoś jak wyłączyć polski dubbing? Strasznie mi się nie podoba i chciałbym zagrać z napisami ale w opcjach gry nie znalazłem takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zawsze mnie śmieszy, jak to posiadacze komputerów wypisują na jakich ustawieniach grają.

A co do dubbingu, to nie jest taki zły. Jestem wręcz pozytywnie zaskoczony.

~~
Czy ktoś jeszcze zauważył, że chorowici biegający po ulicach mają skopaną sztuczną inteligencję i detekcję kolizji? Podczas wykonywania jednej w pierwszych misji grupa się na mnie rzuciła, więc zacząłem rzucać petardy, żeby odciągnąć ich uwagę. Druga grupa stojąca jakieś 3 metry dalej nie ruszała się dopóki się o nich nie zacząłem ocierać...

Węszę patcha w ciągu kilku najbliższych dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie zawsze to, że ktoś gra na niskich musi oznaczać też, że ktoś nie wiem... narzeka na wysokie wymagania gry. Pierwszy przykład z brzegu - gram na niskich praktycznie w każdą grę posiadającą multiplayer, bo nie lubię jak tracę klatki przy randomowych starciach. W ten sposób też nauczyłem się tego, że gra wcale nie wygląda źle na ustawieniach niższych niż "medium", a wręcz przeciwnie - wygląda zaskakująco dobrze bez blurów czy innych efektów specjalnych obciążających sprzęt ;)

Inna sprawa to to, że faktycznie podobnie jak w przypadku Dead Island swego czasu Dying Light ma dość słabą optymalizację na PC i to wielu podkreśla w swoich recenzjach. Nie zmienia to jednak faktu, że gra jest wyborna. Grałem w nią już może z pięć godzin wczoraj i cały czas świetnie się bawię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie uważasz, że początkowo dość trudno się biega? Jak grałem około roku temu wszystko wyglądało lepiej jeśli chodzi o bieganie i nie wiem teraz, czy to jest wina zmian jakich dokonali, czy po prostu moja postać nie jest rozwinięta (wtedy jeszcze nie było pełnego drzewka umiejętności i doświadczenia w walce i bieganiu, przykładowo spoglądanie w tył podczas biegu było umiejętnością) w dobrym kierunku. Nieco frustrowało mnie gdy moja postać zawisała na płocie, bo nie trafiłem z momentem skoku, co jest dość trudno zrobić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że jest to związane z tym, że ta wersja alpha/beta miała także testową wersję perków. Bo faktycznie na początku gry biega się nieco ciężko. Ale z drugiej strony to kwestia wprawy i można już na samym początku po poznaniu terenu śmigać bez problemów ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2015 o 17:40, Muradin_07 napisał:

Ja bym powiedział, że jest to związane z tym, że ta wersja alpha/beta miała także testową
wersję perków. Bo faktycznie na początku gry biega się nieco ciężko. Ale z drugiej strony
to kwestia wprawy i można już na samym początku po poznaniu terenu śmigać bez problemów
;D


Tak, też to zauważyłem, jednak musi minąć kilka godzin frustracji i podciągania się na murkach zanim osiągniesz ten drugi poziom w drzewku zwinności. Wtedy dopiero zaczyna się zabawa.

~~
@All
Wiecie może gdzie znaleźć pistolet? Nigdzie nie mogę go kupić, a zadanie polegające na znalezieniu go ciąży mi na notatniku, a jedyne co mam to karabim szturmowy i kilkadziesiąt sztuk amunicji :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem już z 6-7 godzin i muszę powiedzieć, że jestem mega pozytywnie zaskoczony. Kupiłem grę nastawiając się na średniaka, a to naprawdę wciągający tytuł. Ciągle był grał, ciągle o tej grze myślę. Nie znosiłem Dead Island, ale tutaj bawię się wyśmienicie. Co ciekawe, najwięcej frajdy nie sprawia walka z truposzami ani nawet wykonywanie misji fabularnych, a po prostu bieganie po mapce i poszukiwanie sprzętu, materiałów-walka o przetrwanie. Co do biegania nocą- pierwszy raz jest bezcenny : D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 10:32, Muradin_07 napisał:

To biegaj w nocy, będzie więcej doświadczenia :D


Nie ma takiej opcji! Dochodzę do wniosku, że zbyt trudno zgubić te dziady, które pałętają się po nocy. Chociaż z drugiej strony unikanie ich nie jest takie trudne...

~~
@All
Mam jeszcze jedno pytanie. W pewnym momencie fabuły powinno być zadanie, kiedy musimy dostać się na dach szkoły zaczynając w piwnicy i idąc w górę.

Spoiler

Kiedyś przylatywał tam helikopter i był licznik czasu jaki został do odlotu

. Jeśli to zadanie nadal jest w grze, to odliczanie nadal pokazuje się na ekranie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam jak robiłem pierwszy masz radiowy w jednej z pierwszych misji i kręciłem się jak rozwalić tego wielkiego i włączyć zasilanie. I tak się kręciłem, kręciłem... i nastała mnie noc. Poległem, ale i tak było świetnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować